تست‌های کرونا، امیکرون را به راحتی شناسایی می‌کند

تست‌های کرونا، امیکرون را به راحتی شناسایی می‌کند

همانگونه که می‌دانید از زمان شیوع ویروس کرونا در دنیا، تست‌های مختلفی ابداع شده که کمک می‌کنند بتوانیم حتی بدترین نوع کرونا را تشخیص دهیم. اما متأسفانه هنوز کیت تشخیص برای امیکرون وارد کشور ایران نشده و سؤالی که در بین هموطنان مطرح شده است این است که آیا تست‌های کرونا می‌توانند امیکرون را نیز شناسایی کنند یا خیر. برای اینکه بتوانید پاسخ این سؤال را به دست بیاورید، تحقیقات علمی انجام شده را گردآوری کرده و در این مقاله در خدمت شما عزیزان قرار داده‌ایم.

کرونا می تواند تنها با یک بدن درد و یا لرز خفیف همراه باشد بنابراین به محض مشاهده هر علامتی رعایت قرنطینه و پروتکل های اجتماعی را رعایت کنید. تست‌های موجود کرونا سویه امیکرون را به راحتی شناسایی می‌کند و تست کرونای افرادی که به سویه امیکرون مبتلا هستند هیچ تفاوتی با گونه‌های دیگر کرونا ندارد و قابل شناسایی است. اطلاعات جهانی درباره جهش جدید کرونا با نام امیکرون بسیار محدود است، و به نظر می‌رسد موضوع افزایش بیماری‌زایی و مرگ و میر بالا در صورت ابتلا به ویروس جهش یافته امیکرون، منتفی است.

واکسن زدن به معنی کاهش رعایت شیوه نامه های بهداشتی نیست خاطرنشان کرد: افزایش آمار مبتلایان در کشورهای اروپایی با وجود تزریق دو نوبت واکسن نشان از این دارد که همچنان باید رعایت فاصله گذاری اجتماعی، ماسک نزدن، شستن مداوم دست ها و پرهیز از تردد های غیرضروری، در دستور کار باشد.

آزمایش چکاپ زنان

افزایش ظرفیت مراقبت های بهداشتی برای مبارزه با امیکرون

افزایش ظرفیت مراقبت های بهداشتی برای مبارزه با امیکرون بسیار مهم است و اگر ماسک نزنید و پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنید، واکسن ها بی اثر خواهند بود و همچنان کرونا با ما می ماند، واکسن ها علیه کرونا درصد زیادی از مرگ و میرها را کاهش می دهد ولی این ادعا که برخی عنوان می کنند که مرگ و میر کاهش یافته و قطعا در صورت ابتلا مشکلی به وجود نمی‌آید، استدلال منطقی نیست. متاسفانه عوارض بدون مرگ و میر کرونا بسیار زیاد است.

مشکلات جسمی و روانی که بهبود یافتگان کرونایی همچنان با آن درگیر هستند بسیار زیاد و متنوع است، اصلا نباید فکر کنید قطعا بعد از ابتلا به کرونا بهبود کامل حاصل می شود، بسیاری از افراد همچنان بعد از بهبودی با عارضه های کرونا درگیر هستند، بنابراین همچنین توصیه های بهداشتی را با هدف پیشگیری از ابتلا رعایت کنید.

هر شهروندی باید به عنوان وظیفه اجتماعی، توصیه های بهداشتی را رعایت کند تا چرخه کرونا و شکل گیری جهش های جدید این ویروس به پایین ترین سطح خود برسد.تک تک افراد جامعه باید ضمن واکسیناسیون در برابر کرونا، ماسک زدن و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را برای شکست زنجیره کرونا مورد توجه قرار دهند. نوع واکسنی، بازه زمانی و تعداد نوبت های واکسن کووید ۱۹، به هیچ عنوان دلیل بر عدم رعایت شیوه نامه ها نیست و اینکه اکنون دو موضوع بازگشایی مدارس و رفع محدودیت های کرونایی با وجود سویه جدید کرونا جای نگرانی دارد و باید در بازگشایی ها همه جوانب در کنار هم سنجیده شود.

مراقبت های بهداشتی برای مبارزه با امیکرون

مبتلایان بی علامت امیکرون یا بمب ساعتی

حدود ۳۰ درصد افرادی که مبتلا به کرونا هستند هیچ علامت جدی بیماری ندارند. این افراد مثل بمب ساعتی سایرین را به کرونا آلوده می کنند، کرونا می تواند تنها با یک بدن درد و یا لرز خفیف همراه باشد بنابراین به محض مشاهده هر علامتی رعایت قرنطینه و پروتکل های اجتماعی را رعایت کنید. برنامه ریزی واکسیناسیون کووید ۱۹ در کودکان پایین تر از ۱۲ سال را مورد تاکید قرار داد و گفت: واکسن های سینوفارم و پاستور گزینه های مناسبی برای استفاده در کودکان زیر ۱۲ سال هستند که به زودی واکسیناسیون این گروه سنی نیز آغاز خواهدشد. کودکان دچار بیماری زمینه ای و دیابتیک هم به محض آغاز واکسیناسیون باید علیه کرونا واکسینه شوند.

عوارض جدی واکسن کرونا بسیار نادر و محدود است

هر واکسنی می تواند عارضه هایی به دنبال داشته باشد، نکته اینجاست که ممکن است از هر ۴۰۰ هزار دز واکسنی که تزریق می شود یک مورد با عارضه جدی همراه باشد این عدد بسیار محدود است. عارضه های بسیار نادر واکسن ها در مقایسه با عوارض متعددی که درادامه ابتلای به کرونا در بدن ایجاد می کند بسیار عدد ناچیزی را به خود اختصاص می‌دهد. تزریق دز سوم حدود یک ماه بعد از تزریق دز دوم کرونا مناسب است.

تفاوت اصلی واکسن های بوستر و تکمیلی گفت: برخی واکسن ها به دلیل پلت فرم خاص خود ایمنی زایی کمتری دارند و به تزریق واکسن تکمیلی یا نام دز سوم نیاز دارند که با فاصله ۲۸ روز تا یکماه بعد استفاده می شود.

دز بوستر یا یادآور را زمانی تزریق می‌کنند که تقریباً همه افراد واکسینه شده باشند و ایمنی در برابر ویروس به وجود آمده باشد، گفت: به مرور زمان ایمنی در برابر عامل ویروسی کمرنگ شده و به تدریج و به مرور زمان اثربخشی واکسن در سیستم ایمنی از بین می‌رود، برای تزریق این دز در مطالعات یک بازه زمانی حدود چهار تا شش ماهه اعلام شده است به طوری که نشان داده شده که بعد از مدتی بعد از تزریق دو دز واکسن به تدریج سطح آنتی‌ بادی‌های ضدویروس کرونا، بسیار پایین آمده و از حالت ایمنی ‌بخشی که در برابر ویروس انتظار داریم، کاهش یافته و فرد در معرض عفونت مجدد با ویروس کرونا قرار می‌گیرد.

احتمال عرضه قرص ضد ویروسی کرونا در انگلیس

انگلیس در ماه نوامبر داروی مولنوپیراویر را تایید کرد. انگلیس یکی از اولین کشورهایی بود که قرص خوراکی را برای درمان بیماران مبتلا به نوع خفیف تا متوسط کووید-۱۹ تایید کرد. گزارش ها حاکی از آن است که انگلیس قصد دارد قرص ضد ویروسی “مِرک” برای مقابله با بیماری کووید-۱۹ را تا تعطیلات کریسمس عرضه کند. بر اساس گزارش “ساندی تلگراف”، دولت انگلیس در حال برنامه ریزی برای توزیع قرص ضد ویروسی کروناویروس به عنوان بخشی از گزینه های درمانی پیشنهادی در برابر بیماری ویروسی کووید-۱۹ است. قرص مولنوپیراویر در شرکت داروسازی آمریکایی “مرک” ساخته شده و از آن به عنوان “تغییر دهنده بازی” نام برده شده است زیرا می توان این دارو را به راحتی در خانه مصرف کرد.

انگلیس در ماه نوامبر داروی مولنوپیراویر را تایید کرد. انگلیس یکی از اولین کشورهایی بود که قرص خوراکی را برای درمان بیماران مبتلا به نوع خفیف تا متوسط کووید-۱۹ تایید کرد. سرویس سلامت همگانی (NHS) انگلیس ممکن است تا تعطیلات کریسمس عرضه مولنوپیراویر به گروه های آسیب پذیر را آغاز کند.

هدف از توزیع و تجویز این دارو جلوگیری از بستری بیماران آسیب پذیر در بیمارستان است. گفته شده این دارو در مدت ۴۸ ساعت از زمان مثبت شدن تست کروناویروس به بیماران آسیب پذیر و با سیستم ایمنی ضعیف تجویز خواهد شد. به گزارش هندوستان تایمز، این قرص با کاهش توانایی تکثیر ویروس عمل می کند و در نتیجه سرعت بیماری را کاهش می دهد. استفاده از آن در افرادی که حداقل یک عامل خطر بروز نوع شدید بیماری از جمله چاقی، کهولت سن، دیابت و بیماری قلبی را دارند، مجاز است.

قرص ضد ویروسی کرونا

آیا تزریق دز یادآور برای واکسن کرونا هر ۶ ماه ضروری است؟

پس از ایمن سازی از طریق واکسیناسیون، مجموعه‌ای از سلول‌های ایمنی تی در بدن ساخته می‌شوند که ویژگی‌های ویروس را به یاد دارند و با جریان خون گردش می‌کنند. محققان معتقدند هنوز نمی‌توان پاسخ قاطعی برای این پرسش که آیا تزریق دز یادآور برای واکسن کووید ۱۹ هر ۶ ماه ضروری است، یافت. شیوع ویروس کووید ۱۹ برای همه ما یک تجربه جدید است و با توجه به وضعیت شیوع آن در جهان عجیب نیست که تزریق واکسن در دوره‌های زمانی مشخص ضرورت یابد.

به گزارش گاردین، بسیاری از متخصصان در سراسر جهان از جمله مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا تزریق دز یادآور واکسن کووید ۱۹ را به تمام افراد بالغ واکسینه شده، توصیه می‌کنند. این موضوع به ویژه با شیوع گونه جدید اومیکرون بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.

تزریق دزهای یادآور ضروری است

به اعتقاد متخصصان با توجه به این که پادتن حاصل از واکسن در طول چندماه در بدن کاهش می‌یابد، تزریق دزهای یادآور ضروری است. دزهای یادآور از طریق تقویت ایمنی ایجاد شده توسط اولین دزهای واکسن کووید ۱۹، عمل می‌کنند و در صورت ابتلا، موجب کاهش علایم بیماری و مانع بستری شدن شخص در بیمارستان می‌شوند. علاوه قابلیت انتقال ویروس کاهش می یابد. پس از ایمن سازی از طریق واکسیناسیون، مجموعه‌ای از سلول‌های ایمنی تی در بدن ساخته می‌شوند که ویژگی‌های ویروس را به یاد دارند و با جریان خون گردش می‌کنند.

با تزریق دزهای یادآور واکسن، تعداد این سلول‌های ایمنی در بدن افزایش یافته و میزان پادتن تولید شده برای ویروس نیز بیشتر می‌شود. در نتیجه سیستم ایمنی بدن در برابر ویروس تقویت می‌شود. اما سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا باید دزهای یادآور در فواصل زمانی مشخص مانند دوره‌های یک ساله یا ۶ ماهه تزریق شوند، یا تزریق یک دز یادآور کافی است. واقعیت این است که هنوز نمی‌توان پاسخ قاطعی برای این پرسش یافت. شیوع ویروس کووید ۱۹ برای همه ما یک تجربه جدید است و با توجه به وضعیت شیوع آن در جهان عجیب نیست که تزریق واکسن در دوره‌های زمانی مشخص ضرورت یابد.

بسیاری از محققان معتقدند ویروس کووید ۱۹ همواره در کنار ما باقی می‌ماند و با توجه به این که این ویروس شباهت زیادی به ویروس آنفلوآنزا دارد، دانشمندان در تلاشند تا واکسن ترکیبی آنفلوآنزا و کووید ۱۹ را تولید کنند. به این ترتیب در صورتی که تزریق سالانه دز یادآور واکسن کرونا ضرورت یابد، واکسن ترکیبی مناسب در دسترس خواهد بود.

راه های تسکین علائم کرونا ویروس

امیکرون اغلب باعث درد بدن و تب می شود. خوشبختانه ، داروی بدون نسخه مانند ایبوپروفن ، ناپروکسن یا استامینوفن به شما کمک می کند. با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که یک مسکن ضد نسخه را برای شما در نظر گرفته است. سپس داروهای خود را مطابق برچسب مصرف کنید. ویروس کرونا هنوز درمان قطعی ندارد اما شما می توانید با برخی روشها علایم بیماری کرونا را کاهش دهید.

اگر بیماری کرونا ویروس و امیکرون شما تایید شد در خانه بمانید تا دیگران را در معرض خطر قرار ندهید

بیماری کرونا ویروس و امیکرون شما مسری هست ، بنابراین در حالی که احساس بیماری می کنید خانه خود را ترک نکنید. هنگام بهبودی در خانه بمانید. علاوه بر این ، به مردم بگویید که شما بیمار هستید ، بنابراین آنها را ملاقات نخواهید کرد.

اگر به پزشک مراجعه می کنید ، برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا یا امیکرون ، ماسک صورت بزنید.

با پزشک خود مشورت کنید تا متوجه شوید که بیماری شما چه زمانی بی خطر است. ممکن است تا 14 روز مسری باشید.

استراحت کنید تا بدن شما بهبود یابد

بالا بردن قسمت فوقانی بدن به شما کمک می کند تا از سرفه جلوگیری کنید

بهترین کاری که می توانید برای خود انجام دهید آرامش و استراحت در حالی که بدن شما با عفونت مبارزه می کند. روی تختخواب خود دراز بکشید و بالاتنه خود را روی بالش ها قرار دهید. علاوه بر این ، در صورت سرد شدن ، پتو روی خود بیندازید.

بالا بردن قسمت فوقانی بدن به شما کمک می کند تا از سرفه جلوگیری کنید.

استراحت کنید

از داروهای کاهش دهنده درد و تب بدون نسخه استفاده کنید

امیکرون اغلب باعث درد بدن و تب می شود. خوشبختانه ، داروی بدون نسخه مانند ایبوپروفن ، ناپروکسن یا استامینوفن به شما کمک می کند. با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که یک مسکن ضد نسخه را برای شما در نظر گرفته است. سپس داروهای خود را مطابق برچسب مصرف کنید.

به کودکان و نوجوانان زیر 18 سال آسپرین ندهید ، زیرا این امر می تواند یک وضعیت بالقوه کشنده به نام سندرم ری را ایجاد کند .

داروهایی بیشتر از آنچه که برچسب گفته ، مصرف نکنید ، حتی اگر احساس بهتری ندارید.

برای کاهش درد گلو و راه های هوایی از دستگاه بخور استفاده کنید

به احتمال زیاد تخلیه گلو و مخاط خواهید داشت و یک مرطوب کننده نیز می توانند به شما کمک کنند. بخار حاصل گلو و راههای هوایی شما را مرطوب می کند ، که می تواند گلودرد شما را تسکین دهد.

دستگاه بخود خود را بین مصارف با صابون و آب بشویید تا دستگاه کپک نزند.

برای کمک به بهبودی بدن مایعات زیادی مصرف کنید

مایعات به بدن شما کمک می کنند تا عفونت را از بین ببرد و مخاط را رقیق کند. آب ، آب گرم یا چای بنوشید تا بدنتان را هیدراته نگه دارید. علاوه بر این ، سوپ های مایع بخورید تا میزان مصرف مایعات شما بیشتر شود.

چه مدت بعد از دریافت واکسن کرونا می‌توانیم خون اهدا کنیم؟

افرادی که واکسن کرونا دریافت کردند معمولاً ۳ تا ۴ هفته (البته در خصوص انواع واکسن‌ها این مدت زمان متفاوت است) از انتقال خون معاف هستند، لذا بعد از اتمام این دوره و در صورتی که علائم دریافت واکسن در آن‌ها بروز پیدا نکند می‌توانند بدون هیچ مشکلی به امر مشغول شوند. در هر کجای این کره خاکی، انسانیت و نوع‌دوستی فراتر از کینه‌توزی و دشمنی در اولویت است، موهبتی الهی که از سرشت آدمی سرچشمه می‌گیرد و در انسانی کمال‌گرا به وفور یافت می‌شود. روند واکسیناسیون هنوز در بسیاری کشورها به‌طور کامل محقق نشده و کرونا همچنان گریبان‌گیر است، اما این روند مانع از انتقال خون در جوامع نبوده و مشکلی برای اهداکنندگان پیش نخواهد آورد.

در هر کجای این کره خاکی، انسانیت و نوع‌دوستی فراتر از کینه‌توزی و دشمنی در اولویت است، موهبتی الهی که از سرشت آدمی سرچشمه می‌گیرد و در انسانی کمال‌گرا به وفور یافت می‌شود. اهدای خون، اهدای زندگی دوباره برای آدمی است، فرصتی باارزش و نعمتی گران‌مایه که خداوند توسط بندگان خود بر مخلوق روا می‌دارد، چه‌ بسا که مغتنم شمرده‌ شود و کسب فضائل و دوری از رذایل دنیوی را پی‌ریزی کند.

نمونه گیری در منزل

این ویروس خانمان‌سوز از طریق اهدای خون منتقل نمی‌شود

با همه‌گیری جهانی کرونا، این ویروس دهشتناک و بی‌مایه، روند اهدای خون نیز رو به کاهش گرائید و گویی همه‌چیز دست در دست هم برای بی‌میلی مردم به حفظ سلامت جامعه در تلاش و تکاپو هستند. این در حالی است که این ویروس خانمان‌سوز نه‌تنها از طریق اهدای خون منتقل نمی‌شود، بلکه افراد اهداکننده را نیز دچار مشکلی نخواهد کرد، چرا که افراد سالم و فاقد کرونا به مراکز اهدای خون مراجعه و جان‌آفرینی می‌کنند.

کرونایی که با ما سر جنگ برداشته راه در رویی از طریق انتقال خون ندارد و فقط به مشکلات تنفسی و انتقال از طریق تجمع‌های مردمی بسنده کرده‌ که به زودی با تزریق واکسن کرونا و انتقال پلاسمای افراد مبتلا و بهبودیافته از کرونا تسلیم و به وادی نابودی می‌پیوندد.

آنی آزما با هدف تسهیل آزمایش شما عزیزان انواع آزمایش در منزل شما را انجام می دهد برای این کار کافیست به سایت آزمایشگاهی آنی آزما مراجعه کنید.

سخن پایانی

حقیقت تلخ این است که ویروس کرونا یک ویروس کشنده و بسیار خطرناک در دنیا شناخته شده که به دلیل جهش‌های ژنتیکی فراوان، در حال حاضر قابلیت کنترل ندارد. یعنی حتی اگر واکسیناسیون را انجام دهید باز هم باید این احتمال را بدهید که ناقل ویروس کرونا شده و جامعه و به افراد خانواده آسیب وارد خواهید کرد. به همین دلیل است که پزشکان توصیه می‌کنند در شرایط فعلی، هر گونه علامت شبیه سرماخوردگی را مبنی بر احتمال ابتلا به کرونا گذاشته و در درجه اول تست کرونا در منزل را انجام دهید. آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما این تست را برای شما عزیزان انجام خواهد داد.

درخواست آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.