نجات از کابوس کروناویروس با روشی جدید

نجات از کابوس کروناویروس با روشی جدید

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه “ییل” در مطالعه اخیر کشف کرده‌اند یک مولکول آر.ان.ای که سیستم دفاعی ضد ویروسی اولیه بدن را تحریک می‌کند، می‌تواند از موش‌ها در برابر طیف وسیعی از گونه‌های در حال ظهور کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ محافظت کند. به گزارش اس تی دی، این مطالعه که اخیرا در مجله “JEM” منتشر شده است، می‌تواند به توسعه درمان‌های جدیدی برای کووید-۱۹ در بیماران مبتلا به نقص ایمنی منجر شود و همچنین یک گزینه درمانی ارزان برای کشورهای در حال توسعه که در حال حاضر دسترسی به واکسن ندارند، خواهد بود.

اگرچه واکسن‌های تایید شده علیه کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ در پیشگیری از بیماری‌های شدید و مرگ در طول همه‌گیری مداوم کووید-۱۹ بسیار موثر هستند اما واکسن در بسیاری از کشورهای کم‌درآمد چندان در دسترس نیست و به همین دلیل ممکن است در آینده گونه‌های جدید و مقاوم به واکسن ظاهر شوند.

علاوه بر این، اثربخشی واکسن‌ها در افراد دارای نقص ایمنی که قادر به تشکیل تعداد کافی آنتی‌بادی یا لنفوسیت تی که به طور خاص پروتئین اسپایک ویروسی را هدف قرار می‌دهند، کاهش یافته است و به همین دلیل این افراد مستعد ابتلا به عفونت‌های مزمن و طولانی مدت کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ هستند. لنفوسیت تی از انواع سلول‌های دستگاه ایمنی بدن است. دفاع اختصاصی بدن شامل ایمنی هومورال و ایمنی سلولی است. در ایمنی سلولی لنفوسیت‌های T(سلول‌های T) فعالیت دارند. لنفوسیت‌های T پس از اتصال به پادگِن(آنتی‌ژن) تکثیر پیدا می‌کنند و انواعی از سلول‌های T از جمله تعدادی T کشنده و تعدادی T خاطره به وجود می‌آورند.

نمونه گیری در منزل

تلاش برای توسعه درمان‌های موثر علیه کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲

“آکیکو ایوازاکی”(Akiko Iwasaki) استاد دانشکده پزشکی ییل گفت: به همین دلیل است که علاوه بر استفاده از واکسن‌ها در پیشگیری از کووید-۱۹، تلاش برای توسعه درمان‌های موثر علیه کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ نیز لازم است. اولین خط دفاعی بدن در برابر کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ قبل از دخالت و ورود آنتی بادی‌ها و لنفوسیت تی، به مولکول‌های گیرنده‌ای مانند RIG-I بستگی دارد چرا که این مولکول‌های گیرنده، ماده ژنتیکی ویروس را تشخیص می‌دهند و باعث تولید پروتئین‌های سیگنال‌دهنده معروفی موسوم به اینترفرون نوع ۱( Interferon type I) می‌شوند. اینترفرون نوع ۱(Interferon type I) زیرگروه بزرگی از اینترفرون‌ها هستند که به تنظیم فعالیت دستگاه ایمنی بدن کمک می‌کنند.

تولید زودهنگام و قوی اینترفرون‌ها در برابر جلوگیری از ابتلا به کووید-۱۹

مطالعات متعددی نشان داده‌اند که تولید زودهنگام و قوی اینترفرون‌ها در برابر جلوگیری از ابتلا به کووید-۱۹ بسیار موثر هستند. یک کارآزمایی بالینی نشان داده است که درمان بیماران کووید-۱۹ با پروتئین اینترفرون خالص شده در مراحل اولیه بیماری، می‌تواند مرگ و میر را کاهش دهد، اما ساخت اینترفرون بسیار گران است. طی این مطالعه محققان جایگزین ارزان‌تری را پیشنهاد کردند و آن درمان بیماران با مولکول‌های آر ان ای کوتاه بود که از مواد ژنتیکی کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ تقلید می‌کنند و گیرنده RIG-I را برای تحریک تولید اینترفرون‌های نوع ۱ توسط سلول‌های خود بدن فعال می‌کنند.

محققان رویکرد خود را روی موش‌های مستعد ابتلا به عفونت کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ آزمایش کردند. یک دوز از یک مولکول آر ان ای به نام SLR۱۴ برای محافظت از موش‌ها در برابر بیماری شدید و مرگ کافی بود، به خصوص اگر درمان کمی قبل یا بلافاصله پس از قرار گرفتن در معرض ویروس انجام شده بود. به گفته محققان، SLR۱۴ موثرتر از درمان موش‌ها با پروتئین اینترفرون خالص بود.

این نکته که SLR۱۴ می‌تواند از موش‌ها در برابر همه گونه‌های در حال ظهور کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ از جمله نوع دلتا، محافظت کند، بسیار مهم است. ایوازاکی و همکارانش اظهار کردند که توسعه مولکول‌های آر ان ای مانند SLR۱۴ نسبتا ارزان هستند و ساخت آنها آسان است. ایوازاکی افزود: بنابراین SLR۱۴ به عنوان یک گروه جدید از درمان‌های آر ان ای که می‌تواند به‌ عنوان عامل ضد ویروسی در برابرکروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ استفاده شود، مناسب است.

درمان‌های موثر علیه کروناویروس

4 علامت اصلی ابتلا به کروناویروس

دانشمندان پس از مطالعات فراوان ۴ علامت اولیه ابتلا به بیماری کرونا را معرفی کردند. دانشمندان اعلام کرده‌اند که از هر پنج فرد آلوده به کروناویروس یک نفر با مشکل معده مواجه می‌شود. به گفته دانشمندان، نداشتن اشتها، حالت تهوع، استفراغ و درد معده از جمله اولین علائم ابتلا به کووید ۱۹ هستند. میتچ ویلسون، یکی از استادان دانشگاه البرت با اشاره به اینکه با پیدا شدن علائم مذکور باید به دکتر مراجعه شود، گفت: داشتن این علائم به معنی این نیست که بیمار حتمی به کووید ۱۹ مبتلا شده است.

دکتر دایانا گال، یکی دیگر از دانشمندان دیگر این تحقیق اعلام کرد اسهال یکی از علائم اولیه عفونت ویروس کرونا است. همچنین یکی دیگر از علائم کرونا ورم ملتحمه (ورم غشا سطح داخلی پلک ها) است که کمیاب بوده و تنها در ۳ درصد بیماران دیده شده است. سومین نشانه اولیه ابتلا به کرونا گیجی سر خواهد بود. او افزود: گاهی اوقات در این بیماری، تخریب مغز در مرحله‌های مختلف بیماری صورت می‌گیرد و به سطح جدیت بیماری ارتباط دارد. یکی دیگر از علائم خستگی است که به گفته دانشمندان این نشانه در نیمی از بیماران مبتلا به کووید۱۹ دیده می‌شود و امکان دارد تا ده هفته ادامه داشته باشد.

علائم شاخص ابتلا به کرونا در کودکان

موارد بستری کرونا مثبت کودکان وجود دارد؛ اما اینکه مشخصا موارد ابتلا به سویه امیکرون را مشخص کنیم، چنین نیست. اگر به موردی مشکوک شویم برای بررسی‌های بیشتر تست‌ها را به آزمایشگاه مرجع ارسال می‌کنیم. دبیر بورد عفونی اطفال کمیته علمی کرونا با اشاره به اینکه شدت بیماری‌زایی امیکرون در کودکان فعلا مشخص نیست، تاکید کرد: موضوعاتی مطرح می‌شود تا کودکان بین ۵ تا ۱۲ سال به صورت لایه لایه واکسینه شوند؛ زیرا بازگشایی حضوری مدارس بدون تزریق واکسن می‌تواند مشکل آفرین باشد.

دکتر عبدالله کریمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه تعداد ویروس‌های دستگاه تنفسی که کودکان با آن درگیر هستند دو برابر کروناویروس است، گفت: یعنی آنفلوآنزا و سایر ویروس‌ها نیز در کمین کودکان هستند؛ ولی تعداد بیماران بستری در بخش‌های بیمارستانی ما افزایش نیافته است. وی افزود: موارد بستری کرونا مثبت کودکان وجود دارد؛ اما اینکه مشخصا موارد ابتلا به سویه امیکرون را مشخص کنیم، چنین نیست. اگر به موردی مشکوک شویم برای بررسی‌های بیشتر تست‌ها را به آزمایشگاه مرجع ارسال می‌کنیم.

ابتلای کودکان به کروناویروس

او در خصوص روند فعلی ابتلای کودکان به کروناویروس ، بیان کرد: روند همچون گذشته است؛ البته موارد ابتلا نسبت به موج پنجم کاهشی بوده است، ولی به دلیل بروز آنفلوآنرا و کرونا موارد بستری وجود دارند. سال گذشته کودکان درگیر بیماری‌های تنفسی بدون استثنا مبتلا به کرونا بودند اما اکنون شرایط متفاوت است و آنفلوآنزا و پارا آنفلوآنزا هم به موارد ابتلا و بستری اضافه شده است. این متخصص عفونی اطفال، درباره برخی هشدارها نسبت به امتحانات حضوری دانش‌آموزان و پیش‌بینی از وضعیت ابتلای کودکان پس از امتحانات، اظهار کرد: شرایط وابسته به میزان پخش شدن سویه امیکرون در کشور است.

از نظر زمانی اگر ۱۰ مبتلا به امیکرون داشته باشیم، ظرف یک و نیم تا ۳ روز این تعداد می‌تواند دو برابر شود که این بیشتر از سرعت انتشار سویه دلتا است ولی خوشبختانه واکسن بر آن موثر است. او درخصوص علائم شاخص ابتلای کودکان به کرونا، تصریح کرد: آبریزش بینی، سرفه، تب و لرز، گلو درد، اسهال و استفراغ در کودکان شایع است که نسبت به گذشته تغییری نداشته است.

مطالعات هنوز برای شدت بیماری‌زایی امیکرون در کودکان کامل نیست و باید مطالعات کامل‌تر شود. وی درباره واکسیناسیون کودکان زیر۱۲ سال، افزود: این موضوع در کمیته ایمن‌سازی واکسیناسیون کرونا مطرح شده است تا کودکان بین ۵ تا ۱۲ سال به صورت لایه لایه واکسینه شوند. بازگشایی حضوری مدارس بدون تزریق واکسن می‌تواند مشکل آفرین باشد. واکسن انتخابی برای کودکان نیز واکسن سینوفارم و پاستوکووک خواهد بود.

علائم شاخص ابتلا به کرونا در کودکان

تست کرونا در منزل در کوتاه ترین زمان

تست کرونا در منزل یک روش آسان و کاربردی جهت تشخیص می باشد. انجام آزمایش کرونا در منزل از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است. این روز ها با افزایش ترافیک و هزینه های رفت و آمد مراجعه به یک مرکز دارای هزینه بالایی می باشد که با انجام این روش می توان در هزینه های تشخیص و درمان تا حدود زیادی صرفه جویی کرد. با مدرنیته شدن جهان امروز روز به روز جهان به سمتی سوق پیدا می کند راه های انجام کار های ضروری از جمله انجام آزمایشات می باشد. انجام تست کرونا در منزل این امکان را فراهم می کند که بدون هیچ گونه دردسری آزمایش خود را انجام دهید.

زمان برای همه ما به یک مسئله بسیار مهم تبدیل شده است. به طوری که شاید ممکن است شما از انجام دادن بسیاری از کارها حتی ضروری به علت کمبود وقت صرف نظر کرده باشید ولی با انجام آزمایش در منزل می توانید علاوه بر آن که در زمان خود صرفه جویی کرده باشید این زمان را صرف خانوادتان کنید. همچنین حتی اگر قادر به مرخصی از کار خود نیستید نگران نباشید شما می توانید آزمایش خود را در محل کار خود نیز انجام دهید. انجام تست کرونا در منزل این امکان را به شما می دهد بدون آن که مجبور به خروج از قرنطینه باشید نمونه گیری در منزل یا محل کار خود انجام دهید.

آزمایش کرونا برای کودکان

آزمایش کرونا در منزل برای کودکان و تشخیص به موقع آن بسیار پر اهمیت می باشد که علت آن این است که کودکان بیشتر از آن که در گروه افراد مبتلا و در معرض خطر بررسی شوند بلکه به عنوان ناقلین این بیماری بررسی می شوند. انجام آزمایش کرونا برای کودکان در یک تشخیص به موقع و انجام برخی اقدامات کمک می کند. براساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ‌های آمریکا شایع‌ ترین علائم ابتلا به کرونا در میان کودکان سرفه و تب است. همچنین متخصصان می ‌گویند وقتی کودکی دارای آب ریزش بینی است، والدین باید توجه خود را به سایر علائم مانند تب، سرفه یا مشکلات گوارشی معطوف کنند. اگر کودک علائم دیگر ابتلا به کرونا را از خود نشان داد، سپس باید نسبت به انجام تست اقدام شود.

آزمایش کرونا برای کودکان

آزمایش کرونا برای سالمندان

یکی از ضروریت های آزمایش کرونا در منزل برای سالمندان می باشد. در سالمندان به ضعف جسمانی و کاهش توان بدنی توصیه می شود از حضور در مکان های درمانی اجتناب کنند و به نظر می رسد نمونه گیری در منزل بهترین گزینه برای این افراد می باشد؛ از سوی دیگر شیوع کرونا و مرگ و میر در بین سالمندان چندین برابر افراد جوان و کودکان می باشد. بنابراین در صورت مشاهده هر گونه علائم این بیماری اعم از تب، سرفه، بدن درد، سردرد، آبریزش و به طور کلی علائم مشابه سرما خوردگی در این روزها نیاز است به انجام تست کرونا در منزل اقدام کنید.

آیا انجام آزمایش کرونا در منزل یا محل کار مورد اعتماد می باشد؟

سوالی که ممکن است برای شما ایجاد شده باشد قابل اعتماد بودن آزمایش کرونا در منزل می باشد. در نمونه گیری در منزل ، محل کار، یا محل تعیین شده ی شما تمامی موارد در نمونه گیری در محیط آزمایشگاه انجام می گیرد، قابل اجراست. فرد خونگیر با تمامی امکانات برای یک نمونه گیری امن و صحیح را به همراه دارد و تمامی تجهیزات نمونه گیری به طور کامل استریل می شود. توجه داشته باشید کادر مجرب آزمایشگاه آنی آزما هنگام مراجعه به همراه خود کارت پرسنلی داشته و هر گونه شبهه و نگرانی در مورد افراد سوء استفاده گر رفع می کند بنابراین از نظر امنیت و همچنین نمونه گیری صحیح آزمایشگاه این اطمینان را می دهد که هیچ گونه نگرانی برایی انجام آزمایش در منزل وجود ندارد.

نمونه گیری در منزل

هزینه آزمایش کرونا در منزل چقدر می باشد

هزینه انجام آزمایش کرونا در منزل به محلی که شما در نظر دارید بستگی دارد. به طور متوسط هزینه انجام خون گیری در منزل یا محل کار متغیر می باشد که این هزینه با در نظر گرفتن موارد و مزایایی که این روش دارد، بسیار جزئی و مناسب می باشد. برای آگاهی بیشتر از هزینه خون گیری در منزل در محل مورد نظر شما، با مشاوران و همکاران ما در آزمایشگاه آنلاین آنی آزما تماس بگیرید.

درخواست آزمایش

  • Date Format: YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.