نگاهی گام به گام به چگونگی نمونه گیری در منزل

نمونه گیری در منزل

با وجود زندگی پرمشغله امروزی نیاز به دسترسی راحت تر به امکانات ارزیابی سلامت بسیار ملموس است. از طرفی رزرو نوبت در یک کلینیک و زمان انتظار برای انجام آزمایشات مشکل ساز و زمانبر می باشد. ناگفته نماند زمان انتظار برای دریافت نتایج آزمایش می تواند جریان معمول مشغله کاریتان را نیز مختل کند. برای انجام یک آزمایش ساده مانند آزمایش خون دیگر نیازی نیست که تمام راه را به کلینیک بروید. با پلتفرم مراقبت های بهداشتی جدید می‌توانید آزمایش خود را «سفارش دهید» تا در خانه تان انجام شود. سهولت، سرعت و راحتی نمونه گیری در منزل از مزیت های این پلتفرم است.

از طرفی بیماری همه گیر زندگی همگی را به طرق مختلف تغییر داده است. شاید بارزترین آنها فوریت و دفعات آزمایش خون باشد. با ظهور محدودیت های اجتماعی برای به حداقل رساندن شیوع ویروس کرونا، بیماران بیش از هر زمان دیگری اقدام به انتخاب نمونه گیری در منزل می نمایند. این روند به ویژه در مواقع اضطراری برای افراد سالخورده بسیار حائز اهمیت است. نمونه گیری در خانه ممکن است راهی مناسب برای آزمایش به موقع افراد و همچنین کاهش خطر مواجهه در محیط  مراقبت های بهداشتی باشد. نمونه گیری خون در منزل روشی مناسب برای انجام آزمایش در مقیاس وسیع است. در این مقاله به بررسی سهولت، سرعت و راحتی نمونه گیری در منزل می پردازیم.

نمونه گیری در منزل برای چه افرادی مناسب است؟

تست های تشخیصی و معاینات منظم سلامت برای ارائه مراقبت های بهداشتی با کیفیت حیاتی هستند. بسیاری از این آزمایش ها به تشخیص زودهنگام بیماری ها کمک نموده و اغلب اولین گام مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه هستند. شاید شما نیاز به آزمایش خون برای یکی از اعضای مسن خانواده یا یک عضو معلول جسمی داشته باشید که تحمل فشار فیزیکی ناشی از رفتن به کلینیک برایشان دشوار است.

برای افراد مسن و بیمار، انجام منظم آزمایش خون می تواند عوارض بیماری را کاهش داده و تشخیص دقیق و مراقبت را در زمان مناسب ارائه دهد. رفتن به یک آزمایشگاه تشخیصی برای انجام این آزمایش ها زمان بر بوده و می تواند تجربه ناخوشایندی برای سالمندان، بیماران، به‌ویژه کسانی که از مشکلات حرکتی رنج می‌برند، باشد. نمونه گیری در خانه می تواند این امکان را برای چنین بیمارانی فراهم کند که معاینات سلامت خود را به موقع و بدون هیچ زحمتی انجام دهند. البته هزینه نمونه گیری در منزل را نیز باید در نظر بگیرید.

نمونه گیری در منزل برای افراد مسن
آزمایش خون افراد مسن در منزل باعث حفظ ایمنی و سلامت آنها

نمونه گیری در منزل برای افراد مسن

مزایای نمونه گیری در منزل

در اینجا بعضی از مزیت های نمونه گیری در منزل توسط مراکز آزمایشگاهی برای افراد مسن، بیماران، افراد دچار مشکلات حرکتی می باشند، را بررسی می کنیم.

دسترسی بهتر به امکانات آزمایشگاهی برتر

مزیت اصلی تست های آزمایشگاهی در منزل این است که بیماران می توانند بدون توجه به موقعیت مکانی از خدمات آزمایشگاه های تشخیصی برتر استفاده کنند. افراد مجبور نیستند مسافت های طولانی را برای گرفتن نمونه خون برای آزمایش یا جمع آوری نتایج طی کنند. به‌علاوه، به لطف فناوری های پزشکی از راه دور، پزشکان می‌توانند نتایج آزمایش را دریافت کرده و بر آن نظارت کنند بدون اینکه بیمار مجبور به ترک خانه خود شود. این مهم می تواند برای بیماران در مواقع اضطراری که هر ثانیه اهمیت دارد، نجات دهنده زندگی باشد.

فرآیند سریع نمونه گیری

آزمایشگاه های معتبری که آزمایش خون را در منزل ارائه می دهند، مطمئن شده که این فرآیند تا حد امکان بدون دردسر و سریع برای بیمار انجام شود. بسیار حائز اهمیت بوده، مراحل آزمایش از نمونه گیری تا تحویل نهایی نتایج آزمایش، کل فرآیند یکپارچه و انعطاف پذیر باشد. این مهم نه تنها آزمایش خون را برای بیماران آسان نموده، بلکه درمان را تسریع می کند.

مزایای نمونه گیری در منزل
نمونه گیری در منزل، صرفه جویی در زمان، انرژی و عوارض بیماری

مزایای نمونه گیری در منزل

کاهش اضطراب در بیماران

برای بسیاری از سالمندان یا بیماران، مراجعه به بیمارستان یا کلینیک می تواند پر از اضطراب و بی قراری باشد. مراجعه به یک مرکز تشخیصی برای آزمایش خون برای چنین بیمارانی ایده آل نمی باشد. جمع‌آوری خون در منزل علت بالقوه اضطراب را برای بیماران از بین برده و به آنها این مزیت را می‌دهد که در هنگام انجام آزمایش خون در محیط خانه خود آرامش بیشتری داشته باشند. به ویژه تا حدودی به رفع نگرانی بیماران مسن و کودکان کمک می کند.

تضمین ایمنی و آرامش خاطر

نمونه گیری در منزل توسط بسیاری از بیماران ترجیح داده می شود، زیرا افراد می توانند از مزایای آزمایشات تشخیصی بدون نگرانی در مورد بهداشت محیط کلینیک استفاده کنند. در ضمن مزیت ماندن در امنیت خانه، نیازی به انتظار کشیدن در بخش پذیرش شلوغ کلینیک نیز نمی باشد.

چگونگی رزرو نمونه گیری در منزل

برای رزرو بازدید جهت نمونه گیری در منزل فقط باید چند مرحله ساده را دنبال کنید:

  • موقعیت مکانی خود را تعیین کنید: آزمایش در خانه استرس کمتری نسبت به خطر بیرون رفتن در طول بیماری همه گیر دارد. برای رزرو ویزیت در منزل، تنها کاری که باید انجام دهید، جزئیات موقعیت مکانی خود را مشخص نموده و تکنسین واجد شرایط از آنی آزما برای جمع‌آوری نمونه به منزل شما فرستاده می شود.
  • تکنسین های حرفه ای و آموزش دیده: در آنی آزما، تمام تکنسین های ما حرفه ای بوده و در کاری که انجام می دهند بسیار آموزش دیده اند. تکنسین نهایت ایمنی را تضمین نموده و پروتکل های بهداشتی دقیق را در هنگام جمع آوری نمونه خون رعایت می نماید.
  • انعطاف پذیری و راحتی: شما می توانید طبق زمان مناسب خود وقت رزرو نموده و نمونه گیری را با خیال راحت در خانه انجام دهید.
  • نتایج آزمایش خود را آنلاین دریافت نمایید: بعد از رزرو نمونه گیری در منزل، تهیه نمونه و نتایج آزمایش خود را در عرض 24 تا 48 ساعت پس از جمع آوری نمونه از طریق ایمیل یا دریافت از سایت و حتی حضوری دریافت کنید.
نمونه گیری در منزل، کاهش اضطراب در بیمار
آرامش بیشتر با انجام آزمایش خون در منزل

نمونه گیری در منزل، کاهش اضطراب در بیمار

کلام پایانی

نمونه گیری در منزل دارای چندین مزیت عملی برای تمام بیماران می باشد. بیماران می توانند هزاران آزمایش خون را در خانه به راحتی انجام داده، بدون اینکه از آسایش و امنیت خانه خود خارج شوند. آزمایشگاه‌ تشخیصی آنی آزما خدمات درجه یک جمع‌آوری و نمونه گیری در منزل را ارائه می‌ دهد. همچنین نتایج دقیقی را برای هر وضعیت پزشکی ارائه نموده و به مدیریت سلامت کلی بیماران کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.