ادعای یک شرکت کانادایی برای ساخت واکسن گیاهی موثر بر کرونا

ادعای یک شرکت کانادایی برای ساخت واکسن گیاهی موثر بر کرونا

از زمانی که متخصصان در تمام دنیا فعالیت خود را برای ساختن واکسن کرونا آغاز کردند، ادعا‌هایی نیز در این زمینه مطرح شد که یک شرکت کانادایی ادعا کرده است می‌تواند واکسن کرونا را براساس مواد گیاهی بسازد. آیا به نظر شما این ادعا واقعیت دارد و می‌توان با استفاده از گیاه، واکسنی تولید کرد که بدن انسان را نسبت به ویروس کرونا مقاوم کند؟ آزمایشگاه آنلاین آنی آزما سعی دارد در این مقاله بر مبنای مطالب علمی منتشر شده در تمام دنیا پاسخ سؤال شما درمورد امکان ساخت واکسن گیاهی مؤثر بر کرونا را ارائه کند. با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم را به دست بیاورید.

ساخت واکسن گیاهی موثر بر کرونا در شرکت کانادایی

شرکت مدیکاگو از گیاهان به عنوان کارخانه‌های زنده برای رشد دادن ذرات شبیه به ویروس که عملکردی شبیه به پروتئین اسپایک ویروس کرونا دارند، استفاده می‌کند. یک شرکت کانادایی اعلام کرد واکسن گیاهی تولیدشده توسط این شرکت، سطح بالایی از ایمنی را در برابر ویروس کووید ۱۹ ایجاد می‌کند. این شرکت کانادایی که مدیکاگو نام دارد، اعلام کرد در یک مطالعه وسیع مشخص شده است واکسن دو دوزی این شرکت در برابر گونه‌های مختلف ویروس کرونا از جمله گونه دلتا، به میزان ۷۱ درصد اثرگذار است اما به دلیل این که در زمان انجام مطالعه، سویه جدید اومیکرون شناسایی نشده بود، نتایج مطالعات شامل این سویه نیست.

مقامات این شرکت اعلام کردند به زودی مجوز تولید و عرضه واکسن در کانادا را دریافت می‌کنند و در حال طی کردن فرآیند اخذ مجوز در کشورهای آمریکا و انگلیس هستند. همچنین قرار است به زودی داده‌های مرتبط با آزمایشات این واکسن برای سازمان جهانی بهداشت ارسال شود. شرکت مدیکاگو از گیاهان به عنوان کارخانه‌های زنده برای رشد دادن ذرات شبیه به ویروس که عملکردی شبیه به پروتئین اسپایک ویروس کرونا دارند، استفاده می‌کند. به گفته مقامان این شرکت، واکسن جدید فاقد مشکلات ایمنی جدی بوده است و عوارض جانبی آن شامل گیجی و تب هستند. شدت این عوارض متوسط و خفیف بوده و ظرف سه روز برطرف می‌شوند.

چگونه از پوست در دوران کرونا محافظت کنیم؟

کدام سویه‌های کرونا در ایران شیوع پیدا کردند؟

با توجه به پایین بودن میزان ویتامین D در بین ایرانیان، نتایج این تحقیق می تواند در تعیین پیش آگهی بیماران ایرانی مبتلا به کووید ۱۹ مورد استفاده قرار گیرد تا با اقدامات مناسب بالینی و اقدامات پیشگیرانه بتوان از بروز وقایع ناخوشایند جلوگیری کرد. رییس شبکه بیماری‌های ویروسی ایران، از بررسی علمی ۱۸ ماهه تعیین توالی بر مبنای توالی‌یابی وسیع ویروس کرونا در کشور خبر داد و چگونگی شناسایی اصلی‌ترین سویه‌های شایع این بیماری در پنج پیک مختلف در ایران را تشریح کرد.

به گزارش ایرنا، دکتر سیدمحمد جزایری ویروس شناس در دومین همایش بین المللی مجازی “کووید ۱۹ از پیدایش تاکنون” در خصوص نتایج این بررسی‌ها با بیان اینکه، موج اول بیماری ناشی از ویروس نوع وحشی در ووهان چین در بهار ۱۳۹۹ بود، خاطرنشان کرد: موج دوم نیز در تابستان ۱۳۹۹ ناشی از نوعی ویروس که از مسیر چین به اروپا و مجدداً از غرب به شرق دنیا منتقل شده بود، تحت عنوان B.۱.۳۶ به کشورمان وارد شد. جزایری افزود: موج سوم تحت عنوان B.۱.۱.۴۱۳ نیز در پاییز ۱۳۹۹ ناشی از نوع خاصی از ویروس بود که در برخی از کشورهای غربی و استرالیا و کانادا شایع شده بود.

موج چهارم بیماری ناشی از ویروس انگلیسی

این ویروس شناس با اشاره به اینکه، موج چهارم این بیماری نیز ناشی از ویروس انگلیسی (واریانت آلفا) بود، اظهار داشت: اگرچه پروژه تا انتهای موج پنجم ادامه پیدا نکرد، اما به طور واضح موج پنجم در تابستان ۱۴۰۰ ناشی از واریانت دلتا کرونا یا همان هندی در کنار نوعی به نام کاپا ظهور پیدا کرد. وی همچنین اظهار کرد: نوع آفریقایی و کالیفرنیایی ویروس نیز در کشور مشاهده شد اما هیچگاه واریانت گاما یا همان برزیلی در کشور مشاهده نشد.

دلتا کرونا

جزایری افزود: پروژه بررسی علمی ۱۸ ماهه تعیین توالی بر مبنای توالی‌یابی وسیع ویروس کرونا در ایران با تلاش جمعی ۲۶ دانشگاه و موسسه تحت پوشش وزارت بهداشت و درمان با مدیریت شبکه تحقیقات بیماری های ویروسی صورت گرفته است. دکتر پارسانیا، ویروس شناس و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی از مجریان شبکه تحقیقات بیماری های ویروسی نیز ضمن ارائه مطالبی درخصوص ” ارتباط بین تغییرات ژنتیکی در گیرنده های ویتامین D در بیماران مبتلا به بیماری کووید-۱۹” افزود: این گروه ارتباط معناداری بین تغییرات ژنتیکی در گیرنده های ویتامین D در جنس مذکر با استعداد به بیماری کووید-۱۹ در مقایسه با گروه کنترل (افراد سالم) مشاهده کرد.

وی افزود: این بدین معنی است که تغییراتی که به دلیل جهش در گیرنده های ویتامین D در افراد ایرانی خصوصا جنس مذکر رخ می دهد، سبب کاهش در عملکرد این ژنها شده و این رخداد منجر به ظهور علائم شدید تر در بیماران و احتمال وخامت حال آنها می شود.

کمبود میزان ویتامین D در بین ایرانیان

جزایری می گوید: با توجه به پایین بودن میزان ویتامین D در بین ایرانیان، نتایج این تحقیق می تواند در تعیین پیش آگهی بیماران ایرانی مبتلا به کووید ۱۹ مورد استفاده قرار گیرد تا با اقدامات مناسب بالینی و اقدامات پیشگیرانه بتوان از بروز وقایع ناخوشایند جلوگیری کرد. وی همچنین بیان کرد: این تحقیق با کوشش مرکز تحقیقات ژنومیکس و پروتئومیکس دانشگاه آزاد واحد پزشکی در همکاری با دانشگاه علوم پزشکی ایران و مرکز تحقیقات ویروس شناسی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران صورت گرفته است.

دکتر محمد عبدالاحد برنده جایزه جهانی مصطفی و عضو هیات علمی دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران نیز در خصوص سیستم شناسایی اکسیژن فعال در التهابات ریوی-تنفسی با قابلیت کاربرد در شناسایی افراد بدون علامت و ارجاع آن ها برای تست های کلینیکی ضمن ارائه مطالبی افزود: این تست اختصاصی تشخیص کرونا نبوده و در بیماری های سل، آسم درمان نشده، ذات الریه حاد و فیبروز کیستیک ریه نیز مورد استفاده قرار گیرد.

وی افزود: این پروژه، تحت حمایت ستاد نانو و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری در قالب یک شرکت دانش بنیان و با همکاری اساتید و متخصصان بیمارستان امام خمینی، بیمارستان شهدای تجریش، پژوهشکده معتمد و کمیته علمی کرونا صورت گرفته است. در این همایش، آخرین نتایج دست اوردهای علمی، تحقیقاتی دانشمندان ایرانی و خارجی در زمینه بیماری کووید ۱۹ به مخاطبین ارائه شد.

کمبود میزان ویتامین D در بین ایرانیان

راه های تسکین علائم کرونا ویروس

کرونا ویروس اغلب باعث درد بدن و تب می شود. خوشبختانه ، داروی بدون نسخه مانند ایبوپروفن ، ناپروکسن یا استامینوفن به شما کمک می کند. با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که یک مسکن ضد نسخه را برای شما در نظر گرفته است. سپس داروهای خود را مطابق برچسب مصرف کنید. ویروس کرونا هنوز درمان قطعی ندارد اما شما می توانید با برخی روشها علائم بیماری کرونا را کاهش دهید. اگر بیماری کرونا ویروس شما تایید شد :

در خانه بمانید تا دیگران را در معرض خطر قرار ندهید:

بیماری شما مسری هست ، بنابراین در حالی که احساس بیماری می کنید خانه خود را ترک نکنید. هنگام بهبودی در خانه بمانید. علاوه بر این ، به مردم بگویید که شما بیمار هستید ، بنابراین آنها را ملاقات نخواهید کرد.

اگر به پزشک مراجعه می کنید ، برای جلوگیری از شیوع ویروس ، ماسک صورت بزنید.

با پزشک خود مشورت کنید تا متوجه شوید که بیماری شما چه زمانی بی خطر است. ممکن است تا 14 روز مسری باشید.

استراحت کنید تا بدن شما بهبود یابد:

بالا بردن قسمت فوقانی بدن به شما کمک می کند تا از سرفه جلوگیری کنید. بهترین کاری که می توانید برای خود انجام دهید آرامش و استراحت در حالی که بدن شما با عفونت مبارزه می کند. روی تختخواب خود دراز بکشید و بالاتنه خود را روی بالش ها قرار دهید. علاوه بر این ، در صورت سرد شدن ، پتو روی خود بیندازید. بالا بردن قسمت فوقانی بدن به شما کمک می کند تا از سرفه جلوگیری کنید.

از داروهای کاهش دهنده درد و تب بدون نسخه استفاده کنید:

کرونا ویروس اغلب باعث درد بدن و تب می شود. خوشبختانه ، داروی بدون نسخه مانند ایبوپروفن ، ناپروکسن یا استامینوفن به شما کمک می کند. با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که یک مسکن ضد نسخه را برای شما در نظر گرفته است. سپس داروهای خود را مطابق برچسب مصرف کنید. به کودکان و نوجوانان زیر 18 سال آسپرین ندهید ، زیرا این امر می تواند یک وضعیت بالقوه کشنده به نام سندرم ری را ایجاد کند . داروهایی بیشتر از آنچه که برچسب گفته ، مصرف نکنید ، حتی اگر احساس بهتری ندارید.

برای کاهش درد گلو و راه های هوایی از دستگاه بخور استفاده کنید:

به احتمال زیاد تخلیه گلو و مخاط خواهید داشت و یک مرطوب کننده نیز می توانند به شما کمک کنند. بخار حاصل گلو و راههای هوایی شما را مرطوب می کند ، که می تواند گلودرد شما را تسکین دهد. دستگاه بخور خود را بین مصارف با صابون و آب بشویید تا دستگاه کپک نزند.

برای کمک به بهبودی بدن مایعات زیادی مصرف کنید:

مایعات به بدن شما کمک می کنند تا عفونت را از بین ببرد و مخاط را رقیق کند. آب ، آب گرم یا چای بنوشید تا بدنتان را هیدراته نگه دارید. علاوه بر این ، سوپ های مایع بخورید تا میزان مصرف مایعات شما بیشتر شود. مایعات گرم همچنین ممکن است به تسکین گلو درد شما کمک کنند. آب گرم یا چای را با لیمو و یک قاشق غذاخوری عسل امتحان کنید.

بعد تزریق واکسن این آزمایش را انجام دهید:

اگر واکسن کووید ۱۹ را دریافت کرده اید، یا نمونه گیری در منزل تست انواع آنتی بادی واکسن را انجام دهید. تست آنتی بادی کرونا یکی از خدماتی است که در آزمایشگاه آنلاین آنی آزما برای راحتی بیشتر شما همشهریان عزیز و بدون نیاز به مراجعه حضوری به آزمایشگاه انجام می گیرد. تست آنتی بادی واکسن کرونا در کنار آزمایش کرونا در منزل ممکن است به علت تمایل خود فرد برای آن که متوجه شود واکسنی که دریافت کرده آیا تاثیر داشته یا نه؛ نیز کاربرد داشته باشد.

با نمونه گیری در منزل انجام آزمایش خود را آسان کنید:

نمونه گیری در منزل با هدف تشخیص آسان طراحی شده است. به طوری که برای انجام آن دیگر لازم به خارج شدن از منزل برای مراجعه به یک آزمایشگاه نمی باشد. همچنین نمونه گیری در محل دارای مزیت های فراوان همچون عدم اتلاف وقت در میر رفت و آمد و انتظار برای پذیرش، نمونه گیری، جوابدهی، کاهش هزینه های رفت و آمد، دوری از ترافیک ، عدم وجود آلودگی هوا و آلودگی های صوتی و غیره می باشد. یکی دیگر از مزیت های مهم تست در محل، کاهش احتمال ابتلا به کرونا می باشد. آزمایش آنلاین به منظور آسان تر کردن انجام تست ها و درنهایت تشخیص انجام می گیرد.

نمونه گیری در منزل

پیشگیری از ابتلا به کرونا:

این روزها با شیوع کرونا، انجام تست کرونا یا آزمایش کرونا با ظهور علائم آن به یک امر ضروری تبدیل شده است ولی می دانیم مراجعه حضوری به آزمایشگاه بسیار خطرناک است و خطر ابتلا خود یا انتقال بیماری در صورت مبتلا بودن را افزایش می دهد. نمونه گیری در منزل این امکان را برای ما فراهم می کند که بدون حضور می توان پذیرش و آزمایش را انجام داد و جواب را آنلاین دریافت کرد. البته علاوه بر ویروس کرونا، ازدحام جمعیت، انتقال بالا بیماری های عفونی و مسری، آلودگی هوا، آلودگی های صوتی و غیر از معضلات دیگری هستند که افراد پر خطر با آن ها مواجه هستند. اما اگر علائم کرونا را مشاهده کردید بدون ترس و نگرانی می توانید آزمایش کرونا در منزل را با آنی آزما انجام دهید.

انجام نمونه گیری در در زمان مد نظر شما:

نمونه گیری در منزل ابن امکان را برای شما فراهم می کند که مجبور به انجام آزمایش در تنها زمان خاص نباشید و نمونه گیری را در زمانی که خودتان مایل به آن هستید انجام دهید. به عنوان مثال در بسیاری از آزمایشگاه ها نمونه گیری تنها در ساعات اولیه صبح انجام می شود ولی با این روش می توانید تست کرونا، آزمایش کرونا و یا هر تست دیگر خود را در هر ساعت که شرایط مناسب داشته باشید را در کمترین زمان انجام دهید.

چطور آزمایش آنلاین انجام دهیم؟

برای انجام نمونه گیری در منزل تنها کافیست شما پس از مراجعه به سایت و ثبت پذیرش خود و اطلاعات خود را وارد کنید. برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی، بدون چک کردن کارت پرسنلی، از پذیرفتن فرد خون گیر خودداری کنید. پس از ثبت پذیرش در اولین فرصت اپراتور آزمایشگاه با شماره ی وارد شده تماس می گیرد و زمان دقیق تر خونگیری شما تعیین می شود.

کادر آزمایش آنلاین با همراه داشتن کارت پرسنلی برای اطمینان شما و لباس مخصوص مراجعه می کند. آزمایش آنلاین با شرایط استریل و محافظت شده انجام می شود و فرد خون گیر بعد از اطمینان از وضعیت نرمال شخص و بند آمدن خون، نمونه گیری به پایان می رساند. سپس نمونه های شما در شزایط استاندارد و در یخچال های مخصوص به آزمایشگاه برده می شود.

نمونه گیری در منزل

با نمونه گیری در منزل می توانید در کمترین زمان ، بدون دردسر آزمایش خود را انجام دهید و جواب خود را به صورت اینترنتی دریافت کنید. این روزها به راحتی می توانید تست آنتی بادی و انواع آنتی بادی واکسن، آزمایش کرونا در منزل و غیره را انجام دهید‌.

 سخن پایانی

در پایان این مقاله لازم می‌دانیم این نکته را متذکر شویم که در حال حاضر تنها راه مؤثر برای مقابله با کرونا که توسط متخصصان تمام دنیا تایید شده است، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری است. بنابراین تا زمانی که ویروس کرونا ریشه‌کن نشده است، حتی اگر واکسن‌هایی قوی را تزریق کرده‌اید بهتر است پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنید تا احتمال بیماری‌زایی در بدن شما به شدت پایین بیاید. از طرف دیگر پیشنهاد ما بر این است که اگر علائم کرونا را در بدن خود دیدید، به جای مراجعه حضوری به آزمایشگاه از خدمات تست کرونا در منزل برخی از آزمایشگاه همانند آزمایشگاه آنی آزما استفاده کنید.

درخواست آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.