از زمانی که تکنولوژی و فناوری پیشرفت کرد، کیفیت زندگی بشر نیز ارتقا یافته و همین مسئله بر روی سلامت او تاثیر گذاشت. برای مثال پیشرفت فناوری در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی، این شرایط را فراهم نمود تا انسان ها بتوانند هر گونه تست های لازم برای بررسی وضعیت سلامت خود و یا حتی جنین در رحم مادر را در کمترین زمان با بهترین کیفیت، انجام دهند. در نتیجه امروزه به لطف تست های آزمایشگاهی و همچنین تجهیزات و وسایل مدرن که در آزمایشگاه ها وجود دارد، تشخیص بیماری های سخت نیز آسان شده است. آزمایشگاه آریا اصفهان با کمک تیم متخصص و با برخورداری از تجهیزات مدرن و با استفاده از متدهای پیشرفته علمی، در خدمت شما بوده و هر گونه آزمایش مورد نیاز شما ار انجام می دهد.

موقعیت جغرافیایی آزمایشگاه آریا اصفهان

آزمایشگاه آریا واقع در خیابان آمادگاه همه روزه از ساعت 7 صبح تا 22 شب، در خدمت هموطنان اصفهانی و حتی سایر استان ها بوده و هر نوع تست، در بخش خاص خود انجام می شود. البته لازم به ذکر است که این مرکز در روزهای تعطیل فعالیت نداشته و ساعات کاری در روزهای پنجشنبه از ساعت 7 صبح تا 19 شب خواهد بود.

موقعیت جغرافیایی آزمایشگاه آریا اصفهانبخش های آزمایشگاه آریا اصفهان

1- بخش فلوسایتومتری

در آزمایشگاه آریا از دستگاه دو لیزر 6 رنگ فلوسایتومتری برای انواع تست های زیر استفاده می شود:

– تشخیص انواع بدخیمی های خونی و طبقه بندی آن ها، ایمونوفنوتایپینگ لوسمی های حاد و مزمن، بیماری پلاسماسل

– تشخیص مقادیر کم بیان شاخص های مورد ارزیابی در بررسی بیماران MRD

– بررسی میزان آپوپتوز و آسیب DNA با انجام Tunel Test

– تشخیص دقیق بیومارکرهای سقط جنین

– بکارگیری روش استاندارد با حساسیت بالا برای تشخیص بیماری کم خونی هموگلوبینوری حمله ای شبانه (PNH)

– انجام کانت مطلق سلولی توسط سیستم دتکتور microfluidic

این دستگاه با سرعت و قدرت بالا عمل کرده و می تواند تعداد یک سلول سرطانی را در میان 10000 فلوسایتومتری شناسایی نماید.

2- بیوشیمی

وضعیت خون انسان می تواند اطلاعات زیادی را از اوضاع درون بدن فاش کند. لذا آزمایشات بیوشیمی که از طریق نمونه گیری خون و ادرار انجام می شود، اطلاعات زیادی را در اختیار متخصص قرار می دهد. آزمایش قند، چربی، اوره، کلسیم، آهن، پتاسیم، فسفر و… از جمله تست هایی است که در این بخش انجام می شود.

3- انعقادی

خون، مهمترین سیال در بدن است که وظیفه انتقال اکسیژن و مواد غذایی را به اندام های بدن برعهده دارد. کافی است قسمتی از بدن زخم شود تا خونریزی رخ بدهد. اما اگر دقت کنید، در محل زخم، خون منعقد شده و از ادامه خونریزی جلوگیری می شود. این یک روند طبیعی است اما برخی از افراد با مشکل انعقاد خون مواجه می شوند به این معنا که خون در محل زخم، سریعا منعقد نشده و باید به پزشک مراجعه کند. آزمایشات انعقادی، وضعیت خون را از این نظر بررسی می کنند.

4- پاتولوژی

بررسی آسیب شناسی تشریحی، بالینی و عمومی، از طریق نمونه گیری ادرار یا خون، در قسمت پاتولوژی انجام می گیرد. در آزمایشگاه آریا تست های مربوط به این بخش در هفت مرحله زیر انجام می شوند.

پاتولوژی

– فيکساسيون

– نمونه برداري يا پاس دادن

– آبگیری و آغشتگی

– قالب‌گيري

– برش با ميكروتوم

– رنگ ‌آميزي و ‏

– مونتاژ لام و لامل

تمامی این روش ها با دقت بسیار بالا انجام گرفته و ضریب اطمینان نتیجه تست، بالا خواهد بود.

5- الکتروفورز

یکی از کاربردهای آزمایش الکتروفورز، بررسی انواع سلول های هموگلوبین خون و اندازه آن ها است. به این نوع آزمایش، آزمایش الکتروفورز هموگلوبین گفته می شود. در آزمایشگاه آریا اصفهان انواع تست های الکتروفورز با استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته و براساس آخرین روش های علمی انجام می گیرد.

6- تست غربالگری جنین

همانگونه که می دانید یکی از تست های ضروری که مادران در سه ماهه اول بارداری باید انجام دهند، غربالگری جنین است. خوشبختانه این تست ها از تولد نوزادهای ناقص و بیمار، جلوگیری می کند. به عنوان یک مرکز معتبر با تجهیزات کامل که می توان با اطمینان این تست ها را در آنجا انجام داد، آزمایشگاه آریا را به شما معرفی می کنیم. والدین عزیز این آزمایشات را جدی گرفته و بی تفاوت از کنار این موضوع عبور نکنند به خصوص والدینی که سابقه بیماری ارثی خطرناک در خانواده خود دارند.

تست غربالگری جنینخدمات آزمایشگاه آریا اصفهان

1- این مسئله برای ما مهم است که مردم به راحت ترین شکل ممکن بتوانند از خدمات این مرکز استفاده کنند. یکی از اقداماتی که در این زمینه انجام گرفته است، جوابدهی آنلاین است. در نتیجه لازم نیست تنها برای گرفتن نتیجه تست، زمان خود را هدر داده و به آزمایشگاه بیایید. از طرفی با هر بار رفت و برگشت، سوخت زیادی مصرف شده و این موضوع منجر به آلودگی هوا خواهد شد. آزمایشگاه آریا اصفهان با جوابدهی آنلاین، قدمتی در حفاظت از محیط زیست برداشته است.

2- متاسفانه عمده آسیب هایی که انسان ها در قالب بیماری با ان روبرو می شوند، ناشی از بی اطلاعی است. در نتیجه آزمایشگاه آریا در وب سایت خود مطالب آموزشی را برای شما عزیزان منتش می کند. توصیه می کنیم تنها چند دقیقه وقت برای مطالعه این مقالات کنار بگذارید چرا که سود آن نصیب خودتان خواهد شد.

3- با هدف صرفه جویی در وقت برای شما مراجعه کنندگان عزیز، امکان پذیرش آنلاین برای شما فراهم شده است. لذا می توانید از طریق ورود به سایت، نوبت دریافت کرده و در همان زمان به مرکز مراجعه کنید. در این صورت از شلوغ شدن آزمایشگاه در ایام کرونا نیز جلوگیری خواهد شد.