خوشبختانه در سال های اخیر تعداد زیادی آزمایشگاه در استان اصفهان تحت نظر افراد متخصص راه اندازی شده است که این امکان برای هموطنان عزیز در هر جای کشور فراهم گشته بتوانند تست های آزمایشگاهی خود را در مراکز معتبر مجهز به دستگاه های پیشرفته انجام دهند. آزمایشگاه جم اصفهان تحت نظر خانم دکتر سهیلا گلستانی متخصص علوم آزمایشگاهی اداره شده و تمامی بخش های این آزمایشگاه تحت نظر متخصصین توانمند قرار دارد. لذا از نظر کیفیت در نمونه گیری و آنالیز نتایج اطمینان خواهید داشت.

موقعیت جغرافیایی آزمایشگاه جم

برای همه مردم این مسئله مهم است که دسترسی به آزمایشگاه مدنظرشان راحت و سریع باشد. لازم به ذکر است که آزمایشگاه جم اصفهان واقع در محدوده شیخ صدوق شمالی یعنی در یکی از بهترین مناطق شهر اصفهان قرار داشته و شما با وسایل نقلیه عمومی به راحتی می توانید به این مرکز مراجعه نمایید.

بخش های خدمات آزمایشگاه جم اصفهان

– بخش بیوشیمی

خون سیالی است که باید مواد غذایی و اکسیژن را به اندام ها انتقال داده و از طرفی مواد سمی و زائد تولید شده در اندام ها ار برای خروج از بدن، جمع کند. لذا بررسی وضعیت خون و ادرار تعیین کننده وضعیت سلامت بدن خواهد بود. در آزمایشات بیوشیمی از طریق نمونه برداری خون، مقادیر قند، چربی، عناصر معدنی، برخی از آنزیم ها و… اندازه گیری می شود. نمونه برداری ادرار به هدف بررسی میزان اوره، سنگ کلیه، عفونت ادراری، بیماری های کبدی و… انجام می شود. آزمایشات چکاپ که هر فرد باید سالانه حداقل دو بار آن ها را انجام دهد، در گروه آزمایشات بیوشیمی قرار دارد.

بخش بیوشیمی

– بخش ایمونولوژی

هر اندازه قدرت سیستم ایمنی بدن بیشتر باشد، مقاومت آن در برابر بیماری های نیز بیشتر خواهد شد. گلبول های سفید خون در تعداد، اندازه و انواع مختلف تضمین کننده قوای سیستم ایمنی هستند. گاها فرد دچار بیماری هایی می شود که متخصص به سلامت سیستم ایمنی بدن شک می کند در چنین مواردی باید تست های ایمونولوژی انجام شود. در این تست ها به بررسی سلول های ایمنی، آنتی بادی ها، واکنش ایمنی بدن در برابر آنتی ژن بیگانه و… پرداخته می شود.

– بخش هورمون شناسی

هورمون ها از جمله متابولیت هایی هستند که عملکرد اندام های بدن را کنترل می کنند. هر گونه اختلال در سطح هورمونی می تواند عواقبی را به دنبال داشته باشد. در بخش هورمون شناسی سطح هورمون های رشدی، تیروئید، انسولین، هرومون هیا جنس و… تعیین شده و با مقادیر نرمال مقایسه می گردد. لازم است بدانید که گاها تغییر در سطح هورمونی می تواند بیماری هایی همانند قلبی عروقی را به همراه داشته باشد.

– بخش هماتولوژی

کلیه تست های مرتبط با اندازه گیری تعداد و اندازه سلول های خونی شامل گلبول های قرمز خون، گلبول های سفید، هموگلوبین، هماتوکریت، پلاکت، سرعت رسوب گلبول های قرمز و.. در بخش هماتولوژی مورد ارزیابی قرار می گیرند. در آزمایشگاه جم اصفهان از متدها و تجهیزات پیشرفته برای این قبیل آزمایشات استفاده شده و نتیجه درجه اطمینان بالایی دارد.

بخش هماتولوژی– بخش سرولوژی

گروهی از آزمایشات مربوط به بررسی روماتیسم، حصبه، سیفلیس، تب مالت، کمبس، رایت و… هستند. برای انجام این تست ها نیاز به تجهیزات مدرن و روش های پیشرفته است که در آزمایشگاه جم اصفهان با خیال آسوده می توانید این آزمایشات را انجام دهید.

– بخش میکروبیولوژی

در دنیای اطراف ما همواره میکروب ها در محیط آب، خاک و هوا در حال زندگی بوده و ما از آن ها در امان نیستیم. برای مثال امروزه ویروس کرونا زندگی را برای همه سخت کرده است. ورود هر میکروب به بدن می تواند مشکلات و بیماری هایی همانند بیماری قارچی، عفونت باکتریایی و… را به دنبال داشته باشد. تست های مربوط به بررسی نوع، شکل، اندازه و ترکیب عوامل بیماری زا در بدن، مربوط به بخش میکروبیولوژی است.

خدمات آزمایشگاه جم اصفهان

– در کنار تمامی تست هایی که در قسمت فوق ذکر شد، در آزمایشگاه جم آزمایشات تست سلامت و ناهنجاری جنین انجام می شود. متاسفانه حقیقت تلخ این است که در سال های اخیر آمار نوزادان ناقص زیاد شده و این تست ها کمک می کند از سلامت جنین قبل از تولد مطمئن شوید و در صورت نقص و بیماری، اقدامات لازم را انجام دهید.

– یکی از مهمترین اقداماتی که آزمایشگاه جم در راستای تسهیل خدمات برای بیماران و مراجعین عزیز برداشته است، جوابدهی آنلاین است. از این پس نیازی نیست زمان خود را در ترافیک سنگین خیابان های اصفهان صرف رفتن به آزمایشگاه برای دریافت نتیجه آزمایش نمایید. هر زمان نتیجه آماده شد، به صورت آنلاین برای شما عزیزان ارسال خواهد شد. البته هدف دیگر این مرکز از پاسخ دهی آنلاین، حمایت از محیط زیست بوده است. چرا که وقتی تردد در سطح شهر کم شود، مصرف سوخت و در نتیجه آلودگی هوا کم خواهد شد.

خدمات آزمایشگاه جم اصفهان– متاسفانه در شرایط اقتصادی فعلی، عمده مردم از توان اقتصادی مناسبی برخوردار نبوده و به همین دلیل است که حتی آزمایشات ضروری خود را انجام نمی دهد بنابراین انتظار نمی رود که به سراغ چکاپ های سالانه بروند. برای ما سلامتی هموطنان عزیزمان بسیار مهم است چون جامعه سالم را مردم سالم می سازند. در این راستا با تعداد زیادی شرکت های بیمه قرارداد منعقد شده است. بنابراین شما بدون نگرانی از بابت هزینه ها می توانید به آزمایشگاه جم اصفهان مراجعه نموده و کلیه آزمایشات خود را انجام دهید.

– عزیزان در صورت که به تست های اورژانسی نیاز دارید می توانید به آزمایشگاه جم مراجعه نمایید. همانگونه که می دانید این قبیل آزمایشات به دلایلی همانند نیش عقرب و… رخ می دهد و لازم است در همان لحظه نتیجه اعلام گردد.