همه اطلاعاتی که برای تست کرونا برای جام جهانی قطر لازم دارید

همه اطلاعاتی که برای تست کرونا برای جام جهانی قطر لازم دارید

تست کرونا برای جام جهانی قطر یکی از آزمایش هایی است که می توانید بدون دغدغه و هزینه های اضافی برای حمل و نقل و همچنین در کمترین زمان ممکن انجام دهید و از سلامت خود و اعضای خانواده خود اطمینان حاصل کنید. اگر شما یا سایر اعضای خانواده به دلیل وجود مسائل مختلف از جمله شلوغی و ترافیک و آلودگی و جای پاک و غیره مایل به مراجعه به مراکز درمانی و انجام حضوری آزمایش ندارید تست کرونا برای جام جهانی قطر راه حل بسیار مناسبی برای موضوع است. شما در کنار تست کرونا به راحتی می توانید سایر آزمایشات خود از جمله آزمایش چکاپ در منزل را نیز توسط آنی آزما انجام دهید.

چگونه از پوست در دوران کرونا محافظت کنیم؟

مدارک لازم برای تست کرونا برای جام جهانی قطر

جهت انجام تست کرونا برای جام حهانی قطر مدارک و اطلاعات زیر مورد نیاز است:

 • عکس واضح از پاسپورت
 • روز و ساعت پرواز
 • ثبت درخواست تست کرونا برای جام حهانی قطر

سایت کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) در خصوص مدارک مورد نیاز پرواز این گونه نوشته است:

 • نیاز است تا افراد ۱-۳ روز پیش از انجام سفر آزمایش خود را انجام دهند. این زمان به نوع ایرلاین وابسته است و هر کدام از خطوط هوایی قوانین مخصوص به خود را دارند.
 • نیاز است تا افراد پیش از سفر، نتیجه‌ی آزمایش خود را دریافت نمایند و همراه خود داشته باشند. در غیر این صورت، امکان سفر هوایی برای فرد، وجود نخواهد داشت.
 • اگر جواب آزمایش فرد مثبت باشد، اجازه‌ی سفر به او داده نخواهد شد و لازم است تا خود را قرنطینه نماید.

مدارک لازم برای تست کرونا برای جام حهانی قطر

قوانین موجود برای تست کرونا برای جام جهانی قطر

تست کرونا برای جام حهانی قطر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در منزل یا محل کار شما و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می شود. نتایج تحقیقات نشان داده‌اند، تنها راه برای اطلاع از ابتلا یا عدم ابتلا به ویروس کرونا، انجام آزمایش کرونا است. بر اساس یافته‌های پزشکان، علائم بالینی نمی‌توانند ارزش تشخیصی داشته باشند. چرا که علائم کرونا بسیار مشابه با سایر بیماری‌های ویروسی مانند سرماخوردگی و آنفلوآنزا است و از سوی دیگر، تمام افرادی که به این ویروس مبتلا می‌شوند، علائم بالینی را تجربه نمی‌کنند.

متخصصین ما در آنی آزما در کوتاه ترین زمان و با رعایت کلیه شیوه نامه های بهداشتی تست کرونا برای جام حهانی قطر شما را در محلی که شما تعیین می کنید انجام می دهند. افتخار ما در مجموعه آنی آزما این است که گامی کوچک در جهت افزایش رفاه شما عزیزان برداشته ایم تا در سهولت و با کم ترین هزینه کلیه آزمایشات و آزمایشات خود را در منزل و یا محل کار خود انجام دهید.

بر اساس اپیدمیولوژی بیماری کرونا در کشورهای مختلف و شاخص‌های خطر سلامت محلی آنها، قطر اقدامات بهداشتی و ایمنی خاصی را برای مسافرانی که به قطر می‌آیند برنامه ریزی کرده است – اقدامات استاندارد بهداشتی و اقدامات بهداشتی قرمز.

اتباع و مقیمان می توانند در هر زمان به خارج از کشور سفر کنند مشروط بر اینکه هنگام بازگشت به قطر، سیاست سفر و بازگشت رعایت شود.

وزارت صحت عامه به شهروندان و ساکنان توصیه می‌کند که اقدامات بهداشتی COVID-19 را که در حال حاضر در کشور مقصد وجود دارد، جستجو کرده و از آنها پیروی کنند.

مسافران قبل از برنامه ریزی برای سفر به قطر مسئول به روز بودن تغییرات در سیاست سفر و بازگشت از طریق منابع رسمی هستند.

مسافران باید همیشه از رویه های کووید-19 قطر برای کاهش شیوع کووید-19 پیروی کنند.

مسافرانی که قبل از سفر به قطر باید نتیجه آزمایشگاه تست PCR را دریافت کنند، باید آن را در یک مرکز پزشکی مجاز توسط مقامات بهداشتی در کشور مبدا ارائه کنند. نتیجه آزمایش منفی لازم است و باید حداکثر 48 ساعت قبل از زمان خروج از کشور مبدا به دست آید. (لطفا برای راهنمایی دقیق قوانین آزمون قبل از سفر را ببینید.)

قوانین برای کودکان زیر 12 سال

کودکان زیر 12 سال واکسینه نشده که با والدین سالم یا بهبودیافته سفر می کنند، از قوانین مشابهی پیروی می کنند که در مورد والدین یا والدین آنها اعمال می شود و نیازی به انجام آزمایش PCR قبل از سفر نیست، بلکه فقط آزمایش پس از ورود انجام می شود (تست سریع آنتی ژن ) در مکان های زیر:

آ. شهروندان و ساکنان: در هر کلینیک دولتی/خصوصی ظرف 24 ساعت پس از ورود به قطر و والدین باید فرم تعهد را امضا کنند.

ب شهروندان شورای همکاری خلیج فارس (غیر مقیم) و بازدیدکنندگان: اگر والدین یا والدین از قرنطینه معاف باشند، آزمایش برای کودکان پس از ورود به قطر در بندر ورودی (فرودگاه، زمین، دریا) انجام خواهد شد. اگر والدین یا والدین مشمول قرنطینه هتل باشند، آزمایش در هتل قرنطینه انجام می شود.

تست کرونا برای جام حهانی قطر

مدارک مورد نیاز برای افراد غیر مقیم قطر

علاوه بر این، افرادی که به طور کامل واکسینه شده اند (یعنی کسانی که سومین واکسن کووید-19 دریافت کرده اند یا دوز دوم را در 9 ماه گذشته دریافت کرده اند) و بهبود یافته اند (در 12 ماه گذشته):

الف) برای اتباع شورای همکاری خلیج فارس و ساکنان شورای همکاری خلیج فارس که معیارهای مصونیت را دارند، برنامه بهداشتی کووید زیر که در هر یک از کشورهای شورای همکاری خلیج فارس استفاده می شود در قطر مورد تقدیر و پذیرش قرار می گیرد، همچنین می توانند اپلیکیشن موبایل اهتراز (برنامه) را با استفاده از سیم کارت بین المللی دانلود کنند.

ب) برنامه بهداشتی COVPass برای اتباع اتحادیه اروپا و ساکنان اتحادیه اروپا به جای ثبت نام آنلاین در قطر مورد احترام قرار می گیرد و پذیرفته می شود، مشروط بر اینکه معیارهای مصونیت را داشته باشند و در موارد زیر منعکس شود:

 • کشورهای اتحادیه اروپا
 • برنامه گذر اروپایی
 • انگلستان
 • NHS COVID Pass

آزمایش RT-PCR قبل از سفر برای مسافران

مسافرانی که به طور کامل واکسینه شده اند و هر یک از برنامه های بهداشتی فوق را دارند از ثبت نام آنلاین مستثنی هستند و باید ظرف 24 ساعت پس از ورود خود به قطر به کلینیک های خصوصی مجاز برای آزمایش آنتی ژن سریع مراجعه کنند. آزمایش RT-PCR قبل از سفر برای مسافران دارای ایمنی و غیرایمنی که از کشورهای تحت تدابیر بهداشتی قرمز می آیند لازم است. در همین حال، مسافران غیر ایمن باید در پلت فرم ثبت نام قبل از سفر ثبت نام کرده و آزمایش PCR قبل از سفر خود را ارسال کنند.

به مسافران دو دسته فوق یادآوری می شود که دانلود و فعال سازی اپلیکیشن سلامت موبایل اهتراز قطر به محض ورود الزامی است.

شرایط افراد غیرمقیم

افراد غیر مقیم قطر که مصون نیستند/واکسینه نشده اند یا در 2 دسته فوق قرار نمی گیرند باید از طریق سامانه ثبت نام قبل از سفر برای افرادی که وارد کشور قطر می شوند در www.ehteraz.gov.qa ثبت نام کنند. وب‌سایت و همه اسناد رسمی مرتبط، در صورت لزوم، مانند گواهی‌های واکسیناسیون، شواهد عفونت قبلی COVID-19، نتایج آزمایش آنتی‌بادی سرولوژی (برای واکسن‌های مشروط)، و نتایج آزمایشگاهی PCR را حداقل 3 روز قبل از ورود آپلود کنید.

اگرچه آپلود نتیجه آزمایش PCR در طول فرآیند پیش ثبت نام الکترونیکی اجباری نیست، مسافرانی که باید آزمایش PCR قبل از سفر انجام دهند، باید نسخه اصلی نتیجه آزمایش PCR را به خطوط هوایی ارائه دهند تا به آنها اجازه سوار شدن داده شود. هواپیما، یا در بنادر کشور (زمینی و دریایی). ثبت نام آنلاین قبل از سفر شما به تسریع عبور و ترخیص شما در بندر ورودی برای تجربه بهتر ورود به قطر کمک می کند.

توصیه وزارت صحت عامه

در حالی که ثبت نام پیش از سفر برای شهروندان و ساکنان قطر اختیاری است، وزارت صحت عامه توصیه می کند که همه افرادی که وارد قطر می شوند پیش ثبت نام کنند تا از بهترین تجربه در بدو ورود اطمینان حاصل کنند، به ویژه آنهایی که با اعضای خانواده واکسینه نشده سفر می کنند و ملزم به تکمیل قرنطینه خانگی هستند. آنها ملزم به امضای تعهدی هستند که به راحتی در ثبت نام اینترنتی احتراز موجود است.

وزارت صحت عامه این حق را دارد که آزمایش تصادفی کووید-19 (تست سریع آنتی ژن یا PCR) را در مورد مسافران انجام دهد.

مسافران باید اپلیکیشن موبایل اهتراز را دانلود و با استفاده از سیم کارت داخلی یا بین المللی بر روی تلفن همراه خود فعال کنند.

همه مسافران قبل از ورود به قطر باید فرم تعهد و قدردانی را امضا کنند. این فرم در وب سایت وزارت صحت عامه، وب سایت پلت فرم پیش ثبت نام www.ehteraz.gov.qa و فرم رزرو آنلاین خطوط هوایی موجود است. شهروندان و ساکنان از این شرط معاف هستند، مشروط بر اینکه در داخل کشور قطر که از یکی از کشورهایی که معیار بهداشت استاندارد برای آنها اعمال می‌شود، کاملاً واکسینه شده باشند.

قوانین موجود برای تست کرونا برای جام حهانی قطر

خودآزمایی آنتی ژن سریع برای مسافران قابل استفاده نیست

آزمایش آنتی ژن سریع پس از سفر/بعد از ورود باید در یک مرکز بهداشتی مجاز انجام شود: (لطفاً برای دستورالعمل های دقیق به خط مشی تست پس از سفر ما مراجعه کنید) به شرح زیر:

1- شهروندان و ساکنان: در هر کلینیک عمومی (PHCC) یا خصوصی.

2- شهروندان شورای همکاری خلیج فارس (غیر مقیم) و بازدیدکنندگان: هر کسی که با بستگان درجه یک خود در قرنطینه خانگی قرار می‌گیرد، باید آزمایش خود را در هر کلینیک خصوصی مجاز انجام دهد. برای کودکان زیر 12 سال واکسینه نشده که همراه با والدین معاف از قرنطینه هستند، آزمایش در بندر ورودی (فرودگاه، زمین، دریا) انجام خواهد شد.

3- مسافرانی که در قرنطینه هتل هستند، آزمایشات خود را در هتل انجام می دهند.

4- مسافرانی که ملزم به تکمیل قرنطینه در یک مرکز قرنطینه هتل هستند، باید بسته قرنطینه Welcome-Home را از طریق وب سایت Discover Qatar https://www.discoverqatar.qa/welcome-home/ رزرو کنند. در مورد قرنطینه خانگی، شرایط اقامت باید مناسب باشد و در صورتی که ملک با شرایط ذکر شده در تعهدنامه مطابقت نداشته باشد، مسافر باید قبل از سفر به قطر، بسته قرنطینه هتل را از طریق وب سایت دیسکاور قطر رزرو کند.

دیگر دستورالعمل‌های تست کرونا برای جام جهانی قطر

5- مسافرانی که به قطر می‌رسند باید در صورت مشاهده علائم مرتبط با کووید-۱۹ به کلینیک تست COVID-19 در بندر ورودی مراجعه کنند و اقدامات لازم را برای ایزوله کردن انجام دهند.

6- مسافران نباید تا زمانی که نتیجه تست آنتی ژن سریع اعلام نشده به سر کار بروند یا با دیگران مخلوط شوند.

7- برای مسافرانی که واکسینه نشده اند، وضعیت سلامتی آنها در اپلیکیشن احتتراز زرد خواهد بود زیرا در قرنطینه هستند (لطفاً برای دستورالعمل های دقیق، سیاست قرنطینه را بررسی کنید).

8- مسافران باید به طور منظم، سیاست سفر و بازگشت وزارت صحت عامه را برای راهنمایی دقیق و به روز بر اساس طبقه بندی کشور و اقدامات بهداشتی و ایمنی بررسی کنند.

8- دوره قرنطینه Mekhaines برای افراد غیر ایمن/واکسینه نشده باید 7 روز باقی بماند.

نمونه گیری در منزل

تست کرونا برای جام جهانی قطر یک آزمایش دقیق و قابل اعتماد برای تشخیص بیماری کرونا است

آزمایش مثبت به این معنی است که شما احتمالاً ویروس کرونا را دارید. آزمایش منفی به این معنی است که احتمالاً در زمان انجام آزمایش با ویروس کرونا تماسی نداشته اید. اگر علائم کووید-19 را دارید یا در معرض کسی قرار گرفته اید که آزمایش کووید-19 مثبت بوده است، تست کرونا برای جام حهانی قطر در منزل می تواند یک راه حل ایده آل برای اطمینان از این موضوع باشد که شما به بیماری کرونا مبتلا شده اید یا خیر.

از آنجا که شرایط فرد آزمایش‌ دهنده تاثیر به سزایی در نتیجه‌ آزمایش دارد باید تا حد امکان پیش از نمونه‌گیری از شرایط مطلوب برخوردار بود. این گفته‌ بسیار درستی است که با بهترین دستگاه‌ها و مواد و با مجرب ‌ترین کارکنان هم نمی‌ توان از یک نمونه‌ نادرست جواب درست به دست آورد. این در حالی است که بر اساس بررسی‌ ها، نتایج آزمایشگاهی در 75 درصد تصمیم‌گیری ‌های پزشکان نقش دارد و این موضوع نشان می‌ دهد دقت فرد آزمایش ‌دهنده در رعایت شرایط درست تا چه حد اهمیت دارد.

در شلوغی این روزهای شهر و همچنین وجود شرایطی مثل آلودگی هوا و نبود جای پارک، انجام آزمایش کرونا به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است. اما لازم نیست دیگر نگران آزمایشات خود باشید. آنی آزما به راحتی هر چه تمام مشکل شما را حل کرده است. کافیست از طریق وب سایت یا اپلیکیشن آنی آزما تست کرونا برای جام حهانی قطر در منزل خود را ثبت کنید تا در کوتاه ترین زمان و با مناسب ترین قیمت آزمایشات شما انجام شود.

درخواست آزمایش

 • Date Format: YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.