تست کرونا در عمان

تست کرونا در عمان

ثبت آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

برای انجام تست کرونا در عمان می‌توانید از خدمات تست کرونا در منزل آنی آزما بهره ببرید. این مجموعه با آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همکاری دارد. به این ترتیب دیگر نیازی نیست در محل آزمایشگاه حضور داشته باشید. تست کرونا در عمان یکی از خدماتی است که توسط آزمایشگاه آنلاین آنی آزما ارائه می شود و به شما این امکان را می دهد بدون اینکه به صورت حضوری برای آزمایشات خود مراجعه کنید و تنها با پرداخت یک هزینه بسیار کم، آزمایشات خود را انجام دهید. این آزمایش شامل تست PCR، تست کرونا امیکرون، تست آنتی بادی، تست کرونا برای پرواز و تست آنتی بادی واکسن کرونا است.

تست کرونا در عمان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در منزل یا محل کار شما و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می شود. نتایج تحقیقات نشان داده‌اند، تنها راه برای اطلاع از ابتلا یا عدم ابتلا به ویروس کرونا، انجام آزمایش کرونا است. بر اساس یافته‌های پزشکان، علائم بالینی نمی‌توانند ارزش تشخیصی داشته باشند. چرا که علائم کرونا بسیار مشابه با سایر بیماری‌های ویروسی مانند سرماخوردگی و آنفلوآنزا است و از سوی دیگر، تمام افرادی که به این ویروس مبتلا می‌شوند، علائم بالینی را تجربه نمی‌کنند.

متخصصین ما در آنی آزما در کوتاه ترین زمان و با رعایت کلیه شیوه نامه های بهداشتی تست کرونا در عمان شما را در محلی که شما تعیین می کنید انجام می دهند. افتخار ما در مجموعه آنی آزما این است که گامی کوچک در جهت افزایش رفاه شما عزیزان برداشته ایم تا در سهولت و با کم ترین هزینه کلیه آزمایشات و آزمایشات خود را در منزل و یا محل کار خود انجام دهید.

آزمایش چکاپ مردان

شرایط پذیرش مسافرین ورودی به ایران

برای ورود به ایران داشتن گواهی تزریق دو دوز واکسن که حداقل 14 روز از تاریخ نوبت دوم گذشته باشد یا ارائه نتیجه تست PCR منفی که بیشتر ار 72 ساعت از تاریخ آن نگذشته باشد(برای کسانیکه گواهی واکسیناسیون ندارند) کافی می باشد.

شرایط پذیرش مسافرین ورودی به عمان

براساس تصمیمات کمیته عالی مبارزه با کرونا و سازمان هواپیمایی کشوری از تاریخ 22 می کلیه محدودیت های کرونایی، اعم از تست PCR و ارائه گواهی تزریق دو دوز واکسن کرونا برای تمامی مسافران ورودی به کشور عمان حذف گردیده است و از این پس مسافران برای ورود به کشور عمان نیازی به ارائه کارت واکسن دیجیتال ندارند. ارائه بلیت برگشت و بیمه درمانی بین المللی برای مسافرین غیر عمانی که با ویزا توریستی قصد ورود به عمان دارند الزامی می باشد.

بخشنامه جدید سازمان هواپیمایی کشوری عمان

بخشنامه جدید کووید (19/2021) سازمان هواپیمایی کشوری عمان خطاب به: کلیه مسافران ورودی به عمان و شرکت های هواپیمائی فعال در عمان به صورت زیر می باشد:

بر اساس بیانیه کمیته عالی مقابله با کرونا و با هماهنگی به عمل آمده با وزارت بهداشت و پلیس سلطنتی عمان و سازمان هواپیمایی کشوری تصمیمات زیر جهت اطلاع کلیه مسافران ورودی به سلطنت عمان وکلیه خطوط هوایی فعال در سلطنت عمان را به اطلاع می رساند :

بخشنامه جدید سازمان هواپیمایی کشوری عمان

پایان عمل به لیست کشورهای ممنوعه ای

پایان عمل به لیست کشورهای ممنوعه ای که پیش از این ورود مسافران آنها به عمان ممنوع بود.

شرایط ورود اتباع

ورود همه اتباع عمانی، مقیمان، افرادی که دارای ویزای ورود به عمان بوده و یا سفر آنها به عمان مستلزم دریافت ویزا نمی‌باشد و همچنین کسانی که می‌توانند به هنگام ورود براساس شرایط قبلی ویزا دریافت نمایند بلامانع است.

ارائه گواهی دریافت دو دوز واکسن

همه افرادی که قصد سفر به عمان را دارند قبل از سوار شدن به هواپیما، ملزم به ارائه گواهی دریافت دو دوز واکسن مورد تایید وزارت بهداشت عمان و یا واکسن‌های تک دوز مورد تایید مراجع بهداشتی عمان حاوی بارکد QR می‌باشند مشروط به آن که قبل از ورود به عمان 14روز از زمان دریافت آخرین دوز واکسن گذشته باشد. وزارت بهداشت عمان نسبت به بروز رسانی لیست واکسن‌های مورد تایید این کشور اقدام می‌کند.

بارکد QR

کلیه افرادی که دارای نتیجه منفی تست پی سی آر (کرونا) حاوی بارکد QR از آزمایشگاه‌های مورد تایید می‌باشند از قرنطینه بهداشتی معاف می‌باشند به شرطی که از زمان انجام آزمایش تا زمان ورود برای سفرهایی که بیش از 8 ساعت به طول می انجامد با احتساب ساعات توقف در سایر فرودگاه‌ها نباید بیش از 96 ساعت گذشته باشد و برای سفرهایی که که کمتر از 8 ساعت زمان می‌گذرد حداکثر زمان آزمایش نباید بیشتر از 72 ساعت باشد.

گواهی آزمایش منفی پی سی آر

کلیه مسافرانی که گواهی آزمایش منفی پی سی آر (کرونا) به هنگام ورود به فرودگاه‌های عمان را به همراه نداشته باشند براساس بند 4 بخشنامه در بدو ورود ملزم به انجام تست پی سی آر (کرونا) و قرنطینه اجباری و پوشیدن دستبند ردیاب الکترونیک تا هنگام دریافت پاسخ منفی آزمایش می‌باشند. در صورتیکه نتیجه آزمایش مسافر مثبت شود.

گواهی آزمایش منفی پی سی آر

مدرک بهبودی از بیماری کووید

و در صورتی که مدرک بهبودی از بیماری کووید و گذراندن مدت قرنطینه بر حسب مقررات کشوری که در آن به بیماری مبتلا گشته را ارائه نماید از قرنطینه پزشکی معاف می‌باشد.

سامانه ترصد+ ثبت نام

کلیه مسافران ورودی به عمان از جمله دیپلمات ها قبل از سوار شدن به هواپیما می‌بایست در سامانه ترصد+ ثبت نام و نسبت به بارگذاری گواهی واکسیناسیون و همچنین گواهی آزمایش کرونا که هر دوی آنها حاوی بارکد اعتباری QR باشد، اقدام نمایند.

هزینه آزمایش در فرودگاههای عمان

در صورتی که مسافر در سامانه گزینه انجام آزمایش به هنگام ورود را انتخاب نماید می‌بایست قبل از سوار شدن به هواپیما هزینه آزمایش در فرودگاههای عمان را از طریق سامانه (ترصد+) پرداخت نماید.

مسافران 18 ساله و زیر 18 سال

کلیه مسافران 18 ساله و زیر 18 سال از ارائه گواهی واکسیناسیون و آزمایش پی سی آر معاف هستند. همچنین مسافرانی که به علت بیماری خاص بر اساس گواهی رسمی‌پزشک شامل منع واکسیناسیون می‌شوند، از ارائه گواهی واکسیناسیون معاف می‌باشند.

انواع تست کرونا در عمان

تست کرونا در عمان شامل تست PCR، تست کرونا امیکرون، تست آنتی بادی، تست کرونا برای پرواز و تست آنتی بادی واکسن کرونا است. تست PCR که به تست مخاطی نیز معروف است، از طریق نمونه‌گیری انتهای حلق و بزاق یا نمونه گیری انتهای بینی به وسیله‌ی سواپ پنبه‌ای انجام می‌شود. به این صورت که متخصص آزمایشگاه، سواپ پنبه‌ای وارد بینی یا حلق شما می‌کند و آن را می‌چرخاند تا بتواند به طور کامل نمونه‌گیری را انجام دهد. اگر برای شما سوال شده است که این نمونه برداری درد هم خواهد داشت یا خیر باید بگوییم که نمونه برداری تست کرونا در عمان کاملا بدون عارضه و درد اضافی خواهد بود.

قوانین قرنطینه مسافران عمان

شرایط قرنطینه در سفر به عمان در بدو ورود

– همه‌ی مسافران باید در بدو ورود به فرودگاه‌ های عمان، تست کرونا انجام دهند و متناسب با مثبت یا منفی‌بودن جواب آزمایش ملزم به رعایت قوانین زیر هستند.

۱- اگر جواب تست کرونا مسافر در فرودگاه های عمان مثبت بود، شخص موردنظر باید به‌مدت ده روز خود را قرنطینه کند و مدت‌زمان قرنطینه از تاریخ انجام تست کرونا محاسبه خواهد شد.

۲- اگر نتیجه تست کرونا مسافر در فرودگاه های عمان منفی بود، شخص موردنظر باید به‌مدت هفت روز خود را قرنطینه کند و مدت‌زمان قرنطینه از تاریخ ورود به عمان محاسبه خواهد شد.

شرایط قرنطینه در سفر به عمان در بدو ورود

شرایط قرنطینه در سفر به عمان در مدت قرنطینه اجباری

– اگر در طول مدت‌زمان قرنطینه‌ی هفت روزه علائم بیماری در مسافر ظاهر شود، شخص موردنظر باید به مراکز بهداشتی مراجعه کرده و مجدداً تست کرونا انجام دهد. در صورت مثبت یا منفی‌بودن جواب آزمایش شرایط زیر برقرار است:

۱- اگر جواب تست کرونا منفی بود، مسافر باید دوره‌ی قرنطینه‌ی هفت‌روزه خود را به پایان رسانده و در روز هشتم مجدداً تست کرونا انجام دهد و بر اساس نتیجه آزمایش در روز هشتم، شرایط او برای اتمام یا ادامه‌دادن دوران قرنطینه مشخص خواهد شد.

۲- اگر نتیجه تست کرونا مثبت بود، مسافر باید از روز بروز علائم بیماری، به‌مدت ده روز قرنطینه شود. پس از اتمام دوره‌ی قرنطینه در صورتی که علائم بیماری بهبود یابد و دمای بدن او طی ۴۸ ساعت گذشته بدون استفاده از هیچ‌گونه داروی تب‌بری نرمال باشد، شخص ‌موردنظر می‌تواند از قرنطینه خارج شود.

شرایط قرنطینه در سفر به عمان در پایان روز هفتم

– اگر در طول مدت‌زمان قرنطینه‌ی هفت روزه هیچ علائم بیماری در مسافر ظاهر نشود، مسافر باید در روز هشتم مجدداً تست کرونا انجام دهد و اقدامات لازم بر اساس نتیجه‌ی آزمایش در روز هشتم به شرح زیر است:

۱- اگر نتیجه تست کرونا منفی بود، دوران قرنطینه مسافر به اتمام خواهد رسیده و با تحویل دست‌بند ردیاب الکترونیکی به مراکز بهداشتی می‌‌تواند از قرنطینه خارج شود.

۲- اگر نتیجه تست کرونا مثبت بود، مسافر باید از تاریخ انجام معاینه، به‌مدت ده روز قرنطینه شود. پس از اتمام دوره‌ی قرنطینه در صورتی که علائم بیماری بهبود یابد و دمای بدن مسافر طی ۴۸ ساعت گذشته بدون استفاده از هیچ‌گونه داروی تب‌بری نرمال باشد، شخص موردنظر می‌تواند از قرنطینه خارج شود.

واکسن‌های موردتایید کشور عمان

عمان با لغو همه محدودیت‌های سفرهای هوایی به این کشور، ورود هر مسافری به عمان را مشروط به داشتن گواهی‌نامه واکسیناسیون کرد.در بیانیه رسمی سازمان هواپیمایی مسافربری عمان آمده که لیست کشورهایی که تردد مسافران آنها به عمان به علت کرونا ممنوع شده بود دیگر اعتبار ندارد و همه مسافران از همه نقاط جهان به شرط داشتن گواهی‌نامه واکسیناسیون معتبر و گذشت 14 روز از دریافت دوز دوم واکسن می‌توانند وارد خاک عمان شوند. پس از بازگشایی مرزهای عمان بر روی مسافران واکسینه‌‌ شده ایرانی، عمان لیست واکسن‌های موردتایید این کشور را اعلام کرد.

واکسن‌های موردتایید کشور عمان عبارتند از:

  • واکسن «آسترازنکا» (AstraZeneca) تولید «کوویدشیلد» (Covideshield) و «آکسفورد» (Oxford)
  • «فایزر» (Pfizer) تولید «بیو‌ان‌تک» (BioNTech)
  • «سینوواک» (Sinovac)
  • «اسپوتنیک» (Sputnik V)

عمان همه محدودیت های سفرهای هوایی به علت کرونا را لغو کرد.

نمونه گیری در منزل

مراحل انجام تست کرونا در عمان

ابتدا درخواست خود را از طریق فرم یا تماس تلفنی ثبت می‌کنید.

کارشناسان آنی آزما با شما تماس گرفته و پس از هماهنگی، درخواست شما نهایی می‌شود.

نیروی متخصص به محل شما اعزام شده و نمونه‌گیری را انجام می‌دهد.

نتیجه آزمایش مطابق با بازه اعلام شده، در پنل کاربری شما قرار می‌گیرد.

تست کرونا در عمان یک آزمایش دقیق و قابل اعتماد برای تشخیص بیماری کرونا است

آزمایش مثبت به این معنی است که شما احتمالاً ویروس کرونا را دارید. آزمایش منفی به این معنی است که احتمالاً در زمان انجام آزمایش با ویروس کرونا تماسی نداشته اید. اگر علائم کووید-19 را دارید یا در معرض کسی قرار گرفته اید که آزمایش کووید-19 مثبت بوده است، تست کرونا در عمان در منزل می تواند یک راه حل ایده آل برای اطمینان از این موضوع باشد که شما به بیماری کرونا مبتلا شده اید یا خیر.

از آنجا که شرایط فرد آزمایش‌ دهنده تاثیر به سزایی در نتیجه‌ آزمایش دارد باید تا حد امکان پیش از نمونه‌گیری از شرایط مطلوب برخوردار بود. این گفته‌ بسیار درستی است که با بهترین دستگاه‌ها و مواد و با مجرب ‌ترین کارکنان هم نمی‌ توان از یک نمونه‌ نادرست جواب درست به دست آورد.

این در حالی است که بر اساس بررسی‌ ها، نتایج آزمایشگاهی در 75 درصد تصمیم‌گیری ‌های پزشکان نقش دارد و این موضوع نشان می‌ دهد دقت فرد آزمایش ‌دهنده در رعایت شرایط درست تا چه حد اهمیت دارد در شلوغی این روزهای شهر و همچنین وجود شرایطی مثل آلودگی هوا و نبود جای پارک، انجام آزمایش کرونا به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است. اما لازم نیست دیگر نگران آزمایشات خود باشید.

حل مشکل با آنی آزما

آنی آزما به راحتی هر چه تمام مشکل شما را حل کرده است. کافیست از طریق وب سایت یا اپلیکیشن آنی آزما تست کرونا در عمان در منزل خود را ثبت کنید تا در کوتاه ترین زمان و با مناسب ترین قیمت آزمایشات شما انجام شود.

تست کرونا در عمان یکی از آزمایش هایی است که می توانید بدون دغدغه و هزینه های اضافی برای حمل و نقل و همچنین در کمترین زمان ممکن انجام دهید و از سلامت خود و اعضای خانواده خود اطمینان حاصل کنید. اگر شما یا سایر اعضای خانواده به دلیل وجود مسائل مختلف از جمله شلوغی و ترافیک و آلودگی و جای پاک و غیره مایل به مراجعه به مراکز درمانی و انجام حضوری آزمایش ندارید تست کرونا در عمان راه حل بسیار مناسبی برای موضوع است. شما در کنار تست کرونا به راحتی می توانید سایر آزمایشات خود از جمله آزمایش چکاپ در منزل را نیز توسط آنی آزما انجام دهید.-

درخواست آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.