واکسن کووید 19 و داروهای تسکین دهنده درد، آن چه که باید بدانید

واکسن کووید 19 و داروهای تسکین دهنده درد، آن چه که باید بدانید

ثبت آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

عوارض جانبی خفیف از جمله تب، لرز و درد پس از تزریق واکسن کووید 19 شایع است. درد و تب از عوارض جانبی رایج تزریق واکسن کووید 19 هستند. اما آیا مصرف استامینوفن یا ایبوپروفن بر میزان عملکرد واکسن تأثیر می گذارد؟ عوارض جانبی نشان می دهد که این واکسن به سیستم ایمنی بدن شما یاد می دهد که چگونه SARS-CoV-2، ویروس کرونا را که باعث ایجاد بیماری کرونا می شود، شناسایی و از بین ببرد.

متخصصان می گویند قبل از واکسن خود از مسکن استفاده نکنید. واکسن کووید 19 از زمان پیدایش این ویروس جدید تلاش تمام کشور ها و مراکز تحقیقاتی درمانی شده است به طوری که بیش از ۱۴۰ مرکز تحقیقاتی در جهان در حال تلاش برای ساخت واکسن ویروس کرونا هستند. همچنین کشف، تهیه، و تایید آن در چندین مرحله انجام می شود.

امروزه چاقی تبدیل به یک مشکل جهانی شده است که دارای عوارض جانبی بیماری دیابت، فشار خون، تنگی نفس، سرطان و غیره می شود ولی مسئله ضعف سیستم ایمنی در افراد چاق با پاندمی شدن ویروس کووید ۱۹ بیش از پیش جنجالی شده است.

آزمایش چکاپ مردان

کلیه داده ها و آمارها بر اساس داده های موجود در دسترس عموم در زمان انتشار است. برخی از اطلاعات ممکن است قدیمی باشد برای اطلاع از جدیدترین اطلاعات در مورد بیماری همه گیر COVID-19، از سایت مرکزی ویروس کرونا دیدن کرده و صفحه به روزرسانی های زنده ما را دنبال کنید.

تزریق واکسن کووید 19 به شما کمک می کند از ابتلا به COVID-19 محافظت کنید. همچنین می تواند از داشتن مشکلات سلامتی طولانی مدت که توسط برخی از بیماران COVID-19 یا “ناقل بودن طولانی مدت COVID-19” تجربه شده است جلوگیری کند.

مانند همه واکسن ها، ممکن است برخی از عوارض جانبی مانند درد یا تورم در محل تزریق، تب، لرز، خستگی یا سردرد داشته باشید. دکتر دیوید ج. سینیمو ، پزشک بیماری عفونی و استادیار دانشکده پزشکی راتگرز نیوجرسی گفت که اینها “نشانه هایی از شناخت مناسب و واکنش ایمنی به واکسن است.”

عوارض جانبی نشان می دهد که تزریق واکسن کووید 19 به سیستم ایمنی بدن شما یاد می دهد که چگونه SARS-CoV-2 ، ویروس کرونا را که باعث ایجاد COVID-19 می شود ، شناسایی و نابود کند. اگرچه برخی از عوارض جانبی واکسن مشابه علائم COVID-19 است، اما واکسن های ویروس کرونا باعث ابتلا شما به COVID-19 نمی شوند. واکسن ها همچنین باعث انتقال بیماری به دیگران نمی شوند.

برای بیشتر افراد، عوارض جانبی واکسن خفیف یا متوسط است و فقط یک یا دو روز ادامه دارد. با این حال، برای برخی از افراد عوارض جانبی باعث می شود که احساس کنند به آنفولانزا مبتلا هستند یا بر توانایی آنها در انجام فعالیت های روزمره تأثیر می گذارد.

با دو روز ناراحتی شبیه آنفولانزا، بسیاری از افراد – از جمله پزشکان – برای تسکین تب و درد خود به دنبال داروی ضد درد بدون نسخه مانند ایبوپروفن (ادویل ، موترین) یا استامینوفن (تایلنول) می روند.

اما اگر این داروها عوارض جانبی واکسن را کاهش دهند، آیا این احتمال وجود دارد که پاسخ مفید سیستم ایمنی بدن به واکسیناسیون را نیز کاهش دهند؟

واکسن کووید 19 و داروهای مسکن

اطلاعات کمی در مورد مسکن ها و تزریق واکسن کووید 19 وجود دارد

هیچ تحقیقی برای بررسی این موضوع که آیا استامینوفن یا ایبوپروفن می تواند در عملکرد واکسن کووید 19 تداخل داشته باشد، انجام نشده است.اما سینیمو گفت برخی از تحقیقات قبلی نشان می دهد که برخی از داروها ممکن است بر پاسخ ایمنی به واکسن ها تأثیر بگذارند. سینیمو گفت: “اطلاعاتی در ادبیات واكسن وجود دارد كه مدت ها قبل از آن از کووید 19 و تقریباً همه این موارد در كودكان انجام شده است كه پیش درمانی با [داروهای كاهش دهنده تب] مانند استامینوفن یا ایبوپروفن باعث كاهش پاسخ آنتی بادی به دوز اول واكسن می شود.”

والدین گاهی اوقات قبل از تزریق واکسن کووید 19 به کودک خود مسکن می دهند تا از این طریق ناراحتی برطرف شود. سینیمو گفت که چگونگی تداخل این داروها با واکسن ها مشخص نیست، اما داروها ممکن است پاسخ التهابی را کاهش دهند – که به صورت تب و درد ظاهر می شود. وی گفت ، با التهاب کمتر، ممکن است پاسخ ایمنی کمتری به واکسن نیز داشته باشد.

اخیراً ، مطالعه ای که در ماه جاری در مجله ویروس شناسی منتشر شد، نشان داد كه داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAID) – كه شامل ایبوپروفن هستند – تولید آنتی بادی ها و سایر جنبه های پاسخ ایمنی به SARS-CoV-2 را كاهش می دهد.

آنتی بادی ها پروتئین های ساخته شده توسط سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با ویروس هایی مانند SARS-CoV-2 هستند. واکسن های COVID-19 بدن را تحریک می کنند تا آنتی بادی تولید کند که به طور خاص ویروس کرونا را هدف قرار می دهد بدون اینکه بیماری ایجاد کند.نویسندگان این مطالعه گفتند که این احتمال باعث می شود NSAID ها همچنین بتوانند بر پاسخ ایمنی به واکسیناسیون ویروس کرونا تأثیر بگذارند. اما برای دانستن مسلماً به مطالعات اضافی نیاز است.

برخی از تحقیقات قبلی منبع معتبر در آزمایشگاه نشان می دهد که داروهای کاهش دهنده تب می توانند پاسخ آنتی بادی به واکسیناسیون را کم رنگ کنند ، اما معنی این امر در دنیای واقعی مشخص نیست. البته تحقیقات بیشتری لازم است. اما مطالعات واکسن کووید 19 که قبلاً انجام شده است نشان می دهد که مصرف مسکن بعد از تزریق ، در صورت نیاز ، ممکن است مشکل خاصی ایجاد نکند.

پروتکل های آزمایشات بالینی مرحله پایانی واکسن های ویروس کرونا ویروس Pfizer-BioNTech و Moderna-NIAID در صورت احساس نیاز به افراد ، از مصرف داروهای تسکین دهنده درد جلوگیری نمی کنند. حتی با این وجود ، این مطالعات هنوز نشان داد که هر دو واکسن میزان کارآیی بالایی دارند: 95 درصد منبع معتبر برای Pfizer-BioNTech و 94.1 درصد منبع معتبر برای Moderna-NIAID.

علیرغم نیاز به اطلاعات بیشتر ، سینموفکر نمی کند مشکلی در مصرف ایبوپروفن یا استامینوفن بعد از تزریق واکسن کرونا وجود داشته باشد ، البته به شرطی که از مقدار توصیه شده بیشتر نشوید. وی هفته گذشته دوز دوم واکسن کووید 19 را دریافت کرد و پس از آن از تب ایبوپروفن برای تب کم و برخی از دردها استفاده کرد.

اطلاعات کمی در مورد مسکن ها و تزریق واکسن کووید 19 وجود دارد

قبل از تزریق واکسن کووید 19 از مسکن استفاده نکنید

در مورد اینکه آیا باید سعی کنید از عوارض جانبی واکسن خود با داروی مسکن جلوگیری کنید ، سینمو توصیه نمی کند که از آن استفاده کنید. وی گفت: “در آزمایشات واکسن کووید 19، به افراد NSAID یا استامینوفن قبل از تزریق داده نمی شد ، بنابراین ما نمی دانیم – در صورت داشتن نتیجه – پیش درمانی چه خواهد داشت.” “به دلیل این خطرات نظری ، توصیه نمی شود.” سینیمو گفت: تحقیقات واکسن pre-COVID-19 در کودکان نشان داد که مصرف داروی کاهش دهنده تب فقط در صورت مصرف دارو قبل از تزریق ، بر تولید آنتی بادی تأثیر می گذارد.

اگر علائم کرونا را در خود یا اطرافیانتان احساس کردید ، با تشخیص کرونا در منزل می توونید بدون هیچ دردسری ، نسبت به انجام آزمایش آن اقدام کنید. برای انجام آزمایش کرونا در منزل تنها کافیست وارد صفحه اصلی آنی آزما شوید. در صفحه اصلی می توانید مشخصات شخصی که قصد انجام تست کرونا را دارد را وارد کنید. همچنین آزمایشگاهی که مایل به انجام آزمایش در آن را دارید را شما انتخاب خواهید کرد. در صورت هر گونه سوال می توانید با همکاران ما در تماس باشید. پس از انتخاب محلی که قصد دارید نمونه گیری شما انجام شود می توانید پذیرش خود را تکمیل کنید.

این روزها با افزایش شیوع کووید ۱۹، تشخیص کرونا در منزل تبدیل به یکی از آزمایشات مهم و حیانی شده است. همچنین با توجه به شرایط و نیاز های مختلف ، انواع آزمایش کرونا نیز وجود دارد. انجام این آزمایشات بسیار ضروری و حیاتی می باشد به طوری که تشخیص سریع و به موقع این ویروس ، در تسریع بهبودی و همچنین انتقال آن به سایر افراد پیشگیری می کند.

اما مسئله ای که در این ارتباط وجود دارد نگرانی افراد در مبتلا شدن به کووید ۱۹ در آزمایشگاه ها و یا مراکز درمانی می باشد. همچنین علاوه بر آن وقت گیر بودن ، مسیر های طولانی در رسیدن به یک آزمایشگاه ، هزینه بالای رفت و آمد و به طور کلی سختی های پروسه انجام آزمایش رغبت افراد را برای انجام آزمایش کاهش داده است.

علائم کرونا شامل تب، سردرد، خستگی، بی حالی، احتقان بینی، آبریزش بینی و غیره همگی مشابه علائم یک سرماخوردگی ساده به نظر می رسد. به طوری که بسیاری از افراد مبتلا به کووید ۱۹ در شروع ابتلا تصور می کنند سرما خورده اند ولی این بیماری دارای تفاوت هایی می باشد.

قبل از تزریق واکسن کووید 19 از مسکن استفاده نکنید

با شیوع ویروس کووید ۱۹ تقریبا تمامی جنبه های زندگی ما درگیر این بیماری شده است. به طوری که پیشگیری از آن تبدیل به یک عضو جدایی ناپذیر شده است. ویروس کووید ۱۹ عضو خانواده کرونا ویروس ها می باشد. قبلا از عضو های دیگر این خانواده سارس ، مرس بوده است که پیش از این شناسایی و مورد بررسی قرار گرفته شده است.

دکتر شریل براون ، مدیر پزشکی پیشگیری از عفونت در AltaMed Health Services ، یک مرکز بهداشتی فدرال که دارای خدمات بهداشتی و درمانی در لس آنجلس و اورنج در کالیفرنیا است ، موافق است. وی گفت: “من توصیه می كنم منتظر بمانم تا فردی عوارض جانبی تب یا درد را كه به داروهای كاهش دهنده تب یا كاهش دهنده درد نیاز دارند ، تجربه كند و آنها را به عنوان پیشگیری برای جلوگیری از علائم مربوط به واكسن مصرف نكنی.”

منبع معتبر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) رهنمودهای مشابهی را برای نحوه مقابله با عوارض جانبی دو واکسن mRNA که در ایالات متحده تأیید شده اند ، صادر کرد. براون همچنین هشدار می دهد که حتی مسکن های بدون نسخه نیز ممکن است برای همه مناسب نباشد. وی گفت: “برخی از افراد به دلیل سایر بیماری های زمینه ای قادر به مصرف استامینوفن یا ایبوپروفن نیستند.” “در این موارد ، بهتر است قبل از مصرف این داروها با ارائه دهنده خدمات بهداشتی یا پزشک معتمد آنها مشورت کنید.”

اگر نمی توانید مسکن استفاده کنید ، یا مایلید از مصرف آنها بعد از تزریق واکسن کووید 19 ویروس خودداری کنید ، روش های دیگری برای تسکین عوارض جانبی واکسیناسیون وجود دارد. برای کاهش درد و ناراحتی در محل تزریق ، پارچه شستشو و خنک را روی محل قرار دهید تا تورم کاهش یابد. ورزش آرام بازو همچنین باعث افزایش جریان خون در ناحیه می شود که می تواند باعث تسکین بیشتر شود.

برای تب ، مایعات زیادی بنوشید ، لباس خواب یا لباس سبک بپوشید ، بدن خود را با آب ولرم (نه سرد) اسفنج بزنید و مواد معدنی بخورید. و البته استراحت کنید. اگر تب شما بیش از 3 روز طول کشید یا به 103 درجه فارنهایت (39 درجه سانتیگراد) یا بالاتر رسید ، به دنبال مراقبت های پزشکی باشید. در صورت بروز بثورات پوستی ، دشواری در تنفس یا درد قفسه سینه یا شکم ، بلافاصله درمان خود را دنبال کنید.

نمونه گیری در منزل

نمونه گیری در منزل یا محل کار راهکاری می باشد تا فرد بدون نیاز به مراجعه به آزمایشگاه، آزمایش خود را انجام دهد. تقریبا برای همه ما پیش آمده است که برای انجام آزمایش به آزمایشگاه مراجعه کنیم و خون بدهیم، اما گاهی اوقات به دلیل وجود مشکلاتی، فرد نمی تواند به صورت حضوری به آزمایشگاه مراجعه نماید، و در همین راستا آزمایشگاه آنی آزما اقداماتی جهت نمونه گیری آسان در محل مد نظر شما انجام داده است.

آزمایش در منزل مثل آزمایش کرونا در منزل دارای مزایا و محاسن مختلفی برای فرد می باشد. مهم ترین و اصلی ترین مزایای این روش صرفه جویی در وقت و هزینه می باشد. تمامی مراحل انجام پذیرش و نمونه گیری در منزل و همچنین جواب دهی به صورت غیر حضوری انجام می شود و بدون نیاز به مراجعه حضوری می باشد.

شما پس از مراجعه به سایت و ثبت پذیرش خود https://www.anyazma.com/record-sampling-request/ و وارد کردن اطلاعات فردی که نیاز است از وی نمونه گیری شود و درج شماره ای که در دسترس باشد ، به صورت غیر حضوری آزمایش های خود را در سایت آنی آزما ثبت می کنید. همچنین از جمله از مزیت های این نمونه گیری این می باشد که خود فرد با توجه شرایطی که دارد زمان مناسب نمونه گیری را تعیین می کند.

درخواست آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.