آزمایش آنتی بادی برای ویروس کرونا

آزمایش آنتی بادی برای ویروس کرونا

ثبت آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

آزمایش آنتی بادی برای ویروس کرونا یک آزمایش خون سریع و ساده برای تشخیص احتمال ابتلای فرد به ویروس کرونا می باشد. شما می توانید به ویروس کرونا مبتلا شده باشید ولی آن را ندانید. این بدان دلیل است که همه افراد آلوده به ویروس دارای علائم معمول بیماری نیستند. اما یک آزمایش خون سریع وجود دارد که ممکن است به شما بگوید آیا تا به حال آلوده شده اید یا خیر. این تست، آزمایش آنتی بادی برای ویروس کرونا نامیده می شود. کارشناسان امیدوارند که این امر بتواند به مقامات بهداشتی بهتر توضیح دهد که این کرونا ویروس جدید چقدر گسترده است. ویروس کرونا همان گونه که اطلاع دارید اخیرا از کشور چین به کل دنیا منتشر شده است و تا به امروز افراد زیادی را درگیر خود نموده است.

آنتی بادی پروتئین هایی هستند که توسط سلول های سیستم ایمنی به نام لنفوسیت ها تولید می شوند. آنتی بادی ها دارای کلاس های مختلفی هستند. IgG دارای بیشترین غلظت در خون بوده و حدود ۷۵-۵۰ درصد از کل ایمونوگلبولین ها را تشکیل می دهد و نقش اصلی را در مکانیسم های دفاعی هومورال بازی می کند. ایمونوگلبولین ها می تواند از جدار عروق خونی عبور کرده و خارج شود و به همین دلیل دارای نقش بسزایی دردفاع فضاهای بافتی و سطوح بدن است . IgG تنها ایمونوگلبولینی است که قادر به عبور از جفت می باشد و وظیفه آن در حفاظت از نوزاد در ماههای اولیه پس از لانه گزینی می باشد.

آزمایش آنتی بادی برای ویروس کرونا

IgM بزرگترین ایمونوگلبولین بدن است که وزن ملکولی آن حدود ۹۷۰ هزار دالتون بوده و در حدود ده درصد از کل ایمونوگلبولین های سرم را تشکیل می دهد. در اکثر پستانداران پس از IgG ، مقدار IgM بیشترین غلظت را در خون داراست ولی در انسان غلظت IgA کمی بیشتر از IgM است . اولین آنتی بادی که علیه هر آنتی ژن در بدن ساخته می شود مولکول IgM است ، بنابراین اندازه گیری IgM در بیماری ها اهمیت دارد زیرا افزایش و یا ظهور IgM اختصاصی در سرم دلالت بر یک بیماری تازه می کند. IgM از جفت عبور نمی کند و بطور طبیعی معمولا پنج روز پس از تولد در سرم نوزاد قابل اندازه گیری می باشد و مقدار IgM خون بند ناف نوزادانی که با عفونت های مادر زادی متولد می شوند افزایش قابل ملاحظه ای در مقایسه با نوزادان طبیعی دارد.

پس در پاسخ ایمنی ایزوتیپ اصلی ایمونوگلبولین ها از نوع IgM است ولی در پاسخ های ثانویه گر چه IgM هم تولید می شود ولی ایزوتیپ اصلی مولکول IgG می باشد و مقدار آن بسیار بالاتر از سایر آنتی بادی ها می باشد. بنابراین اگر در یک نوزاد تازه متولد شده فقط IgG علیه عوامل مختلف مشاهده گرد می توان نتیجه گرفت که نوزاد سالم بوده و این آنتی بادی های IgG مادر است که از پلاسنتایا جفت عبور کرده است ولی در صورتیکه علاوه بر IgG آنتی بادی های IgM و یا IgA نیز بر ضد عوامل عفونی مـــشاهده گردد می توان نتیجه گرفت که نوزاد به یک عامل عفونی مبتلا و عفونت تازه می باشد . این موضوع به خصوص در نوزادانی که از مادران مبتلا به ویروس کرونا به دنیا می آیند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

آنتی بادی های کلاس IgM بخاطر اندازه بزرگشان ، محدود به سیستم عروق خونی بوده و لذا در امر محافظت مایعات بافتی و ترشحات بدن دارای اهمیت چندانی نیستند.

مولکول IgA ایمونوگلبولین اصلی در سیستم ایمنی مخاطی بدن است و با توجه به حضور موثر و چشمگیر IgA ترشحی بزاق ، اشک ، ترشحات برونش ، مخاط بینی ، مایع پروستات ، ترشحات مخاطی روده باریک و حتی ترشحات واژن به عنوان اولین ماده دفاعی بدن در مقابل عفونت های موضعی بشمار می آید . در برخی تحقیقات نشان داده شده که IgA مانع از ورود ویروس ها به سلول ها و آلوده کردن آنها می گردد، به همین خـــاطر یک مکانیسم ضد ویروسی مهم نیز بشمار می رود.

IgE کمترین مقدار ایمونوگلبولین در بدن را داشته و در حدود ۰۰۴/۰ درصد از کل ایمونوگلبولین های سرم را تشکیل می دهد. مقدار IgE در بدن تحت تاثیر عفونت های کرم های انگلی نیز بوده زیرا این آنتی بادی مسئول ایجاد ایمنی علیه کرم ها نیز می باشد . مقدار IgE در بیماری های آلرژی مانند آسم و تب یونجه ، آبریزش و آلرژی بینی ، اگزما ، کهیر و عکس العمل های آنافیلا کسی نسبت به مواد غذایی ، دارویی و غیره افزایش پیدا می کند .

آزمایش آنتی بادی برای ویروس کرونا

آزمایش آنتی بادی برای ویروس کرونا چیست؟

به آزمایش آنتی بادی برای ویروس کرونا، تست سرولوژی ویروس کرونا نیز گفته می شود. در این تست به دنبال موارد خاصی به نام آنتی بادی ها در خون شما هستند. بدن شما هنگام مبارزه با عفونتی مانند COVID-19 این آنتی بادی ها را ایجاد می کند. همین آنتی بادی ها ممکن است هنگامی که واکسن می زنید، مانند تزریق واکسن آنفولانزا، در بدن فرد تولید می شود. به وسیله آنتی بادی ها فرد قادر است در برابر آن عامل عفونی مصونیت و ایمنی پیدا نماید.

آزمایش آنتی بادی برای تشخیص خود ویروس بررسی نمی شود. در عوض ، از این آزمایش برای بررسی اینکه سیستم ایمنی بدن شما – سیستم دفاع بدن شما در برابر بیماری – به عفونت پاسخ داده است یا خیر، استفاده می کنند.

آزمایش آنتی بادی برای ویروس کرونا چگونه عمل می کند؟

برای انجام آزمایش آنتی بادی برای ویروس کرونا از شما یک نمونه خون گرفته می شود. پزشکان دو نوع آنتی بادی ضد ویروس کرونا را آزمایش می کنند. آنها به دنبال این موارد هستند:

• آنتی بادی های IgM ، که در اوایل عفونت ایجاد می شوند ، و

• آنتی بادی های IgG ، که احتمالاً بعدها و معمولا پس از بهبودی فرد ظاهر می شوند

بدن شما حدود 4 هفته طول می کشد تا آنتی بادی های IgM تولید نمایند. اما دانشمندان مطمئن نیستند که چقدر طول خواهد کشید تا این اتفاق برای ویروس کرونا رخ دهد. برای فهمیدن این موضوع آزمایشات بیشتری لازم است.

به خاطر داشته باشید که آزمایش های آنتی بادی فعلی نمی توانند به شما بگویند که آیا از ویروس کرونا مصون هستید یا خیر. این بدان دلیل است که ما نمی دانیم این پادتن ها چه مدت می توانند از شما در برابر این ویروس محافظت کنند. و از این آزمایشات نباید برای تشخیص ویروس استفاده شود.

آزمایش آنتی بادی برای ویروس کرونا

از آزمایش آنتی بادی برای ویروس کرونا برای تعیین چه مواردی استفاده می شود؟

آزمایش آنتی بادی برای ویروس کرونا می تواند نشان دهد که میزان شیوع ویروس کرونا تا چه میزان می باشد. هنگامی که دانشمندان می دانند چه کسی ویروس داشته است ، می توانند دریابند که در یک جامعه هدف چند بیمار می تواند وجود داشته باشد و آنها می توانند مطالعه کنند که چه اتفاقی می افتد اگر افرادی که دچار بیماری شده اند دوباره در معرض آن ویروس قرار بگیرند. این موضوعات وقتی با سایر اطلاعات علمی همراه می شوند ، به محققان کمک می کند تا درک کنند که چه کسانی در برابر ویروس مصون هستند.

دانشمندان امید دارند که افراد دارای آنتی بادی ویروس کرونا با خیال راحت به کار خود برگردند و زندگی عادی نیز سریع تر از سر گرفته شود .

این آزمایشات همچنین ممکن است به تعیین یک روش درمانی آزمایشی برای ویروس کرونا کمک کند. پلاسما بخش مایع خون شماست.

محققان در حال مطالعه چگونگی اهداء آنتی بادی موجود در پلاسمای افرادی که از ویروس کرونا بهبود یافته اند، هستند که ممکن است به کسانی که مبتلا به ویروس هستند کمک کند. یک نظریه این است که ممکن است این پلاسما به افراد بیمار کمک کند که روند درمانی آن ها سریع تر پیشرفت کند. اما تحقیقات بیشتری لازم است.

آزمایش آنتی بادی برای ویروس کرونا برای چه کسانی انجام می شود؟

اگر جواب سایر تست های ویروس کرونا برای شما مثبت بوده است و شما پس از طی مراحل درمانی به طور کامل بهبود یافته اید، احتمالاً اکنون می توانید آزمایش آنتی بادی برای کرونا ویروس را انجام دهید.

آزمایش آنتی بادی برای ویروس کرونا را چگونه می توان انجام داد؟

شما نمی توانید این آزمایشات را در خانه انجام دهید و آزمایش آنتی بادی برای ویروس کرونا هنوز به طور گسترده در همه آزمایشگاه ها موجود نمی باشد اما می توانید از پزشک یا بیمارستان محلی خود بپرسید که آیا راهی وجود دارد که بتوانید آنتی بادی های خود را بررسی کنید یا خیر.

اکثر مراکز تحقیقاتی به همراه سایر آزمایشگاه های خصوصی و عمومی در تلاشند تا آزمایش های بیشتری را برای مردم تهیه کنند. در حال حاضر ، FDA برای کیت های محدودی اجازه استفاده اورژانسی را صادر نموده است.

آزمایش آنتی بادی برای ویروس کرونا

آیا آزمایش آنتی بادی برای ویروس کرونا دقیق می باشد؟

اگر جواب آزمایش آنتی بادی برای ویروس کرونا شما مثبت باشد، این بدان معنی است که شما به این ویروس مبتلا بودید. اما اگر از ابتلا شما مدت کوتاهی گذشته باشد، ممکن است نتیجه منفی بگیرید. در نتیجه ممکن است به ویروس کرونا مبتلا شده باشید اما آزمایش آنتی بادی برای ویروس کرونا شما منفی باشد. همچنین ممکن است جواب نهایی تست شما “مثبت کاذب” باشد. این بدان معنی است که شما آنتی بادی دارید اما به نوع دیگری از کرونا ویروس که اغلب مسئول سرماخوردگی های خاص هستند، مبتلا شده باشید.

چرا داروهای آنتی بیوتیکی معمول بر ویروس کرونا تاثیری ندارند؟

آنتی بیوتیک ها نمی توانند ویروس ها را از بین ببرند، زیرا ویروس ها دارای ساختاری متفاوت هستند و به شیوه ای متفاوت نسبت به باکتری ها تکثیر می یابند. آنتی بیوتیک ها با هدف قرار دادن سیستم های رشد باکتری ها (نه ویروس ها) برای از بین بردن کامل یا مهار رشد باکتری های خاص به کار می روند. با مطالعه در مورد ساختار ویروس ها، مشخص می گردد که یک آنتی بیوتیک نمی تواند موجب از بین بردن یک ویروس با یک ساختار تکثیر کاملا متفاوت شود.

ویروس ها ساختاری متفاوت با باکتری دارند. ویروس ها داخل سلول انسان زندگی می کنند و تکثیر می یابند و در خارج از سلول انسانی توانایی زندگی ندارند. آن ها برای تکثیر، مواد ژنتیکی خود را به DNA سلول انسانی وارد می کنند. آنتی بیوتیک ها نمی توانند ویروس ها را از بین ببرند، زیرا باکتری ها و ویروس ها مکانیسم ها و ابزار متفاوتی برای زنده ماندن و تکثیر دارند. آنتی بیوتیک به هیچ عنوان “هدف” حمله به یک ویروس را ندارد. اما، داروهای ضد ویروسی و واکسن ها مخصوص ویروس ها هستند. واکسن ها با تحریک سیستم ایمنی بدن موجب تولید آنتی بادی می شوند که این آنتی بادی “ویروس” را تشخیص می دهد و قبل از اینکه بتواند ایجاد بیماری کند آن را غیرفعال می کند. بهترین راه برای جلوگیری از ابتلا به آنفولانزا، زونا و آبله مرغان، واکسن می باشد.

آزمایش آنتی بادی برای ویروس کرونا

آنتی بیوتیک ها با دخالت در ساخت دیواره سلولی باکتری ها و جلوگیری از تکثیر آن ها به فعالیت می پردازند. به دلیل این که، داروهای آنتی بیوتیک برای مدت زمان طولانی به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته اند، بسیاری از باکتری ها در برابر آنتی بیوتیک هایی که علیه آن ها ساخته شده اند، سازگاری یافته اند و این امر موجب کاهش تاثیر این داروها شده است.

از راه های مبارزه با ویروس کرونا، کنترل انتقال این بیماری در بین افراد مختلف می باشد. از آنجایی که این ویروس قدرت انتشار بسیار زیادی دارد، باید همه افراد جامعه از انتقال آن به یکدیگر پیشگیری نمایند. یکی از مهم ترین راه های پیشگیری از ابتلا به این ویروس، ماندن در خانه و کاهش ارتباط با سایر افراد می باشد.

اگر شما نیز تمایل دارید تا بفهمید که به ویروس کرونا مبتلا شده اید یا خیر و می خواهید آزمایش آنتی بادی برای ویروس کرونا را انجام دهید، بهتر است در این شرایط وخیم به بیرون از خانه و به مراکز آژمایشگاهی مثل بیمارستان ها مراجعه نکنید زیرا این مکان ها مراکز عفونت بوده و می توانند منشا انتقال بیماری به شما باشند. برای انجام این تست فقط کافیست تا به سایت آزمایشگاه آنلاین آنی آزما مراجعه نمایید تا کلیه آزمایش های شما از جمله آزمایش ویروس کرونا در منزل و همچنین نمونه گیری در منزل تحت شرایط کاملا بهداشتی و ایمن انجام شود.

درخواست آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.