پیشگیری از ویروس کرونا (COVID-19): 12 نکته و راهکار مهم

پیشگیری از ویروس کرونا (COVID-19): 12 نکته و راهکار مهم

ثبت آزمایش

 • YYYY slash MM slash DD

در شرایط کنونی همه گیری بیماری کرونا و با شروع موج چهارم بیماری، پیشگیری از ویروس کرونا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار شده است. کرونا ویروس جدید رسماً SARS-CoV-2 نام دارد که مخفف سندرم حاد تنفسی حاد کرونا ویروس 2 است.

عفونت با این ویروس می تواند منجر به ابتلا به بیماری کرونا و عوارض شدید بیماری شود. شواهد نشان می دهد که SARS-CoV-2 ممکن است به راحتی منتقل شود و در بعضی از افراد بیماری تهدید کننده زندگی ایجاد کند. مانند سایر ویروس های کرونا، این بیماری نیز می تواند در هوا و روی سطوح به اندازه کافی زنده بماند و به افراد دیگر انتقال یابد.

اگر پس از لمس یک سطح یا جسمی که ویروس دارد، دهان، بینی یا چشم خود را لمس کنید، این امکان وجود دارد که به بیماری کرونا مبتلا شوید. با این حال ، تصور نمی شود که این روش اصلی انتشار ویروس باشد. با این حال ویروس کرونا حتی در صورت نداشتن علائم، در بدن سریع تر تکثیر می شود. علاوه بر این، حتی اگر هرگز علائمی نداشته باشید، می توانید ویروس را منتقل کنید.

برخی از افراد فقط علائم خفیف تا متوسط دارند، در حالی که عده ای دیگر علائم شدید بیماری کرونا را دارند. در ادامه این مقاله درباره نکات و روش های مختلف پیشگیری از ویروس کرونا بحث می کنیم که می توانند به ما کمک کنند درک کنیم چگونه می توان از خود و دیگران به بهترین شکل محافظت کرد.

نمونه گیری در منزل

پیشگیری از ویروس کرونا چگونه امکان پذیر است؟

برای پیشگیری از ویروس کرونا و انتقال آن، این دستورالعمل ها را دنبال کنید.

1. دستان خود را مرتبا و با دقت بشویی

از آب گرم و صابون استفاده کنید و دستان خود را حداقل به مدت 20 ثانیه مالش دهید. کف مچ دست ، بین انگشتان و زیر ناخن های خود را به صورت کامل بشورید. همچنین می توانید از صابون ضد باکتری و ضد ویروس استفاده کنید. هنگامی که نمی توانید دست خود را به درستی بشویید از ضد عفونی کننده دست استفاده کنید. دستان خود را چند بار در روز، به خصوص پس از لمس هر چیز، از جمله تلفن یا لپ تاپ شستشو دهید.

2. برای پیشگیری از ویروس کرونا از دست زدن به صورت خودداری کنید

ویروس کرونا می تواند تا 72 ساعت در برخی از مناطق زنده بماند. اگر سطحی را لمس کنید می توانید ویروس را روی دست خود داشته باشید.

 • دسته پمپ بنزین
 • تلفن همراه شما
 • دستگیره در

از لمس هر قسمت از صورت یا سر خود، از جمله دهان، بینی و چشم خودداری کنید. از گاز گرفتن ناخن ها نیز خودداری کنید. این کار می تواند به ویروس کرونا فرصتی بدهد تا از دستان شما به داخل بدن برود.

دسته پمپ بنزین

3. دست دادن و در آغوش گرفتن مردم را فعلاً متوقف کنید

به همین ترتیب، از دست زدن به افراد دیگر خودداری کنید. تماس پوست به پوست می تواند ویروس کرونا را از یک شخص به شخص دیگر منتقل کند.

4- برای پیشگیری از ویروس کرونا وسایل شخصی را به اشتراک نگذارید

موارد شخصی را به اشتراک نگذارید مانند:

 • تلفن ها
 • لوازم آرایشی
 • شانه

همچنین مهم نیست که وسایل غذایی و نی را به اشتراک نگذارید. به کودکان بیاموزید که فنجان ، قاشق و سایر ظروف قابل استفاده مجدد را فقط برای استفاده شخصی خود اختصاص دهند.

5- هنگام سرفه و عطسه دهان و بینی خود را بپوشانید

ویروس کرونا به مقدار زیاد در بینی و دهان یافت می شود. این بدان معناست که هنگام سرفه، عطسه یا مکالمه با قطرات هوا به افراد دیگر منتقل می شود. همچنین می تواند بر روی سطوح سخت بنشیند و تا 3 روز در آنجا بماند. از دستمال یا عطسه در آرنج خود استفاده کنید تا دستان شما تا حد ممکن تمیز باشد. بدون توجه به عطسه یا سرفه ، دستان خود را با دقت بشویید.

6. سطوح را تمیز و ضد عفونی کنید

از مواد ضدعفونی کننده بر پایه الکل برای تمیز کردن سطوح سخت و پیشگیری از ویروس کرونا در خانه خود استفاده کنید:

 • میزهای پیشخوان
 • دستگیره در
 • مبلمان
 • اسباب بازی

همچنین تلفن ، لپ تاپ و هر چیز دیگری که به طور منظم استفاده می کنید را چندین بار در روز تمیز کنید. بعد از آوردن مواد غذایی یا بسته بندی به خانه، این بسته ها را ضد عفونی کنید. برای تمیز کردن عمومی در بین سطح ضد عفونی کننده، از محلول های سرکه سفید یا پراکسید هیدروژن استفاده کنید.

7. فاصله جسمی (اجتماعی) را جدی بگیرید

اگر ناقل ویروس کرونا هستید، به مقدار زیادی در آب دهان (خلط) شما پیدا می شود. این امر حتی اگر علائمی نداشته باشید ممکن است اتفاق بیفتد. فاصله فیزیکی (اجتماعی) نیز به معنای ماندن در خانه و کار از راه دور در صورت امکان است. اگر مجبورید برای وسایل ضروری بیرون بروید ، از افراد دیگر 6 فوت (2 متر) فاصله داشته باشید. می توانید ویروس را با مکالمه با شخصی که از نزدیک با شما صحبت می کند منتقل کنید.

8. گروهی در یک مکان جمع نشوید

حضور در یک گروه یا جمع این احتمال را ایجاد می کند که با کسی در تماس نزدیک باشید که ویروس کرونا مبتلا است و ناقل بیماری است. این مکان ها شامل پرهیز از حضور در مساجد نیز می باشد، زیرا ممکن است مجبور شوید در کنار گروه زیادی از افراد بنشینید یا بایستید.

9. از خوردن و آشامیدن در مکان های عمومی خودداری کنید

اکنون زمان بیرون رفتن برای غذا خوردن نیست. این به معنای پرهیز از حضور در رستوران، کافی شاپ و غذاخوری های دیگر است. ویروس از طریق غذا، ظروف، و فنجان ها قابل انتقال است. همچنین ممکن است از طریق افراد دیگر در محل به طور موقت منتقل شود. در صورتی که چاره دیگری ندارید، غذاهایی را انتخاب کنید که کاملاً پخته شده و می توانند دوباره گرم شوند.

از خوردن و آشامیدن در مکان های عمومی خودداری کنید

گرمای زیاد (طبق یک مطالعه اخیر آزمایشگاهی که هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است حداقل 132 درجه فارنهایت / 56 درجه سانتیگراد) به از بین بردن ویروس های کرونا کمک می کند. این بدین معنی است که ممکن است بهترین کار این باشد که از غذاهای سرد در رستوران ها و همه غذاهای بوفه ها و سالاد باز استفاده نکنید.

10. مواد غذایی تازه را بشویید

قبل از خوردن غذا یا تهیه همه محصولات را زیر آب روان بشویید. طبق توصیه متخصصین استفاده از صابون، شوینده یا محصولات تجاری را برای مواردی مانند میوه ها و سبزیجات توصیه نمی کنند. حتما قبل و بعد از دست زدن به این موارد دست ها را بشویید.

11. ماسک (خانگی) بزنید

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) توصیه می کند که تقریباً همه در محیط های عمومی که ممکن است از نظر جسمی مشکل ساز باشد، مانند فروشگاه های مواد غذایی، از ماسک صورت پارچه ای یا پزشکی استفاده کنند. این ماسک ها در صورت استفاده صحیح می توانند مانع از انتقال ویروس کرونا هنگام تنفس، گفتگو، عطسه یا سرفه از افراد بدون علامت و یا تشخیص داده نشده شوند و در پیشگیری از ویروس کرونا اهمیت ویژه ای دارد. این امر به نوبه خود باعث کند شدن انتقال ویروس کرونا می شود.

برخی از نکات را باید برای پیشگیری از ویروس کرونا و استفاده از ماسک به خاطر بسپارید:

استفاده از ماسک به تنهایی باعث پیشگیری از ویروس کرونا نمی شود. شستن دقیق دست و فاصله فیزیکی نیز باید رعایت شود.

ماسک های پارچه ای به اندازه انواع دیگر ماسک ها مانند ماسک های جراحی یا دستگاه های تنفس N95 موثر نیستند. با این حال، این ماسک های دیگر باید برای کارکنان مراقبت های بهداشتی و پاسخ دهندگان اول اختصاص داده شود.

دستان خود را قبل از استفاده از ماسک خود بشویید.

ماسک خود را بعد از هر بار استفاده بشویید.

می توانید ویروس را از دستان خود به ماسک منتقل کنید. اگر ماسک زده اید، از لمس قسمت جلوی آن خودداری کنید.

همچنین می توانید ویروس را از ماسک به دستان خود منتقل کنید. در صورت لمس جلوی ماسک، دستان خود را بشویید.

کودک زیر 2 سال، شخصی که مشکل تنفس دارد یا شخصی که نمی تواند به تنهایی ماسک را بر دارد ، نباید ماسک استفاده کند.

12. در صورت بیماری خود را قرنطینه کنید

در صورت مشاهده علائم با پزشک خود تماس بگیرید. تا زمان بهبودی در خانه بمانید. حتی اگر در یک خانه زندگی می کنید از نشستن ، خوابیدن و غذا خوردن با عزیزان خود خودداری کنید. ماسک بزنید و حتی الامکان دستان خود را بشویید. اگر به مراقبت های پزشکی فوری نیاز دارید ، ماسک بزنید و به آنها بگویید ممکن است به ویروس کووید 19 مبتلا شده باشید.

چرا انجام این اقدامات برای پیشگیری از ویروس کرونا این قدر مهم است؟

پیروی از دستورالعمل ها با دقت و پیگیری برای پیشگیری از ویروس کرونا بسیار مهم است زیرا ویروس کووید 19 با ویروس های مختلف کرونا متفاوت است. مطالعات پزشکی در حال انجام دقیقاً نشان می دهد که چرا باید از خود و دیگران در برابر ابتلا به عفونت ویروس کرونا محافظت کنیم. در اینجا خطراتی که این ویروس می تواند برای شما داشته باشد، توضیح داده می شود.

شما می توانید بدون هیچ علائمی عفونت ویروس کرونا را داشته باشید. این بدان معناست که شما ممکن است ندانسته آن را به افراد آسیب پذیرتر که ممکن است بسیار بیمار شوند انتقال دهید. قبل از بروز علائم می توانید ویروس کرونا را انتقال دهید. در مقایسه ، SARS-CoV عمدتا فقط روزهای عفونی پس از شروع علائم بود. این بدان معناست که افرادی که به این عفونت مبتلا شده بودند می دانستند که بیمار هستند و می توانند انتقال را متوقف کنند.

پیشگیری از ویروس کرونا

اهمیت آزمایش کووید 19 در پیشگیری از ویروس کرونا

با گسترش و شیوع بالای بیماری کرونا، آزمایش کووید 19 در منزل تبدیل به یک راه حل ساده و در عین حال ضروری برای پیشگیری از ویروس کرونا شده است. ویروس کووید ۱۹ عضو خانواده کرونا ویروس ها می باشد.

پیش از این ویروس های عامل سرما خوردگی، سارس ، مرس و غیره در این خانواده کشف و ثبت شده بودند ولی ویروس کووید ۱۹ تبدیل به پاندمی شده است و بیشتر از هر ویروس دیگری در این خانواده سر و صدا کرده است. ویروسی که به خاطر ماهیت جهش پذیر خود هر از چند گاهی چهره جدید به خود می گیرد و با تغییر علائم و یا شدت بیماری زائی ، جهان را در شوک جدیدی می برد.

اهمیت آزمایش کرونا در منزل در شرایط دشوار امروزی بیش از قبل برای پیشگیری از ویروس کرونا نمایان می شود جایی که به دلیل وجود بیماری خطرناکی مثل کرونا به افراد توصیه می شود در خانه خود بمانند تا از گزند آسیب این بیماری در امان بمانند. همچنین اغلب پزشکان برای تعیین نوع بیماری مراجعین یا بررسی روند بهبود آنان انجام آزمایش های مختلف مانند آزمایش خون، ادرار، مدفوع و… را تجویز می کنند.

همچنین بسیاری از افراد میانسال یا مسن، برای آزمایش چکاپ دوره ای وضعیت بدنی خود و پیشگیری از شرایط حاد و خطرناک، به صورت دوره ای به پزشک و آزمایشگاه مراجعه نموده و وضعیت سلامتی خود را بررسی می کنند. اما ممکن است در برخی موارد مراجعه به آزمایشگاه برای افراد امکان پذیر نباشد یا به شرایط ویژه ای که به دلیل وجود ویروس کرونا در جامعه حکم فرما شده، ترجیح بدهند در خانه مانده و قرنطینه خانگی را رعایت نمایند.

نمونه گیری در منزل

با توجه به اینکه سلامتی افراد همواره در اولویت قرار دارد، آزمایشگاه آنی آزما با ارائه خدماتی مانند آزمایش در منزل آماده خدمت رسانی بیشتر به شما عزیزان می باشد تا هیچ فردی آزمایشات خود را به هیچ دلیلی به تعویق نیاندازد.

آزمایش کووید 19 در منزل یکی از خدماتی است که توسط آزمایشگاه آنلاین آنی آزما برای پیشگیری از ویروس کرونا ارائه می شود. امروزه با توجه به شرایط خاصی که پیش آمده است و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و قرنطینه خانگی، بسیاری از فعالیت هایی که در گذشته به صورت حضوری انجام می گرفت، امروزه به صورت غیر حضوری و از طریق اینترنت قابل انجام است.

انجام آزمایش خون مثل تست کرونا نیز یکی از این فعالیت ها می باشد. با توجه به آلودگی گسترده ای که در فضای بیرون و به خصوص بیمارستان ها و مراکز درمانی مثل آزمایشگاه وجود دارد، خود این مراکز می توانند به عنوان کانون انتقال کرونا به افراد محسوب شوند.

اگر امکان رفتن به آزمایشگاه را ندارید تنها با چند کلیک ساده آزمایشگاه را به خانه یا محل کار خود بیاورید تا بدون مراجعه حضوری و پرداخت هزینه اضافه آزمایش کووید 19 در منزل را انجام دهید همکاران ما پس از ثبت درخواست شما به منزل یا محل کار و … می آیند ، نسخه شما را بررسی کرده ، نمونه گیری می کنند و به بهترین آزمایشگاه های مورد نظر می برند.

درخواست آزمایش

 • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.