شیوع امیکرون در جهان چه میزان نگران کننده است؟

شیوع امیکرون در جهان چه میزان نگران کننده است؟

در حال حاضر ‌امیکرون به عنوان آخرین سویه کرونا شناخته شده و البته ‌امیدوار هستیم که آخرین سویه نیز باشد. یعنی بشر ‌امید دارد بر اینکه‌ امیکرون آغازی بر پایان کرونا بوده و پس از آن بتواند به زندگی عادی برگردد. متأسفانه زمانی که امیکرون وارد دنیا شد اتفاقات تلخی را با خود به همراه داشت. برای مثال همانگونه که می‌دانید سرعت شیوع امیکرون بسیار بالا بوده و همین موضوع می‌تواند یک نگرانی جهانی را به دنبال داشته باشد. همین مسأله باعث شده که مردم مدام این سؤال را تکرار کنند که شیوع سویه  ‌امیکرون در دنیا چه اندازه می‌تواند نگران‌کننده باشد و آیا همانند سویه‌های قبلی با خطر مرگ همراه خواهد بود یا نه؟ در این مقاله اطلاعات لازم را پیرامون این موضوع مطرح خواهیم کرد. پس پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را با دقت مطالعه نمایید.

نمونه گیری در منزل

سرعت شروع امیکرون چقدر است؟

زمانی که درمورد شیوع یک عامل بیماری‌زا صحبت می‌کنیم باید این مسأله را در نظر بگیریم که سرعت سرایت بیماری‌ها با هم متفاوت است. ممکن است یک ویروس در عرض یک هفته بتواند افراد زیادی را در یک منطقه درگیر کند ولی برای ویروس دیگر، ماه‌ها زمان نیاز باشد. در صورتی که سویه‌های مختلف کرونا را با هم مقایسه کنید، متوجه تفاوت در سرعت شیوع، اپیدمی و حتی همه جا‌گیری آن‌ها خواهید شد. طبق آخرین یافته‌های پزشکی سرعت شیوع امیکرون نسبت به سایر ویروس‌های کرونا بسیار بالاتر بوده و حتی جالب است بدانید قدرت ۵ برابر بیشتر از سویه ووهان و دو برابر بیشتر از سویه دلتا دارد.

همین که قدرت شیوع‌ امیکرون گزارش شد، یک شایعه‌ای در بین مردم جهان پخش گردید که بالا بودن سرعت سرایت این سویه از کرونا به معنای افزایش میزان مرگ و میر نیز است. اما در این مورد باید به یافته‌های علمی دقیق‌تر استناد کنیم. گسترش سریع یک ویروس نمی‌تواند باعث افزایش مرگ و میر در بین مردم جامعه گردد. بنابراین در پاسخ به این سؤال کمی صبور باشید تا مطالب دیگر را نیز بیان کنیم و در نهایت می‌توانید نتیجه‌گیری بهتری داشته باشید.

سرعت شروع امیکرون

تفاوت ‌های کرونا امیکرون با سایر سویه های قبلی

متخصصان در تمام دنیا به محض معرفی یک سویه جدید در کرونا به سراغ بررسی ساختار آن و عوارضی که برای افراد ایجاد می‌کنند رفته تا بتوانند از طریق بررسی این تفاوت‌ها، قدرت شیوع این سویه و میزان مرگ و میر را بهتر درک کنند. تفاوت کرونا امیکرون با سویه‌های قبلی در این است که:

– تعداد جهش‌هایی که در سویه امیکرون اتفاق افتاده، نسبت به سویه دلتا نزدیک به دو برابر بیشتر است. همانگونه که می‌دانید ویروس‌ها یک پوشش پروتئینی دارند که از طریق این پوشش می‌توانند وارد بدن انسان شده و بیماری‌زایی خود را داشته باشند. در ویروس امیکرون تقریبا 30 تغییر در این پوشش اتفاق افتاده که این عدد دو برابر بیشتر از سویه دلتا است.

– احتمال بروز عفونت در ویروس‌ امیکرون نسبت به سایر دلتا بیشتر است. علت این اتفاق در این است که نیمی از جهش‌های رخ داده در امیکرون به قسمتی از ویروس مربوط می‌شود که قدرت اتصال به بدن خواهد داشت. بنابراین به راحتی می‌تواند بر روی دستگاه تنفسی نشسته و عفونت‌ را ایجاد کند. البته لازم است بدانید که برخی از این جهش‌ها کمک می‌کنند تا ویروس از دستگاه ایمنی دور بماند. در این صورت دستگاه ایمنی بدن قدرت تشخیص امیکرون را نداشته و در نتیجه ویروس می‌تواند از آنتی‌بادی‌ها در ‌امان بماند.

– طبق تحقیقات انجام گرفته، برخی از جهش‌ها که در ویروس کرونا رخ داده‌اند باعث می‌شود سرعت انتقال ویروس در بدن بیشتر گردد به همین دلیل است که امیکرون با سرعتی نزدیک به دو برابر نسبت به سویه دلتا شیوع پیدا کرده است.

تفاوت ‌های کرونا امیکرون با سایر سویه های قبلی

آیا سویه ‌امیکرون علائم شدیدی را به همراه دارد؟

اجازه دهید کمی به گذشته برگردیم و سویه دلتا را مورد بررسی قرار دهیم. همه ما می‌دانیم که بدترین سویه کرونا، سویه دلتا بود که با مرگ و میر بسیار زیادی همراه شد. متأسفانه افراد زیادی در کشور ما داغ‌دار شدند. دلتا می‌توانست به شدت بدن انسان را ضعیف کرده و عفونت را بالا ببرد. عوارضی که از این سویه به جا می‌ماند حتی ماه‌ها فرد را درگیر می‌کرد.

هنوز هم هستند افرادی که بعد از یک سال از گذشت ویروس کرونا دلتا، حس بویایی و چشایی خود را به دست نیاورده‌اند. اما خوشبختانه درمورد ویروس امیکرون چنین چیزی گزارش نشده و متخصصان معتقد هستند از دست دادن حس بویایی یا حس چشایی با سویه امیکرون نزدیک به ۸۰ درصد کاهش یافته است.

امیکرون علائم

علائم شایع در‌امید کرون چیست؟

از زمانی که سویه جدید از کرونا معرفی می‌شود متخصصان سریعاً تمرکز خود را بر روی علائم آن سویه قرار خواهند داد تا بتوانند از طریق این علائم، ویروس جدید را تشخیص دهند. چنین چیزی در مورد امیکرون کرونا نیز صدق می‌کند. شایع‌ترین علائم درمورد کرونا امیکرون عبارتند از:

– اولین و مهمترین علامت امیکرون، آبریزش بینی‌های مکرر و پی در پی است.

– فرد احساس سردرد و خستگی دارد که گاهی اوقات این خستگی شدید شده و باعث می‌شود حتی فرد نتواند امور عادی را در خانه انجام دهد.

– عطسه‌های پی در پی و همچنین گلو‌در همراه با عفونت نیز از دیگر علائم کرونا امیکرون به حساب می‌آیند.

نمونه گیری در منزل

سخن پایانی

در این مقاله متوجه شدید که چه تفاوت‌هایی بین ‌امیکرون با سایر سویه‌های قبلی کرونا به خصوص دلتا وجود دارد و از طرف دیگر اگر علائم این ویروس را مطالعه کرده باشید متوجه شده‌اید که بسیار شبیه به سرماخوردگی است. بنابراین به محض اینکه علائم شبیه به سرماخوردگی را رؤیت کردید، حتماً قرنطینه را شروع کنید و تست کرونا در منزل با آنی آزما را انجام دهید. شاید این علائم مربوط به امیکرون باشند.

درخواست آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

یک دیدگاه در شیوع امیکرون در جهان چه میزان نگران کننده است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.