حفظ زیبایی صورت با روتین پوستی روزانه

ما به معرفی ضروری‌ترین محصولات مراقبت پوست، روتین پوستی، زیبایی پوست و ترتیب استفاده از آن‌ها خواهیم پرداخت. صورت یک کودک 7 ساله را با صورت یک خانم 47 ساله مقایسه کنید؛ پوست کودک صاف و شفاف است، اما پوست آن خانم پر از لک و آکنه و چین‌وچروک‌های مختلف است، اما راه جلوگیری از این تغییرات نامطلوب چیست؟

ممکن است برای داشتن یک روتین پوستی مناسب اقدام کرده و با حجم زیادی از اطلاعات و محصولات بهداشتی گوناگون مواجه شده باشید. برخی افراد بعد از مواجه شدن با این حجم از محصولات، سردرگم می‌شوند و گمان می‌کنند برای داشتن یک روتین مناسب باید تمام محصولات مراقبتی را خریداری کنند. بعضی از افراد هم ترتیب استفاده از این محصولات را نمی‌دانند و با صرف هزینه‌های هنگفت، نتیجه موردنظر را نمی‌گیرند.

ما در ادامه این مقاله به معرفی ضروری‌ترین محصولات مراقبت پوست و ترتیب استفاده از آن‌ها خواهیم پرداخت.

آیا هر سه ضلع مثلث مراقبت روتین پوستی را رعایت می‌کنید؟

استفاده از لوازم آرایشی سنگین برای زیبایی دیگر قدیمی شده و بسیاری از افراد داشتن پوست طبیعی و صاف را ترجیح می‌دهند، ولی با افزایش سن، ترمیم و ساخت سلول‌های پوستی کاهش می‌یابد و چین‌وچروک‌های کوچک در نواحی مختلف صورت پدید می‌آیند، اما جای نگرانی نیست؛ با داشتن یک روتین پوستی ایده‌ آل می‌توانید ظهور این چین‌و‌چروک‌ها را به تاخیر بیندازید. بی‌شک مناسب‌ترین راه برای داشتن زیبایی طبیعی، پایبندی به یک روتین روزانه پوستی است. روتین مراقبت پوست را می‌توانیم به سه ضلع یک مثلث تشبیه کنیم که باید در کنار همدیگر قرار بگیرند و مکمل هم باشند:

  1. پاک کردن آلاینده‌ها
  2. استفاده از تونر
  3. رساندن مواد مغذی به پوست

در ابتدا باید آلودگی‌های مختلف شیمیایی که بر روی پوست شما نشسته زدوده شوند؛ چراکه راه نفوذ مواد به سطوح داخلی پوست را می‌بندند، پس از آن با استفاده از تونرها و آبرسان‌ها رطوبت از دست رفته آن را جبران کنید. درنهایت مواد مغذی برای ترمیم و ساخت دوباره سلول‌ها را به لایه‌های زیرین برسانید. این سه گام، اصلی‌ترین مراحل انجام روتین پوستی برای مراقب پوست هستند. توجه داشته باشید که این سه مرحله باید به ترتیب و پشت سر هم انجام شوند.

آیا شستن صورت با آب، آلاینده‌ها را به‌طور کامل پاک می‌کند؟

در طول روز سموم مختلفی بر روی پوست می‌نشینند و در گذر زمان منافذ پوست را مسدود می‌کنند. استفاده از پاک کننده‌هایی مانند میسلار واتر برای از بین بردن آلاینده‌های شیمایی و سموم روی پوست توصیه می‌شود. اغلب افراد برای پاک کردن پوست و مراقب پوست از محصولات مختلفی استفاده می‌کنند، درصورتی‌که میسلار واتر هر دو کار را در کنار هم انجام می‌دهد. پاک‌کننده‌های دیگری که در بازار موجود هستند، به حالت فوم یا ژل بوده که بعد از استفاده باید با آب فراوان از روی پوست شسته شوند؛ اما میسلار واتر یک پاک‌کننده بر پایه‌ی آب است که بعد از استفاده نیازی به شست‌و‌شو ندارد.

اگر ناامید نشوید، قطعا نتیجه می‌گیرید!روتین پوستی را ادامه دهید

بعد از اینکه برای داشتن یک روتین پوستی مناسب اقدام کردید، برای دیدن نتیجه باید صبر کنید و انتظار معجزه یک شبه را نداشته باشید. همان‌طور که آکنه‌ها، لک‌ها، خشکی و تیرگی پوست در یک شب ایجاد نمی‌شوند؛ شادابی و طراوت پوست هم در طی همین زمان به‌وجود نمی‌آید و نیازمند تکرار روتین پوستی و تداوم به‌کار بردن محصولات مراقبت پوست است.

چه زمانی مرطوب کننده بیشترین تاثیر مثبت را بر روی پوست دارد؟

در لایه خارجی پوست تجمعی از سلول‌های مرده مشاهده می‌شود که مهم‌ترین عملکرد این سلول‌ها، جلوگیری از ورود میکروب‌ها به قسمت‌های داخلی بدن است. این لایه در تماس با دنیای بیرون است و شادابی آن نقش مهمی در زیبایی چهره هر فرد دارد. با استفاده از محصولات مختلف مراقبت پوست می‌توان روشنی و طراوت این لایه را حفظ کرده و زیبایی چهره‌تان را چندین برابر کنید.

مرطوب کننده از طریق آبرسانی به لایه خارجی پوست، باعث کاهش خشکی پوست و افزایش طراوات و شادابی آن می‌شود. بهترین زمان استفاده از مرطوب کننده و آبرسان‌ها، بعد از شستن کامل پوست است. آلودگی‌های روی پوست باعث کاهش نفوذ مواد مراقبتی به لایه‌های داخلی می‌شود و عملکرد آن را کاهش می‌دهد برای همین توصیه می‌شود که بلافاصله بعد از شستن پوست و زمانی‌که هیچ آلاینده‌ای بر روی آن قرار ندارد، از ترمیم‌کننده‌ها استفاده کنید.

بعد از استفاده از چشم پاک کن صورتتان را بشویید؛ نکته‌ای که هرگز به شما نمی‌گویند!

آرایش اطراف چشم کمی سنگین‌تر از آرایش سایر قسمت‌های چهره است؛ به همین علت محصولاتی برای پاک کردن آرایش اطراف چشم تولید شده‌اند که به‌طور اختصاصی در اطراف این ناحیه حساس کاربرد دارند. همیشه می‌گویند یکی از مزیت‌های چشم پاک کن این است که نیازی به شست‌و‌شو ندارد و استفاده از آن را در مهمانی، در سفر و بیرون از خانه بسیار آسان کرده است. گرچه متخصصان پوست توصیه می‌کنند، بعد از استفاده از محصولات پاک کننده در اطراف چشم، بهتر است حتما یک‌بار صورتتان را با آب ولرم بشویید، این عمل برای مراقبت پوست شما ضروری است.

کدام محصول مراقبتی از قدیم مورداستفاده مردم قرار می‌گرفت؟

کتاب‌های طب قدیمی نشان می‌دهند که مردم گذشته هم از لزوم استفاده از ماسک صورت در کاهش روند پیری پوست آگاه بودند. اهمیت استفاده از ماسک‌های گوناگون در مراقبت پوست برای همه شناخته شده است؛ حتی افرادی که به روتین روزانه پوست پایبند نیستند، از ماسک‌ها استفاده می‌کنند. ماسک‌های پوستی انواع مختلفی دارند و هرکدام با عملکردهای ویژه‌ای مانند بازکردن منافذ پوست، آبرسانی به لایه‌های زیرین پوست، روشن کردن لک‌های پوستی، افزایش صافی و درخشندگی پوست، لایه برداری و مواردی از این قبیل به‌کار می‌روند.

چرا بعد از استفاده از ماسک صورت نتیجه دلخواهتان را نمی‌گیرید؟

در سال‌های اخیر در شبکه‌های مجازی گوناگون انواع مختلفی از محصولات بهداشتی غیراستاندارد خصوصاً ماسک‌ صورت تبلیغ می‌شود. این تبلیغات عموما ادعا می‌کنند که پس از یک‌بار استفاده می‌توانید نتیجه آن را مشاهده کنید. درصورتی‌که ایجاد تغییر در پوست فرآیندی زمان‌بر بوده و هیچ محصولی نمی‌تواند تمام مشکلات پوستی را پس از چند ساعت برطرف کند. ممکن است شما هم فریب این تبلیغات را خورده باشید و پس از استفاده از یک محصول غیراستاندارد، تغییری در صورتتان مشاهده نکرده باشید. توصیه می‌کنیم که حتما قبل از استفاده از محصولات بهداشتی، از معتبر بودن فروشنده و شرکت تولیدکننده اطمینان حاصل کنید. استفاده منظم از محصولات معتبر، پس از مدتی نتیجه حیرت آور خود را نشان خواهد داد و از سلامت پوست خود لذت خواهید برد.

مراقبت از پوست

جمع‌بندی

شما نمی‌توانید سن واقعی خود را کاهش دهید، اما با استفاده از ترفندهایی می‌توانید این سن را در کمترین حد ممکن نشان بدهید. یکی از این ترفندها داشتن یک روتین پوستی مناسب و حفظ آن است. از اواسط سنین جوانی کلاژن سازی پوست کاهش می‌یابد و چین‌و‌چروک‌های متعدد در آن به وجود می‌آید؛ اینجاست که شما باید پوستتان را به تداوم ساخت کلاژن تشویق کنید و سرعت پیری پوست را به حداقل برسانید. این کار با کمک محصولات بهداشتی مختلف به‌راحتی امکان‌پذیر است. دو نکته اساسی حین به‌کار بردن محصولات مراقبت پوست، اطمینان از استاندارد بودن آن‌ها و رعایت‌ کردن ترتیب استفاده از آن‌ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.