تست کرونا در ترکیه

تست کرونا در ترکیه

ثبت آزمایش

  • Date Format: YYYY slash MM slash DD

تست کرونا در ترکیه یکی از مدارکی است که در زمان ورود به این کشور یا خروج از آن در کنار سایر مدارک لازم برای مسافرت لازم می باشد. کشور ترکیه از زمان شیوع ویروس بیماری کرونا تا به امروز، قوانین جدیدی را برای مسافران خارجی تعیین کرده است تا بتواند میزان این بیماری را در کشور کنترل کند.

این قوانین تنها شامل حال مسافران کشور ترکیه نمی‌شود. بلکه مسافران کشورهای دیگر که از پروازهای ترانزیتی ترکیه استفاده می‌کنند هم باید از این قوانین پیروی کنند. جدا از شناسنامه، کارت ملی و دیگر مدارک مورد نیاز، مدرکی که نشان‌دهده سلامت مسافر و عدم ابتلای او به کرونا است هم نیاز خواهد بود. پس افراد بدانند که اگر قصد سفر به ترکیه را دارند، باید حتما قبل از آن برای انجام تست کرونا اقدام کنند.

نمونه گیری در منزل

برای انجام تست کرونا در ترکیه نیازی به مراجعه به آزمایشگاه نیست

شما می‌توانید به راحتی با ثبت درخواست تست کرونا پروازی در منزل، هتل یا فرودگاه نتیجه آزمایش خود را در کوتاه ترین زمان دریافت نمایید. همچنین برای برگشت خود نیز می‌توانید از هومکا درخواست تست کرونا پروازی در استانبول را داشته باشید. این روزها با وجود ویروس کرونا، قوانین ورود و خروج کشورها دستخوش تغییراتی شده است و شما در کنار مدارک قبلی مورد نیاز برای سفر، به نتیجه منفی تست PCR کرونا و کارت واکسن خود نیاز دارید.

برای انجام تست کرونا در ترکیه باید تابع قوانین خاص این کشور باشید. همچنین تست کرونا برای پرواز باید در آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت و ایرلاین پرواز انجام شود. برای انجام تست کرونا در ترکیه، می‌توانید با یک تماس ساده با آنی آزما این تست را در منزل یا هتل و یا محل کار خود انجام دهید و دردسر‌های مراجعه به آزمایشگاه‌های مورد تایید ایرلاین‌ها و معطلی در آزمایشگاه و مراجعه دوباره برای دریافت جواب تست را نداشته باشید.

ثبت درخواست تست کرونا در ترکیه

ثبت درخواست تست کرونا در ترکیه

شرایط لازم برای انجام تست کرونا در ترکیه

شرایطی که ترکیه برای مسافران خارجی حال حاضر خود در نظر گرفته است، به شرح ذیل خواهد بود:

  • افراد بزرگسال بالای ۱۲ سال نیاز به ارائه مدرک تست منفی کرونا دارند.
  • نوزادان نیازی به ارائه تست کرونا ندارند.
  • از زمان انجام تست کرونا در ترکیه نباید بیش از ۹۶ ساعت گذشته باشد. چون در این صورت دیگر اعتباری ندارد و مسافر باید مجددا تست کرونا را انجام دهد.
  • تست کرونا در ترکیه باید تنها از آزمایشگاه‌های مورد قبول شرکت هواپیمایی مورد نظر دریافت شده باشد.

انجام تست کرونا برای پرواز از سوی مراجع ذیربط به امری واجب و ضروری تبدیل گشته است. در همین راستا در سایت معتبر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) آورده شده است:

سفر هوایی نیازمند گذراندن زمان و حضور در خطوط و پایانه‌های فرودگاه دارد. در نتیجه هر فردی که در این محیط حاضر می‌شود، به صورت مکرر با افراد حاضر در این مراکز در ارتباط خواهد بود. با وجود اینکه رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در فرودگاه الزامی است، اما حضور طولانی افراد در این اماکن سبب انتقال ویروس می‌شود. به همین دلیل انجام تست کرونا پیش از قرار گرفتن در فرودگاه الزامی می‌باشد.

آزمایشگاه‌های طرف قرارداد تست کرونا در ترکیه

شرکت های هواپیمایی مختلف، برخی آزمایشگاه های خاص را قبول دارند. پس اگر می‌خواهید پرواز خود را به ترکیه با آن ایرلاین انجام دهید، حتما برای تست دادن باید به فهرست آزمایشگاه‌هایی که شرکت هواپیمایی ارائه داده است، دقت کنید. در غیر این صورت، جواب آزمایش شما قابل قبول نخواهد بود و نهایتا اجازه سوار شدن به هواپیما و سفر به ترکیه را نخواهید داشت.

برای حل این مشکل شما می‌توانید تست کرونا در ترکیه خود را در منزل یا محل مورد نظر خود انجام دهید. مجموعه آنی آزما با آزمایشگاه‌های مورد تایید همه ایرلاین‌ها همکاری داشته و پس از نمونه‌گیری در محل و دریافت اطلاعات پاسپورت و بلیط شما، نمونه را به آزمایشگاه فرستاده و جواب تست کرونا پروازی را برای شما ارسال می‌کند.

تست کرونا در ترکیه در منزل

یکی از ساده‌ترین راه‌های انجام تست کرونا در ترکیه، تست کرونا در ترکیه است. متاسفانه مراجعه به آزمایشگاه و بیمارستان‌های شهرهای بزرگ برای انجام تست کرونا پرواز ترکیه، زمان و هزینه بسیار زیادی را می برد. از آن جایی که صرفه‌جویی در زمان و هزینه قبل از سفر اهمیت بالایی دارد، توصیه می‌شود تست کرونا را در منزل انجام دهید.

آزمایشگاه‌هایی که ارائه‌دهنده خدماتی مانند تست کرونا هستند، محیط‌های بسیار آلوده‌ای دارند و ممکن است حتی اگر شخص مراجعه‌کننده به بیماری کرونا مبتلا نباشد، با رفتن به این مراکز و آزمایشگاه‌ها، ویروس وارد بدن او شود. اما زمانی که از مراکز ارائه خدمات درمانی در منزل استفاده کنید، نگرانی بابت مریضی و ابتلا به ویروس کرونا نخواهید داشت.

تست کرونا در ترکیه در منزل

مراحل انجام تست کرونا در منزل

مراحل انجام تست کرونا در ترکیه به این صورت می باشد:

مرحله پذیرش

تمامی مراحل تست کرونا در ترکیه از مرحله پذیرش و نمونه گیری و حتی جواب دهی به صورت غیر حضوری و آنلاین قابل انجام است. برای انجام پذیرش وارد سایت آنی آزما شده و اطلاعات فردی را که نیاز به نمونه گیری دارد را وارد کنید و همچنین زمانی که برای شما انجام آزمایش مقدور می باشد را می توانید تعیین کنید.

توجه داشته باشید شماره ی تلفنی که وارد می کنید حتما در دسترس باشد تا همکاران ما در اولین فرصت بتوانند با شما تماس داشته باشند.

مرحله نمونه گیری

پس برای انجام نمونه گیری در منزل شما حتما باید در ابتدا به سایت آزمایشگاه آنلاین آنی آزما مراجعه نمایید و پس از گذراندن مراحلی مثل نام نویسی و وارد کردن مشخصات، نسبت به آگاهی از شرایط مورد نیاز برای نمونه گیری در منزل اقدام نمایید.

مرحله جواب دهی

پس از انجام تست کرونا در ترکیه شما در زمان جواب دهی وارد سایت جواب دهی آنلاین آنی آزما شوید و با واردن کردن اطلاعات می توانید جواب آزمایش خود را دریافت کنید. توجه داشته باشید شما فقط می توانید با در دسترس داشتن رمز کاربری خود وارد جواب آزمایشاتان شوید بنابراین حریم شخصی رعایت می شود و جای نگرانی در قرار گرفتن این اطلاعات در دسترس عموم نباشید.

توجه داشته باشید علاوه بر انجام تست کرونا در ترکیه می توانید از خدمات دیگری مانند انجام انواع آنتی بادی واکسن در منزل نیز استفاده کنید. شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که آنتی بادی واکسن چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت در تزریق واکسن هدف تولید شدن پروتئین هایی به نام آنتی بادی در می باشد. این پروتئین ها از بدن در برابر انواع عفونت ها از جمله کووید ۱۹ پیشگیری می کنند اما اختصاصی! در واقع در آزمایش آنتی بادی واکسن در منزل هدف این است که سطح این آنتی بادی را اندازه گیری شود که در صورت ناکافی بودن سطح آن دوباره واکسینه شوید‌.

آزمایش کرونا برای کودکان

تست کرونا در ترکیه برای کودکان و تشخیص به موقع آن بسیار پر اهمیت می باشد که علت آن این است که کودکان بیشتر از آن که در گروه افراد مبتلا و در معرض خطر بررسی شوند بلکه به عنوان ناقلین این بیماری بررسی می شوند. انجام آزمایش کرونا برای کودکان در یک تشخیص به موقع و انجام برخی اقدامات کمک می کند.

براساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ‌های آمریکا شایع‌ ترین علائم ابتلا به کرونا در میان کودکان سرفه و تب است. همچنین متخصصان می ‌گویند وقتی کودکی دارای آب ریزش بینی است، والدین باید توجه خود را به سایر علائم مانند تب، سرفه یا مشکلات گوارشی معطوف کنند. اگر کودک علائم دیگر ابتلا به کرونا را از خود نشان داد، سپس باید نسبت به انجام تست اقدام شود.

آزمایش کرونا برای کودکان

آزمایش کرونا برای سالمندان

یکی از ضروریت های تست کرونا در ترکیه برای سالمندان می باشد. در سالمندان به ضعف جسمانی و کاهش توان بدنی توصیه می شود از حضور در مکان های درمانی اجتناب کنند و به نظر می رسد نمونه گیری در منزل بهترین گزینه برای این افراد می باشد؛ از سوی دیگر شیوع کرونا و مرگ و میر در بین سالمندان چندین برابر افراد جوان و کودکان می باشد.

بنابراین در صورت مشاهده هر گونه علائم این بیماری اعم از تب، سرفه، بدن درد، سردرد، آبریزش و به طور کلی علائم مشابه سرما خوردگی در این روزها نیاز است به انجام تست کرونا در ترکیه اقدام کنید.

آزمایش کرونا برای زنان باردار

همان طور که می دانیم به علت وضعیت جسمانی زنان باردار بهتر است در صورت داشتن علائم تست کرونا در ترکیه انجام دهند. سیستم ایمنی در زنان باردار کاهش می یابد به طوری که احتمال ابتلا به عفونت های ویروسی و باکتریایی در این افراد نسبت به قبل بارداری فرد افزایش می یابد.

ممکن است زنان باردار با جنین Golden baby (بچه ی با ارزش ) پزشک استراحت مطلق تجویز کرده است و از طرفی آزمایشات دوران بارداری ( برای کسب اطلاعات به مقاله ی آزمایشات بارداری برای اطمینان از سلامت مادر و جنین مراجعه شود) دارای اهمیت می باشد و خارج شدن از خانه برای مادر بسیار خطرناک باشد.

انواع تست کرونا در منزل

به طور کلی در تست کرونا در ترکیه ما به دنبال شناسایی خود ویروس یا واکنش بدن علیه این ویروس هستیم. به طوری که می گوییم اگر در بدن واکنش مخصوص علیه کووید داده شود فرد مبتلا به کووید یا ایمنی لازم را کسب کرده است. آنتی بادی پروتئنی است که نشان گر واکنش بدن علیه ویروس ، باکتری، قارچ و یا هر عامل عفونی و بیگانه می باشد.

آنتی بادی یا همان ایمونوگلوبین کلاس های مختلف دارد که بر اساس محل آلودگی بدن و سیر مقابله ایمنی بدن متفاوت ممکن است باشد. به طوری کهigM نشانگر واکنش اولیه بدن با ویروس می باشد ولی IgG نشانگر مزمن شدن و یا بهبودی بیماریست. در ادامه این مطلب ما قصد داریم به انواع تست کرونا و کاربرد آن بپردازیم:

تست PCR کرونا

به احتمال زیاد نام تست PCR را در بین انواع تست کرونا در ترکیه شنیده باشید ولی ندانید روش کار این آزمایش به چه صورت است. تمام ویروس ها دارای ماده ژنوم DNA یا RNA هستند که مسلما ویروس کووید ۱۹ نیز به همین صورت است. ماده ژنومی در واقع یک کد بندی هست که تمام اطلاعات یک ذره یا موجود در آن نهفته و رمزگذاری شده است. شناسایی آن به ما این توان را می دهد که موجود را از بقیه موجودات عالم تشخیص و شناسایی کنیم. در تست های PCR در واقع به طور کلی این ماده را شناسایی می کنیم؛ به طوری که می گوییم اگر ویروس عامل کووید ۱۹ در فردی وجود داشته باشد باید باید ماده ژنتیک آن هم قابل شناسایی باشد.

در واقع ما در تست کرونا در ترکیه با روش پی سی آر ماده ژنتیک ویروس را شناسایی می کنیم و از جایی که عامل کووید ۱۹ یک بیماری تنفسی است و مجاری تنفسی را درگیر می کند، نمونه برداری آن از مجاری بینی انجام می شود‌. اما اگر بخواهیم در مورد کاربرد این تست بگوییم می توان به تشخیص لبتلا به کرونا اشاره کرد. اما نکته که باید در تست کرونا با روش پی سی آر اشاره کرد این است چون در مراحل اولیه این بیماری تعداد ویروس کم است و در نمونه گیری ممکن است وارد نشوند ممکن است در چند روز اول جواب تست ما منفی گزارش شود در حالی که به کووید ۱۹ مبتلا باشیم!

نمونه گیری در منزل

آزمایش آنتی بادی کرونا

علاوه بر تست کرونا در ترکیه شما می توانید تست آنتی بادی کرونا برای بررسی میزان ایمنی که پس از تزریق واکسن کرونا ایجاد می شود، و همچنین برای بررسی اثربخشی تزریق واکسن کرونا استفاده می شود. آنتی‌بادی‌ها نوعی پروتئین هستند که پس از آلوده شدن بدن به یک عامل بیماری‌زا یا بعد از دریافت واکسن، توسط سیستم ایمنی بدن تولید می‌شوند. این پروتئین‌ها به سیستم ایمنی بدن افراد کمک می‌کنند تا به خوبی با عفونت‌ها مقابله کند. در نتیجه از بدن افراد در برابر ابتلای مجدد به بیماری، محافظت می‌کنند.

آزمایش آنتی بادی کرونا یکی از خدماتی است که در آزمایشگاه آنلاین آنی آزما برای راحتی بیشتر شما همشهریان عزیز و بدون نیاز به مراجعه حضوری به آزمایشگاه انجام می گیرد. در شرایطی که اوضاع روز به ‌روز وخیم‌تر می‌شود، افرادی هستند که علائم کرونا دارند ولی ترجیح می دهند به مراکز درمانی نروند؛ چون حتی اگر کرونا نداشته باشند، با رفتن به مراکز درمانی در خطر ابتلا به کرونا قرار می‌گیرند.

بهترین کار در شرایط وخیم کنونی

شرایط وخیم کنونی بهترین کار این باشد که در صورت مشاهده علائم بیماری، به‌جای مراجعه به مراکز درمانی و آزمایشگاهی، تست کرونا در ترکیه در منزل را انجام دهید. به این صورت هم سلامت خود و عزیزانتان را به خطر نخواهید انداخت و هم آنکه با خودداری از حضور در مکان‌های شلوغ و پرتردد، احتم-ال شیوع بیشتر ویروس و بیماری را کمتر خواهید کرد. انجام تست آنتی بادی و انواع آنتی بادی واکسن کرونا در آنی آزما این امکان را به شما می دهد بدون آن که مجبور به خروج از قرنطینه باشید نمونه گیری در منزل یا محل کار خود انجام دهید.

درخواست آزمایش

  • Date Format: YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.