سوالات رایج درمورد ابتلای مجدد به امیکرون کرونا

سوالات رایج درمورد ابتلای مجدد به امیکرون کرونا

مسأله کرونا امیکرون موضوعی است که متأسفانه هشدار برای ورود به پیک ششم را از طرف وزارت بهداشت با خود به همراه داشته است و این یک حقیقت است که به دلیل عدم رعایت برخی از اصول بهداشتی و عدم توجه به پروتکل‌ها به دلیل انجام واکسیناسیون‌، امیکرون در ایران شیوع بسیار زیادی پیدا کرده است و حتی با سرعت دو برابر سویه دلتا مردم را بیمار می‌کند. به همین دلیل است که وزارت بهداشت هشدار داده است که اگر با همین روند پیش بروید، پیک ششم کرونا در ایران رقم خواهد خورد. با توجه به اینکه این سویه به تازگی معرفی شده است، سؤالات زیادی در بین مردم به وجود می‌آید.

در این مقاله ما درمورد پرسش‌های رایج پیرامون امیکرون کرونا صحبت خواهیم کرد. این مقاله را با دقت مطالعه کنید شاید سؤالاتی که در اینجا مطرح شده برای شما نیز پیش بیاید. رسیدن به پاسخ علمی و منطق کمک می‌کند بی‌دلیل دچار ترس نشده و نسبت به سلامت خود و دیگران اهمیت بیشتری قائل شوید.

نمونه گیری در منزل

سؤالات رایج درمورد کرونا امیکرون

این مسأله کاملاً طبیعی است که بلافاصله بعد از به وجود آمدن یک سویه جدید از کرونا همه مردم با سؤالات زیادی در ذهن خود مواجه شده و به دنبال یافتن جواب آن‌ها باشند. اما باید مدتی صبر کنیم تا متخصصان ویژگی‌های این سویه را کشف کرده و دقیقا مشخص شود تا چه اندازه می‌تواند خطرناک باشد. در این صورت با مراجعه به مطالب علمی می‌توانید پاسخ سؤالات خود را به دست بیاورید. از جمله مهمترین سؤالات پیرامون امیکرون در این قسمت از مقاله ذکر شده است:

امکان ابتلا به کرونا امیکرون در افرادی که قبلاً به سویه ‌های کرونا دچار شده‌ اند وجود دارد؟

با کمال تأسف باید در پاسخ به این سؤال جواب مثبت بدهیم. متأسفانه حتی اگر شما به دلتا نیز مبتلا شده باشید باز هم ممکن است به امیکرون دچار شوید. زمانی که یک سویه جدید وارد بدن می‌شود، آنتی‌بادی‌هایی تولید می‌شود که این آنتی‌بادی‌ها یک تاریخ انقضای مشخص دارند.

ابتلا به کرونا امیکرون در افرادی که قبلاً به سویه ‌های کرونا دچار شده‌ اند

به این معنا که بدن را تا مدتی از بیماری در ‌امان نگه می‌دارند اما در واقع قدرت ایمنی بدن به کمک این آنتی‌بادی‌ها نسبت به همان سویه‌ها و یا سویه‌های قبلی افزایش پیدا خواهد کرد. در حالی که برای سویه‌های جدید نیاز هست که آنتی‌بادی های دیگری نیز در بدن تولید شود تا بتوانند سویه‌های جدید را شناسایی کرده و قدرت دفاعی بدن را نسبت به آن‌ها بالا ببرند.

آیا امیکرون به اندازه سویه دلتا کشنده است؟

خبر خوش اینکه علی‌رغم سرعت بالای امیکرون در شیوع و اپیدمی، لازم است بدانید که امیکرون به اندازه دلتا کشنده نیست. اغلب افرادی که دچار این عوارض می‌شوند همانند یک سرماخوردگی دوره نقاهت خود را سپری خواهند کرد. البته با این حال باز هم باید استراحت کافی داشته باشید تا عفونت برای شما بروز نکند.

امیکرون بیشتر کدام بازه سنی را مورد حمله قرار می‌ دهد؟

تحقیقات انجام شده براساس آمار مبتلایان به امیکرون مشخص کرده است که این سویه جامعه کودکان را بیشتر از بزرگسالان مورد حمله قرار داده و تعداد مبتلایان به امیکرون در کودکان و نوزادان به صورت عجیب در حال افزایش است. کودکانی که دچار این سویه می‌شوند تب شدیدی را تجربه خواهند کرد. والدین توجه داشته باشند اگر این تب بیش از ۴۸ ساعت ادامه داشت حتماً باید مجدداً به متخصص مراجعه کنند.

امیکرون بیشتر کدام بازه سنی را مورد حمله قرار می‌ دهد؟

علائم ابتلا به سویه میکرون چیست؟

۵ علامت منحصر به‌ فرد ابتلا به سویه ‌امیکرون عبارتند از درد‌های عضلانی، خستگی، خارش گلو، سوزش گلو و همچنین تب. اگر دقت کرده باشید این علائم شباهت بسیار زیادی به سرماخوردگی دارند. به همین دلیل چون امیکرون در فصل زمستان معرفی شده است اغلب مردم این علائم را ناشی از سرماخوردگی می‌دانند. آیا به این موضوع فکر کرده‌اید که اگر به امیکرون مبتلا باشد وقتی وارد جامعه می‌شوید چه تعداد افراد را درگیر می‌کنید؟ آیا می‌دانید سرعت شیوع کرونا امیکرون بسیار زیاد بوده و هر فرد می‌تواند بین ۱۳ تا ۱۵ نفر را مبتلا کند؟

بنابراین اگر علائم سرماخوردگی را مشاهده کردید سریعاً قرنطینه را آغاز کرده و تست کرونا در منزل با آنی آزما را انجام دهید. آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما در اولین قدم موقعیت جغرافیایی شما را شناسایی کرده و کارشناسان آزمایشگاهی که در شهر شما حضور دارند را به محل زندگی شما اعزام خواهد کرد. بدون نیاز به خارج شدن از خانه می‌توانید آزمایش کرونا امیکرون در منزل را انجام دهید.

آیا سویه امیکرون آخرین سویه جهش یافته کرونا است؟

ادعا‌هایی در این زمینه وجود دارد که برخی از متخصصان معتقد هستند امیکرون می‌توانند آخرین سویه جهش یافته کرونا باشد. در واقع امیکرون را آغازی در پایان کرونا نامیدند. اما هنوز هم اطلاعات دقیقی در این زمینه در دسترس نیست. ‌امیدوار هستیم که واقعاً چنین بوده و بعد از امیکرون، سویه جهش یافته دیگری به دنیا معرفی نشود و بشر بتواند به حالت عادی زندگی باز گردد.

آیا سویه امیکرون آخرین سویه جهش یافته کرونا است؟

شدت عفونت ناشی از ‌امیکرون چقدر است؟

به هر حال این مسأله کاملاً طبیعی است که در اثر ابتلا به کرونا امیکرون دچار عفونت نیز بشوید اما شدت عفونت براساس قدرت سیستم ایمنی بدن افراد با هم متفاوت است. فراموش نکنید جهش‌های زیادی در امیکرون رخ داده و برخی از آن‌ها مربوط به پوشش ویروس هستند و باعث می‌شوند این ویروس به راحتی بتواند به ریه‌ها متصل شود. پس اگر می‌خواهید از ابتلا به این ویروس در ‌امان بمانید، همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنید.

نمونه گیری در منزل

آیا در اثر ابتلا به امیکرون حس بویایی خود را از دست می‌ دهیم؟

خوشبختانه شدت علائم ابتلا به امیکرون کرونا کاهش یافته و از دست رفتن حس بویایی و چشایی به ندرت دیده می‌شود. طبق آمار به دست‌ آمده، از دست دادن حس بویایی و چشایی در اثر ابتلا به امیکرون به اندازه ۸۰ درصد کاهش یافته است.

درخواست آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.