شناسایی سویه جدید کرونا در آفریقا

شناسایی سویه جدید کرونا در آفریقا

ثبت آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

جهش‌های ژنتیکی باعث شده مسأله کرونا باعث ترس بیشتری در بین مردم جامعه گردد، جهش ژنتیکی در این ویروس اتفاق افتاده و هر بار سویه‌های جدیدی از آن معرفی می‌شود. حتماً خبر شناسایی سویه جدید کرونا در آفریقا را شنیده‌اید. به محض اینکه یک سویه از کرونا معرفی می‌گردد متخصصان دست به کار می‌شوند تا مشخص شود این سویه به چه صورت بدن انسان را مورد حمله قرار می‌دهد و تا چه اندازه می‌تواند با جان انسان بازی کند.

متأسفانه در این بین بازار داغ شایعات نیز به راه افتاده و همین موضوع استرس و اضطراب را در بین مردم بیشتر می‌کند. در نتیجه در این زمان است که خواندن مطالب علمی تنها راهی خواهد بود که می‌تواند به شما کمک کند اطلاعات کاملاً تخصصی و تایید شده توسط سازمان جهانی را به دست بیاورید.

گسترش سویه جدید کروناویروس در آفریقای جنوبی

سازمان جهانی بهداشت (WHO) در پی شناسایی و گسترش سویه جدید کروناویروس در آفریقای جنوبی و بوتسوانا، امروز (جمعه) جلسه ای اضطراری تشکیل خواهد داد. تا به امروز ۲۲ تن تنها در آفریقای جنوبی به این سویه از کروناویروس مبتلا شده‌اند. پیش از این دانشمندان انگلیسی نسبت به ظهور سویه جدید کروناویروس با ۳۲ جهش در بوتسوانا هشدار داده بودند. بر اساس گزارش ها، بسیاری از جهش های این سویه نشان دهنده قابلیت بالای انتقال و مقاومت آن در برابر واکسن های کرونا است.

به گزارش بیزینس استاندارد، تا به امروز ۲۲ تن تنها در آفریقای جنوبی به این سویه از کروناویروس مبتلا شده‌اند. پژوهشگران آفریقای جنوبی می‌گویند سویه جدیدی از ویروس کرونا که به تازگی در این کشور شناسایی و موجب نگرانی شده است به دلیل جهش‌های زیاد، می‌تواند اثربخشی واکسن‌های موجود برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید۱۹ را با چالش مواجه کند. به گزارش ایسنا،‌ گونه تازه شناسایی شده در آفریقای جنوبی فعلا با عنوان B.1.1.529 مشخص می‌شود اما بعید نیست سازمان جهانی بهداشت به زودی مانند سویه‌های بتا و دلتا کرونا یک نام یونانی برای آن انتخاب کند.

نمونه گیری در منزل

یک محقق: سویه جدید کروناویروس در جنوب آفریقا غیرعادی و ناپایدار است

یک محقق ارشد انگلیس سویه جدید کروناویروس را که در جنوب آفریقا شناسایی شده است، غیرعادی و ناپایدار خواند و گفت که این گونه حامل ترکیبی است که به ندرت یافت می‌شود. حداقل چهار گونه از نوع جدید ویروس کرونا در جنوب صحرای آفریقا شناسایی شده است. پروفسور فرانسوا بالوکس، مدیر مؤسسه ژنتیک دانشگاه لندن می‌گوید، احتمالاً این ویروس بر اثر «عفونت مزمن یک فرد دارای ایمنی ناقص، مثلا یک بیمار HIV/AIDS درمان نشده، تکامل یافته است.» وی افزود سویه موسوم به B.۱.۱۵۲۹ که در بوتسوانا (جنوب آفریقا) یافت شده است «حامل یک صورت غیرعادی از جهش ها و ترکیبی است که ما به ندرت می بینیم.»

این سویه «پایدار» نیست

عضو ارشد دانشگاه لندن پیش‌بینی کرد که این سویه «پایدار» نیست و ممکن است در ترکیب با سایر جهش‌ها تشکیل شده باشد. وی گمانه‌زنی درباره قدرت سرایت ویروس جدید در این مقطع را دشوار خواند و افزود: “در حال حاضر، باید این ویروس از نزدیک نظارت و تجزیه و تحلیل شود، اما دلیلی برای نگرانی بیش از حد وجود ندارد، مگر اینکه در آینده نزدیک شروع به افزایش فرکانس کند.” نگرانی‌ها در اروپا درباره شیوع موج چهارم کرونا افزایش یافته است. آمار مبتلایان و تلفات روزانه به سرعت رو به افزایش است و برخی کشورها برای مهار اوضاع، به اعمال مجدد محدودیت‌های کرونایی متوسل شده‌اند.

دولت اتریش مقررات قرنطینه سراسری را از دوشنبه گذشته اعمال کرد و به‌عنوان نخستین کشور اروپایی، تزریق واکسن را اجباری کرد. در انگلیس نیز که از تیرماه گذشته محدودیت‌های کرونایی رفع شد، زمزمه اقدامات سختگیرانه با افزایش آمار مبتلایان کرونایی بالا گرفته است. یکی از مشاوران ارشد پزشکی دولت انگلیس هشدار داده است که با افزایش پرشتاب آمار مبتلایان در اروپا، این کشور هم باید برای اعمال تدابیر سخت‌تر آماده باشد.

دولت لندن در یک عقب نشینی آشکار هشدار داده که در صورت شیوع سویه جدید کروناویروس و افزایش فشارها بر مراکز بهداشتی این کشور، برخی از محدودیت‌هایی را که دو ماه پیش رفع کرد دوباره اعمال می‌کند. نتایج تازه‌ترین نظرسنجی صورت گرفته نشان می‌دهد که بخش قابل توجهی از مردم خواستار اعمال دوباره محدودیت‌های کرونایی هستند. تحقیقات روزنامه ایندیپندنت حاکیست که ۴۰ درصد مردم تمایل دارند محدودیت‌های قرنطینه اعمال شود. این درحالیست که تاکنون ۶۸ درصد مردم انگلیس واکسینه شده و همچنان مقاومت زیادی دربرابر دریافت این واکسن وجود دارد.

سویه جدید کروناویروس در جنوب آفریقا

درباره سویه جدید کروناویروس که در آفریقای جنوبی شناسایی شد چه می‌دانیم؟

سویه جدید کروناویروس که بی.۱.۱.۵۲۹ (B.1.1.529) نامیده می‌شود در آفریقای جنوبی شناسایی شده است و مقامات آن کشور می‌گویند که این موضوع نگران کننده است. ترس از یک سویه جدید که می‌تواند به شیوع بیماری در بسیاری از کشورها دامن بزند، سیستم بهداشتی را تحت فشار قرار دهد، تاثیر واکسن را کم کند و تلاش‌ها برای بازگشایی مرزها و اقتصاد را کم رنگ کند از روز گذشته بار دیگر در سراسر جهان ایجاد شده است. اما درباره سویه جدید چه چیزهایی می‌دانیم:

سویه جدید کروناویروس چه تفاوتی با سویه‌های قبلی دارد؟

دانشمندان می‌گویند که سویه آفریقای جنوبی شامل تعداد زیادی جهش در پروتئین اسپایک است که نقش کلیدی در ورود ویروس به سلول‌های بدن دارد. طبق اطلاعات منتشر شده این سویه به‌طور کلی دارای ۵۰ جهش است که بیش از ۳۰ جهش روی پروتئین اسپایک رخ داده است یعنی دو برابر بیشتر از سویه دلتا که در هند شناسایی شد. پروتئین اسپایک همان جایی است که از سوی واکسن‌ها هدف قرار می‌گیرد. محققان همچنان در تلاش برای تعیین این موضوع هستند که آیا این سویه نسبت به سویه‌های قبلی مسری‌تر یا کشنده‌تر است؟ تاکنون نظر قطعی در این‌باره منتشر نشده و تنها در حد حدس و گمان است.

فرانسوا بالو، یکی از دانشمندان موسسه ژنتیک در لندن گفت که احتمال دارد ویروس در طول عفونت مزمن یک فرد دچار نقص سیستم ایمنی تکامل یافته باشد. وی این احتمال را مطرح کرد که می‌تواند آن فرد یک بیمار درمان نشده مبتلا به ویروس اچ‌آی‌وی/ایدز باشد. آفریقای جنونی ۸.۲ میلیون فرد مبتلا به اچ‌آی‌وی دارد که بیشترین مورد ابتلایی این بیماری در جهان است. نوع بتا ویروس کرونا، سویه‌ای که سال گذشته در آفریقای جنوبی شناسایی شد، نیز ممکن است در یک فرد آلود به اچ‌آی‌وی تکامل یافته باشد. کاهش کارآیی واکسن فایزر در برابر سویه دلتا در اسرائیل؛ ذخیره مُدرنا به عنوان دُز دوم تزریق می‌شود.

سویه جدید کروناویروس، به سویه غالب در آفریقای جنوبی

به نظر می‌رسد که سویه جدید کروناویروس، به سویه غالب در آفریقای جنوبی تبدیل شده باشد. به گفته تولیو دی اولیویرا، استاد بیوانفورماتیک (زیست داده‌ورزی)، نتایج اولیه آزمایش پی‌سی‌آر نشان داد که ۹۰ درصد از ۱۱۰۰ مورد ابتلای جدید گزارش شده در روز چهارشنبه در استان گائوتنگ آفریقای جنوبی با مرکزیت ژوهانسبورگ، ناشی از نوع جدید باشد و ممکن است در هشت استان دیگر این کشور نیز وجود داشته باشد.

سویه جدید کروناویروس، به سویه غالب در آفریقای جنوبی

در بوتسوانا، کشور همسایه آفریقای جنوبی، مقامات روز دوشنبه چهار مورد را در افرادی که به‌طور کامل واکسینه شده بودند ثبت کردند. در هنگ‌کنگ مسافری از آفریقای جنوبی مبتلا به این سویه بود و مورد دیگری نیز در یک فرد قرنطینه شده شناسایی شد. این سویه همچنین در فردی که از مالاوی به اسرائیل بازگشته بود شناسایی شد. دو مورد دیگر در اسرائیل در دست بررسی است. اخبار مربوط به سویه جدید کروناویروس ، روز جمعه بازارها را تحت تاثیر قرار داد و سهام مرتبط با سفر در آسیا دچار کاهش شد چراکه سرمایه‌گذاران پیش‌بینی می‌کردند سویه جدید تاثیری منفی بر سفر خواهد داشت.

بریتانیا ممنوعیت موقت پرواز از شش کشور آفریقایی را صادر کرد و استرالیا گفت در صورت تشدید وضعیت، قوانین مرزی برای مسافران جنوب آفریقا را محدود‌تر می‌کند. هند غربالگری مسافران ورودی از آفریقای جنوبی، بوتسوانا و هنگ‌کنگ را تشدید کرد. از سوی دیگر رند آفریقای جنوبی (واحد پول) به پایین‌ترین سطح در یک سال اخیر رسید. اورزولا فن‌درلاین، رئیس کمیسیون اروپا روز جمعه گفت که در نظر دارند سفرهای هوایی از جنوب آفریقا را متوقف کنند. وی در بیانیه‌ای گفت که پیشنهاد می‌کند کشورهای عضو به طور اضطراری سفرهای هوایی از جنوب آفریقا را لغو کنند.

سویه جدید کروناویروس چقدر نگران‌کننده است؟

برای گفتن میزان نگرانی همچنان زود است. سازمان جهانی بهداشت می‌گوید که کمتر از ۱۰۰ توالی ژنومی کامل از سویه جدید کروناویروس موجود است که باید روی آن مطالعه شود و همچنین عملکرد واکسن‌های فعلی روی آن بررسی شود. ویروس‌ها همیشه جهش پیدا می‌کنند اما گاهی ویروس در جهش ضعیف‌تر می‌شود و گاهی آن را در فرار از پادتن ماهرتر می‌کند.

سازمان جهانی بهداشت روز جمعه جلسه‌ای برای بحث درباره این سویه جدید و تصمیم گیری درباره آن تشکیل می‌دهد. در این جلسه بررسی می‌شود این سویه به‌عنوان سویه نگران‌کننده عنوان شود یا همچنان باید مورد توجه قرار گیرد و در دسته ویروس‌های «نگران‌کننده» قرار نگیرد. در این جلسه احتمالا نام جدیدی برای آن تعیین می‌شود که یک نام به حروف یونانی خواهد بود.

نمونه گیری در منزل

پیشرفت روز افزون اینترنت از سویی و از سوی دیگر افزایش مشکلات ترافیک، کرونا، هزینه های رفت و آمد باعث آن شده است که بسیاری از افراد برای انجام آزمایشات خود به نمونه گیری در منزل روی آورند. زندگی پر مشغله امروزه گاهی اوقات باعث آن می شود که ما کارهای مانند آزمایش دادن که ضامن سلامتی ماست را متاسفانه به تعویق بیندازیم ؛ مسئله ای که تاخیر در آن به قیمت از دست دادن سلامتیتان تمام شود!

نمونه گیری در منزل روش کم هزینه ، سریع ، آسان و دقیق است که شما این امکان را می دهد که بدون دردسر تمام آزمایش هایتان را انجام دهید. اگر مشغله کاری زیادی دارد یا اینکه نگران ابتلا به کووید ۱۹ هستید و از طی کردن مسیرهای پرترافیک و آلودگی هوا هراس دارید ، آزمایش در منزل بهترین گزینه برای شماست.

تست کرونا

یکی از تست های مرسوم که این روزها با نمونه گیری در منزل انجام می شود، تست کرونا می باشد. آزمایش کرونا با روش های مختلف و برای اهداف مختلف انجام می شود برای مثال برای تشخیص کووید ۱۹، پیگیری درمان کامل و بهبودی، بررسی وضعیت ایمنی علیه کرونا و غیره. علاوه بر آزمایش کرونا در منزل شما می توانید تست آنتی بادی کرونا و یا تست الایزا را برای بررسی میزان ایمنی که پس از تزریق واکسن کرونا ایجاد می شود، و همچنین برای بررسی اثربخشی تزریق واکسن کرونا استفاده می شود. آنتی‌بادی‌ها نوعی پروتئین هستند که پس از آلوده شدن بدن به یک عامل بیماری‌زا یا بعد از دریافت واکسن، توسط سیستم ایمنی بدن تولید می‌شوند.

تست کرونا

آزمایشات چکاپ

با نمونه گیری در منزل به راحتی و بدون دردسر می توانید آزمایشات چکاپ را از منزل انجام دهید. به طور سالانه بر اساس سن ، جنسیت، شرایط فرد و غیره یک یا دو بار باید آزمایشات چکاپ را انجام دهید. انجام چکاپ های سالیانه، یکی از مهم ترین اقدامات برای آگاهی از سطح سلامت بدن ماست. یکی از روش ها برای سنجش سلامتی بدن، انجام آزمایش های روتین است یا ممکن است در طول روز علائم و نشانه هایی را مشاهده کنید که نیازمند بررسی و پیگیری باشد. آزمایش در منزل آنی آزما به شما این امکان را می دهد که به راحتی چکاپ های خود را بدون هیچ حضوری در آزمایشگاه انجام دهید.

بنابراین یکی دیگر از مزیت های نمونه گیری در منزل انجام آزمایشات بدون دردسر می باشد. آیا شما به دلیل زیاد بودن حجم کار، فرصت کافی برای مراجعه به آزمایشگاه و انجام تست های لازم برای تعیین وضعیت سلامتی بدن را ندارید؟ آیا شما و یا یکی از اعضای خانواده به دلیل ابتلا به نوعی بیماری، توانایی خروج از منزل را ندارند و در نتیجه انجام آزمایشات سخت شده است؟ با وجود مراکزی همانند آزمایشگاه شبانه روزی انی آزما که آزمایش آنلاین را انجام می دهند جایی برای نگرانی در این مورد نخواهد بود. تنها وظیفه شما این است که با این قبل آزمایشگاه ها تماس گرفته و درخواست خود را مطرح کنید.

در اولین فرصت کارشناسان ما با تجهیزات کامل به منزل شما مراجعه نموده و آزمایش آنلاین انجام خواهد شد. خوشبختانه در کشور آزمایشگاه هایی که خدمات در منزل ارائه می کنند در حال توسعه بوده و شرایط برای شما تسهیل خواهد شد.

نمونه گیری در منزل

پس از تزریق واکسن این آزمایش را انجام دهید

یکی دیگر از آزمایشاتی که باید با نمونه گیری در منزل انجام دهید تست آنتی بادی واکسن می باشد. آزمایش آنتی بادی واکسن برای بررسی میزان آنتی بادی درخواست می شود. در واقع با اندازه گیری آنتی بادی در بدن متوجه می شویم که چقدر بدن نسبت به کووید ۱۹ مقاومت دارد. این آزمایش همانند تست کرونا آنتی بادی با روش الایزا انجام می شود. در واقع روش کار هر دو دقیقا مشابه هم است ولی آزمایش کرونا آنتی بادی به منظور بررسی وضعیت بهبودی و عدم انتقال بیماری به سایرین ولی این تست به منظور بررسی سیستم ایمنی در برابر کرونا می باشد.

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که نمونه گیری در منزل به چه معناست؟ آزمایش در منزل یا محل کار به معنای این است که شما بدون حضور در آزمایشگاه آزمایش خود را به راحتی انجام دهید‌‌. به این صورت که پذیرش و جوابدهی را به صورت آنلاین انجام می دهید و نمونه گیری از شما توسط کادر مجرب در منزل، محل کار و یا در محل دیگری که برای شما امکان پذیر است انجام می شود‌.

برای انجام نمونه گیری در منزل آنی آزما برای بیمارانی که قادر به حضور در آزمایشگاه نیستند و یا مراجعینی که تمایل به آزمایش در منزل یا محل کار را دارند، سرویس آزمایش در منزل توسط افراد مجرب را فراهم نموده ایم. بدین منظور می توانید با مراجعه حضوری و یا تلفنی آدرس بیمار و آزمایش های درخواستی را اعلام نمایید و یا با ثبت مکانیزه درخواست خود در وب سایت ما با پر کردن فرم زیر منتظر تماس همکاران ما باشید تا در اولین فرصت یا زمان مورد درخواست شما جهت نمونه گیری مراجعه شود.

سخن پایانی

بهترین خدماتی که توسط اغلب آزمایشگاه‌های کشور همانند آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما ارائه شده است انجام تست کرونا در منزل است. یک فرد کرونایی که وارد جامعه می‌شود حداقل ۱۰ نفر را درگیر می‌کند. البته این آمار بسته به نوع سویه متفاوت است. برای مثال برخی از سویه‌ها می‌توانند به سرعت پیشروی کرده و حتی نزدیک به ۱۵ نفر را درگیر خواهند کرد. با توجه به این موضوع انجام آزمایش کرونا در منزل با آنی آزما بهترین راه جهت جلوگیری از ورود به جامعه و در نتیجه جلوگیری از شیوع بیماری خواهد بود.

درخواست آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.