تست کرونا در قطر و چالش هایی که ممکن است با آن رو به رو شوید

تست کرونا در قطر و چالش هایی که ممکن است با آن رو به رو شوید

ثبت آزمایش

 • Date Format: YYYY slash MM slash DD

تست کرونا در قطر می‌توانند ویروس SARS-CoV-2 یا نشانگرهای زیستی ویروس کرونا، که باعث ابتلا به کووید 19 می‌شود، یا آنتی‌بادی‌هایی که بدن شما پس از ابتلا به کرونا یا پس از واکسینه شدن می‌سازد را شناسایی کند تست کرونا در قطر به شما می‌گوید که آیا در زمان آزمایش عفونت دارید یا خیر. این نوع آزمایش، آزمایش ویروسی نامیده می شود زیرا به دنبال عفونت ویروسی است. تست های آنتی ژن، تست های تقویت اسید نوکلئیک (NAATs) و تست های دیگر تست های ویروسی هستند.

آزمایش‌های آنتی‌بادی ممکن است به شما بگوید که آیا قبلاً به ویروسی که باعث کرونا می‌شود، عفونت داشته‌اید یا خیر. بدن شما پس از آلوده شدن به ویروس کرونا یا پس از واکسینه شدن در برابر آن، آنتی بادی ایجاد می کند. به این آزمایش‌ها، آزمایش‌های «آنتی بادی» یا «سرولوژی» می‌گویند. تست کرونا در قطر برای ورود به این کشور خیلی مهم می باشد و شما باید در کنار دیگر مدارک خود، تست کرونا منفی نیز در زمان ورود به این کشور ارائه دهید.

آزمایش ایدز در منزل

تست کرونا در قطر

تست کرونا در قطر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در منزل یا محل کار شما و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می شود. نتایج تحقیقات نشان داده‌اند، تنها راه برای اطلاع از ابتلا یا عدم ابتلا به ویروس کرونا، انجام آزمایش کرونا است. بر اساس یافته‌های پزشکان، علائم بالینی نمی‌توانند ارزش تشخیصی داشته باشند. چرا که علائم کرونا بسیار مشابه با سایر بیماری‌های ویروسی مانند سرماخوردگی و آنفلوآنزا است و از سوی دیگر، تمام افرادی که به این ویروس مبتلا می‌شوند، علائم بالینی را تجربه نمی‌کنند.

متخصصین ما در آنی آزما در کوتاه ترین زمان و با رعایت کلیه شیوه نامه های بهداشتی تست کرونا در قطر شما را در محلی که شما تعیین می کنید انجام می دهند. افتخار ما در مجموعه آنی آزما این است که گامی کوچک در جهت افزایش رفاه شما عزیزان برداشته ایم تا در سهولت و با کم ترین هزینه کلیه آزمایشات و آزمایشات خود را در منزل و یا محل کار خود انجام دهید.

تست کرونا در قطر چگونه انجام می شود؟

تست کرونا در قطر با استفاده از نمونه‌هایی که از بینی یا دهان شما گرفته می شود به شما می‌گوید که آیا به ویروس کرونا، ویروسی که باعث کووید 19 می‌شود، آلوده شده‌اید. دو نوع آزمایش ویروسی وجود دارد: آزمایش سریع و آزمایش آزمایشگاهی. آزمایش کرونا یکی از بسیاری از اقدامات کاهش خطر، همراه با واکسیناسیون، پوشیدن ماسک و فاصله گذاری فیزیکی است که از شما و دیگران با کاهش شانس انتشار بیماری کرونا محافظت می کند.

تست‌های نقطه مراقبت سریع، آزمایشی که توسط فردی غیر از فرد مورد آزمایش انجام شده یا تفسیر می‌شود، می‌تواند در عرض چند دقیقه انجام شود و می‌تواند شامل آزمایش‌های آنتی ژن، برخی از NAAT و آزمایش‌های دیگر باشد.خودآزمایی تست‌های سریعی هستند که می‌توانند در خانه یا هر مکان دیگری انجام شوند، استفاده از آنها آسان است و نتایج سریعی را به همراه دارد. آزمایش‌های آزمایشگاهی ممکن است چند روز طول بکشد و شامل RT-PCR و سایر انواع NAAT می‌شود.

تست کرونا در قطر چگونه انجام می شود؟

تست های آنتی بادی

آزمایش آنتی بادی (همچنین به عنوان آزمایش سرولوژی شناخته می شود) می تواند آنتی بادی های SARS-CoV-2 را در خون شما تشخیص دهد. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که سیستم ایمنی بدن شما برای کمک به مبارزه با عفونت و محافظت از شما در برابر بیماری در آینده می سازد. آزمایش های آنتی بادی نباید برای تشخیص عفونت فعلی استفاده شوند، اما ممکن است نشان دهند که آیا قبلاً عفونت داشته اید یا خیر.

آزمایشات آنتی بادی به یادگیری نحوه دفاع سیستم ایمنی انسان در برابر ویروس و همچنین یادگیری در مورد محافظت در سطح جمعیت کمک می کند. اگر پس از دریافت واکسن، آزمایش آنتی بادی دریافت کنید، ممکن است با برخی (و نه همه) آزمایشات آنتی بادی مثبت شود. این بستگی به نوع آنتی بادی دارد که آزمایش خاص تشخیص می دهد.

آزمایش آنتی بادی در حال حاضر برای تعیین موارد زیر توصیه نمی شود:

اگر عفونت فعلی دارید.

همچنین اگر پس از واکسیناسیون کووید-19 نسبت به ویروس کرونا مصونیت دارید.

این که آیا بعد از واکسیناسیون کووید-19 باید یک تقویت کننده دریافت کنید.

آیا پس از قرار گرفتن در معرض شناخته شده یا مشکوک به کووید 19 نیاز به قرنطینه دارید.

دلایل انجام تست کرونا در قطر

 • اگر علائم COVID-19 دارید
 • حداقل 5 روز پس از تماس نزدیک شناخته شده یا مشکوک به کرونا
 • برای غربالگری (مدرسه، محل کار، محل تجمع و غیره)
 • قبل و بعد از سفر
 • هنگامی که یک متخصص مراقبت های بهداشتی یا مسئول بهداشت عمومی از شما خواسته می شود

کروناویروس ها گروهی از ویروس‌های متعلق به خانواده Coronaviridae هستند که هم حیوانات و هم انسان را آلوده می‌کنند. کروناویروس‌های انسانی می‌توانند باعث بیماری خفیف مشابه سرماخوردگی شوند، در حالی که دیگران باعث ایجاد بیماری‌های شدیدتر می‌شوند بیماری (مانند MERS – سندرم تنفسی خاورمیانه و SARS – سندرم تنفسی حاد شدید). کروناویروس جدید که قبلاً در انسان شناسایی نشده بود در دسامبر 2019 در ووهان چین ظاهر شد. علائم و نشانه ها شامل علائم تنفسی و شامل تب، سرفه و تنگی نفس است.

در بیشتر در موارد شدید، عفونت می تواند باعث ذات الریه، سندرم حاد تنفسی شدید و گاهی اوقات مرگ شود. استاندارد توصیه هایی برای جلوگیری از انتشار کرونا شامل تمیز کردن مکرر دست ها با استفاده از دست های مبتنی بر الکل است مالش یا صابون و آب؛ پوشاندن بینی و دهان با آرنج خم شده یا دستمال یکبار مصرف هنگام سرفه و عطسه کردن؛ و اجتناب از تماس نزدیک با هر کسی که تب و سرفه دارد.

بخشنامه جدید سازمان هواپیمایی کشوری قطر

بخشنامه جدید کووید (19/2021 ) سازمان هواپیمایی کشوری قطر خطاب به: کلیه مسافران ورودی به قطر و شرکت های هواپیمائی فعال در قطر به صورت زیر می باشد.

بر اساس بیانیه کمیته عالی مقابله با کرونا و با هماهنگی به عمل آمده با وزارت بهداشت و پلیس سلطنتی قطر و سازمان هواپیمایی کشوری تصمیمات زیر جهت اطلاع کلیه مسافران ورودی به سلطنت قطر وکلیه خطوط هوایی فعال در سلطنت قطر را به اطلاع می رساند:

پایان عمل به لیست کشورهای ممنوعه ای که پیش از این ورود مسافران آنها به قطر ممنوع بود.

ورود همه اتباع قطری، مقیمان، افرادی که دارای ویزای ورود به قطر بوده و یا سفر آنها به قطر مستلزم دریافت ویزا نمی‌باشد و همچنین کسانی که می‌توانند به هنگام ورود براساس شرایط قبلی ویزا دریافت نمایند بلامانع است.

بخشنامه جدید سازمان هواپیمایی کشوری قطر

ارائه گواهی دریافت دو دوز واکسن مورد تایید وزارت بهداشت

همه افرادی که قصد سفر به قطر را دارند قبل از سوار شدن به هواپیما، ملزم به ارائه گواهی دریافت دو دوز واکسن مورد تایید وزارت بهداشت قطر و یا واکسن‌های تک دوز مورد تایید مراجع بهداشتی قطر حاوی بارکد QR می‌باشند مشروط به آن که قبل از ورود به قطر 14روز از زمان دریافت آخرین دوز واکسن گذشته باشد. وزارت بهداشت قطر نسبت به بروز رسانی لیست واکسن‌های مورد تایید این کشور اقدام می‌کند.

شرایط همراه داتشن یا نداشتن گواهی آزمایش منفی پی سی آر

کلیه افرادی که دارای نتیجه منفی تست پی سی آر (کرونا) حاوی بارکد QR از آزمایشگاه‌های مورد تایید می‌باشند از قرنطینه بهداشتی معاف می‌باشند به شرطی که از زمان انجام آزمایش تا زمان ورود برای سفرهایی که بیش از 8 ساعت به طول می انجامد با احتساب ساعات توقف در سایر فرودگاه‌ها نباید بیش از 96 ساعت گذشته باشد و برای سفرهایی که که کمتر از 8 ساعت زمان می‌گذرد حداکثر زمان آزمایش نباید بیشتر از 72 ساعت باشد.

کلیه مسافرانی که گواهی آزمایش منفی پی سی آر (کرونا) به هنگام ورود به فرودگاه‌های قطر را به همراه نداشته باشند براساس بند 4 بخشنامه در بدو ورود ملزم به انجام تست پی سی آر (کرونا) و قرنطینه اجباری و پوشیدن دستبند ردیاب الکترونیک تا هنگام دریافت پاسخ منفی آزمایش می‌باشند. در صورتیکه نتیجه آزمایش مسافر مثبت شود و در صورتی که مدرک بهبودی از بیماری کووید و گذراندن مدت قرنطینه بر حسب مقررات کشوری که در آن به بیماری مبتلا گشته را ارائه نماید از قرنطینه پزشکی معاف می‌باشد.

ثبت نام در سامانه ترصد

کلیه مسافران ورودی به قطر از جمله دیپلمات ها قبل از سوار شدن به هواپیما می‌بایست در سامانه ترصد+ ثبت نام و نسبت به بارگذاری گواهی واکسیناسیون و همچنین گواهی آزمایش کرونا که هر دوی آنها حاوی بارکد اعتباری QR باشد، اقدام نمایند.

پرداخت هزینه آزمایش

در صورتی که مسافر در سامانه گزینه انجام آزمایش به هنگام ورود را انتخاب نماید می‌بایست قبل از سوار شدن به هواپیما هزینه آزمایش در فرودگاههای قطر را از طریق سامانه (ترصد+) پرداخت نماید.

معاف مسافران 18 ساله و زیر 18 سال از ارائه گواهی واکسیناسیون

کلیه مسافران 18 ساله و زیر 18 سال از ارائه گواهی واکسیناسیون و آزمایش پی سی آر معاف هستند. همچنین مسافرانی که به علت بیماری خاص بر اساس گواهی رسمی‌پزشک شامل منع واکسیناسیون می‌شوند، از ارائه گواهی واکسیناسیون معاف می‌باشند.

انواع تست های ویروسی

تست آزمایشگاهی

نمونه می تواند سواب بینی یا بزاق باشد

نتایج معمولا در 1-3 روز است

نتایج برای افراد با و بدون علائم قابل اعتماد است

بدون نیاز به آزمایش پیگیری

مثال معمول: تست PCR

تست کرونا در قطر یکی از آزمایش هایی است که می توانید بدون دغدغه و هزینه های اضافی برای حمل و نقل و همچنین در کمترین زمان ممکن انجام دهید و از سلامت خود و اعضای خانواده خود اطمینان حاصل کنید. اگر شما یا سایر اعضای خانواده به دلیل وجود مسائل مختلف از جمله شلوغی و ترافیک و آلودگی و جای پاک و غیره مایل به مراجعه به مراکز درمانی و انجام حضوری آزمایش ندارید تست کرونا در قطر راه حل بسیار مناسبی برای موضوع است. شما در کنار تست کرونا به راحتی می توانید سایر آزمایشات خود از جمله آزمایش چکاپ در منزل را نیز توسط آنی آزما انجام دهید.

انواع تست های ویروسی

در صورت مثبت بودن نتیجه تست کرونا در قطر چه کار باید کرد؟

اگر نتیجه مثبت باشد

حداقل 5 روز خود را قرنطینه کنید. درباره جدول زمانی جداسازی و اقدامات احتیاطی بیشتر بدانید

اگر توسط متخصص مراقبت های بهداشتی توصیه می شود، به دنبال یک آزمایش آزمایشگاهی تایید کننده و پیگیری باشید

علائم خود را کنترل کنید

اگر نتیجه منفی باشد

در صورت بروز بودن واکسن ها: به فعالیت های عادی بازگردید. در مناطقی که سطح جامعه کرونا بالا است، در داخل خانه از ماسک استفاده کنید.

اگر در مورد واکسن ها به روز نیستید و علائم یا مواجهه دارید: حداقل 5 روز قرنطینه کنید.

اگر در مورد واکسن ها به روز نیستید و هیچ علامت یا مواجهه ندارید: به فعالیت های عادی بازگردید. برای محافظت از خود و دیگران، اقداماتی را برای به‌روزرسانی واکسن‌ها انجام دهید.

مدارک لازم برای تست کرونا در قطر

جهت انجام تست کرونا در قطر مدارک و اطلاعات زیر مورد نیاز است:

 • عکس واضح از پاسپورت
 • روز و ساعت پرواز
 • ثبت درخواست تست کرونا در قطر=

سایت کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) در خصوص مدارک مورد نیاز پرواز این گونه نوشته است:

 • نیاز است تا افراد ۱-۳ روز پیش از انجام سفر آزمایش خود را انجام دهند. این زمان به نوع ایرلاین وابسته است و هر کدام از خطوط هوایی قوانین مخصوص به خود را دارند.
 • نیاز است تا افراد پیش از سفر، نتیجه‌ی آزمایش خود را دریافت نمایند و همراه خود داشته باشند. در غیر این صورت، امکان سفر هوایی برای فرد، وجود نخواهد داشت.
 • اگر جواب آزمایش فرد مثبت باشد، اجازه‌ی سفر به او داده نخواهد شد و لازم است تا خود را قرنطینه نماید.

نمونه گیری در منزل

تست کرونا در قطر یک آزمایش دقیق و قابل اعتماد برای تشخیص بیماری کرونا است

آزمایش مثبت به این معنی است که شما احتمالاً ویروس کرونا را دارید. آزمایش منفی به این معنی است که احتمالاً در زمان انجام آزمایش با ویروس کرونا تماسی نداشته اید. اگر علائم کووید-19 را دارید یا در معرض کسی قرار گرفته اید که آزمایش کووید-19 مثبت بوده است، تست کرونا در قطر در منزل می تواند یک راه حل ایده آل برای اطمینان از این موضوع باشد که شما به بیماری کرونا مبتلا شده اید یا خیر.

از آنجا که شرایط فرد آزمایش‌ دهنده تاثیر به سزایی در نتیجه‌ آزمایش دارد باید تا حد امکان پیش از نمونه‌گیری از شرایط مطلوب برخوردار بود. این گفته‌ بسیار درستی است که با بهترین دستگاه‌ها و مواد و با مجرب ‌ترین کارکنان هم نمی‌ توان از یک نمونه‌ نادرست جواب درست به دست آورد. این در حالی است که بر اساس بررسی‌ ها، نتایج آزمایشگاهی در 75 درصد تصمیم‌گیری ‌های پزشکان نقش دارد.

این موضوع نشان می‌ دهد دقت فرد آزمایش ‌دهنده در رعایت شرایط درست تا چه حد اهمیت دارد در شلوغی این روزهای شهر و همچنین وجود شرایطی مثل آلودگی هوا و نبود جای پارک، انجام آزمایش کرونا به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است. اما لازم نیست دیگر نگران آزمایشات خود باشید. آنی آزما به راحتی هر چه تمام مشکل شما را حل کرده است. کافیست از طریق وب سایت یا اپلیکیشن آنی آزما تست کرونا در قطر در منزل خود را ثبت کنید تا در کوتاه ترین زمان و با مناسب ترین قیمت آزمایشات شما انجام شود.

درخواست آزمایش

 • Date Format: YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.