خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی

همه افراد در طول زندگی خود ممکن است بارها با مشکلات پوسیدگی دندان و بیماری‌ لثه مواجه بشوند. با مراجعه به دندانپزشکی آتن، میتوان تمام مشکلات مربوط به دهان و دندان را با استفاده از روش‌های مختلف درمان کرد. در آتن، خدمات متنوعی مانند کامپوزیت، ارتودنسی، عصب‌کشی، جرم‌گیری، ایمپلنت و ترمیم دندان‌های پوسیده با بهترین کیفیت ارائه میشوند.

ونیر کامپوزیت

کامپوزیت یکی از پرطرفدارترین روش‌های لمینت است که در تمامی مراکز دندانپزشکی درصورت تایید دندانپزشک انجام میشود. از اصلی‌ترین کاربردهای کامپوزیت، می‌توان به اصلاح طرح لبخند اشاره کرد که امروزه درصد طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده‌. ونیر کامپوزیت دندان از ماده‌ای به نام رزین کامپوزیت، توسط متخصصین ساخته میشود که در نهایت دندانپزشک آن را به‌طور مستقیم روی دندان قرار می‌دهد. از مهم‌ترین چالش‌های ساخت کامپوزیت میتوان به مواردی هم‌چون تطابق رنگ، ضخامت کامپوزیت و خطوط آن اشاره کرد.

ونیر کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت از لایه‌های مختلفی ساخته میشود که از موادی به‌نام رزین کامپوزیت در ساخت آن‌ها استفاده می‌شود. دندانپزشک متخصص با توجه به فرم دندان شما، متناسب‌ترین رنگ و شکل را انتخاب میکند و مراحل ساخت کامپوزیت دندان را آغاز می‌کند. پس از اتمام پروسه ساخت کامپوزیت، دندانپزشک آن را روی دندان شما قرار داده و با استفاده از نور یو وی، به خشک و فیکس‌کردن آن روی دندان می‌پردازد. در این میان لازم به ذکر است که شما می‌توانید رنگ کامپوزیت دندان را طبق سلیقه خود انتخاب کنید.

ونیر کامپوزیت دندانپزشکی آتن

رنگ‌های کامپوزیت دندان

کامپوزیت در کلی‌ترین حالت، نوعی ماده پلاستیکی است که می‌تواند در رنگ‌های مختلف ساخته شود. ازاین‌ رو شما حین مراجعه به مراکز دندانپزشکی آتن، دندانپزشک متخصص با بررسی دندان‌های شما، مناسب‌ترین فرم و رنگ را انتخاب کرده و در نهایت پس از جلب رضایت شما کار خود را آغاز میکند. در این میان بهتر است بدانید که کامپوزیت دندان در رنگ‌های ذکرشده در زیر قابل تهیه بود و شما می‌توانید رنگ دلخواه خود را انتخاب کنید.

  • A رنگ‌ مایل به قهوه‌ای
  • B رنگ‌ مایل به زرد
  • C رنگ‌ مایل به خاکستری-زرد
  • D رنگ‌ مایل به زرد-قرمز

آیا میتوان کامپوزیت را به‌صورت اقساطی انجام داد؟

با توجه به این موضوع که قیمت این روش اصلاح دندان ها برای هر فک یا هر دو فک ممکن است کمی گران شود، برخی از دندانپزشکان تلاش کرده‌اند تا با استفاده از روش دندانپزشکی اقساطی این امر را انجام داده و خدمات لازم را به بیمار ارائه نمایند. درمورد برخی از کارهای دندانپزشکی مانند ایمپلنت ارتودنسی و .. روال کار به این صورت است که بیمار می‌تواند با هر بار مراجعه به  پزشک، بخشی از مبلغ درمان خود را پرداخت نماید، اما در روش انجام ونیر کامپوزیتی از آنجا‌که در طی یک جلسه چند ساعته این امر انجام می‌شود، نمی‌توان مبلغ را چند باره پرداخت کرد، اما همان‌طور که گفتیم، در حال حاضر کلینیک دندانپزشکی آتن این روش درمان را به‌صورت اقساطی انجام میدهد.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت یکی از بهترین روش‌های درمانی برای جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته افراد است که توسط متخصص ایمپلنت در مطب دندانپزشکی آتن انجام میشود. اجزای تشکیل‌دهنده ایمپلنت شامل پایه یا فیکسچر، اباتمنت و تاج دندان یا روکش. فیکسچر یا پایه ایمپلنت، پیچی از جنس تیتانیوم است که به عنوان ریشه دندان طی یک جلسه عمل جراحی در داخل استخوان فک قرار می‌گیرد تا بعد از گذشت چند ماه از جوش خوردن ایمپلنت به‌ استخوان فک، تاج دندان روی آن نصب شود. مدت زمان مورد نیاز برای جوش خوردن ایمپلنت و استخوان در فک بالا و پایین متفاوت است. در افرادی که از تراکم استخوانی پایینی برخوردار هستند، باید زمان بیشتری را برای مطلوب شدن تراکم استخوان فک و رسیدن به شرایط ایده‌آل صبر کرد. زمانی که پایه یا ریشه دندان به خوبی با استخوان جوش خورد، بر روی آن اباتمنت قرار داده می‌شود. بعد از قرار دادن اباتمنت روی فیکسچر، نوبت به قرار دادن روکش دندان روی اباتمنت می‌رسد. جنس ایمپلنت‌ها به گونه‌ای است که با استخوان فک انسان سازگار هستند و هیچ آسیبی به‌ استخوان وارد نمی‌کنند.

ارتودنسی دندان

ارتودنسی یکی دیگر از روش‌های ترمیم زیبایی دندان است که با صاف‌کردن چینش دندان‌ها، طرح لبخند و ظاهر فرد را بهبود میبخشد. به این ترتیب ضمن افزایش جذابیت چهره، ناهنجاری‌های موجود در فک و دندان نیز برطرف شده و دندان‌ها کارکرد بهتری میابند. فرآیند صاف‌شدن دندان‌ها در ارتودنسی از طریق اعمال فشار مناسب به آن‌ها انجام می‌شود. شما می‌توانید با کمک این نوع از خدمات در کلینیک دندانپزشکی، علاوه بر صاف‌کردن دندان‌های کج، فاصله بیش از حد بین دندان‌ها را از بین برده و با اصلاح دندان‌ که در محل نامناسب قرار گرفته‌اند، به نحوه صحیح رشد فک برسید. با استفاده از بریس‌های دندانی و براکت‌ها انجام میشود. در استفاده از روش ارتودنسی دندان یک نکته مورد توجه قرار می‌گیرد و آن هم طول درمان آن است. درمان اتوردنسی بر خلاف سایر روش‌های درمانی ترمیمی دندان یک روش فوری نیست و زمان آن از یک تا چهار سال متغیر است.

این زمان بسته به فرم دندان‌های هر فرد متغیر است. هر چند ارتودنسی یک درمان طولانی است؛ اما نتیجه‌ای که از آن حاصل می‌شود، قطعا ارزشمند است و شما برای همیشه دندان‌های صاف و یک دستی خواهید داشت.‌ اهمیت ارتودنسی دندان بسیار بیشتر از فاکتورهای زیبایی آن است. دندان‌های روی هم افتاده و یا متراکم، مشکلات بسیاری از جمله عدم بهداشت صحیح و به دنبال آن پوسیدگی، فشار بیش از حد بر روی برخی از دندان‌ها هنگام جویدن، مشکلات لثه‌ای، مشکلات گوارشی، احساس درد در سر و گردن و مشکلات بسیار دیگر می‌شوند. در حالی که می‌توان با استفاده از ارتودنسی به عنوان یک روش بدون درد و غیر تهاجمی در کلینیک دندانپزشکی، رشد فک را هدایت کرده و طول عمر دندان‌ها را افزایش داد. ممکن است در چند روز اولی که ارتودنسی انجام می‌دهید، درد خفیفی احساس کنید که قابل تحمل است.

ارتودنسی دندان ها دندانپزشکی آتن

قیمت ایمپلنت دندان

عوامل متعددی مانند تعداد دندان‌های از دست رفته، تعداد واحد‌های ایمپلنت مورد نیاز، هزینه کشیدن دندان، روش انتخاب شده برای کاشت ایمپلنت، نوع آرامبخش و مسکن به کار رفته برای بی حسی محل جراحی ایمپلنت، عدم تحت پوشش قرار گرفتن کامل هزینه‌های ایمپلنت توسط بیمه،‌ محل قرار گرفتن ایمپلنت‌ها، میزان تراکم‌ استخوان فک، هزینه‌های درمان مشکلات لثه و کیفیت مواد استفاده شده توسط برند تولید کننده برای تولید ایمپلنت روی قیمت ایمپلنت تاثیرگذار هستند. به طور کلی همه افراد برندهای سوئیسی ایمپلنت را به عنوان گران‌قیمت‌ترین برندهای بازار میشناسند. بعد از این برندها گران‌ترین برند تولیدکننده ایمپلنت متعلق به آلمان است. برندهای آسیایی هم نسبتا کیفیت خوبی دارند و از لحاظ قیمت مقرون به صرفه‌تر از برندهای سوئیسی و آلمانی هستند. برندهای چینی به عنوان ارزان‌ترین و بی‌کیفیت‌ترین برندهای ایمپلنت در کشور ما طرفداری ندارند.

لمینت دندان

لمینت سرامیکی یا پرسلن ونیر با استفاده از مواد همرنگ دندان ساخته میشود و جهت اصلاح طرح لبخند و یا رفع به‌هم‌ریختگی‌های نه چندان حاد و اصلاح بدرنگی دندان‌ها به‌کار گرفته می‌شود. همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، لمینت دندان سرامیکی در لابراتور ساخته می‌شود و توسط دندانپزشک متخصص روی دندان فرد قرار میگیرد. ویژگی خوبی که انتخاب خدمات زیبایی لمینت سرامیکی دارد، این است که دندان ها نیاز به تراش کمتری خواهند داشت و پس از کمی تراش، لمینت‌ها روی دندان‌ها قرار می‌گیرد و به‌لحاظ برخورداری از ضخامت ۵ الی ۶ میلی‌متری‌ که دارند می‌توانند سبب بیشتر شدن استحکام دندان‌ها شده و به زیباتر شدن نما و رنگ دندان‌ها کمک کنند.

در پایان شما با مراجعه به دندانپزشکی آتن میتوانید از شرایط پرداخت اقساط از خدمات زیبایی و خدمات درمانی بهره مند شوید.

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

02177852136

09375949628

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.