ویزیت پزشک در منزل؛ دیگر پزشک را نیز به منزل شما آورده ایم

ویزیت پزشک در منزل؛ دیگر پزشک را نیز به منزل شما آورده ایم

ثبت آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

آنی آزما یک پلتفرم تخصصی است که بیماران را به پزشکان ،پرستاران و آزمایشگاه ها متصل می کند. فرقی ندارد که به ویزیت پزشک در منزل نیاز داشته باشید یا به دنبال گزینه‌ای مناسب برای نگهداری از سالمند خود و یا آزمایش در منزل باشید. طیف گسترده‌ خدمات سایت آنی آزما، تمامی نیازهای شما را برای خدمات پزشکی و آزمایشگاهی در منزل برطرف می کند.

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که شلوغی مسیر و اشتن نوبت در مطب پزشک باعث می شود همیشه به خود درمانی و درمان ناقص روی بیاورید، باید عرض کنیم که آنی آزما این مشکل را برای همیشه حل کرده است. کافیست تلفن همراه خود را بردارید و از طریق سایت یا اپلیکیشن آنی آزما به قسمت ویزیت پزشک در منزل مراجعه کرده و با یک هزینه جزئی پزشک مد نظر خود را به منزل بیاورید.

آزمایش ایدز در منزل

اهمیت ویزیت پزشک در منزل

ویزیت پزشک در منزل ، اتفاق جدیدی نیست و از گذشته دور نیز در برخی موارد ضروری پزشکان برای ادای دین خود به منزل بیماران مراجعه می کردند. چه چیزی بهتر از اینکه در هنگام مریضی، در خانه بمانیم و پزشک برای ویزیت به منزل مراجعه کند. در شرایطی که بیماری را تجربه می‌کنیم، خانه می‌تواند به ما حس امنیت دهد و اضطراب و استرس شلوغی‌های خیابان و مطب پزشک را از ما دور کند. همین راحتی و احساس امنیت، می‌تواند به عنوان یک انرژی فعال‌سازی برای شروع مسیر بهبودی ما عمل کند. اصلا چنین مزیت مهمی را دست کم نگیرید.

ویزیت پزشک در منزل مزیت‌های زیادی به همراه دارد و در بسیاری از مواقع ضروری است

حضور پزشک در منزل می‌تواند کمک‌های بسیاری به ما بکند. امکان دارد که ما دردی را تجربه کنیم اما به صورت دقیق ندانیم که برای این درد یا آسیب، باید به کدام متخصص مراجعه کنیم. پزشک با بررسی‌های بالینی می‌تواند به این سوال ما جواب دهد و به صورت دقیق، تخصصی که برای درمان و بهبود به آن نیاز داریم را به ما معرفی نماید. همچنین یکی از فعالیت‌های مهم پزشک عمومی بررسی آزمایشات دوره‌ای و آزمایش چکاپ کامل در منزل است.

پزشک عمومی می‌تواند با مشاهده‌ی آزمایشات ما و متناسب با آن، داروهایی تجویز کند یا مراجعه به یک متخصص را توصیه نماید. همچنین پزشک عمومی می‌تواند به صورت دوره‌ای بر بالین بیمار حضور داشته باشد و شرح‌حال‌های مورد نظر را از او و خانواده‌اش دریافت کند تا بتواند با استفاده از این داده‌ها، اقدامات لازم بعدی را انجام دهد.

احتمالا برای همه‌ی شما پیش آمده است که در هنگام مراجعه به مطب پزشک، مشکلات مختلفی نظیر ترافیک، پیدا کردن جای پارک، شلوغی مطب، انتظار برای رسیدن نوبت و .. بر سر شما آوار شده و حالتان را بدتر از قبل کرده است. در کنار همه‌ی این‌ها، ویزیتی که می‌توانست در مدت زمان حدود سی دقیقه‌ای انجام شود، تمام بعد از ظهر شما را مشغول به خودش کرده است. بهترین راه‌حل در این مواقع استفاده از ویزیت پزشک در منزل است. هم در وقت گرانبهایتان صرفه‌جویی می‌کنید و هم می‌توانید آرامش بیشتری را تجربه کنید.

اهمیت ویزیت پزشک در منزل

ویزیت پزشک در منزل برای کودکان و سالمندان

حتما برای شما نیز پیش آمده است که بخواهید کودکتان را به مطب پزشک ببرید اما بعد از مراجعه به مطب، کودکتان بی‌قراری کرده و از محیط ترسیده است. اگر دوست دارید استرس و اضطراب کمتری به کودکان در فرایند ویزیت پزشک وارد شود، گزینه‌ بهتر استفاده از ویزیت پزشک در منزل است. البته این نکته قابل ذکر است که تجربه‌ی اضطراب فقط مختص کودکان نیست و ممکن است برای هر شخصی در هر سنی پیش بیاید. اما چون این اتفاق در کودکان بیشتر رخ می‌دهد ما هم تاکید بیشتری بر روی کودکان انجام دادیم.

همانطور که گفتیم در بسیاری از مواقع استفاده از خدمت پزشک در منزل یک ضرورت است. ممکن است سالمندی در خانه داشته باشید که توانایی مراجعه به مراکز درمانی را نداشته باشد یا دچار بیماری‌ای شده باشید که توانایی حرکت را از شما سلب کرده باشد. در این صورت بهترین راه، استفاده از ویزیت پزشک در منزل است. ویزیت نمودن بیمار سالمند توسط پزشک جزء چرخه ای از زندگی می باشد که بالاخره هر انسانی با آن روبرو خواهد شد.

مراقبت و محافظت از سالمندان و ارائه ی خدماتی راحت و در دسترس بودن از جمله مهم ترین مسائلی می باشد که هر خانواده ای با آن مواجه می شود. علائم سالمندی از 40 سالگی است و آغاز سن سالمندی هم از 60 سالگی است. که بالا رفتن سن علائم پیشرفت می کند و امکان دارد علائم تازه ای به علائم اولیه اضافه خواهد شد. پیر شدن به معنی پیر شدن سلول ها می باشد. هر سلول دارای طول عمر مشخصی استکه عوامل ژنتیکی، محیطی و… بر آن تأثیر می گذارد.

خدمات درمانی برای سالمندان

بعضی از بیماران یا سالمندان که نمی توانند از خانه خارج بشوند یا به هر دلیلی قصد خارج شدن از منزل را ندارند می توانند با ویزیت پزشک در منزل خدمات درمانی را به بیماران ارائه کنند. ویزیت پزشک در خانه برای همه افراد از زن و مرد تا کوچک و بزرگ قابل اجرا می باشد. پزشکانی که در این طرح ها به منزل بیماران مراجعه می نمایند تجربه و مهارتی بالا برای ویزیت و خدمت رساندن به بیماران دارند. در ابتدا پزشک عمومی به منازل مراجعه می کنند و اگر احتیاج به پزشکی دیگر با تخصصی دیگر باشد مراکز درمانی پزشک مربوطه را به منزل بیمار می فرستند.

در حقیقت ویزیت کردن بیماران در خانه از تماس تلفنی فرد درخواست کننده صورت می گیرد. سپس پزشکان متخصص با توجه به بیماری بیمار مورد نظر به منزل افراد مراجعه نموده و برای بهبود و درمان بیماران کمک می کنند. تجربه ی سالیان دراز در این زمینه به پزشکان می آموزد که لحن و چگونه صحبت نمودن خانواده ی بیمار با اپراتور یا پزشکان متخصص می توان خیلی از مسائل را پیش از مراجعه و به صورت غیر حضوری برطرف نمود. در خیلی از مواقع از شیوه ی صحبت کردن و سؤال درخواست کننده کادر درمان در خانه میزان علاقه مندی به بیمار را روشن می نماید.

بسیار پیش می‌آید که فرد پس از عمل جراحی، نیاز به مراقبت مداوم دارد. در این شرایط ویزیت پزشک در منزل می‌تواند کمک بزرگی برای فرد مورد نظر باشد و می‌تواند روند بهبودی را سرعت ببخشد. تصور کنید فردی که تازه جراحی کرده بخواهد چند وقت یک بار به مطب دکتر برود و بررسی‌های لازم را انجام دهد! این امر می تواند در روند بهبودی بیمار شما تاثیر منفی به همراه داشته باشد.

خدمات درمانی برای سالمندان

مزایای ویزیت پزشک در منزل برای سالمندان

  • غربالگری کردن و تشخیص دادن سریع بیماری ها
  • کاهش دادن عوارض جانبی دارو درمانی
  • بهینه کردن مهارت های شناختی آنان
  • بهینه نمودن استقلال عملکردی آنان
  • کم شدن زمان بستری و در رخت خواب ماندن
  • کاهش پیدا کردن هزینه ی مراقبت از سالمند بیمار و در بستر ماندن وی در منزل
  • پایین آمدن آمار مرگ و میر در میان سالمندان

ویزیت پزشک در منزل برای بیمار کرونایی

اگر به کرونا مبتلا شدم؛ به چه پزشکی مراجعه کنم؟ این سوالی است که بسیاری از ما در مواجهه با ویروس کرونا می‌پرسیم. ویزیت پزشک در منزل می‌تواند در تشخیص و درمان این بیماری به شما کمک کند. اگر احساس می‌کنید با علائم کرونا مواجه شده‌اید و نیاز به پزشک دارید، بهتر است در خانه بمانید تا پزشک آنی آزما شما را ویزیت کند. در صورتی که نیاز به آزمایش کرونا داشته باشید، می‌توانید از خدمات تست کرونا در منزل آنی آزما نیز استفاده کنید.

برای تشخیص کووید ۱۹ ، لازم است تست pcr انجام شود. برای این آزمایش لازم نیست ناشتا باشید و نمونه از ترشحات حلق یا بینی گرفته خواهد شد. افراد قادرند به جای اینکه به مراکز درمانی بروند و مدت بسیاری برای انجام دادن این امور تلف کنند از خدمات ویزیت پزشک در منزل استفاده نمایند. تا مریض در منزل به روند درمان خود بپردازد. همین طور استرسی که زمان حضور در مطب به بیمار وارد می گردد در خانه ی خود استرسی نخواهد داشت. پزشکان عمومی و متخصص این مراکز بعد از اینکه اطلاعات لازم را از خانواده ی بیمار دریافت نمودند در کوتاه ترین زمان ممکن نزد بیمار می روند تا بیمار را ویزیت نمایند.

ویزیت پزشک در منزل برای بیمار کرونایی

آیا ویزیت پزشک در منزل شامل بیمه تکمیلی می‌شود؟

برای اینکه بتوانید از بیمه تکمیلی برای پرداخت هزینه ویزیت پزشک در منزل استفاده کنید، قبضی برای شما صادر خواهد شد. با ارائه قبض به شرکت بیمه‌ تحت قرارداد می‌توانید بخشی از هزینه ویزیت پزشک در منزل را دریافت کنید. البته برای این موضوع لازم است با شرکت بیمه مورد نظر تماس داشته باشید. همه شرکت‌های بیمه‌ چنین پوششی را برای بیمه‌گذاران در نظر نمی‌گیرند یا براساس شرایطی خاص هزینه ویزیت را پرداخت خواهند کرد. پس از ویزیت بیمار توسط پزشک، مجموعه آنی آزما رسید و فاکتور خدمت مورد استفاده‌ی شما را در اختیارتان قرار می‌دهد. شما با این رسید می‌توانید برای دریافت مبلغ از بیمه تکمیلی اقدام نمایید.

چه پزشکی برای ویزیت در منزل مناسب است؟

پزشکی که برای ویزیت در منزل می رود می بایست دارای تجربه ی کافی در این زمینه باشد زیرا علائم بیماری های سالمندان مانند جوانان نمی باشد و پزشکان برای تشخیص می بایست دانش کافی را کسب کرده باشند. این پزشکان باید با تداخلات دارویی را بشناسند. بعضی اوقات پزشک اصلی نخواهد توانست در جلساتی کوتاه و کم بالای سر بیمار حضور پیدا کند. پزشکی که به جای پزشک اصلی انتخاب می گردد می بایست خیلی احتیاط نماید که چیزی تغییر پیدا نکند. به طور مثال داروی یک بیمار را عوض نکند و با توجه به اینکه سالمندان دارای مشکلات زیادی هستند و امکان دارد داروی جدید یک خطر جدی برای بیمار به وجود بیاورد.

یک مثال

به طور مثال یک بیمار دارای نارسایی کبدی می باشد. عوض کردن دارو و یا تعیین دوز امکان دارد سبب اختلال در جذب شدن دارو به وسیله ی کبد گردد و مسمومیت دارویی برای بیمار به وجود بیاورد. بیمارانی که دارای نارسایی کلیه می باشند هم می بایست برای تجویز دارو برای آنان به نوع دارو دقت نمود. دارو برای بیماران کلیوی نمی بایست دارای متابولیسم کلیه باشد. تداخل داروها بحثی پیچیده و سخت می باشد و پزشکان می بایست در این زمینه جوانب احتیاط را در نظر بگیرند.

بعضی از مواقع خانواده ها از پزشکی که سالمندشان را ویزیت می نماید درخواست دارند که همواره در دسترس بماند. و پاسخگوی سوالات آنان باشد یا هر زمان که بخواهند در منزل سالمند حضور داشته باشد؛ اما چیزی که باید به آن اشاره کرد در زمان های اورژانسی که اتفاق خاصی برای سالمند می افتد. به طور مثال اگر نفس تنگی باشد باید حتمانً با اورژانس تماس گرفته شود.

ویزیت پزشک در منزل شامل اعمال تخصصی نمی باشد و در این زمان ها پزشک سالمند برای بیمار کاری از دستش بر نمی آید اما در سایر موارد که سوالی وجود داشته باشد و سالمند هم سالم و سلامت است و مشکل چندانی نیست، تماس گرفتن در زمان ها ی غیر کاری با پزشک کاری درست محسوب نمی شود اما باز هم گروه هایی هستند که به طور شبانه روزی خدمت رسانی می نمایند.

نمونه گیری در منزل

ویزیت پزشک در منزل جایگزین بسیار مناسبی به جای درمان در بیمارستان می باشد

خیلی از خدماتی که در بیمارستان انجام می گیرد، در منزل هم قابل ارائه می باشد. این نوع مؤسسات با ارائه ی کلیه ی خدمات پزشکی، پاراکلینیکی، پیراپزشکی این فرصت را برای بیمار فراهم می کند تا در محیطی راحت تر، کم هزینه تر و به دور از عفونت های بیمارستانی درمان شود. همین طور به خانواده ها آموزش خواهد داد تا نقشی فعال در بهبود بیمار در منزل داشته باشند.

پزشکان مراکز خدمات پزشک در خانه به محل زندگی بیماران مراجعه نموده و او را خیلی دقیق معاینه کرده و وضعیت پزشکی کاملی از حال بیمار بدست می آورند. سپس بر اساس اطلاعاتی که به دست می آید برنامه ی درمانی برای بیمار لحاظ می شود و به بیمار و اعضا خانواده داده می شود.

پس از چند روز دوباره پزشکان به خانه ی بسمار آمده تا او را چک کنند تا از روند بهبودی مطلع شوند. پزشک در طی معایناتی که بر روی بیمار انجام می دهد مواردی مانند سطح هوشیاری، علائم حیاتی مثل فشار خون، نبض، درجه ی تب و تنفس را بررسی می کند. به غیر از این در صورتی که مریض به کارهای دیگری مثل سونوگرافی در منزل محتاج باشد، اقدامات که لازم است در اسرع وقت انجام خواهد شد.

درخواست آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.