برای جمع آوری نمونه مایع منی طبق دستوالعمل استاندارد عمل کنید

جمع آوری نمونه مایع منی

جمع آوری نمونه مایع منی ؛ در میان آزمایشاتی که به منظور درمان و یافتن علت ناباروی و درمان آن در آقایان انجام می گیرد، تست نمونه منی است. برای این منظور باید بیمار براساس اصول علمی، جمع آوری نمونه منی را انجام داده و به آزمایشگاه تحویل دهد. با توجه به اینکه این امر سخت و زمان بر است، لازم است از دستورالعمل جمع اوری نمونه منی اطلاع داشته باشید تا شرایط به خوبی پیش رفته و نیاز به انجام آزمایش مجدد نباشد. برخی از افراد از کسانی که قبلا این آزمایش را انجام داده اند کمک می گیرند تا از نحوه کار مطلع شوند. ولی ممکن است دوستان شما جزئیات کار را فراموش کرده و در نتیجه نمونه گیری دچار خطا شود. بهترین کار مطالعه مقالات علمی است. آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما برای این منظور دستوالعمل جمع آوری نمونه منی را با جزئیات کامل درا ختیار شما قرار داده است.

 دستورالعمل جمع آوری نمونه مایع منی

جمع آوری نمونه مایع منی و آزمایش بر روی آن به منظور تشخیص علت نازایی در مردان مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از آزمایش ها نیازمند رعایت مواردی از طرف شماست که اگر به خوبی رعایت شوند،به رسیدن نتایج درست آزمایشگاهی کمک شایانی می کند.

بطور مثال، شاید لازم باشد که در برخی از آزمایش ها از صرف غذا های خاص یا مصرف دارویتان برای مدت زمان کوتاهی به توصیه پزشک یا آزمایشگاه خود داری کنید. یا ممکن است در مواردی دیگر کشیدن سیگار یا عادات روزانه (فعالیت بدنی زیاد) را ترک نمایید. بنابراین همکاری شما با آزمایشگاه برای رسیدن به نتایج دقیق تر اهمیت می یابد.

برخی نکات جمع آوری نمونه مایع منی

  • نمونه باید ترجیحا در آزمایشگاه تهیه شود، در غیر این صورت باید آن را در مدت کمتر از نیم تا یک ساعت به آزمایشگاه تحویل داد. در هنگام تحویل نمونه به آزمایشگاه زمان دقیق جمع آوری آن را به مسئول پذیرش اعلام نمائید.
  • نمونه باید پس از 3 تا 5 روز پرهیز از نزدیکی یا انزال تهیه شود و نمونه هایی که پیش از دو روز یا پس از هفت روز از آخرین نزدیکی جمع آوری می شود برای انجام آزمایش مناسب نیست.
  • وجود تب در خلال 3 روز پیش از انجام آزمایش، نتیجه را تحت تأثیر قرار می دهد. بهترین نمونه منی نمونه ای است که از طریق تحریک مصنوعی تهیه شده و در ظرف مخصوصی که از طرف آزمایشگاه در اختیار شما قرار داده شده، جمع آوری می گردد.

نکات جمع آوری نمونه مایع منی

نمونه جمع آوری شده توسط کاندوم برای آزمایش مناسب نیست.

  • باید دقت شود که تمام نمونه منی در ظرف مخصوص ریخته شود زیرا در غیر این صورت باعث به دست آمدن نتیجه غیرواقعی خواهد شد.
  • قبل از ریختن نمونه به داخل ظرف بهتر است با در دست گرفتن ظرف، دمان آن را به حدود 37 درجه سانتی گراد (درجه حرارت بدن) برسانید.
  • از قرار دادن نمونه در حرارت های کمتر از 30-37 درجه و بالاتر از 40 درجه سانتی گراد خودداری نموده و سعی کنید تا زمان تحویل نمونه به آزمایشگاه آن را در دمای نزدیک به حرارت بدن (37 درجه سانتی گراد) نگهداری کنید.

آزمایش مایع منی بعد از بستن لوله ها در مردان (وازکتومی)

انجام آزمایش منی در این افراد مانند آزمایش معمولی منی است با این تفاوت که:

  • این آزمایش باید حداقل دو ماه پس از بستن لوله ها انجام شود.
  • در طی 24 ساعت پیش از انجام آزمایش نباید نزدیکی صورت پذیرد یا مایع منی به هر علت دفع شود.
  • در صورتی که نمونه منی در خارج آزمایشگاه تهیه شده است، باید هر چه سریعتر به آزمایشگاه منتقل شود.

توجه:

نمونه مایع منی که از زمان جمع آوری آن بیش از نیم تا یک ساعت گذشته باشد، فاقد ارزش تشخیصی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.