وجود تعداد زیادی آزمایشگاه مجهز در هر شهر این امکان را برای هموطنان عزیز فراهم می کند تا هر زمان لازم باشد بتوانند به نزدیک ترین آزمایشگاه به محل زندگی مراجعه نموده و تحت نظر متخصصین توانمند، آزمایشات را انجام دهند. آزمایشگاه دکتر برادران تحت نظر کارشناسان و متخصصین ماهر و براساس متدها و وسایل پیشرفته، انواع مختلفی از تست ها ار انجام می دهند که در ادامه مقاله به بررسی هر کدام از آن ها خواهیم پرداخت.

موقعیت جغرافیایی آزمایشگاه دکتر برادران

آزمایشگاه دکتر برادران در محدوده چهار راه فلسطین، در خدمت شما مردم شریف اصفهان و البته سایر شهرها است تا با اطمینان از نتیجه آزمایش، تست های درمانی و یا چکاپ را انجام دهید. این مرکز در بهترین نقطه شهر واقع شده و دسترسی به آن برای همه مردم راحت خواهد بود.

بخش های خدمات آزمایشگاه دکتر برادران

1- بیوشیمی

آزمایشات بیوشیمی به کلیه ای از تست ها اطلاق می گردد که از طریق نمونه خون، ادرار و مایعات بدن، وضعیت بیوشیمیایی بدن مورد بررسی قرار می گیرد. در نتیجه پزشک می توان به دقت وضعیت داخلی بدن را کنترل کرده و در صورتی که خطر بیماری وجود دارد، اقدامات لازم را انجام دهد. همچنین لازم به ذکر است که آنالیز اسپری هم در بخش بیوشیمی آزمایشگاه برادران انجام می شود.

بیوشیمی

2- هورمون شناسی از خدمات آزمایشگاه دکتر برادران

هورمون ها مهمترین ترکیبات در بدن هستند که تعیین کننده عملکرد بسیار ازا ندام های بدن خواهند بود. هورمون ها به دو دسته هورمون جنسی و آمینواسیدی تقسیم می شوند. در برخی موارد که متخصص به اختلال در سطح هورمون ها شک داشته باشد، از شما می خواهد این تست ها را انجام دهید. در بخش هورمون آزمایشگاه برادران، سه دستگاه کمیلومینسانس و یک دستگاه الکتروکمیلومینسانس Roche elecsys ، دستگاه گاماکانتر و Diasorin – liason و…. وجود دارد که آزمایشات هورمونی را در کوتاه ترین زمان و با دقت بالا انجام می دهند.

3- میکروبیولوژی

ورود میکروب ها به بدن، زمینه ساز بیماری ها خواهد شد. لذا آزمایشات میکروب شناسی از طریق بررسی نوع میکروب، شکل، اندازه، اندام هدف و… وضعیت سلامت بدن را مورد ارزیابی قرار خواهد داد. در بخش میکروب شناسی آزمایشگاه برادران از طریق کشت خون، ادرار و مدفوع، کشت و بررسی مستقیم مایعات بدن، زخم ها و تعیین عامل عفونت و آنتی بیوگرام در موارد کشت مثبت، وضعیت سلامت بدن را در قالب یک گزارش کامل در اختیار متخصص قرار می دهد.

4- سرولوژی

تست های مختص سرولوژی، به بررسی وضعیت سرم خون و مایعات بدن پرداخته و برای این منظور، تست هایی نظیر CRP, ASO, RF, Wright, Widal و … جهت بررسی بیماری هایی تب مالت، حصبه، سیفلیس، روماتیسم قلبی و … انجام می شوند.

5- ایمونولوژی

قدرت دفاعی سیستم ایمنی بدن، تعیین کننده توانایی مقابله ارگان های بدن با عوامل بیماری زا خواهد بود. آزمایشات ایمونولوژی به بررسی و انجام کلیه تست های تخصصی و فوق تخصصی مرتبط با سیستم ایمنی، و تشخیص آنتي بادي ها و آنتي ژن هاي مربوط به عوامل عفونی می پردازد. بخش ایمونولوژی آزمایشگاه دکتر برادران اصفهان، به سیستم پیشرفته فلوسیتومتری تست های تخصصی مجهز بوده و با دقت بالا، نتیجه را اعلام خواهد کرد.

ایمونولوژی

6- مولکولی از خدمات آزمایشگاه دکتر برادران

از دیگر خدمات آزمایشگاه دکتر برادران، تست های مولکولی و ژنتیکی است. در این مرکز از طریق روش‌هاي PCR ،RT-PCR ،RFLP و Real Time PCR تست های مرتبط با بيماري‌هاي عفوني به صورت کمّي، کيفي و تعيين ژنوتيپ انجام می شود. همچنین آزمایشات متعلق به بیماری های بدخیم نیز در بخش مولکولی انجام خواهد گرفت.

7- پاتولوژی

در بخش پاتولوژی، از طریق بررسی مایعات بدن همانند خون، ادرار و بافت ها، آسیب شناسی عمومی، آسیب شناسی تشریحی و آسیب شناسی بالینی انجام می شود. لازم به ذکر است که پاتولوژیست های آزمایشگاه دکتر برادران از سطح و توان علمی بالایی برخوردار بوده و با استفاده از تجهیزات پیشرفته، با دقت بالایی تست های لازم را انجام می دهند.

8- هماتولوژی

این بخش از آزمایشگاه دکتر برادران، طیف وسیعی از خدمات مرتبط با خون شناس و بانک خون ار مورد حمایت خود قرار می دهد. نکته قابل ذکر این است که در این مرکز، دستگاه ها توسط کنترل خون خارجی کالیبره می شوند در نتیجه دقت بسیار بالایی دارند.

9- کروماتوگرافی

بخش کروماتوگرافی آزمایشگاه دکتر برادران به محاسبه دارو ها، اسید آمینه ها و ویتامین ها با روش HPLC پرداخته و با کمک پرسنل بسیار متخصص و مجرب با تجربه کافی، نتیجه را با دقت بسیار بالا در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.

10- فلوسایتومتری

به منظور بررسی خصوصیات مختلف فیزیکی و شیمیایی سلول، دقیق ترین روش، روش فلوسایتومتری است. براساس این متد، ذرات مورد تست به صورت معلق در مايع، از مقابل پرتوي باريكِي از نور ليزر عبور داده شده و در نتیجه امكان جمع‌آوري اطلاعات مربوط به چندین هزار سلول در هر ثانيه فراهم مي‌ گردد. تشخیص بیماری های بدخیم، تشخیص سرطان، بیماری پلاسماسل و… توسط روش فلوسایتومتری در آزمایشگاه دکتر برادران اصفهان انجام خواهد گرفت.

فلوسایتومتری

خدمات آزمایشگاه دکتر برادران

1- به منظور کاهش هزینه آزمایشات، در صورتی که هزینه تست ها بیش از 100 هزار تومان باشد، نمونه گیری به صورت کاملا رایگان انجام خواهد گرفت.

2- حقیقت تلخ این است که در شرایط اقتصادی فعلی که اغلب مردم برای تامین هزینه های زندگی در سختی هستند، عمدتا انجام تست ها و حتی آزمایشات مهم را کنسل به زمان بهتری موکول می کنند. اما برای ما بسیار مهم است که هموطنان عزیزمان در سلامتی باشند. ملت سالم ،جامعه ای سالم را می سازد. لذا سعی کرده ایم با اغلب شرکت های بیمه قرارداد ببندیم تا شما عزیزان در صورتی که تحت پوشش هر کدام از این بیمه هستید، بدون نگرانی از هزینه ها، تست های مورد نیاز را انجام دهید.

3- لازم به ذکر است که در این مرکز، جواب آزمایشات به صورت آنلاین ارائه می شود. در این صورت هم وقت شما عزیزان برای مراجعه مجدد صرفا جهت دریافت نتیجه هدر نرفته و هم چون از رفت و آمدهای غیر ضرور جلوگیری شده است، قدمی در راستای حفاظت از محیط زیست برداشته ایم.

4- آزمایشگاه دکتر‌ برادران آمادگی خود را برای همکاری در انواع پروژه های پژوهشی با ارگان های دولتی و خصوصی و همچنین در طرح های پایان نامه دانشجویان، اعلام می کند.