مزایای اعزام فیزیوتراپی به منزل و نحوه کار

اعزام فیزیوتراپی به منزل

شاید برایتان پیش آمده که نیاز داشته باشید به فیزیوتراپی بروید. حتما می دانید دردسرهای پیدا کردن دکتر خوب و نوبت گرفتن کم نیست. علاوه بر آن، مسیر رفت و آمد به مطب در چندین جلسه پی در پی ایده آل نخواهد بود. اعزام فیزیوتراپی به منزل یکی از روش هایی است که اثرات ناخوشایند این تجربه را کم می کند. به راحتی در خانه تمام اقدامات را انجام می دهید و منتظر رسیدن فیزیوتراپیست می مانید.

اعزام فیزیوتراپی به منزل چگونه انجام می شود؟

فیزیوتراپیست یک ارزیابی ابتدایی در روز اول انجام می دهد و بر اساس آن یک برنامه درمانی سفارشی ارائه می دهد. مدت زمان تمرین بر اساس شرایط بیمار از 45 دقیقه تا 1 ساعت متغیر است. متخصص با توجه به نیاز شخص جلسه های هفتگی یا ماهانه آماده می کند. جلسات فیزیوتراپی در خانه برای کمک به بهبودی سریع تر طراحی شده و هر میزان حاد بودن مشکل را در بر می گیرد.

فواید فیزیوتراپی در خانه

  • فراهم کردن سرویس شخصی

ویزیت فیزیوتراپیست در منزل، روند کاری را بهبود می بخشد. همچنین نیاز های شما دقیق تر بر آورده می شوند. اعزام فیزیوتراپی به منزل باعث می شود متخصص کمتر عجله داشته باشد و با آرامش بیشتری کارش را انجام دهد. این اقدام فرصت بهتری به دکتر می دهد تا با شما صحبت و علائمتان را ارزیابی کند. آنها از این طریق می توانند کنترل با کیفیت تری بر درمان داشته باشند.

  • امتناع از بیمارستان رفتن

اگر بیمار شرایط وخیمی برای حرکت کردن داشته باشد، بیمارستان رفتن برای او بسیار سخت می شود. اعزام فیزیوتراپی به منزل یکی از بهترین روش ها برای این موقعیت است. بیمار نیازی ندارد نگارن جا به جایی مکرر آن هم در وضعیت دشوار فیزیکی باشد. همراهان می توانند با یک متخصص تماس  بگیرند و خیال خود را از بابت این مشکل راحت کنند.

  • صرفه جویی در پول و زمان

اعزام فیزیوتراپی به منزل می تواند در وقت و سرمایه تاثیر بگذارد. رفت و آمد به کلینیک ها زمان زیادی می برد. شاید مجبور باشید برای رساندن خود یا همراهتان از کار مرخصی بگیرید. حتی ممکن است دنبال فردی بگردید که در زمان نبودتان از بچه شما مراقب کند. اگر فیزیوتراپیست به خانه بیاید، مجبور نیستید هیچ یک از کارهای گفته شده را انجام دهید. غیر از آن لازم نیست میزان زیادی استرس را بابت این امور تحمل کنید.

فعالیت های بهبودی فیزیوتراپی
روند درمانی با حرکات و جنبش ها

فعالیت های بهبودی فیزیوتراپی

انواع فیزیوتراپی

  • قفسه سینه

این درمان مخصوص کسانی است که از مشکلات تنفسی / قلبی رنج می برند. این عمل برای بهبود کارایی تنفسی انجام می شود. در این کار ریه کمی گسترده می شود تا ماهیچه های تنفسی را تقویت کند و ترشحات سیستم تنفسی را از بین ببرد. فیزیوتراپی شامل درناژ وضعیتی، ضربه قفسه سینه، لرزش acbt، تمرینات تنفس عمیق و سرفه است. همچنین اغلب همراه با درمان هایی مانند ساکشن و تجویز داروهای خلط آور انجام می شود.

با اعزام فیزیوتراپی به منزل تمرینات تنفسی را یاد می گیرید تا راه های هوایی خود را پاک نگه دارید. بیمار باید از تکنیک هایی به نام ضربه، ارتعاش، درناژ وضعیتی برای کمک به شل شدن ترشحات استفاده کند. افرادی که قادر به ایجاد سرفه موثر برای خلاص شدن از شر خلط نیستند، باید از تکنیک سرفه کمکی استفاده کنند. متخصص ها تجهیزات تنفسی که به بهبود جریان اکسیژن یا کاهش تنگی نفس کمک می کند، به همراه دارند. قبل از هر درمان تکنیک های ارزیابی مثل شنیدن با استفاده از گوشی پزشکی برای چک کردن ریه های شما انجام می شود.

  • اسکلتی عضلانی

عملی است برای افرادی که از مشکلات اسکلتی عضلانی رنج می برند. در این اقدام، درمان عضلات، استخوان ها، مفاصل، اعصاب، رباط ها، غضروف ها و دیسک های ستون فقرات به کار برده می شود. اعزام فیزیوتراپی به منزل با تکینک های مختلف به بهبود وضعیت بیمار کمک می کند. اقداماتی همچون تمرین های درمانی، تحرک/دستکاری، ماساژ بافت نرم، الکتروتراپی، آب درمانی و موبیلیزاسیون عصبی استفاده می شود. روش‌های درمان خانگی نیز مانند ماساژ درمانی، آب درمانی، تمرینات تقویتی و کششی برای افرادی که می خواهند در دسترس است.

  • فیزیوتراپی ارتوپدی

این درمان به طور کلی با استخوان ها در ارتباط است. برای توانبخشی بیمارانی که قصد انجام عمل جراحی دارند یا قبلاً تحت عمل جراحی قرار گرفته اند استفاده می شود. شرایطی مانند جابجایی زانو، جراحی لگن، جراحی کمر، مشکلات ستون فقرات و مفاصل محیطی، شکستگی و غیره تحت بهبودی قرار می گیرند. فعالیت بدنی شامل تحرکات و جنبش های حس عمقی انجام می شود. حرکات کششی، ایروبیک، تمرینات قدرتی و طیف وسیعی از کارهای حرکتی است. البته این عمل بدون پشتیبانی فناوری مدرن پزشکی، اولتراسوند و کشش دستی صورت نمی گیرد.

بهترین روش درمانی با فیزیوتراپی
بهبود عملکرد به مرور زمان

بهترین روش درمانی با فیزیوتراپی

  • فیزیوتراپی پس از جراحی

این درمان فیزیوتراپی مخصوص کسانی طراحی شده که تحت عمل جراحی قرار گرفته اند. فیزیوتراپی بعد از جراحی به بازیابی فعالیت بدن کمک می کند. تمرینات جنبشی، تقویت عضله و فعالیت های کششی با کمک فیزیوتراپیست انجام می شود. جراحی های نیازمند این درمان، ستون فقرات، مفصل ران، مچ پا، شانه و جراحی های قلب می باشند. فیزیوتراپیست ها با استفاده از طیف وسیعی از تمرینات به بیماران کمک می کنند تا قدرت و حرکت عضلانی خود را بازیابند. تا در نتیجه بتوانند کارهای معمولی زندگی خود را به راحتی انجام دهند.

  • ورزش درمانی

تمرکز مورد بعدی در مورد توانبخشی یک فرد ورزشکار است. طراحی برنامه های تناسب اندام و آموزشی از جنبه های اصلی این درمان می باشد. متخصص این کار را با توجه به سابقه و نیاز فرد انجام می دهد. درمانگرها از روش‌های مختلفی برای انجام کارشان استفاده می کنند. همچنین وسایل کمکی متفاوتی برای تثبیت قسمت آسیب دیده با خود می آورند. هدف اصلی در اینجا ترویج بهبودی با کاهش درد و تورم پیش بینی می شود.

اعزام فیزیوتراپی به منزل
انجام تمرین های فیزیوتراپی

اعزام فیزیوتراپی به منزل

جمع بندی

برای همه شما وقت و پول و آرامش بسیار مهم هستند. به خصوص در زمانی که مشکلات جسمی به اندازه کافی درگیر تان می کند. برای کاهش نگرانی ها اقدامات زیادی می توانید انجام دهید. آنی آزما با اعزام فیزیوتراپی به منزل شما بسیاری از این مشکلات و نگرانی ها را برطرف می کند. به وب سایت آنها مراجعه و متخصص مورد نظر خود را انتخاب کنید. خدمات این شرکت جامع کامل و در دسترس برای همه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.