مصرف این خوراکی ها قبل از آزمایش قند خون ممنوع است

آزمایش قند خون

قبل از آزمایش قند خون لازم است شما مراقبت هایی را در رژیم غذایی خود داشته باشید. البته قبل از هر چیز لازم است بیان کنیم که تصور اشتباه در میان مردم این است که آزمایش قند خون تنها مختص کسانی است که به دیابت مبتلا شده و یا در خطر ابتلا قرار دارند. اما لازم است بدانید که در صورتی که در بازه های زمانی منظم قند خون خود را کنترل نکنید، ممکن است فرصت را برای پیشگیری از ابتلا به بیماری از دست داده باشید. اکنون که لازم است بدانید که مصرف برخی از خوراکی ها و مواد غذایی قبل از آزمایش قند خون می تواند میزان قند خون را نسبت به وضعیت طبیعی بدنتان، اشتباه نشان دهد و همین مسئله منجر به خطای پزشک در درمان خواهد شد. این بخش از مراقبت اصلا سخت نبوده و کافی است چند نکته را در ذهن خود داشته باشید. آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما این مقاله را جهت راهنمایی به شما عزیزان تدوین نموده است.

انجام نکات قبل از آزمایش قند خون ضروری است و هر فردی در طول زندگی خود مجبور می‌شود حداقل یک‌بار و یا بیشتر آزمایش قند خون با دیگر آزمایشان خون را انجام دهد. با توجه به نوع آزمایش خونی که انجام می‌دهید لازم است از خوردن و آشامیدن مواد غذایی خاصی خودداری کنید تا جواب آزمایش دقیق و درستی داشته باشید.

در برخی موارد ممکن است لازم باشد از خوردن و آشامیدن هر نوع ماده غذایی قبل انجام آزمایش خودداری کنید و در برخی موارد دیگر نیز ممکن است مجاز باشید که برخی مواد غذایی را بخورید.

در اینجا کارشناسان آنی آزما قصد دارند برخی از مواد غذایی و نوشیدنی‌ها که قبل انجام آزمایش خون باید از آن‌ها اجتناب کرد، ذکر شوند.

اجتناب از این مواد غذایی و نوشیدنی‌ها قبل از آزمایش قند خون

* قندخون به مقدار بسیار زیادی تحت تأثیر مواد غذایی کربوهیدرات‌دار می‌باشد و یکی از بدترین مواد قندی حاوی کربوهیدرات، نوشابه‌های گازدار می‌باشند، بنابراین از مصرف آن‌ها قبل انجام آزمایش خون خودداری کنید.

* از آنجایی که آب‌میوه‌های صنعتی حاوی مقادیر زیادی کربوهیدرات، قند مصنوعی و طعم‌دهنده‌ها می‌باشند، لذا از خوردن آن‌ها قبل انجام آزمایش خون باید اجتناب کرد. کربوهیدرات بالا و همچنین قند فراوان موجود در آب‌میوه‌های مصنوعی باعث خنثی کردن اثر انسولین در بدن شده و در نتیجه جواب آزمایش به دست آمده ارزش چندانی نخواهد داشت. لذا از نوشیدن آب‌میوه‌های مصنوعی قبل انجام آزمایش خون خودداری کنید.

نکات آزمایش قند خون

* قهوه به خودی خود مشکلی ایجاد نمی‌کند، بلکه قند و خامه موجود در اکثر قهوه‌های آماده مشکل‌ساز می‌باشد. دقیقاً مانند آب‌میوه‌های غیرطبیعی، خامه و قند فراوان موجود در قهوه‌های آماده سبب خنثی شدن عملکرد انسولین و در نتیجه بی‌ارزش بودن جواب آزمایش می‌گردد، بنابراین اگر می‌خواهید قبل انجام آزمایش خون، قهوه میل کنید بهتر است سه ساعت قبل انجام آزمایش و البته قهوه خالی میل کنید تا جواب دقیق‌تری داشته باشید.

* سایر مواد قندی: بهتر است از خوردن غلات بدون سبوس قبل انجام آزمایش قندخون خودداری کنید. همچنین از خوردن سایر مواد غذایی که حاوی قند فراوان هستند، مانند انواع شیره‌ها (شیره انگور) و انواع طعم‌دهنده‌ها که کربوهیدرات بالایی دارند، خودداری کنید.

حتما با کارشناسان آنی آزما ( نزدیکترین آزمایشگاه آنلاین به شما) در ارتباط باشید ، ما کماکان آماده پاسخگویی به شما گرامیان هستیم.

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.