تست کرونا در قطر

تست کرونا در قطر

ثبت آزمایش

  • Date Format: YYYY slash MM slash DD

اگر شما نیز جزو طرفداران دوآتیشه فوتبال و جام جهانی هستید و می خواهید این بازی ها را از نزیک تماشا کنید باید به دنبال تست کرونا در قطر باشید. طبق قوانینی که وجود دارد و با توجه به تداوم احتمالی پاندمی کرونا در جهان، مسئولان قطری قطعا بدون داشتن جواب تست کرونا منفی و سوایق واکسیناسیون اجازه صدور ویزا برای شما را صادر نخواهند کرد. پس از همین الان به فکر تست کرونا در قطر باشید. در این مقاله به بررسی اجمالی این سوالات خواهیم پرداخت:

آیا تست کرونا در قطر را در هر آزمایشگاهی می‌توان انجام داد؟ مدارک لازم برای ثبت تست کرونا در قطر چیست؟ آیا انجام تست کرونا در قطر برای کودکان اجباری است؟ با کدام واکسن به کدام کشور ها می توانیم سفر کنیم؟ تست کرونا در قطر در منزل انجام می‌شود؟ و …

با شیوع و همه گیری ویروس کرونا در بسیاری از کشور‎های دنیا از جمله ایران، برخی از قوانین پرواز‎های داخلی و خارجی برای مسافران تغییر پیدا کرده است. بر این اساس اگر بخواهید از طریق پرواز به سایر کشور‎های دنیا سفر کنید، لازم است نتیجه تست pcr کرونا را داشته باشید. البته تست پی سی آری که نتیجه آن منفی باشد. در صورت مثبت بودن تست کرونا، اجازه خروج از کشور و ورود به کشور مقصد را نخواهید داشت.

نمونه گیری در منزل

مراحل انجام تست کرونا در قطر

ابتدا درخواست خود را از طریق فرم یا تماس تلفنی ثبت می‌کنید.

کارشناسان آنی آزما با شما تماس گرفته و پس از هماهنگی، درخواست شما نهایی می‌شود.

نیروی متخصص به محل شما اعزام شده و نمونه‌گیری را انجام می‌دهد.

نتیجه آزمایش مطابق با بازه اعلام شده، در پنل کاربری شما قرار می‌گیرد.

تست PCR کرونا در منزل

تست PCR کرونا در منزل یک آزمایش دقیق و قابل اعتماد برای تشخیص بیماری کرونا است. آزمایش مثبت به این معنی است که شما احتمالاً ویروس کرونا را دارید. آزمایش منفی به این معنی است که احتمالاً در زمان انجام آزمایش با ویروس کرونا تماسی نداشته اید. اگر علائم کووید-19 را دارید یا در معرض کسی قرار گرفته اید که آزمایش کووید-19 مثبت بوده است، تست PCR کرونا در منزل می تواند یک راه حل ایده آل برای اطمینان از این موضوع باشد که شما به بیماری کرونا مبتلا شده اید یا خیر.

شرایط مطلوب پیش از نمونه‌گیری

از آنجا که شرایط فرد آزمایش‌ دهنده تاثیر به سزایی در نتیجه‌ آزمایش دارد باید تا حد امکان پیش از نمونه‌گیری از شرایط مطلوب برخوردار بود. این گفته‌ بسیار درستی است که با بهترین دستگاه‌ها و مواد و با مجرب ‌ترین کارکنان هم نمی‌ توان از یک نمونه‌ نادرست جواب درست به دست آورد. این در حالی است که بر اساس بررسی‌ ها، نتایج آزمایشگاهی در 75 درصد تصمیم‌گیری ‌های پزشکان نقش دارد.

این موضوع نشان می‌ دهد دقت فرد آزمایش ‌دهنده در رعایت شرایط درست تا چه حد اهمیت دارد در شلوغی این روزهای شهر و همچنین وجود شرایطی مثل آلودگی هوا و نبود جای پارک، انجام آزمایش کرونا به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است. اما لازم نیست دیگر نگران آزمایشات خود باشید. آنی آزما به راحتی هر چه تمام مشکل شما را حل کرده است. کافیست از طریق وب سایت یا اپلیکیشن آنی آزما تست PCR کرونا در منزل خود را ثبت کنید تا در کوتاه ترین زمان و با مناسب ترین قیمت آزمایشات شما انجام شود.

تست PCR کرونا در منزل

مدارک لازم برای تست کرونا در قطر

جهت انجام تست کرونا در قطر مدارک و اطلاعات زیر مورد نیاز است:

  • عکس واضح از پاسپورت
  • روز و ساعت پرواز
  • ثبت درخواست تست کرونا در قطر

سایت کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) در خصوص مدارک مورد نیاز پرواز این گونه نوشته است:

  • نیاز است تا افراد ۱-۳ روز پیش از انجام سفر آزمایش خود را انجام دهند. این زمان به نوع ایرلاین وابسته است و هر کدام از خطوط هوایی قوانین مخصوص به خود را دارند.
  • نیاز است تا افراد پیش از سفر، نتیجه‌ی آزمایش خود را دریافت نمایند و همراه خود داشته باشند. در غیر این صورت، امکان سفر هوایی برای فرد، وجود نخواهد داشت.
  • اگر جواب آزمایش فرد مثبت باشد، اجازه‌ی سفر به او داده نخواهد شد و لازم است تا خود را قرنطینه نماید.

شرایط تست کرونا در قطر

برای اینکه نتیجه تست PCR کرونا با کمترین میزان خطا مشخص شود، به نکات زیر دقت کنید:

قبل از نمونه‎گیری از سیگار کشیدن و آدامس جویدن خودداری کنید.

توصیه می‌شود یک ساعت قبل از نمونه‎گیری از نوشیدن مایعاتی مانند آب، چای، قهوه و … پرهیز نمایید.

قبل از انجام آزمایش پی‎سی‌‎آر مسواک نزنید و از نخ دندان و دهانشویه نیز استفاده نکنید.

بهتر است یک ساعت قبل از نمونه‎گیری کمی آب در دهان و حلق غرغره نمایید. این امر سبب می‌شود آلودگی‌های موجود در ترشحات حلق از بین بروند.کارشناسان ما برای ارئه مشاوره رایگان در مورد تست کرونا در قطر آماده هستند.

قوانین تست کرونا در قطر

با شیوع کووید ۱۹، ارائه نتیجه منفی تست کرونا برای پرواز الزامی شد. در این رابطه هریک از کشورها قوانین خاصی را تعیین کردند. به همین دلیل توصیه می‌شود قبل از پرواز به کشور مقصد، حتما در مورد قوانین و محدودیت‌های تعیین شده، اطلاعات لازم را کسب کنید. برای کسب این اطلاعات می‌توانید به سایت IATA مراجعه نمایید.

 

قوانین پرواز‌های خروجی از ایران در پاندمی کرونا

اگر قصد خارج شدن از ایران را دارید، باید بدانید هر یک از کشورها برای ورود مسافران خارجی، قوانین خاصی را در نظر گرفته‌اند. ارائه برخی از مدارک در میان همه آنها مشترک است، که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

ارائه گواهی تست منفی کرونا

با شروع واکسیناسیون، بسیاری از کشورها مسافرانی را پذیرش می‌کنند که واکسیناسیون را به طور کامل انجام داده باشند. البته در این زمنیه نیز محدودیت‌هایی وجود دارد. برای مثال اگر قصد ورود به کشور کانادا را داشته باشید، باید واکسن کرونایی که مورد تایید این کشور است را تزریق نمایید. غربالگری مجدد در بدو ورود مسافران. اگر فردی در فرودگاه مقصد مشکوک به کرونا باشد، قوانین قرنطینه در مورد او به اجرا گذاشته خواهد شد.

تکمیل و تایید فرم خود اظهاری و فرم گواهی سلامت. برای تهیه فرم سلامت باید به ایرلاین مورد نظر مراجعه نمایید. در فرم سلامت، مشخصات و اطلاعات فردی شما به طور دقیق ثبت خواهد شد. در این فرم درباره شرایط قرنطینه و نحوه اجرای آن، توضیح داده است.

قوانین پروازهای ورودی به ایران در پاندمی کرونا

ارائه اصل گواهینامه سلامت و نتیجه تست منفی کرونا. این گواهینامه‌ها باید مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدا و به زبان انگلیسی باشند. این قانون همه مسافران بالای ۸ سال را شامل می‌شود، حتی افرادی که دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند. اگر فرد ملیت خارجی داشته باشد و مدارک معتبر را ارائه ندهد، اجازه ورود به خاک ایران را نخواهد داشت. در صورتیکه فرد تبعه ایرانی باشد، به مدت ۱۴ روز در مکانی مشخص قرنطینه خواهد شد. کلیه هزینه‌ قرنطینه بر عهده مسافر خواهد بود.

غربالگری در بدو ورود

تکمیل فرم خود اظهاری

گردش گونه‌های جهش یافته کرونا در برخی از کشورها نگران کننده است، به همین دلیل، فعلا از ورود مسافر از این کشورها به خاک ایران ممانعت خواهد شد.

یک نکته مهم:

نتیجه تست منفی کرونا برای پرواز، تنها در یک بازه زمانی تعریف شده، معتبر است. اگر از مدت زمان قانونی آن گذشته باشد لازم است تست PCR کرونا دوباره تکرار شود. این مدت زمان در بسیاری از کشورها از جمله ایران ، به ۹۶ ساعت می‌رسد. اما برخی کشورها در این مورد با سختگیری بیشتری برخورد کرده و مدت زمان اعتبار نتیجه منفی تست کرونا را ۷۲ ساعت و یا حتی برخی ۴۸ ساعت در نظر گرفته‌اند. شما می توانید کسب اطلاعات در این زمینه لازم است با ایرلاین مورد نظر تماس بگیرید.

برای انجام تست کرونا در قطر به کجا باید مراجعه کنیم؟

برای انجام تست کرونا در قطر می‌توانید از خدمت تست کرونا در منزل آنی آزما بهره ببرید. این مجموعه با آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همکاری دارد. به این ترتیب دیگر نیازی نیست در محل آزمایشگاه حضور داشته باشید. آزمایش کرونا در منزل یکی از خدماتی است که توسط آزمایشگاه آنلاین آنی آزما ارائه می شود و به شما این امکان را می دهد بدون اینکه به صورت حضوری برای آزمایشات خود مراجعه کنید و تنها با پرداخت یک هزینه بسیار کم، آزمایشات خود را انجام دهید.

این آزمایش شامل تست PCR، تست کرونا امیکرون، تست آنتی بادی، تست کرونا برای پرواز و تست آنتی بادی واکسن کرونا است. این خدمات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در منزل یا محل کار شما و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می شود. نتایج تحقیقات نشان داده‌اند، تنها راه برای اطلاع از ابتلا یا عدم ابتلا به ویروس کرونا، انجام آزمایش کرونا است. بر اساس یافته‌های پزشکان، علائم بالینی نمی‌توانند ارزش تشخیصی داشته باشند.

علائم کرونا مشابه با سایر بیماری‌های ویروسی

علائم کرونا بسیار مشابه با سایر بیماری‌های ویروسی مانند سرماخوردگی و آنفلوآنزا است و از سوی دیگر، تمام افرادی که به این ویروس مبتلا می‌شوند، علائم بالینی را تجربه نمی‌کنند. متخصصین ما در آنی آزما در کوتاه ترین زمان و با رعایت کلیه شیوه نامه های بهداشتی آزمایش کرونا در منزل شما را در محلی که شما تعیین می کنید انجام می دهند. افتخار ما در مجموعه آنی آزما این است که گامی کوچک در جهت افزایش رفاه شما عزیزان برداشته ایم تا در سهولت و با کم ترین هزینه کلیه آزمایشات و آزمایشات خود را در منزل و یا محل کار خود انجام دهید.

تست کرونا برای پرواز قطر

لازم است در زمان پذیرش،‌ نتیجه منفی آزمایش در فرودگاه ارائه شود. به همراه داشتن دو نسخه از نتیجه آزمایش RT-PCR و همچنین فرم رضایت پرشده الزامی است. کلیه آزمایشگاه‌هایی که از سوی وزارت بهداشت ایران مورد تایید قرار گرفته‌اند؛ مورد تایید هواپیمایی قطر نیز هستند. برای مشاهده لیست این آزمایشگاه‌ها به سایت وزارت بهداشت مراجعه کنید.

آنی آزما نیز با این آزمایشگاه‌ها همکاری دارد. برای مشاوره در رابطه با تست کرونا هواپیمایی قطر با کارشناسان ما تماس بگیرید. افرادی هم که قطر مقصد سفر آنها نیست ( پرواز های ترانزیتی قطر )، باید مدارک لازم برای اثبات عدم ابتلا به ویروس کرونا را به هواپیمایی قطر تحویل دهند.

مسافران می‌توانند حداکثر تا 72 ساعت قبل از پرواز، درخواست تست کرونا سفر بدهند. لازم است جواب تست کرونا مسافران در آزمایشگاه‌های معتبر و مورد قبول ایرلاین‌ها بررسی شود. جواب آن نیز باید تا روز قبل از پرواز آماده شده باشد تا آنها بتوانند با خیالی آسوده، جواب را به مسئول پرواز و ایرلاین‌ها تحویل دهند.

بنابراین اگر قصد سفر به خارج از ایران دارید، باید این تست را درخواست کنید و برای اینکار می‌توانید به صورت آنلاین و یا تلفنی، از خدمات آزمایشگاه آنی آزما استفاده کنید. ما با آزمایشگاه‌های مورد تائید ایرلاین‌ها همکاری می‌کنیم و جواب آزمایش هم در کمتر از 24 ساعت برای شما ارسال می‌شود.

تست کرونا برای پرواز قطر

سوالات متداول

تا چند ساعت قبل از سفر خارجی، امکان درخواست تست کرونا سفر وجود دارد؟

اگرچه در حال حاضر، دو ساعت مانده به پرواز هم، امکان انجام تست و دریافت جواب آزمایش وجود دارد، اما بسیاری از ایرلاین‌ها و خطوط پروازی، 72 ساعت قبل از پرواز را برای انجام تست، بهترین زمان می‌دانند.

تست کرونا قبل از سفر که توسط آنی آزما انجام می‌شود، توسط چه ایرلاین‌هایی پذیرفته می‌شود؟

جواب آزمایش کرونا سفرهای خارجی در آزمایشگاه‌هایی انجام می‌شود که مورد تائید همه ایرلاین‌ها است و در نتیجه نیازی به نگرانی انجام تست در آزمایش پی سی آر کرونا نیست.

آیا امکان جوابدهی تست کرونا، در کمتر از چند ساعت وجود دارد؟

بله، افرادی که قصد انجام تست کرونا سفر دارند، می‌توانند با درخواست از تیم پشتیبانی، جواب آزمایش کرونا (PCR) را در عرض دو ساعت هم دریافت کنند.

نمونه گیری در منزل

چه مدت پس از ابتلا به کووید-19 آزمایش شما مثبت است؟

از آنجایی که تست PCR کرونا در منزل بسیار حساس است، می تواند مقادیر بسیار کمی از مواد ویروسی را تشخیص دهد. این بدان معناست که این آزمایش می‌تواند به شناسایی قطعات ویروس کرونا ادامه دهد، حتی پس از بهبودی شما از بیماری کرونا و دیگر مسری نیستند. بنابراین اگر در گذشته‌های دور مبتلا به کووید-۱۹ بوده‌اید، ممکن است به مثبت بودن آزمایش ادامه دهید، حتی اگر نتوانید ویروس کرونا را به دیگران منتقل کنید.

عفونت طولانی مدت در افراد دارای نقص ایمنی ممکن است در جایی که ویروس عفونی را برای ماه ها دفع می کنند رخ دهد. همچنین افراد سالم می توانند مجدداً مبتلا شوند. اگر آزمایش شما برای کرونا مثبت بود اما فکر می کنید ممکن است قبلاً از کووید 19 بهبود یافته باشید، لطفاً با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی صحبت کنید.

هزینه تست کرونا سفر، چگونه محاسبه می‌شود؟

تست کرونا قبل از سفر و سایر تست‌های مرتبط به کرونا، بر اساس تعرفه دولتی انجام می‌شود و نگرانی از بافت دریافت هزینه‌های گزاف و اضافی وجود ندارد.

درخواست آزمایش

  • Date Format: YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.