توصیه‌ های عمومی محل کار برای پیشگیری از ابتلا به کرونا را فراموش نکنید

توصیه‌ های عمومی محل کار برای پیشگیری از ابتلا به کرونا را فراموش نکنید

زمانی که در دنیا اعلام شد ویروسی به نام کرونا وجود دارد و با سرعت زیاد در حال اپیدمی و همه‌جا‌گیری است، اولین اقدامی که توسط تمامی کشور‌ها انجام گرفت این بود که چند ماه قرنطینه کامل را اجباری کردند. در این مدت حتی رفتن به سرکار نیز غیرقانونی بود و عواقبی را به دنبال داشت. اما بعد از گذشت چند ماه دولت‌ها متوجه شدن ویروس کرونا به این راحتی قابل کنترل نیست و اگر قرار باشد به همین روند ادامه دهند اقتصاد کشور دچار مشکل می‌شود. در این زمان بود که اعلام کردند باید اوضاع کسب و کار دوباره از سر آغاز گردد. در چنین شرایطی توصیه‌ های عمومی محل کار برای پیشگیری از ابتلا به کرونا اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

وقتی شما به سر کار می‌روید ممکن است بعضی از همکاران شما ناقل ویروس کرونا باشند و این ویروس به بدن شما نیز وارد خواهد شد. این اتفاق به صورت زنجیره‌وار می‌چرخد. یعنی شما ویروس را با خود به خانه بیاورید و هر کدام از اعضای خانواده دوباره این ویروس را به افراد دیگر انتقال می‌دهند. متأسفانه گردش زنجیروار ویروس باعث شده است که همچنان کنترل آن بسیار سخت باشد. بنابراین لازم است توصیه ‌های عمومی محل کار برای پیشگیری از ابتلا به کرونا را جدی بگیرید.

آزمایش هورمونی زنانه

چند نکته مهم برای جلوگیری از ابتلا به کرونا در محل کار

افرادی که شغل‌های آزاد دارند راحت‌تر از کسانی که شغل‌های دولتی دارند می‌توانند خود را از ابتلا به کرونا در ‌امان نگه دارند. برای مثال اگر شما فروشنده لباس هستید نهایتاً یک همکار در محل کار خود داشته و در صورتی که خریدار به مغازه شما می‌آید می‌توانید با زدن ماسک و فاصله گرفتن از او، خود را ایمن نگه دارید. ولی در محیط‌های دولتی تعداد زیادی از کارمندان فعالیت می‌کنند. لازم است نکات زیر را جهت جلوگیری از ابتلا به کرونا رعایت کنید تا سلامت خود، همکاران و اعضای خانواده حفظ شود.

تهویه در اتاق کار ر

فراموش نکنید اگر این توصیه‌ها رعایت نشوند دوباره پیک بعدی کرونا شروع شده و مجبور به قرنطینه کامل خواهیم بود:

– در اولین قدم باید مسأله تهویه در اتاق کار رعایت شود

اگر تعداد همکاران در یک اتاق زیاد است حتی در طول زمستان هم باید پنجره‌ها باز باشد چون در زمستان سیستم‌های گرمایشی روشن بوده و هوا گرم است و در نتیجه همین مسأله باعث می‌شود جابجایی ویروس با سرعت بیشتری انجام گیرد. ولی در هوای سرد چون سرعت جریان هوا کند می‌شود بنابراین جابجایی کرونا نیز با سرعت کمتری انجام خواهد شد. بنابراین حتماً در‌ها و پنجره‌ها را باز بگذارید.

– فاصله خود را با همکاران رعایت کنید

در صورتی که تا قبل از کرونا چند نفر در یک اتاق کوچک حضور داشتند بهتر است این موضوع را به ریاست اطلاع دهید و از او بخواهید که تعداد افراد در یک اتاق کوچک را کمتر کند چون باید فاصله اجتماعی رعایت شود. طبق گفته متخصصان بهترین فاصله یک متر و نیم است.

– به هیچ عنوان از وسایل یکدیگر استفاده نکنید

هر کدام از کارمندان باید خودکار، کاغذ، زیر دستی،د. پاک کن و هر یک از وسایل اداری دیگر را به صورت شخصی برای خود داشته باش از سوی دیگر استفاده نکردن از لیوان‌هایی که به صورت مشترک بین کارمندان می‌چرخد یکی از مهم‌ترین نکات برای جلوگیری از ابتلا به کرونا در محل کار است. درست است که خدمتکار لیوان‌ها را می‌شوید اما ممکن است به درستی این عمل را انجام نداده و لیوان‌ها به خوبی ضدعفونی نشوند. هر کارمندی باید یک لیوان شخصی برای خود داشته باشد و حتی ریختن چای را به خدمتکار واگذار نکند. تا جایی که امکان دارد امور شخصی را خودتان انجام دهید.

– سرویس بهداشتی را با الکل ضدعفونی کنید

وقتی از سرویس بهداشتی استفاده می‌کنید قبل از خروج از سرویس بهداشتی تمامی قسمت‌ها را با الکل ضدعفونی کرده و همچنین فن را تا چند دقیقه خاموش نکنید. مدیریت قسمت‌های اداری موظف هستند در تمام این سرویس‌های بهداشتی اسپری الکل قرار دهند تا از این طریق کارمندان دچار مشکل نشوند.

ضدعفونی سرویس بهداشتی با الکل

– نباید ماسک خود را بردارید

حتی زمانی که می‌خواهید چای یا خوراکی بخورید در کنار پنجره بایستید تا جریان هوا به خوبی وجود داشته و البته ماسک را زمانی ‌بردارید که در اتاق شلوغ نباشد.

– از دستکش‌های یکبار مصرف استفاده کنید

برای اینکه مجبور نباشید در زمان خوردن غذا، نوشیدن چای و خوردن خوراکی دست‌های خود را با الکل ضدعفونی کرده و یا بشویید، از دستکش‌های یکبار مصرف استفاده کرده و هر بار آن‌ها را عوض کنید.

– استفاده از آسانسور فقط به کارمندان اختصاص داده شود

بهتر است در اداره‌ها استفاده از آسانسور فقط به کارمندان اختصاص داده شود چون جمعیت زیادی وارد اداره شده و در هر آسانسور تعداد زیادی سوار می‌شوند. این مسأله خطر ابتلا به کرونا را بالا می‌برد. بهتر است اجازه دهید ارباب ‌رجوع از پله‌ها رفت و آمد نماید. اگر چه این مسأله باعث سختی و درد زیاد در ناحیه مفاصل می‌شود اما بهتر از آن است که سلامت آن‌ها به دلیل سوار شدن در آسانسور پرجمعیت به خطر بیفتد.

– در صورت مشاهده کوچکترین علائم کرونا قرنطینه را آغاز کنید

در صورتی که کوچکترین علائم کرونا را مشاهده کردید باید سریعاً موضوع را به ریاست اطلاع داده و قرنطینه را آغاز کنید. نباید این تصور را داشته باشید که سردرد و بدن درد ناشی از خستگی است. این موضوع به قبل از دوران کرونا بر می‌گردد.

در صورت مشاهده کوچکترین علائم کرونا قرنطینه را آغاز کنید

اما در حال حاضر که خستگی و درد بدن یکی از مهمترین علائم کووید 19 به حساب می‌آیند بنابراین در صورت رؤیت چنین نشانه‌هایی باید در خانه بمانید و جان بقیه همکاران خود را به خطر نیندازید. در این شرایط برای تست گروه نباید از خانه خارج شوید. حتماً با آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما تماس بگیرید تا تست کرونا در منزل برای شما صورت گیرد.

– در جلسات عمومی باید فاصله بین افراد رعایت شده و از ماسک استفاده کنید

از طرف دیگر تهویه مناسب در سالن وجود داشته باشد. در صورتی که تعداد افراد حاضر در جلسه زیاد است، از یک سالن بزرگ استفاده کنید تا فاصله بین هر یک از افراد یک متر و نیم باشد.

نمونه گیری در منزل

– مصرف میوه و سبزیجات و مکمل

کارمندان باید هر روز صبح که از خانه خارج می‌شوند یک قرص ویتأمین c مصرف کرده و زمانی که به خانه برمی‌گردند میوه و سبزیجات بیشتری مصرف کنند تا سلامت آن‌ها حفظ شود و قوای ایمنی بدن تقویت گردد.

درخواست آزمایش

  • Date Format: YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.