چند توصیه مهم برای افراد دیابتی در دوران کرونا

چند توصیه مهم برای افراد دیابتی در دوران کرونا

در مورد مدیریت بیماری کرونا شرایط افراد با یکدیگر متفاوت است. مسلماً کسانی که به بیماری‌های همانند دیابت مبتلا هستند شرایط خاصی داشته و باید نسبت به سلامت خود در برابر کووید ۱۹ توجه بیشتری داشته باشند. ما در این مقاله توصیه ‌های مهم برای افراد دیابتی در دوران کرونا را ذکر خواهیم کرد با این هدف که از طریق افزایش آگاهی آن‌ها، احتمال ابتلا به این بیماری را در افراد دیابتی کاهش دهیم. اگر شما یا یکی از اعضای خانواده به بیماری دیابت مبتلا هستند لازم است این مقاله را با دقت مطالعه کنید تا از ابتلا به کرونا در ‌امان بمانید.

آزمایش چکاپ زنان

احتمال ابتلا به کرونا در افراد دیابتی چقدر است؟

برای درک بهتر این موضوع و توجه بیشتر به سلامت خود بهتر است این نکته را بدانید که افراد دیابتی به احتمال دو تا سه برابر بیشتر از دیگران در معرض ابتلا به کرونا قرار گرفته‌اند. طبق تحقیقات انجام شده مهمترین عامل این است که قند خون بالا باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن شده و خطر ابتلا به عفونت در بدن این دسته از افراد را بالا می‌برد.

اگر دقت کرده باشید کسانی که دیابت شدید دارند در صورت زخمی شدن قسمتی از بدن، این زخم دیر بهبود یافته و یا اینکه اصلاً بهبودی پیدا نمی‌کند. به دلیل اینکه همین قند خون کنترل نشده قدرت دفاعی بدن را کاهش می‌دهد. بنابراین به طور کلی افراد دیابتی بدن ضعیف‌تری نسبت به دیگران داشته و باید نسبت به مراقبت خود در دوران کرونا توجه بیشتری داشته باشند.

احتمال ابتلا به کرونا در افراد دیابتی چقدر است؟

توصیه ‌های مهم برای افراد دیابتی در دوران کرونا

در صورتی که آمار ابتلا به کرونا را بررسی کنید متوجه خواهید شد که شرایط و علائم کرونا در بین افراد جامعه، متفاوت است. حتی در بین اعضای یک خانواده نیز شرایط یکسان وجود ندارد. ممکن است یک نفر دچار علائم حاد شده و لازم باشد در بیمارستان بستری شود اما افراد دیگر چنین شرایطی را نداشته و با عوارض خفیف، دوران نقاهت خود را پشت سر می‌گذارند. با توجه به اینکه سیستم ایمنی افراد دیابتی بسیار ضعیف است، لازم می‌دانیم چند نکته مهم را ذکر کنیم که به تقویت قوای بدن آن‌ها و جلوگیری از ابتلا به کرونا کمک می‌کند:

– اولین نکته، حفظ آرامش و دور ماندن از شرایط تنش‌زا است

استرس سیستم ایمنی بدن را ضعیف‌تر می‌کند. اگر شما بخواهید به این موضوع فکر کنید که قوای ایمنی بدن به دلیل ابتلا به دیابت کم است و احتمال ابتلا به کرونا در بدن شما بیشتر خواهد شد، همین تفکر و ترس، اوضاع را بدتر می‌کند. بنابراین آرامش خود را حفظ کرده و حتی در صورت لزوم با مشاوره صحبت کنید.

– دارو‌های دیابت خود را به طور کامل و تحت نظر متخصص مصرف کنند

نکته دوم که افراد دیابتی در دوران کرونا باید به آن توجه داشته باشند این است که دارو‌های دیابت خود را به طور کامل و تحت نظر متخصص مصرف کنند. بدون نظر متخصص نباید دارو‌ها را تغییر داد.

با توجه به اینکه افراد دیابتی باید در بازه‌های زمانی مشخص آزمایش خون انجام دهند تا از طریق چکاپ‌های منظم وضعیت قند خون آن‌ها کنترل گردد، بنابراین به بهانه کرونا نباید این آزمایشات مخصوصا آزمایش قند خون در افراد دیابتی را پشت گوش بیاندازند. بهتر است به جای اینکه نگران حضور در آزمایشگاه بوده و به همین دلیل از انجام آزمایشات منصرف شوید، با آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما که خدمات آنلاین ارائه می‌کند تماس بگیرید تا کارشناسان آزمایشگاهی در منطقه شما به منزل شما مراجعه کرده و آزمایش در منزل انجام گیرد.

دارو‌های دیابت خود را به طور کامل و تحت نظر متخصص مصرف کنند

– افراد دیابتی در دوران کرونا حتماً باید آب بیشتری مصرف کنند

این موضوع باعث می‌شود غلظت قند خون کاهش پیدا کند. از طرف دیگر فراموش نکنید که درست است مصرف آبمیوه‌ها به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند اما به هیچ عنوان نباید به سراغ آبمیوه‌های صنعتی بروید چون آن‌ها حاوی قند‌های زیادی بوده و اوضاع شما را بدتر خواهند کرد.

– حجم غذا در هر یک از وعده‌های غذایی خود را کم کنند

یک نکته بسیار مهم برای افراد مبتلا به دیابت در دوران کرونا این است که حجم غذا در هر یک از وعده‌های غذایی خود را کم کنند اما از سوی دیگر تعداد وعده‌های غذایی را افزایش دهند. با این کار هم قند خون کنترل خواهد شد و هم از گرسنگی بدن جلوگیری می‌گردد. پس در نتیجه بدن شما به خوبی تقویت می‌شود.

– در صورت مشاهده علائم کرونا را مشاهده با پزشک معالج خود تماس بگیرید

در صورتی که کوچکترین علائم کرونا را مشاهده کردید حتماً باید در اولین قدم با پزشک معالج خود تماس بگیرید و شرایط خود را مطرح کنید. سپس لازم است تست کرونا انجام گیرد. به هیچ عنوان از خانه خارج نشوید. بدن شما ضعیف است و ممکن است این علائم تنها مربوط به سرماخوردگی باشد.

با خروج از خانه و حضور در آزمایشگاه‌هایی که به احتمال زیاد آلوده هستند، بدن خود را در معرض خطر ابتلا به کرونا قرار خواهید داد. پس عاقلانه‌ترین کار این است که در خانه بمانید و آزمایش کرونا در منزل را با کمک آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما انجام دهید.

در صورت مشاهده علائم کرونا را مشاهده با پزشک معالج خود تماس بگیرید

سخن پایانی

متأسفانه باید بگوییم که افراد مبتلا به بیماری‌های خاص همانند دیابت، بیشتر از دیگران در معرض آلوده شدن به ویروس کرونا قرار دارند. از سوی دیگر کرونا همچنان قابل کنترل نیست چون جهش‌های متعدد در آن اتفاق افتاده و هر کدام از سویه‌ها به نحوی خطراتی را برای انسان‌ها به همراه دارند.

با توجه به آنچه که گفته شد ما لازم دانستیم در این مقاله توصیه‌ های مهم برای افراد مبتلا به دیابت در دوران کرونا را ذکر کنیم. شما افراد دیابتی باید بیشتر از دیگران به فکر سلامت خود و اطرافیان باشید. چون اگر شما به کرونا مبتلا شوید دوره نقاهت بسیار طولانی را سپری کرده و حتی ممکن است جان خود را از دست بدهید. شما در صورت مشاهده علائم کرونا نباید بی تفاوت باشید. شما می توانید با آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما تماس گرفته و از این طریق تست کرونا در منزل را بدون خروج از خانه انجام داده و از سلامت خود مطمئن شوید.

نمونه گیری در منزل

درخواست آزمایش

  • Date Format: YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.