ارتباط انواع کشنده بیماری کرونا با التهاب عضلات

ارتباط انواع کشنده بیماری کرونا با التهاب عضلات

مطالعه انجام شده از طریق کالبد شکافی ۴۳ فوتی ناشی از بیماری کرونا نشان داد که بیش از ۶۰ درصد آنها دارای نشانه های از التهاب بافت عضله اسکلتی بودند. به گفته محققان، این التهاب بسیار متفاوت‌تر از التهاب مشاهده شده در اعضایی نظیر ریه‌ها، قلب و کلیه‌ها است و می‌تواند توضیح دهد که چرا بیماران کرونایی دچار آسیب‌های عضلانی با احتمال بیشتر مرگ روبرو هستند و چرا بازماندگان، دارای ضعف طولانی مدت هستند. محققان دانشگاه برلین آلمان دریافتند که در بین این تعداد از افراد، از هر ۱۰ نفر شش نفر دچار ضعف، تورم و قرمزی بافت عضلانی اسکلتی بودند و این در بیمارانی که بیماری شأن مزمن بود بسیار مشهودتر بود.

به گفته محققان، این التهاب بسیار متفاوت‌تر از التهاب مشاهده شده در اعضایی نظیر ریه‌ها، قلب و کلیه‌ها است و می‌تواند توضیح دهد که چرا بیماران کرونایی دچار آسیب‌های عضلانی با احتمال بیشتر مرگ روبرو هستند و چرا بازماندگان، دارای ضعف طولانی مدت هستند. در مقیاس صفر تا چهار، بیماران غیرویروسی نمره التهاب شأن، به طور متوسط یک بود در حالی که در بیماران کرونایی میانگین این نمره ۳.۵ بود. در این مطالعه، ۴۳ فوتی ناشی از بیماری کرونا تحت کالبدشکافی قرار گرفتند و نمونه بافت عضله اسکلتی شأن ارزیابی شد. نتایج نشان داد که ۶۰ درصد بیماران کرونایی به خاطر التهاب عضله فوت کرده بودند.

نمونه گیری در منزل

هشدار درباره کاهش سن افراد مبتلا به بیماری کرونا

سهل انگاری در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و مرگ بر اثر بیماری کرونا به ویژه در جوانان و سنین پایین نگران کننده است، زیرا مرگ جوانان به معنی از بین رفتن نیروی مولد جامعه است. در مدت یک هفته گذشته شاهد رشد و افزایش نمونه‌های مثبت ابتلا به کرونا و درصد بستری بیماران بوده ایم.

براساس بررسی‌های به عمل آمده، در مدت یک هفته گذشته شاهد رشد و افزایش نمونه‌های مثبت ابتلا به بیماری کرونا و درصد بستری بیماران بوده ایم، و این موضوع زنگ خطری جدی بوده و باید به آن توجه ویژه کرد. سهل انگاری در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و مرگ بر اثر کرونا به ویژه در جوانان و سنین پایین نگران کننده است، زیرا مرگ جوانان به معنی از بین رفتن نیروی مولد جامعه است.

علائم نوع دلتا ویروس کرونا در جوانان شبیه سرماخوردگی است

بر اساس نتایج تحقیق جدید، ابتلا به نوع دلتای ویروس کرونا در جوانان می‌تواند احساس سرماخوردگی شدید باشد. سردرد، گلودرد و آبریزش بینی علائمی هستند که بیشتر در ارتباط با بیماری کرونا در انگلیس گزارش شده است. مطالعه «علائم کووید» گروه Zoe نشان داد که ابتلا به نوع دلتا می‌تواند برای افراد جوان بیشتر شبیه سرماخوردگی شدید باشد. با این حال، آنان می‌توانند عفونت را انتقال دهند و خطراتی برای دیگران ایجاد کنند.

پروفسور تیم اسپکتور، سرپرست این تحقیق گفت: ۱۰ علائم برجسته ابتلا به ویروس کووید ۱۹ تغییر کرده است و به نظر می‌رسد با افزایش نوع دلتا تعداد آن بیشتر شده است. بر اساس نتایج تحقیقات، در حالی که تب هنوز کاملا رایج است اما از بین رفتن بویایی در ۱۰ علامت اصلی ظاهر نمی‌شود.

علائم نوع دلتا ویروس کرونا در جوانان

گروه Zoe داده‌های دریافت شده از هزاران نفر را که علائم خود را در یک برنامه وارد کرده بودند، مورد بررسی قرار داده است. پروفسور اسپکتور اظهار کرد: به‌نظر می رسد، نوع دلتا کمی متفاوت است و هشدار داد که مردم ممکن است فکر کنند که یک سرماخوردگی فصلی گرفته‌اند و به‌طور بالقوه ویروس را منتشر کنند. وی افزود: ما فکر می‌کنیم این مسئله به بسیاری از مشکلات دامن می‌زند. اسپکتور توصیه کرد: جوانانی که علائم خفیف‌تری دارند باید در خانه بمانند و در صورت احساس سرماخوردگی شدید یا ناخوشی آزمایش شوند.

در همین حال، مطالعه React کالج امپریال لندن با بیش از یک میلیون نفر در انگلیس – زمانی که نوع آلفا (انگلستان) غالب بود – علائم اضافی مرتبط با کووید را یافت. احساس لرز، از دست‌دادن اشتها، سردرد و دردهای عضلانی همراه با علائم معمول سرفه‌های مداوم، درجه حرارت بالای بدن و از دست دادن یا تغییر بویایی و چشایی با عفونت همراه است.

طبق توصیه‌های ارائه شده توسط دولت و این علائم کلاسیک، چندین مورد دیگر نیز وجود دارد که با کووید-۱۹ مرتبط هستند. در این مقاله ذکر شده است که علائم دیگر ممکن است علت دیگری داشته باشد و دلیلی بر انجام آزمایش کووید-۱۹ نیست و اگر فردی نگران این علائم است، باید به دنبال مشاوره پزشکی باشد.

علائم و درمان بیماری کرونا

علائم و نشانه های مختلفی وجود دارد تا شما بدانید احتمال اینکه شما به بیماری کرونا و طولانی مدت مبتلا شده اید یا خیر، چقدر است. درد سینه پایدار در بسیاری از افرادی که با علائم بلند مدت کووید-19 مواجه شده اند، گزارش شده است.

طی همه گیری بیماری کووید-19، کروناویرویس جدید کارشناسان سلامت را با سورپرایزهای ترسناکی مواجه کرده است. آنچه که در ابتدا یک ویروس تنفسی به نظر می رسید، اکنون بیشتر شبیه مهاجمی است که به قسمت های مختلف بدن حمله می کند. همچنین، به نظر می رسد افرادی که به این بیماری مبتلا شده و بهبود می یابند، فقط چند ماه در برابر آن مصنویت دارند. در برخی موارد نیز اگرچه بیماران بر ویروس غلبه کرده اما همچنان با احساس بیماری و اغلب ناتوانی مواجه هستند.

کرونا ویروس (Corona Viruses) ها خانواده بزرگی از ویروس‌ها هستند که در سال ۱۹۶۰ کشف شده‌اند و می‌توانند عاملی برای سرماخوردگی باشند در واقع این ویروس‌ها منجر به بروز بیماری‌هایی از خانواده سرماخوردگی در انسان و حیوانات می‌شوند. از خصوصیات شکل ظاهری آن‌ها می‌توان به زوائد تاج مانند آن بر روی سطوح دیواره ویروس‌ها اشاره کرد. برخی از کرونا ویروس‌ها، دستگاه تنفسی را مورد هدف قرار می‌دهند و برخی دیگر نیز به معده و روده حمله می‌کنند. نشانه‌های بیماری کرونا در ریه در اکثر افراد به صورت سرماخوردگی عادی و نوعی سرماخوردگی ترشح‌آور به نام پنومونیا نمایان می‌شود. در این دسته ۴ نوع کرونا ویروس کشف شده است:

HCoV-229E HCoV-OC43 HCoV-NL63 که در سال ۲۰۰۴ کشف شده است. HCoV-HKUI که در سال ۲۰۰۵ در هنگ‌کنگ کشف شده است. این ۴ نوع ویروس مذکور در بزرگسالان و کودکان با حمله به سیستم تنفسی، ایجاد بیماری می‌کنند.

انواع دیگری از این ویروس‌ها هستند که فرد را شدیدا بیمار می‌کنند از جمله سارس، مرس و بیماری کرونا یا همان ویروس کرونای جدید. منشا تمام این ویروس‌ها حیوانات بودند مثلا نخستین بار ویروس سارس در خفاش مشاهده شد و بعد در گربه‌های ولگرد نهایتا به انسان رسید. ویروس مرس هم از شتر به انسان رسید. نوع نهایی آن طبق تحقیقات پژوهشگران، مورچه‌خوار است البته جانوران دیگری هم ممکن است در شیوع نقشی داشته باشند.

علائم و درمان بیماری کرونا

پس از تزریق یک نوبت واکسن بیماری کرونا بدن تا چه حد ایمن می‌ماند؟

پزشکان تزریق نوبت دوم واکسن بیماری کرونا برای رسیدن به حد بالایی از ایمنی بدن در برابر بیماری کووید-۱۹ را الزامی می‌دانند. بسیاری از مردم پس از تزریق نوبت نخست واکسن بیماری کرونا تمایلی به تزریق نوبت دوم از خود نشان نمی‌دهند. “نیویورک‌تایمز” با انتشار گزارشی اعلام کرده است که هشت درصد از مردم آمریکا پس از دریافت نوبت نخست واکسن کرونا، تزریق نوبت دوم را ضروری نمی‌بینند.

با توجه به نرخ افرادی که در آمریکا واکسینه شده‌اند، این تعداد حدود ۵ میلیون نفر از شهروندان آن کشور را شامل می‌شود. آمار یاد شده از سوی مسئولان اداره بهداشت و درمان آمریکا در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است.

آنجلا رسموسن، ویروس‌شناس و از متخصصان سازمان واکسیناسیون و بیماری‌های عفونی در دانشگاه ساسکاچوان کانادا معتقد است سر باز زدن از نوبت دوم تزریق واکسن بیماری کرونا می‌تواند علت‌های گوناگونی داشته باشد. به باور او، برخی از مردم از تاثیرات جانبی این واکسن‌ها هراس دارند، برخی دیگر به دلایل پزشکی و سلامتی از پذیرش نوبت تزریق دوم واکسن بیماری کرونا خودداری می‌کنند. به باور او، اما بخش اعظم کسانی که حاضر به دریافت نوبت دوم واکسن بیماری کرونا نمی‌شوند، کسانی هستند که به خطا گمان می‌کنند یک بار دریافت واکسن بیماری کرونا برای محافظت آن‌ها در برابر این ویروس کفایت می‌کند.

دلایل دیگری را نیز شاید بتوان برشمرد. به عنوان نمونه ممکن است که مرکز واکسیناسیون مربوطه واکسن مورد نظر این دسته از افراد را در اختیار نداشته باشد، یا ممکن است که کارفرما به این افراد اجازه ترک محل کار برای دریافت واکسن بیماری کرونا را ندهد

درمان های مجاز برای بیماری کرونا

FDA همچنین برای برخی از داروها مجوز استفاده اضطراری (EUAs) منبع معتبر را صادر کرده است. EUA اجازه می دهد از محصولاتی که تأیید FDA دریافت نکرده اند در شرایطی که گزینه های مناسب تأیید شده FDA وجود ندارد استفاده شود. داروهای موثر در درمان بیماری کرونا که EUA دریافت کرده اند عبارتند از:

bamlanivimab

ترکیبی از bamlanivimab و etesevimab (etesevimab باید همراه با bamlanivimab تجویز شود)

casirivimab و imdevimab که باید با هم تجویز شوند

داروی خوراکی باریسیتینیب (Olumiant) ، که باید همراه با remdesivir تجویز شود

COVID-19 پلاسمای نقاهت

Fresenius Kabi Propoven 2٪ ، داروی آرامبخش IV

Fresenius Medical ، سیستم MultiFiltrate PRO و راه حل های multiBic / multiPlus برای افرادی که به درمان مستمر جایگزینی کلیه (CRRT) نیاز دارند

محلول جایگزینی REGIOCIT با سیترات برای افرادی که به CRRT نیاز دارند

Remdesivir همچنین یک داروی مورد تایید توسط EUA است که برای درمان کودکانی که زیر 12 سال ندارند یا وزن بدن کمی دارند، دریافت کرده است.

Bamlanivimab ، etesevimab ، casirivimab و imdevimab درمان های تزریق IV هستند. برخلاف remdesivir ، آنها به عنوان سرپایی درمان می شوند و برای افرادی که بیماری کمتری دارند ، در نظر گرفته شده است. هدف آنها کمک به کاهش خطر بستری شدن در بیمارستان است. سایر داروها همه برای افرادی که در بیمارستان بستری شده اند و یا در معرض خطر بستری هستند قرار دارد.

درمان های مجاز برای بیماری کرونا

یک مطالعه در ژانویه 2021 در مورد پلاسمای بهبودی اثرات روی بزرگسالان 65 سال و بالاتر را که از نظر آزمایش SARS-CoV-2 مثبت بودند و علامت داشتند، بررسی کرد. محققان دریافتند که گروهی که ظرف 72 ساعت از شروع علائم، پلاسمای بهبودی دریافت کرده بودند، 48 درصد کمتر از گروهی که دارونما دریافت کرده بودند ، دچار کووید 19 می شوند.

برای موثر بودن ، پلاسمای نقاهت باید در اوایل شروع علائم تجویز شود. در فوریه 2021 ، FDA راهنمای خود را در مورد استفاده از پلاسمای بهبودی به روز کرد. در این مقاله آمده است که پلاسمای نقاهت همچنین قبل از استفاده باید به عنوان تیتر بالا (که به معنی غلظت زیاد است) آزمایش شود.

آزمایش میزان اثربخشی واکسن کرونا در منزل

آزمایش میزان اثربخشی واکسن کرونا برای بررسی میزان ایمنی که پس از تزریق واکسن کرونا ایجاد می شود، و همچنین برای بررسی اثربخشی تزریق واکسن کرونا استفاده می شود. هرکسی که واکسن کرونا را دریافت کرده باشد ممکن است از خود بپرسد که چقدر این واکسن در برابر بیماری کرونا از او محافظت می‌کند.

آیا آزمایش میزان اثربخشی واکسن کرونا و پاسخ سیستم ایمنی بدن را اندازه گیری می کند؟ بله آزمایشاتی وجود دارد که بتواند برخی از اطلاعات مربوط به پاسخ ایمنی بدن افراد و میزان اثربخشی واکسن کرونا را ارائه دهد. به عنوان مثال آزمایشات آزمایشگاهی می تواند سطح ایمونوگلوبولین جی (IgG) ، متداول ترین نوع آنتی بادی محافظت کننده در برابر عفونت را در خون فرد تشخیص دهد.

آزمایش آنتی بادی دیگر آزمایشی است که می‌تواند آنتی بادی های پروتئین نوکلئوکپسید را تشخیص دهد که فقط به عنوان پاسخ به عفونت در بدن تولید می‌شوند. اما آزمایش آنتی بادی نوع آنتی بادی های مرتبط با میزان اثربخشی واکسن کرونا را تشخیص نمی‌دهد و به شما نمی گوید سیستم ایمنی بدن شما چگونه به واکسن پاسخ می دهد.

نمونه گیری در منزل

آزمایش اثر بخشی تزریق واکسن کرونا یکی از خدماتی است که توسط آزمایشگاه آنلاین آنی آزما ارائه می شود. امروزه با توجه به شرایط خاصی که پیش آمده است و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و قرنطینه خانگی، بسیاری از فعالیت هایی که در گذشته به صورت حضوری انجام می گرفت، امروزه به صورت غیر حضوری و از طریق اینترنت قابل انجام است. انجام آزمایش خون مثل تست کرونا در منزل نیز یکی از این فعالیت ها می باشد.

با توجه به آلودگی گسترده ای که در فضای بیرون و به خصوص بیمارستان ها و مراکز درمانی مثل آزمایشگاه وجود دارد، خود این مراکز می توانند به عنوان کانون انتقال کرونا به افراد محسوب شوند. اگر امکان رفتن به آزمایشگاه را ندارید تنها با چند کلیک ساده آزمایشگاه را به خانه یا محل کار خود بیاورید تا بدون مراجعه حضوری و پرداخت هزینه اضافه آزمایش اثر بخشی تزریق واکسن کرونا را انجام دهید همکاران ما پس از ثبت درخواست شما به منزل یا محل کار و … می آیند ، نسخه شما را بررسی کرده ، نمونه گیری در منزل می کنند و به بهترین آزمایشگاه های مورد نظر می برند.

درخواست آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.