آیا افراد واکسینه شده، در صورت داشتن علائم باید تست کرونا بدهند؟

آیا افراد واکسینه شده، در صورت داشتن علائم باید تست کرونا بدهند؟

بر اساس آخرین راهنمای مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها ایالات‌متحده (CDC) اگر افراد به‌طور کامل واکسینه شوند حتی اگر در معرض فرد مبتلا به کووید قرار گیرند نیازمند تست کرونا نیستند مگر این‌که علائمی مانند تب، سرفه و یا خستگی داشته باشند. این راهنمای جدید منعکس‌ کننده نتایج تحقیقاتی است که بیان می‌کند، افراد واکسینه شده در معرض خطر کمتری از بیماری سخت و شدید قرار دارند و اگر به عفونت مبتلا شوند ویروس را کمتر به دیگران انتقال داده و علائم آنان احتمالا خفیف‌تر است از این رو نیازی نیست که جهت دادن تست کرونا به آزمایشگاه مراجعه نمایند.

نمونه گیری در منزل

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها ایالات‌متحده اعلام کرده است، افراد واکسینه شده می‌توانند از غربالگری معمول محل کار خارج شوند، البته بسیاری از شرکت‌ها چنین غربالگری ندارند اما بررسی بیشتر برای افرادی که در پناهگاه بی‌خانمان‌ها زندگی می‌کنند و یا برای زندانیان به دلیل خطر بیشتر انتقال توصیه می‌شود.

همچنین این دستورالعمل در مورد پزشکان، پرستاران و سایر کارکنان مراقبت‌های بهداشتی که هنوز به تست کرونا نیاز دارند، اعمال نمی‌شوند. لازم ‌به ‌ذکر است، این راهنما ممکن است بر اساس کشورها متفاوت باشد. شهروندان آمریکایی که از خارج به این کشور برمی‌گردند همچنان باید تست منفی کووید-۱۹ ارائه دهند و اگر جواب تست کرونا آنان مثبت باشد باید ۱۰ روز قرنطینه شوند. بسیاری از کارشناسان انتظار دارند، CDC با افزایش آمار افراد واکسینه شده آزمایش‌ها را برای افراد واکسینه دارای علائم نیز کاهش دهد چون بسیاری از سرماخوردگی‌ها و بیماری‌های ویروسی علائم مشابه به ویروس کووید ۱۹ دارند درنتیجه با کاهش بسیاری از آزمایش‌های غیرضروری در پاییز روبرو خواهیم شد.

واکسن‌ها کارایی دارند اما ۱۰۰ درصد موثر نیستند

دکتر اریف. ار. ساروری از دانشگاه ویرجینای غربی ایالات‌متحده می‌گوید: محققان طی سال گذشته واکسن‌های شگفت‌انگیز کووید-۱۹ تولید کردند. کارایی بالای این واکسن‌ها در محیط کنترل شده از نظر آزمایش‌های بالینی با اثربخشی آنها در زندگی واقعی مطابقت دارد. واکسن‌های mRNA ساخته شده توسط شرکت فایزر و شرکت مدرنا بیش از ۹۰ درصد از بستری شدن در بیمارستان یا مرگ پیشگیری می‌کنند.

این بدان معنا نیست که شما از همان درجه محافظت در برابر آلودگی برخوردار هستید نتایج آخرین تحقیقات تخمین می‌زند که واکسن‌های mRNA از ۷۰ درصد تا ۸۵ درصد از آلودگی محافظت می‌کنند اما نمی‌توان دریافت که آیا فردی کاملا محافظت شده است یا اگر در معرض ویروس کرونا قرار گیرد ممکن است به بیماری خفیف مبتلا شود و یا ویروس را منتشر می‌کند یا خیر، به همین دلیل تست کرونا هنوز مهم است.

هنگامی که فردی پس از واکسیناسیون کامل به ویروس کرونا آلوده می‌شود در برابر ویروس حفاظت می‌شود اما ابتلا فرد به تعادل بین دو عامل شدت قرار گرفتن در معرض فرد آلوده و صلاحیت ایمنی فرد بستگی دارد. شدت قرار گرفتن در معرض فرد آلوده به ویروس، مدت زمان مکالمه و تماس بین فرد آلوده و سالم است. صلاحیت ایمنی، مربوط به محافظت ذاتی بدن در برابر کووید-۱۹ است. افراد واکسینه نشده که هرگز به ویروس کرونا آلوده نشده‌اند هیچ گونه محافظتی ندارند (این یک ویروس کاملا جدید است) در حالی که افراد کاملا واکسینه شده بسیار محافظت می‌شوند.

واکسن کرونا

طبق آمار CDC از تاریخ ۳۰ آوریل، در افراد واکسینه شده ۱۰۲۶۲ عفونت سارس-کوو-۲ (SARS-CoV-۲) در ایالات متحده مشاهده شده است. این موارد معمولا بدون علامت یا فقط موارد خفیف هستند و منجر به بستری شدن در بیمارستان نمی‌شوند. این موارد همچنان ادامه خواهد داشت و اگرچه این افراد نسبت به افراد واکسینه نشده کمتر ویروس کرونا را به دیگران منتقل می‌کنند اما احتمال دارد انتقال‌دهنده باشند.

خوشبختانه جهان خوش شانس بوده است که به ‌طور خاص واکسن‌های mRNA از محافظت قابل‌توجهی در برابر انواع اصلی ویروس که تاکنون پدیدار شدند، برخوردار هستند. اما ممکن است که در بعضی از زمان‌ها ویروس کرونا جهش یابد و از محافظت در برابر واکسن‌ها به‌طور جزئی یا کامل نجات یابد. این دلیل خوب دیگری برای تست کرونا در صورت احساس بیماری است.

همان‌طور که میزان واکسیناسیون افزایش و تعداد موارد روزانه در ایالات‌متحده و سایر کشورها کاهش می‌یابد، مهم است که همچنان مراقب ویروس کرونا باشیم. تست کرونا به مسئولان این امکان را می‌دهد تا میزان ویروس موجود در یک جامعه را ردیابی کنند و نتایج آزمایش‌های مثبت می‌تواند از انتشار ندانسته ویروس به دیگران پیشگیری کند. بنابراین لطفا در صورت بروز علائم آزمایش شوید حتی اگر کاملا واکسینه شده‌اید.

آیا با واکسیناسیون افراد شنا در استخر ایمن است؟

با ورود به فصل گرما بسیاری از افراد مشتاق رفتن به استخر هستند اما آیا در اوضاع کنونی شنا در استخر ایمن است؟ دکتر ریچارد کندی، متخصص بیماری‌های عفونی در کلینیک مایو در مینه‌ سوتا ایالات‌متحده اظهار کرد: شنا کردن در اوضاع همه‌گیری بر اساس برخی موارد از جمله این‌که چند نفر در اطراف شما هستند و چقدر با آنها تعامل نزدیک دارید می‌تواند ایمن و یا خطرناک باشد. وی افزود: البته شنا در استخرهای روباز به دلیل گرم بودن هوا و احتمال گرم شدن آب استخر خطر انتقال را تاحدودی محدود می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل افزایش تعداد افراد واکسینه شده معمولا موارد کمتری از ابتلا به کووید-۱۹ در طول تابستان وجود دارد، بنابراین کمتر احتمال دارد که با یک فرد آلوده در تماس باشید اما همچنان چند مورد خطر وجود دارد، به طور معمول، کودکان و افراد جوان در استخر حضور دارند و در حال حاضر در برنامه واکسیناسیون نیستند.

افراد جوان‌تر نیز در صورت آلودگی به‌طور معمول علائم کمتری نشان می‌دهند، این بدان معناست که آنان بدون اطلاع از بیماری شنا و آلودگی ایجاد می‌کنند. سرانجام، در استخر، فریاد و خنده زیادی وجود دارد که می‌تواند مقدار بیشتری از ذرات ویروسی در هوا پخش کند. کندی تاکید کرد: «به‌طور کلی موردی کاملا ایمن وجود ندارد و همچنان خطر وجود دارد.»

واکسیناسیون کرونا

اگر احساس علائم کووید ۱۹ را دارید، آزمایش مولکولی کرونا را در منزل انجام دهید:

برای کاهش شیوع این بیماری و انتقال آن به سایرین باید جهت احتیاط از منزل خارج نشوید و آزمایش مولکولی کرونا را در منزل انجام دهید. یکی از عاملین شیوع بالای ویروش کووید ۱۹ عدم توجه به علائم آن و خارج شدن از خانه حتی در صورت مشاهده علائم مرتبط با این ویروس است. اگر همه افرادی که احساس علائمی مانند تب، سردرد، بی حالی ، خستگی و غیره می کنند، از خانه خارج نشوند و قرنطینه بمانند و تست ها و خدمات درمانی دیگر را در خانه دریافت کنند بی شک شیوع این بیماری بسیار کاهش می یابد. بنابراین ماندن در خانه و انجام تست های کرونا در خانه یکی دیگر از مزیت های این روش می باشد.

در صورتی که شما نیز احتمال می دهید که علائم ابتلا به ویروس کرونا را داشته باشید، و می خواهید آزمایش ویروس کرونا را انجام دهید تا از ابتلا خود و عزیزان خود مطمئن شوید، به راحتی می توانید با همکاران ما در آزمایشگاه آنلاین آنی آزما مراجعه نمایید تا به صورت نمونه برداری در منزل آزمایش ویروس کرونا را انجام دهید. برای این کار به سایت آزمایشگاه آنی آزما مراجعه می نمایید و مراحل پذیرش غیر حضوری آزمایش را طی می نمایید.

سپس بدون این که نیاز باشد به صورت حضوری به بیمارستان یا آزمایشگاه های دیگر مراجعه نمایید، همکاران ما به محلی که شما آدرس آن را در سایت آنی آزما تعیین کرده اید مراجعه می کنند تا به صورت غیر حضوری و با نمونه برداری یا نمونه گیری در منزل آزمایش های شما را انجام دهند.

تست کرونا در منزل

تست کرونا در منزل و محل کار با هدف تشخیص آسان طراحی شده است. به طوری که برای انجام آن دیگر لازم به خارج شدن از منزل برای مراجعه به یک آزمایشگاه نمی باشد. همچنین نمونه گیری در محل دارای مزیت های فراوان همچون عدم اتلاف وقت در میر رفت و آمد و انتظار برای پذیرش، نمونه گیری، جوابدهی ، کاهش هزینه های رفت و آمد، دوری از ترافیک ، عدم وجود آلودگی هوا و آلودگی های صوتی و غیره می باشد.

یکی دیگر از مزیت های مهم تست در محل ، کاهش احتمال ابتلا به کرونا می باشد. آزمایش خون در منزل به منظور آسان تر کردن انجام تست ها و درنهایت تشخیص انجام می گیرد. با شیوع شدیدتر کرونا و پاندمی‌ شدن این ویروس ، نیاز به قرنطینه و ماندن در خانه هر روز بیشتر احساس می شود. اما گاهی اوقات با وجود ضرورت قرنطینه به نظر می رسد افراد برای رفع نیاز های اساسی نیاز به خارج شدن از خانه و قرنطینه دارند برای مثال برای انجام آزمایش ها. اما با کمی تدبیر می توان به آسان ترین روش تست کرونا در منزل و محل کار را انجام داد بدون آن که هیچ نیازی به مراجعه حضوری به آزمایشگاه و مراکز درمانی باشد.

شاید برای شما نیز شرایط لازم برای انجام تست کرونا سوال شده باشد و این که آیا برای انجام این تست آیا نیاز به ناشتایی و یا شرایط دیگر لازم است یا نه؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت برای انجام این آزمایش هیچ شرایط خاصی مانند ناشتایی و یا زمان بیداری نیاز نیست و آزمایش در هر ساعت از شبانه روز قابل انجام است ولی برای انجام این تست باید از یک هفته حداقل از زمان اولین تماس با فرد آلوده گذشته باشد. در واقع امکان شناسایی ویروس در چند روز اول ابتلا وجود ندارد و در بیشتر موارد جواب منفی کاذب گزارش می شود. بنابراین اگر تست شما منفی شد ولی همچنان دارای علامت هستید پس از چند روز باید آزمایش خود را تکرار کنید.

برای انجام تست کرونا در منزل به چه مراکزی باید مراجعه نماییم؟

تست کرونا در منزل و محل کار یکی از خدماتی است که توسط آزمایشگاه آنلاین آنی آزما ارائه می شود. امروزه با توجه به شرایط خاصی که پیش آمده است و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و قرنطینه خانگی، بسیاری از فعالیت هایی که در گذشته به صورت حضوری انجام می گرفت، امروزه به صورت غیر حضوری و از طریق اینترنت قابل انجام است.

انجام آزمایش خون مثل تست کرونا نیز یکی از این فعالیت ها می باشد. با توجه به آلودگی گسترده ای که در فضای بیرون و به خصوص بیمارستان ها و مراکز درمانی مثل آزمایشگاه وجود دارد، خود این مراکز می توانند به عنوان کانون انتقال کرونا به افراد محسوب شوند.

اگر امکان رفتن به آزمایشگاه را ندارید تنها با چند کلیک ساده آزمایشگاه را به خانه یا محل کار خود بیاورید تا بدون مراجعه حضوری و پرداخت هزینه اضافه تست کرونا در منزل را انجام دهید همکاران ما پس از ثبت درخواست شما به منزل یا محل کار و … می آیند ، نسخه شما را بررسی کرده ، نمونه گیری می کنند و به بهترین آزمایشگاه های مورد نظر می برند.

تست کرونا در منزل

چند نمونه از کاربردهای آزمایش خون در منزل

آزمایش خون در منزل برای سالمندان

آزمایش خون در منزل یک روش آسان و پرکاربرد برای سالمندان می باشد. سالمندان به علت ویژگی بدنی توانایی مراجعه به آزمایشگاه ها ندارند. اما با انجام تست ها و چکاپ ها در این دوران برای بررسی وضعیت بدن بسیار ضروری می باشد. نمونه گیری در محل این امکان را به افراد می دهد که بدون خروج از خانه آزمایش های خود را در منزل انجام دهند.

همچنین نکته دیگر که به آن باید توجه داشت رعایت برخی شرایط مانند ناشتایی قبل از آزمایش می باشد که فرد سالمند شاید به علت ضعف عمومی بدن توانایی تحمل ناشتایی را بعد از چند ساعت را نداشته باشد ولی در این روش می توان تنها پس از چند دقیقه از بیداری نمونه گیری را انجام داد بدون آن که نیاز به تحمل بیشتر برای مراجعه و انتظار در صف های پذیرش ، نمونه گیری، جوابدهی باشد.

نمونه گیری در منزل

آزمایش خون در منزل برای زنان باردار:

انجام آزمایش خون در منزل برای زنان باردار این امکان را برای افرادی که دارای تجویز استراحت مطلق هستند می دهد که بدون انجام فعالیت و خروج از خانه ، تست های دوران بارداری خود را انجام دهند. دوران بارداری ، مرحله بسیار مهم و حساسی می باشد که هر گونه سهل انگاری در تست های تشخیص ممکن است با عوارض مادام العمری همراه باشد. اما با شیوع شدید تر کرونا نگرانی افراد باردار نسبت به ابتلا به این ویروس بیشتر شده است.

افراد باردار نسبت به سایر افراد دارای ایمنی ضعیف تر می باشند که همین مسئله نگران کننده می باشد. اما با انجام تست در محل می توان بدون نیاز به خارج شدن از منزل، تمام تست های مورد نیاز در دوران بارداری را انجام داد.

درخواست آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.