پنج علامت ابتلا امیکرون که باید آن‌ها را بشناسید

پنج علامت ابتلا امیکرون که باید آن‌ها را بشناسید

در حال حاضر امیکرون یکی دیگر از سویه‌های جدید کرونا است که به دنیا معرفی شده و همین موضوع باعث استرس جامعه بشریت گشته است. در آخرین سویه که دلتا نام داشت، مرگ و میر زیادی رخ داد و بالاخره طبیعی است که معرفی سویه‌های دیگر نیز ترس و وحشت را به دامان مردم بیاندازد. متأسفانه باید بگوییم که جهش‌های ژنتیکی در کرونا ادامه داشته و معلوم نیست که آیا بعد از امیکرون نیز سویه جدیدی خواهیم داشت یا خیر. در هر صورت ما باید علائم ابتلا به هر کدام از سویه‌های کرونا را بشناسیم تا در صورت بروز مشکل قبل از اینکه شرایط حاد شده و دیگران را نیز مبتلا کنیم، قرنطینه را آغاز نماییم. در این مقاله درمورد ۵ علامت منحصر به فرد ابتلا به سویه امیکرون کرونا صحبت خواهیم کرد.

نمونه گیری در منزل

علائم ابتلا به سویه امیکرون

اگر روند تغییرات ویروس کرونا از زمان معرفی شده تا به اکنون را مورد بررسی قرار دهید متوجه خواهید شد که سویه‌های مختلف علائم متفاوتی را بروز می‌دهند. برای مثال دلتا کرونا عفونت شدید را برای افراد به همراه می‌آورد. اما اکنون این سؤال به وجود می‌آید که علائم ابتلا به سویه امیکرون چیست. ۵ علامت منحصر به فرد سویه امیکرون کرونا عبارتند از:

– در اولین قدم فرد دچار درد عضلانی بسیار ملایم خواهد شد. البته جالب است بدانید که این علامت در بین تمامی سویه‌های کرونا مشترک بوده و همه افراد زمانی که می‌خواهند علائم دیگر از ابتلا به کرونا را نشان دهند در ابتدا درد عضلانی را احساس خواهند کرد.

– به دلیل همین درد عضلانی است که فرد دچار خستگی شدید نیز خواهد شد گویی تمام روز کار بسیار زیادی داشته و حتی اگر چند ساعت استراحت کند باز هم این خستگی برطرف نمی‌شود.

– در ادامه دچار سرفه‌های خشک خواهید شد. چون امیکرون عفونت شدیدی را به همراه ندارد بنابراین اکثر افرادی که به این سویه مبتلا می‌شوند سرفه‌های چرکی ندارند.

– به دلیل سرفه‌های خشک قطعاً فرد مبتلا به امیکرون کرونا خارش گلو را نیز احساس خواهد کرد.

– و در نهایت لازم است بدانید کسانی که دچار امیکرون می‌شوند قطعاً تعریق شبانه را نیز خواهند داشت. این تعریق به دلیل تب بالا اتفاق می‌افتد.

علائم ابتلا به سویه امیکرون

چرا علائم ابتلا به سویه‌ های مختلف کرونا متفاوت است؟

پیشنهاد می‌کنیم حتماً علائم ابتلا به سویه‌های قبلی کرونا همانند به ووهان و یا دلتا را نیز بررسی کنید. متوجه خواهید شد که چه تفاوت آشکاری بین نشانه ‌های ابتلا به امیکرون با سایر سویه‌ها وجود دارد. البته در این بین یکسری علائم مشترک است. برای مثال درد عضلانی، تب و تعریق شبانه را در بین همه افراد مبتلا به سویه‌های مختلف کرونا مشاهده خواهیم کرد. اما آنچه باعث می‌شود هر کدام از سویه‌های کرونا علائم خاص خود را داشته باشند، ناحیه هدف و شدت بیماری‌زایی در بدن است.

مشکلات بسیار شدید سویه دلتا کرونا

اگر به خاطر داشته باشید از ابتدای معرفی سویه دلتا کرونا، مشکلات بسیار شدید همانند عفونت‌های ریوی، مشکلات گوارشی حاد و حتی تب بسیار زیاد گزارش شدند در حالی که چنین عارضه‌هایی درمورد ‌امیکرون وجود ندارد. هر کدام از سویه‌های کرونا قدرت بیماری‌زایی مختلفی دارند و این مسأله به جهش‌های ژنتیکی آن‌ها باز می‌گردد. برای مثال درمورد سویه امیکرون تعداد جهش‌های اتفاق افتاده در ویروس دو برابر سویه دلتا است و جالب است بدانید که عمده جهش‌ها در پوشش پروتئینی ویروس اتفاق می‌افتد.

مشکلات بسیار شدید سویه دلتا کرونا

این پوشش کمک می‌کند ویروس بتواند به راحتی وارد سلول‌های بدن انسان شده و قدرت بیماری‌زایی را افزایش دهد. به همین دلیل است که از زمان معرفی امیکرون، سرعت شیوع آن نیز بسیار افزایش یافته است. از طرف دیگر ‌امیکرون نسبت به دلتا با قدرت بیشتری می‌تواند به اندام‌های داخلی بدن متصل شود. به همین دلیل است که احتمال ابتلا به عفونت‌های دستگاه تنفسی در ‌امیکرون بیشتر است. البته با توجه به اینکه شدت عفونت زیاد نیست پس نمی‌تواند مشکلات زیادی را به بار بیاورد. منوط بر اینکه نسبت به مراقبت از خود بیشتر دقت کنید.

قدرت بیماری‌زایی سویه‌ها

همانگونه که متوجه شدید علت تفاوت علائم کرونادر سویه‌های مختلف، قدرت بیماری‌زایی سویه‌ها و از طرف دیگر تعداد جهش‌هایی است که در آن‌ها اتفاق افتاده است. ممکن است که بعد از امیکرون سویه جدیدی نیز معرفی شود اما برخی از متخصصان معتقد هستند که ‌امیکرون پایان کرونا خواهد بود. در هر صورت لازم است این نکته را متذکر شویم که خوشبختانه امیکرون علائم شبیه مانند دلتا را ندارد. در واقع نمی‌تواند به اندازه دلتا باعث مرگ شود. اما فراموش نکنید افراد با سیستم ایمنی ضعیف، بسیار مستعد ابتلا به علائم شدید بیماری بوده و حتی ممکن است در اثر این بیماری، جان خود را از دست بدهند. از طرف دیگر در امیکرون خطر از دست رفتن احساس بویایی و چشایی به میزان ۸۰ درصد کاهش یافته است.

قدرت بیماری‌زایی سویه‌های کرونا

سخن پایانی

آنچه که متخصصان جهان برر آن متفق‌القول هستند این است که ویروس کرونا می‌تواند با جهش‌های پیاپی، سویه‌های بسیار مختلفی را ایجاد کند که قدرت بیماری‌زایی هر کدام از سویه‌ها با یکدیگر متفاوت خواهد بود. در در این مقاله ۵ علامت منحصر به فرد امیکرون برای شما ارائه شد تا در صورت ابتلا به این علائم، مبنا را بر سرماخوردگی نگذاشته و سریعا تست کرونا را انجام دهید. با توجه به اینکه علائم امیکرون بسیار نزدیک به سرماخوردگی است، عمده افراد زمانی که این نشانه‌ها را در خود یا نزدیکان می‌بینند، بر این باور هستند که به دلیل سردی هوا دچار سرماخوردگی شده‌اند.

نمونه گیری در منزل

اما اگر شما‌ امیکرون داشته باشید و وارد جامعه شوید ممکن است افراد زیادی را درگیر کرده و کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، دچرا بیماری شدید خواهند شد. پس با توجه به آنچه که گفته شد در اولین قدم لازم است تست کرونا در منزل با آنی آزما را انجام دهید. با انجام این تست به راحتی می‌توانید بدون رفتن به آزمایشگاه متوجه شوید آیا حتماً به این بیماری مبتلا هستید یا نه. آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما در راستای افزایش خدمات برای مردم در سراسر کشور و کمک به سلامت جامعه، با تمامی آزمایشگاه‌های ایران وارد قرارداد شده و زمانی که شما با کارشناسان ما تماس بگیرید، نیرو‌های آزمایشگاهی در به منزل شما اعزام خواهند شد تا آزمایش کرونا در منزل را انجام دهند.

درخواست آزمایش

  • Date Format: YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.