آیا افراد می‌توانند پس از دریافت واکسن کرونا ورزش کنند؟

آیا افراد می‌توانند پس از دریافت واکسن کرونا ورزش کنند؟

نتایج بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که افراد می‌توانند پس از دریافت واکسن کرونا ورزش کنند. پیش از این محققان اعلام کرده بودند که افراد به ویژه مردان کمتر از ۳۰ سال نباید پس از دریافت واکسن به مدت یک هفته ورزش سنگین انجام دهند، زیرا ممکن است خطر ابتلاء به میوکاردیت یا التهاب عضله قلب در آن‌ها افزایش پیدا کند. گروهی از محققان در این زمینه مطالعه جدیدی انجام دادند و به این نتیجه رسیدند که افراد می‌توانند پس از دریافت واکسن کرونا ورزش کنند و فعالیت بدنی داشته باشند. به گفته پژوهشگران هیچ دلیل علمی وجود ندارد که نشان دهد ورزش کردن پس از دریافت واکسن کرونا خطر التهاب قلب را افزایش می‌دهد.

ورزش پس از تزریق واکسن کرونا

افراد می‌توانند پس از دریافت واکسن کرونا بدون هیچ نگرانی ورزش کنند و فعالیت‌های روزانه خود را انجام دهند. نتایج مطالعه‌ای که اخیراً در مجله Medicine منتشر شده است نشان می‌دهد که خطر ابتلاء به التهاب قلب پس از دریافت واکسن کرونا بسیار کم است و معمولاً مردان جوان به این مشکل مبتلا می‌شوند. البته افرادی که التهاب قلب پس از دریافت واکسن کرونا را تجربه می‌کنند، به نوع خفیف آن مبتلا می‌شوند و با گذر زمان بهبود می‌یابند.

آزمایش چکاپ مردان

ورزش برای مبتلایان کرونا خطرناک است؟

سیر بیماری کرونا در مبتلایان این بیماری غیرقابل پیش بینی است و بارها مشاهده شده که بیماران در شرایط جسمانی مساعد هستند و به یکباره ظرف یک یا دو روز ریه آنها درگیر شده است. ورزش می‌تواند فشار مضاعفی به ریه این بیماران وارد کند. با توجه به این مساله توصیه می شود تمام مبتلایان کرونا حتی افرادی که علائم بسیار خفیف هم دارند از انجام فعالیت های زیاد و بویژه ورزش در طول مدت بیماری خودداری کنند. ورزش کردن فشار مضاعفی را به ریه ها وارد می کند و در مبتلایان کرونا که ریه ها درگیر با کرونا هستند، این فشار مضاعف می تواند خطرساز شود.

حتی برای افرای که درگیری ریه هم ندارند، ورزش توصیه نمی شود، چرا که سیر بیماری نامشخص است و ممکن است یکباره علائم بیماری تشدید شود. در مجموع فعالیت زیاد و ورزش برای مبتلایان کرونا اصلا توصیه نمی شود و این افراد باید در طول مدت بیماری تا زمان بهبودی کامل به استراحت بپردازند. همچنین تغذیه مناسب و بi ویژه استفاده زیاد از مایعات برای این بیماران توصیه می شود. 70 درصد ریه هم مانند سایر ارگان های دیگر بدن از آب تشکیل شده است، بنابراین استفاده زیاد از مایعات می تواند به بهبود عملکرد ریه ها کمک کند.

ورزش برای مبتلایان کرونا

کدام واکسن کرونا برای زیر ۱۲ سال تایید شده است؟

همه انواع واکسن‌ کرونا بین ۶ تا ۹ ماه در بدن فراد ایمنی ایجاد می‌کنند و بعد از آن طبق تصمیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در صورت نیاز دُز یادآور تزریق خواهد شد، البته هنوز تحقیقات در این زمینه در حال انجام است. تاکنون واکسن کرونایی برای افراد زیر ۱۲ سال از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تایید نشده است.

واکسن سینوفارم برای این گروه هدف توسط سازمان جهانی بهداشت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تایید شده و تزریق می‌شود، البته واکسن کوبایی ایرانی نیز واکسن ایمنی بوده و در صورت اعلام نتایج رسمی و تایید آن قطعاً از این واکسن نیز استفاده خواهد شد.

واکسن کرونا برای افراد زیر ۱۲ سال

تاکنون واکسن کرونایی برای افراد زیر ۱۲ سال از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تایید نشده و در سایر کشورها نیز در حال بررسی است، گفتنی است تصمیم‌گیری در خصوص بازگشایی حضوری مدارس و دانشگاه‌ها توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام می‌شود. افرادی که دو دُز واکسن کرونا دریافت می‌کنند، میزان ابتلا و فوت به صورت چشم‌گیری کاهش پیدا می‌کند البته باید بالای ۸۰ درصد افراد جامعه دو دُز واکسن کرونا دریافت کنند تا تاثیر بیشتری داشته باشد. اگر میزان واکسیناسیون به ۹۰ درصد جمعیت هدف در استان برسد، میزان فوت، ابتلا و بستری کووید – ۱۹ کاهش پیدا می‌کند.

واکسن کرونا تزریق شده چند ماه در بدن افراد ایمنی ایجاد می‌کند، تصریح کرد: همه واکسن‌های کرونا بین ۶ تا ۹ ماه در بدن فراد ایمنی ایجاد می‌کنند و بعد از آن طبق تصمیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در صورت نیاز دُز یادآور تزریق خواهد شد، البته هنوز تحقیقات در این زمینه در حال انجام است. اکنون میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور ۴۵ درصد بوده و رعایت موثر بالای ۹۰ درصد است و در صورت تداوم رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی توسط شهروندان و مسافرت‌های اخیر، موج ششم کرونا اتفاق خواهد افتاد.

علت ابتلا به کووید با وجود تزریق واکسن کرونا

حتما علاوه بر واکسیناسیون و مراعات اصول بهداشتی ذکر شده، باید مراقب باشیم که خودمان را در برابر ویروس قرار ندهیم. به منظور پیشگیری از ابتلا به کرونا، علاوه بر تزریق دو دز واکسن باید اقدامات بهداشتی را جدی گرفته و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم. تزریق واکسن کرونا باعث کاهش مرگ و میر و بستری شدن بیماران در بیمارستان ها می شود ولی به طور کلی هیچ واکسنی در دنیا وجود ندارد که ۱۰۰ در صد جلوی مرگ و میر یا بستری بیماران را بگیرد.

ابتلا به کرونا و مرگ و میر افراد بستگی به بیماری های زمینه ای فرد و زمان ابتلایشان به این بیماری دارد، افزود: ایمنی در مقابل کرونا بعد از دو تا سه هفته از تزریق دز دوم واکسن در بدن ایجاد می شود. درصورتی که برخی افراد بعد از تزریق دز اول واکسن و یا بلافاصله بعد از تزریق دز دوم مبتلا به کرونا می شوند. از دیگر عوامل ابتلا به بیماری کرونا، بیماری های زمینه ای است که سیستم ایمنی این افراد بسیار ضعیف است و با زدن واکسن هم ایمنی لازم در بدنشان ایجاد نمی شود و مانع بستری یا مرگ این افراد نمی شود.

عامل دیگری برای ابتلا و مرگ این بیماران

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، سن بالای افرادی که بیماری زمینه ای دارند نیز عامل دیگری برای ابتلا و مرگ این بیماران می شود. گاهی بیماران زمینه ای در برابر تعداد بسیار زیادی از ویروس کرونا قرار می گیرند و علیرغم اینکه واکسن کرونا را هم تزریق کرده باشند، سیستم ایمنی این افراد تاب بیماری را نمی آورد.

باید علاوه بر تزریق دو دز واکسن، اقدامات لازم بهداشتی از جمله زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، اجتناب از دور همی ها و مسافرت ها را نیز انجام دهیم تا از ابتلا به کرونا جلوگیری شود و اینکه تصور کنیم تنها با زدن واکسن از ابتلا و مرگ پیشگیری می شود، فکر خامی است. حتما علاوه بر واکسیناسیون و مراعات اصول بهداشتی ذکر شده، باید مراقب باشیم که خودمان را در برابر ویروس قرار ندهیم.

پیشگیری از کرونا

نمونه گیری در منزل

نمونه گیری در منزل یکی از خدمات ویژه آنی آزما می باشد . شاید تصور شما از انجام یک آزمایش به این صورت باشد که باید به صورت حضوری به آزمایشگاه مراجعه کرده و یک وقت نمونه گیری بگیرید. پس از انجام نمونه گیری نیز باید در یک یا دو روز آینده دوباره به آزمایشگاه مراجعه کنید تا جواب آزمایش های خود را بگیرید. حالا در کنار این موارد مشکلاتی مانند ترافیک، نبود وقت برای مرخصی گرفتن برای افراد شاغل، نبود جای پارک، آلودگی هوا، دور بودن مسیر آزمایشگاه و غیره را نیز اضافه نمایید.

انجام نمونه گیری در منزل تا حدودی می تواند در وقت و هزینه های شما صرفه جویی نماید در حالی که همه این موارد باعث می شود فرد برای انجام آزمایش های خود دچار مشکلات زیادی شود. شما با صرف یک هزینه بسیار کم و جزئی که در مقایسه با هزینه پارک ماشین در یک مرکز شلوغ برای انجام آزمایش بسیار کم و نا چیز است، می توانید کلیه آزمایش های خود را در منزل خود انجام دهید.

تست کرونا در منزل

این روزها با شیوع کرونا یکی از مواردی که نمونه گیری در منزل انجام می شود تست کرونا در منزل می باشد. اگر علائم کرونا را در خود یا اطرافیانتان احساس کردید، با تشخیص کرونا در منزل می توونید بدون هیچ دردسری ، نسبت به انجام آزمایش آن اقدام کنید. برای انجام آزمایش کرونا در منزل تنها کافیست وارد صفحه اصلی آنی آزما شوید.

در صفحه اصلی می توانید مشخصات شخصی که قصد انجام تست کرونا را دارد را وارد کنید. همچنین آزمایشگاهی که مایل به انجام آزمایش در آن را دارید را شما انتخاب خواهید کرد. در صورت هر گونه سوال می توانید با همکاران ما در تماس باشید. پس از انتخاب محلی که قصد دارید نمونه گیری شما انجام شود می توانید پذیرش خود را تکمیل کنید.

آزمایشگاه را به خانه ببرید!

با نمونه گیری در منزل آنی آزما می توانید به جای مراجعه به آزمایشگاه در آسایش منزل خود انواع آزمایش های پزشکی را انجام دهید؛ به طوری که فرقی نمی کند که نسخه دارید یا خودتان مایلید که آزمایش های متنوع بدهید. شاید برای شما پیش آمده باشد که بخواهید آزمایش چکاپ و یا هر آزمایش دیگری را انجام دهید ولی فرصت آن را نداشته باشید ناشتا به آزمایشگاه مراجعه کنید و آزمایش دهید ولی با انجام نمونه گیری در منزل می توانید در کمترین زمان و بدون زحمت آزمایش خود را انجام دهید.

آزمایشگاه را به خانه ببرید!

قرداد با تمامی بیمه ها

یکی دیگر از مزیت های نمونه گیری در منزل این است که دیگر نیاز به پیدا کردن یک آزمایشگاه طرف قراد با بیمه نیست به طوری که آنی آزما با همه بیمه ها طرف قرارداد دارد‌. شما تنها کافیست هنگام پذیریش نوع بیمه خود را انتخاب کنید. اگر پزشک برای شما آزمایش تجویز کرده است کافیست که تصویر نسخه را برای ما بفرستید تا پس از نسخه خوانی، آمادگی ها، شرایط و هزینه انجام آزمایش شما در منزل را به شما اطلاع دهیم. اگر نسخه شما در دفترچه بیمه نوشته شده باشد تعرفه آزمایش شما مطابق تعرفه بیمه محاسبه خواهد شد.

با شیوع کرونا و امکاناتی مانند نمونه گیری در منزل بهتر است آزمایش کرونا در منزل انجام دهید. اگر علائم کرونا را در خود یا اطرافیانتان احساس کردید، با تشخیص کرونا در منزل می توانید بدون هیچ دردسری، نسبت به انجام آزمایش آن اقدام کنید. برای انجام آزمایش کرونا در منزل تنها کافیست وارد صفحه اصلی آنی آزما شوید. در صفحه اصلی می توانید مشخصات شخصی که قصد انجام تست کرونا را دارد را وارد کنید. همچنین آزمایشگاهی که مایل به انجام آزمایش در آن را دارید را شما انتخاب خواهید کرد. در صورت هر گونه سوال می توانید با همکاران ما در تماس باشید. پس از انتخاب محلی که قصد دارید نمونه گیری شما انجام شود می توانید پذیرش خود را تکمیل کنید.

چه آزمایشات می توان در منزل انجام داد؟

هر آزمایش که نیاز به نمونه گیری در منزل را دارد را می توانید در منزل انجام دهید. در عرض یک دقیقه، نمونه گیری در منزل یا محل کارتان انجام خواهد شد. آزمایش آنلاین این امکان را به شما می دهد تا آزمایش خود را در منزل، محل کار و … و در زمان مورد نظر خود بدهید. همکاران ما پس از ثبت سفارش به محل مورد نظر شما آمده و پس از بررسی نسخه، نمونه گیری می کنند. تیم متخصص ما با آزمایشگاه های خوب تهران قرارداد همکاری دارد. تمامی فعالیت های این مجموعه توسط مراکز خدمات بالینی و پزشکی در منزل مجاز و دارای مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می باشد. تست های همچون آزمایش کرونا در منزل، تست آنتی بادی و تست انواع آنتی بادی واکسن ، آزمایش چکاپ و هر آزمایش دیگر می باشد.

اهمیت انجام آزمایش‌ها برای همه آشکار است اما با توجه گسترش ویروس کرونا در سرتاسر جهان و لزوم حضور در منزل و رعایت طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا از خدمات نمونه گیری در منزل بهره‌مند شده و فرآیند نمونه‌ گیری توسط پرسنل آزمایشگاه در منازل انجام پذیرد. شما می‌توانید بدون مراجعه حضوری به آزمایشگاه، درخواست نمونه‌گیری در محل مورد نظر خود را از طریق روش‌‌های ذیل ثبت نمائید، تا همکاران ما در آزمایشگاه پس از هماهنگی با شما در سریع‌ترین زمان ممکن برای گرفتن نمونه مراجعه نمایند.

نمونه گیری در منزل

از دیگر مزایای انجام نمونه‌ گیری در منزل و محل کار

یکی دیگر از مزایای انجام نمونه‌ گیری در منزل و محل کار در مقایسه با مراجعه حضوری به آزمایشگاه این است که متخصص نمونه گیری خیلی عجله ندارد و این موضوع باعث می‌شود بتوانند به همه سوالات و تردیدهای بیمار پاسخ دهند و همچنین پرسش یا نگرانی آنها را با عمق بیشتری درک کنند. با پیشرفت فن آوری ، تقریباً برای تمام آزمایشات اصلی می‌توان در خانه یا محل کار نمونه‌گیری کرد و این موجب صرفه جویی در وقت و آسانی در کل مراحل می‌شود.

با نمونه گیری در منزل می توانید در کمترین زمان ، بدون دردسر آزمایش خود را انجام دهید و جواب خود را به صورت اینترنتی دریافت کنید. این روزها به راحتی می توانید تست آنتی بادی و انواع آنتی بادی واکسن، آزمایش کرونا در منزل و غیره را انجام دهید‌.

درخواست آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.