تست PCR کرونا در منزل

تست PCR کرونا در منزل

ثبت آزمایش

 • Date Format: YYYY slash MM slash DD

تست PCR کرونا در منزل یک آزمایش دقیق و قابل اعتماد برای تشخیص بیماری کرونا است. آزمایش مثبت به این معنی است که شما احتمالاً ویروس کرونا را دارید. آزمایش منفی به این معنی است که احتمالاً در زمان انجام آزمایش با ویروس کرونا تماسی نداشته اید. اگر علائم کووید-19 را دارید یا در معرض کسی قرار گرفته اید که آزمایش کووید-19 مثبت بوده است، تست PCR کرونا در منزل می تواند یک راه حل ایده آل برای اطمینان از این موضوع باشد که شما به بیماری کرونا مبتلا شده اید یا خیر.

از آنجا که شرایط فرد آزمایش‌ دهنده تاثیر به سزایی در نتیجه‌ آزمایش دارد باید تا حد امکان پیش از نمونه‌گیری از شرایط مطلوب برخوردار بود. این گفته‌ بسیار درستی است که با بهترین دستگاه‌ها و مواد و با مجرب ‌ترین کارکنان هم نمی‌ توان از یک نمونه‌ نادرست جواب درست به دست آورد. این در حالی است که بر اساس بررسی‌ ها، نتایج آزمایشگاهی در 75 درصد تصمیم‌گیری ‌های پزشکان نقش دارد و این موضوع نشان می‌ دهد دقت فرد آزمایش ‌دهنده در رعایت شرایط درست تا چه حد اهمیت دارد در شلوغی این روزهای شهر و همچنین وجود شرایطی مثل آلودگی هوا و نبود جای پارک، انجام آزمایش کرونا به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است.

اما لازم نیست دیگر نگران آزمایشات خود باشید. آنی آزما به راحتی هر چه تمام مشکل شما را حل کرده است. کافیست از طریق وب سایت یا اپلیکیشن آنی آزما تست PCR در منزل خود را ثبت کنید تا در کوتاه ترین زمان و با مناسب ترین قیمت آزمایشات شما انجام شود.

نمونه گیری در منزل

تست PCR کرونا در منزل چیست؟

PCR به معنای واکنش زنجیره ای پلیمراز است. این آزمایشی برای تشخیص مواد ژنتیکی از یک ارگانیسم خاص، مانند یک ویروس است. اگر در زمان تست PCR کرونا در منزل به ویروس مبتلا شده باشید، این آزمایش وجود ویروس را تشخیص می دهد. این آزمایش همچنین می‌تواند قطعاتی از ویروس را حتی پس از اینکه دیگر آلوده نشده‌اید، شناسایی کند. تست واکنش زنجیره‌ای پلیمراز (PCR) برای کووید 19 یک آزمایش مولکولی است که نمونه تنفسی فوقانی شما را تجزیه و تحلیل می‌کند و به دنبال ماده ژنتیکی (ریبونوکلئیک اسید یا RNA) ویروس کرونا، ویروسی است که باعث کووید 19 می‌شود.

دانشمندان از فناوری PCR برای تکثیر مقادیر کمی RNA از نمونه ها به اسید دئوکسی ریبونوکلئیک (DNA) استفاده می کنند، که تا زمانی که SARS-CoV-2 در صورت وجود قابل تشخیص نباشد، تکثیر می شود. آزمایش PCR از زمانی که در فوریه 2020 مجاز به استفاده از آن شد، آزمایش استاندارد طلایی برای تشخیص بیماری کرونا بوده است. تست PCR کرونا در منزل دقیق و قابل اعتماد است.

چه کسانی باید آزمایش کووید-۱۹ بدهند؟

در صورت داشتن هر یک از علائم زیر بهتر است تست PCR کرونا در منزل را انجام دهید:

 • تب یا لرز.
 • سرفه کردن.
 • تنگی نفس یا مشکل در تنفس.
 • خستگی.
 • دردهای عضلانی یا بدن.
 • سردرد.
 • از دست دادن جدید چشایی یا بویایی.
 • گلو درد.
 • احتقان یا آبریزش بینی.
 • حالت تهوع یا استفراغ.
 • اسهال

همه افراد مبتلا به کووید-19 علائمی ندارند. و همه افراد علامت دار تمام علائم ذکر شده در بالا را بروز نمی دهند. لطفاً اگر در طول همه‌گیری کرونا احساس ناخوشی دارید – حتی اگر واکسینه شده‌اید – با ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی خود مشورت کنید. زیرا در این شرایط حساس هر چه در شرایط قرنطینه بمانید، احتمال آلوده شدن و آلوده کردن دیگران به حداقل می رسد.

جزئیات تست PCR کرونا در منزل

جزئیات تست PCR کرونا در منزل

سه مرحله کلیدی برای تست PCR کرونا در منزل وجود دارد:

جمع آوری نمونه

یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی از یک سواب برای جمع آوری مواد تنفسی موجود در بینی شما استفاده می کند. سواب یک نوک نرم روی یک چوب بلند و انعطاف پذیر است که به داخل بینی شما می رود. سواب‌های بینی انواع مختلفی دارند، از جمله سواب‌های بینی که نمونه‌ای را بلافاصله از داخل سوراخ‌های بینی جمع‌آوری می‌کنند و سواب‌های نازوفارنکس که برای جمع‌آوری به داخل حفره بینی می‌روند. هر نوع سواب برای جمع آوری مواد برای تست PCR کرونا در منزل کافی است. پس از جمع آوری، سواب در یک لوله مهر و موم شده و سپس به آزمایشگاه فرستاده می شود.

استخراج

زمانی که یک محقق آزمایشگاهی نمونه را دریافت می کند، مواد ژنتیکی را از بقیه مواد موجود در نمونه جدا می کند (استخراج).

PCR

رحله PCR سپس از مواد شیمیایی و آنزیم های خاص و دستگاه PCR به نام چرخه حرارتی استفاده می کند. هر چرخه گرمایش و سرمایش باعث افزایش (تقویت) مقدار ماده ژنتیکی مورد نظر در لوله آزمایش می شود. پس از چرخه های بسیار، میلیون ها نسخه از بخش کوچکی از مواد ژنتیکی ویروس SARS-CoV-2 در لوله آزمایش وجود دارد.

اگر SARS-CoV-2 در نمونه وجود داشته باشد، یکی از مواد شیمیایی موجود در لوله، نور فلورسنت تولید می کند. هنگامی که به اندازه کافی تقویت شد، دستگاه PCR می تواند این سیگنال را تشخیص دهد. دانشمندان از نرم افزار ویژه ای برای تفسیر سیگنال به عنوان نتیجه آزمایش مثبت استفاده می کنند.

نتایج تست PCR کرونا در منزل به چه معناست؟

نتیجه آزمایش مثبت به این معنی است که احتمال دارد شما به SARS-CoV-2 مبتلا شده باشید. این امر ممکن است به دلیل عفونت بدون علامت باشد، اما اگر علائمی دارید، این عفونت کووید 19 نامیده می شود. اکثر مردم بیماری خفیف دارند و می توانند بدون مراقبت پزشکی در خانه به طور ایمن بهبود یابند. اگر علائم شما بدتر شد یا اگر سؤال یا نگرانی دارید با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرید.

نتیجه آزمایش منفی

نتیجه آزمایش منفی به این معنی است که احتمالاً در زمان جمع‌آوری نمونه، عفونت با ویروس کرونا نداشته‌اید. با این حال، ممکن است کووید-19 داشته باشید، اما ویروس با آزمایش تشخیص داده نشود. برای مثال، اگر اخیراً آلوده شده‌اید، اما هنوز علائمی نداشته‌اید، ممکن است این اتفاق بیفتد – یا اگر بیش از یک هفته قبل از آزمایش کووید-19 داشته باشید، ممکن است اتفاق بیفتد.

منفی بودن آزمایش به این معنی نیست که شما برای مدت طولانی ایمن هستید: می توانید پس از آزمایش خود در معرض کرونا قرار بگیرید، آلوده شوید و ویروس کرونا را به دیگران منتقل کنید.

نتیجه آزمایش مثبت

اگر آزمایش شما مثبت است، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید، در خانه بمانید و خود را از دیگران جدا کنید. اگر آزمایش شما منفی است، به اقداماتی برای محافظت از خود و دیگران در برابر ابتلا به کووید 19 ادامه دهید. درباره اقداماتی که در صورت مثبت بودن آزمایش انجام دهید و راه‌های پیشگیری از ابتلا به کووید-19 بیشتر بخوانید.

چقدر طول می کشد تا نتایج تست PCR کرونا در منزل را دریافت کنیم؟

شما باید 24 ساعت پس از جمع آوری نمونه، نتایج آزمایش خود را دریافت کنید، اما گاهی اوقات بسته به مدت زمانی که طول می کشد تا نمونه به آزمایشگاه برسد، ممکن است چند روز طول بکشد.

چقدر طول می کشد تا نتایج تست PCR کرونا در منزل را دریافت کنیم؟

چه مدت پس از ابتلا به کووید-19 آزمایش شما مثبت است؟

از آنجایی که تست PCR کرونا در منزل بسیار حساس است، می تواند مقادیر بسیار کمی از مواد ویروسی را تشخیص دهد. این بدان معناست که این آزمایش می‌تواند به شناسایی قطعات ویروس SARS-CoV-2 ادامه دهد، حتی پس از بهبودی شما از بیماری کرونا و دیگر مسری نیستند. بنابراین اگر در گذشته‌های دور مبتلا به کووید-۱۹ بوده‌اید، ممکن است به مثبت بودن آزمایش ادامه دهید، حتی اگر نتوانید ویروس SARS-CoV-2 را به دیگران منتقل کنید.

عفونت طولانی مدت در افراد دارای نقص ایمنی ممکن است در جایی که ویروس عفونی را برای ماه ها دفع می کنند رخ دهد. همچنین افراد سالم می توانند مجدداً مبتلا شوند. اگر آزمایش شما برای SARS-CoV-2 مثبت بود اما فکر می کنید ممکن است قبلاً از کووید 19 بهبود یافته باشید، لطفاً با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی صحبت کنید.

تفاوت بین آزمایش PCR و آنتی ژن برای بیماری کرونا چیست؟

دو نوع آزمایش برای بیماری کرونا وجود دارد: آزمایش PCR و آزمایش آنتی ژن.

واکنش زنجیره ای پلیمراز (PCR). این آزمایش وجود ماده ژنتیکی واقعی ویروس یا قطعات آن را در هنگام تجزیه آن بررسی می کند. PCR مطمئن ترین و دقیق ترین تست برای تشخیص عفونت فعال است. انجام آزمایشات PCR معمولاً ساعت ها طول می کشد، اما برخی از آنها سریعتر هستند.

تست آنتی ژن: این آزمایش تکه هایی از پروتئین های روی سطح ویروس به نام آنتی ژن را تشخیص می دهد. آزمایش های آنتی ژن معمولاً فقط 15 تا 30 دقیقه طول می کشد. تست‌های آنتی ژن سریع زمانی دقیق‌تر هستند که در عرض چند روز پس از شروع علائم شما استفاده شوند، یعنی زمانی که بیشترین مقدار ویروس در بدن شما وجود دارد.

کدام آزمایش کووید دقیق تر است؟

آزمایش آنتی ژن معمولاً سریعتر است اما حساسیت کمتری نسبت به آزمایش PCR دارد. از آنجایی که آزمایش آنتی ژن به اندازه PCR دقیق نیست، اگر آزمایش آنتی ژن منفی باشد، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما می تواند آزمایش PCR را برای تأیید نتیجه آزمایش آنتی ژن منفی درخواست کند.

چگونه بفهمم کجا باید آزمایش کووید-19 را انجام دهم؟

اگر علائم کووید-19 را دارید یا در معرض افرادی بودید که علائم دارند یا آزمایش آنها مثبت بود، ممکن است بخواهید آزمایش دهید. ابتدا با پزشک خود صحبت کنید. آنها علائم شما را شخصاً بررسی خواهند کرد. در صورت نیاز، پزشک آزمایشی را سفارش می‌دهد و به شما کمک می‌کند مکان و زمان آزمایش را پیدا کنید.

به خاطر داشته باشید که اگر در معرض ویروس SARS-CoV-2 قرار گرفته اید اما علائمی ندارید، ابتدا با سایت آزمایش تماس بگیرید تا مطمئن شوید که می توانند شما را درست راهنمایی کنند. انجام تست PCR کرونا در منزل به صورت درخواست شخصی نیز قابل انجام است.

چگونه بفهمم کجا باید آزمایش کووید-19 را انجام دهم؟

 

آزمایش‌های دقیق و سریع کلید کاهش سرعت انتشار کرونا است

در صورت بروز علائم، لطفاً با ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی یا بخش بهداشت عمومی محلی خود تماس بگیرید تا تعیین کنید برای آزمایش کجا بروید. به ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود اعتماد کنید تا سریع ترین و دقیق ترین آزمایش موجود را توصیه کند. برای ایمن نگه داشتن اطرافیانتان، باید از ماسکی استفاده کنید که به خوبی روی بینی، دهان و چانه شما قرار گیرد و تا زمانی که نتایج آزمایش کووید را دریافت نکنید، از تماس نزدیک با دیگران خودداری کنید.

حتماً علائم خود را تحت نظر داشته باشید و در صورت داشتن موارد زیر به دنبال مراقبت های اورژانسی باشید:

 • مشکل در تنفس
 • درد یا فشار مداوم در قفسه سینه.
 • سردرگمی جدید
 • قادر به بیدار شدن یا بیدار ماندن نیستند.
 • لب یا صورت آبی.

نمونه گیری در منزل

جدیدترین خدمات آزمایشگاه ها

تست PCR کرونا در منزل یکی از جدیدترین خدمات مربوط به آزمایشگاه ها می باشد که نیاز به مراجعه حضوری به آزمایشگاه به منظور نمونه برداری و همچنین جوابدهی را از بین برده و در وقت و هزینه افراد صرفه جویی می شود. در این روش پس از پذیرش فرد از طریق وب سایت آزمایشگاه و پر کردن فرم های مربوطه نسبت به خون گیری در منزل فرد اقدام می شود. آزمایش در منزل هیچ هزینه اضافی برای فرد به همراه ندارد و فرد در راحت ترین حالت ممکن و در فضای مربوط به خانه خود کلیه نمونه های مربوط به آزمایش های مورد درخواست پزشک را می دهد.

همه شما دیگر کم و بیش در مورد ویروس کرونا و همه گیری آن شنیده اید و حتما می دانید که برای جلوگیری از انتشار آن و حتی برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری ترسناک، باید تا حد ممکن از خانه خارج نشوید و در مکان های پر رفت و آمد تردد نداشته باشید. کرونا ویروس به علت ویژگی منحصر به فرد که نوترکیبی زیاد RNA می باشد، دچار تغییرات شدید آنتی ژنی می شود که بنابراین به این دلیل تا به حال برای ویروس واکسنی طراحی و تولید نشده است.=

درخواست آزمایش

 • Date Format: YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.