آشنایی با دو علائم جدید بیماری کرونا

آشنایی با دو علامت جدید بیماری کرونا

ثبت آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

براساس مطالعات صورت گرفته در مورد علائم جدید بیماری کرونا، محققان دریافته اند که علائم اولیه بیماری همچنان وجود دارند و علائم جدیدی به آن‌ها اضافه شده اند که از جمله آن‌ها می‌توان به درد شانه‌ها اشاره کرد و همچنین در حال حاضر عوارض گوارشی ناشی از این بیماری واضح‌تر بروز پیدا می‌کنند.

خوشبختانه تجربه ثابت کرده است که هنگامی علائم خارج ریوی در بیماری کووید دیده می‌شود احتمال رفتن بیماری به سمت علائم شدید ریوی که منجر به آسیب‌های حیاتی می‌شود، کمتر است و برای مثال آن دسته از مبتلایان به کرونا که با علائمی نظیر درد شدید بدن به ما مراجعه می‌کنند و آن‌هایی که علائم اصلیشان اسهال، استفراغ و سایر مشکلات گوارشی است، کمتر دچار درگیری ریوی می‌شوند.

نمونه گیری در منزل

بیماری کرونا که با عنوان ویروس کووید 19 شناخته می شود، بیماری عفونی است که توسط کرونا ویروس جدید ایجاد می شود. بسیاری از افراد مبتلا به کووید 19، مشکلات تنفسی خفیف تا شدیدی را تجربه می کنند و ممکن است بدون نیاز به اقدانات درمانی خاص، بهبود یابند. افراد مسن و آن دسته از افرادی که به اختلالات پزشکی مانند بیماری های قلبی، بیماری دیابت، بیماری های مزمن تنفسی و یا سرطان مبتلا هستند، علائم شدیدتری را خواهند داشت.

یکی از بهترین راه های پیشگیری و یا به حداقل رساندن انتقال این ویروس، آگاهی بخشی در خصوص کووید 19، بیماری که افراد به آن مبتلا می شوند و نحوه انتقال آن می باشد. با شستن دست ها، استفاده از الکل و عدم تماس دست ها با صورت، از خودتان در برابر ابتلا به این ویروس محافظت کنید. ویروس کووید 19، از طریق قطرات آب موجود در بزاق و ترشحات بینی افراد آلوده و هنگام عطسه و یا سرفه، پخش می شود و مهم است که افراد اصول بهداشتی را رعایت کنند.

علائم نوع دلتا ویروس کرونا در جوانان بیشتر شبیه سرماخوردگی است

بر اساس نتایج تحقیق جدید، علائم جدید بیماری کرونا و ابتلا به نوع دلتای این ویروس در جوانان می‌تواند شبیه سرماخوردگی شدید باشد. سردرد، گلودرد و آبریزش بینی علائمی هستند که بیشتر در ارتباط با عفونت کووید در انگلیس گزارش شده است. مطالعه « علائم جدید بیماری کرونا » گروه Zoe نشان داد که ابتلا به نوع دلتا می‌تواند برای افراد جوان بیشتر شبیه سرماخوردگی شدید باشد.

با این حال، آنان می‌توانند عفونت را انتقال دهند و خطراتی برای دیگران ایجاد کنند پروفسور تیم اسپکتور، سرپرست این تحقیق گفت: ۱۰ علائم برجسته ابتلا به کووید-۱۹ تغییر کرده است و به نظر می‌رسد با افزایش نوع دلتا تعداد آن بیشتر شده است بر اساس نتایج تحقیقات، در حالی که تب هنوز کاملا رایج است اما از بین رفتن بویایی در ۱۰ علامت اصلی ظاهر نمی‌شود.

گروه Zoe داده‌های دریافت شده از هزاران نفر را که علائم جدید بیماری کرونا خود را در یک برنامه وارد کرده بودند، مورد بررسی قرار داده است. پروفسور اسپکتور اظهار کرد: به‌نظر می رسد، نوع دلتا کرونا کمی متفاوت است و هشدار داد که مردم ممکن است فکر کنند که یک سرماخوردگی فصلی گرفته‌اند و به‌طور بالقوه ویروس را منتشر کنند. وی افزود: ما فکر می‌کنیم این مسئله به بسیاری از مشکلات دامن می‌زند.

علائم دلتا ویروس کرونا در جوانان

اسپکتور توصیه کرد: جوانانی که علائم خفیف‌تری دارند باید در خانه بمانند و در صورت احساس سرماخوردگی شدید یا ناخوشی آزمایش شوند. در همین حال، مطالعه React کالج امپریال لندن با بیش از یک میلیون نفر در انگلیس – زمانی که نوع آلفا (انگلستان) غالب بود – علائم اضافی مرتبط با کووید را یافت. احساس لرز، از دست‌دادن اشتها، سردرد و دردهای عضلانی همراه با علائم معمول سرفه‌های مداوم، درجه حرارت بالای بدن و از دست دادن یا تغییر بویایی و چشایی با عفونت همراه است.

طبق توصیه‌های ارائه شده توسط دولت و این علائم کلاسیک، چندین مورد دیگر نیز وجود دارد که با کووید-۱۹ مرتبط هستند. در این مقاله ذکر شده است که علائم دیگر ممکن است علت دیگری داشته باشد و دلیلی بر انجام آزمایش کووید-۱۹ نیست و اگر فردی نگران این علائم است، باید به دنبال مشاوره پزشکی باشد.

راه های پیشگیری از بروز علائم جدید بیماری کرونا

جهت پیشگیری از ابتلا و یا به حداقل رساندن بروز علائم جدید بیماری کرونا، رعایت موارد زیر توصیه می شود:

– شستن دست ها با آب و صابون و یا تمیز کردن دست ها با الکل

– حفظ فاصله یک متری با افرادی که سرفه و یا عطسه می کنند

– عدم تماس صورت با دست ها

– پوشاندن دهان و بینی به هنگام سرفه و یا عطسه

– دوری از استعمال دخانیات

– ماندن در منزل، اگر احساس می کنید علائمی از بیماری دارید

– دوری از مسافرت های غیر ضروری و حضور در اماکن شلوغ

علائم بیماری کرونا

افرادی که به بیماری کرونا مبتلا هستند دارای علائم بسیار مختلفی هستند و علائم می تواند خفیف تا شدید باشد. علائم دو تا چهارده روز بعد از مواجعه با ویروس در فرد بروز می کنند. هر فردی می تواند علائم شدید کرونا را داشته باشد. افرادی که این علائم را دارند می توانند به کووید 19 مبتلا شوند:

– تب و لرز

– سرفه کردن

– تنگی نفس یا مشکلاتی در تنفس

– خستگی

– بدن درد و درد عضله

– سردرد

– از دست دادن حس چشایی و بویایی

– گلو درد

– انسداد بینی یا آبریزش بینی

– حالت تهوع و استفراغ

– اسهال

لیست علائم ادامه دارد و می تواند شامل علائم دیگری هم باشد. سی دی سی همواره در حال بروزرسانی لیست علائم بیماری کووید 19 است. افراد بزرگسال و افرادی که بیماری های زمینه ای مانند بیماری قلبی و ریوی یا دیابت دارند، بیشتر در معرض خطر پیچیدگی های ناشی از بیماری کووید 19 هستند.

علائم بیماری کرونا

در صورتی که علائم زیر تجربه شود لازم است که سریعاً به اورژانس مراجعه شود:

– مشکلات تنفسی

– درد دائمی و فشار در قفسه سینه

– گیجی ناگهانی

– عدم توانایی در بیدار شدن و بیدار ماندن

– رنگ پریدگی صورت و رنگ آبی یا خاکستری صورت و لب ها و ناخن ها که به دلیل تغییر رنگ پوست است. ( این مورد به دلیل درگیری ریه و کمبود اکسیژن در خون است )

اگر این علائم را دارید به نوع شدید کرونا دچار می شوید

به گزارش هلث دی نیوز، محققان در یک مطالعه انجام گرفته برای بررسی علائم جدید بیماری کرونا ، پرونده الکترونیک سلامت بیش از ۳۶۰۰۰ بیمار کرونایی را در پنج بیمارستان فلوریدا تجزیه و تحلیل کردند. از این تعداد، ۱۲٪ به کووید ۱۹ شدید مبتلا شده بودند.

براساس نتایج این مطالعه، بیماران دارای گیجی و سردرگمی ذهنی سه برابر بیشتر از بیماران فاقد چنین علائمی دچار بیماری شدید می‌شوند دیوید مارا سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه فلوریدا، در این باره می‌گوید: «یکی از موارد اصلی در درمان کووید ۱۹، یافتن علائم جدید بیماری کرونا است که نشان می‌دهد ممکن است دچار بیماری تهاجمی یا شدید شده باشید.

مارا در ادامه افزود: «آنچه ما دریافتیم این بود که برخی علائم مغزی، به ویژه شرایطی که تحت عنوان انسفالوپاتی شناخته می‌شود، ممکن است نشانه اولیه بیماری کووید ۱۹ باشد. انسفالوپاتی با گمراهی و گیجی عمومی مشخص می‌شود و شخص به درستی نمی بیند. وی گفت: «آنها ممکن است ندانند کجا هستند یا در مورد افراد اطراف خود گیج شوند. ممکن است از تاریخ یا وقایع اخیر اطلاع نداشته باشند. اگر سردرگمی زیادی وجود داشته باشد که برای آن فرد غیرمعمول باشد، این نوعی اختلال عملکرد حاد مغزی را نشان می‌دهد.»

این مطالعه نشان داد که علائم انسفالوپاتی معمولاً چند روز قبل یا همزمان با پیشرفت کووید ۱۹ در یک مرحله جدی که نیاز به درمان فشرده مانند بستری در بخش مراقبتهای ویژه یا اتصال به دستگاه تنفسی ونتیلاتور دارد، ظاهر می‌شوند. به گفته محققان، توجه به علائم جدید بیماری کرونا از جمله انسفالوپاتی در بیماران مبتلا به کووید ۱۹ می‌تواند به پزشکان کمک کند درمان را خیلی زودتر آغاز کنند و به طور بالقوه از بروز بیماری شدید جلوگیری کنند.

اهمیت واکسیناسیون افراد برای مقابله با علائم جدید بیماری کرونا

بیماری کووید ۱۹ یا SARS-CoV-۲ از اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی در سراسر جهان گسترش یافت و تاکنون جان تعداد زیادی از مردم جهان را گرفته است. این همه‌گیری سبب آشفتگی و تنش بسیار در سیستم‌های بهداشتی، اقتصادی و سیاسی دنیا شده است.

همه‌گیری کرونا و تاثیرگذاری آن بر اجتماع، سیاست دولت‌ها را به سمت حمایت از تولید دارو و واکسن‌های مرتبط، سوق داده و میلیاردها دلار تا به حال برای این موضوع در دنیا سرمایه‌گذاری شده است؛ از همین رو اطلاعات دقیق‌تر از آخرین وضعیت واکسن کرونا در دنیا و همچنین به بعضی از ابهامات پیش رو عنوان می‌شود.

واکسن‌ها معمولاً قبل از رسیدن به مرحله تولید به سال‌ها تحقیق و آزمایش نیاز دارند؛ اما به دلیل اهمیت ویژه این بیماری دانشمندان در رقابت برای تولید واکسن ویروس کرونا تا شروع سال آینده میلادی هستند. تا به امروز ۴۶ واکسن در مرحله آزمایش‌های بالینی بر روی انسان و حداقل ۹۱ واکسن نیز در مرحله پیش‌بالینی در حیوانات قرار دارد.

اهمیت واکسیناسیون افراد برای مقابله با علائم جدید بیماری کرونا

برای آنکه هر واکسن بتواند مجوز تولید و فروش تجاری را از سازمان بهداشت جهانی کسب کند، باید مراحلی را طی کند و نتایج موفقیت‌آمیزی در هر مرحله به‌دست آورد. طی این روند، تعداد زیادی از واکسن‌های انتخاب‌شده حذف می‌شود؛ ولی تعدادی نیز می‌توانند با کسب نتایج مثبت مجوز نهایی را دریافت کنند. اما ذکر این نکته مهم است که واکسن برای پیشگیری است و هیچ تاثیری در درمان بیماران کرونایی ندارد. واکسن‌ها سبب تحریک سیستم ایمنی و آماده نگه داشتن آن برای مقابله با بیماری احتمالی می‌شوند.

تست واکسن کرونا در کوتاه ترین زمان

تست واکسن کرونا برای بررسی میزان ایمنی که پس از تزریق واکسن کرونا ایجاد می شود، و همچنین برای بررسی اثربخشی تزریق واکسن کرونا استفاده می شود. هرکسی که واکسن کرونا را دریافت کرده باشد ممکن است از خود بپرسد که چقدر این واکسن در برابر ویروس کرونا از او محافظت می‌کند. آیا تست واکسن کرونا پاسخ سیستم ایمنی بدن را اندازه گیری می کند؟ بله آزمایشاتی وجود دارد که بتواند برخی از اطلاعات مربوط به پاسخ ایمنی بدن افراد و میزان اثربخشی واکسن کرونا را ارائه دهد.

به عنوان مثال آزمایشات آزمایشگاهی می تواند سطح ایمونوگلوبولین جی (IgG) ، متداول ترین نوع آنتی بادی محافظت کننده در برابر عفونت را در خون فرد تشخیص دهد. آزمایش آنتی بادی دیگر آزمایشی است که می‌تواند آنتی بادی های پروتئین نوکلئوکپسید را تشخیص دهد که فقط به عنوان پاسخ به عفونت در بدن تولید می‌شوند. اما آزمایش آنتی بادی نوع آنتی بادی های مرتبط با میزان اثربخشی واکسن کرونا را تشخیص نمی‌دهد و به شما نمی گوید سیستم ایمنی بدن شما چگونه به واکسن پاسخ می دهد.

نمونه گیری در منزل

برای تست واکسن کرونا، یک روش محافظه کارانه در نظر گرفتن یک فرد به عنوان فرد محافظت شده توسط واکسیناسیون فقط 14 روز پس از تاریخ واکسیناسیون (زمان لازم برای دستیابی به محافظت از اکثر دریافت کنندگان واکسن برای بیشتر واکسن ها) است. تجزیه و تحلیل های ثانویه با فواصل زمانی مختلف پس از واکسیناسیون می تواند برای کمک به راهنمایی سیاست های آینده انجام شود.

در تجزیه و تحلیل اولیه باید افرادی که تعداد توصیه شده دوزهای مشابه واکسن را دریافت نموده اند با افراد واکسینه نشده مقایسه شوند. تجزیه و تحلیل های ثانویه افراد نیمه واکسینه شده ، افرادی که دوز واکسن مختلف دریافت می کنند ، زیر گروه های هدف ، انواع ویروسی و سابقه عفونت یا بیماری قبلی SARS-CoV-2 در صورت وجود را شامل می‌شود.

تست واکسن کرونا به صورت آزمایش در منزل یعنی آزمایش کرونا در منزل، یکی از خدمات نوینی است که توسط آزمایشگاه آنلاین آنی آزما برای همشهریان عزیز ساکن تهران ارائه می گردد. با این خدمت جدید دیگر نیازی نیست که شما به صورت حضوری برای انجام آزمایشات خود به آزمایشگاه مراجعه کرده و وقت خود را تلف نمایید. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که تلفن خود را بردارید و با آزمایشگاه آنی آزما تماس بگیرید و یا از اپلیکیشن این آزمایشگاه، محل نمونه گیری خودتان را مشخص کنید و یا اینکه با مراجعه به سایت آنی آزما، کارهای پذیرش آزمایشات خود را به صورت اینترنتی و غیرحضوری انجام دهید.

تست در منزل یک روش ساده در عین حال کاربردی می باشد که امروزه برای تشخیص آسان می باشد. با صنعتی شدن دنیا، افزایش ساعات کاری، افزایش آلودگی ها، ترافیک، شیوع بیماری هایی مانند کووید ۱۹ و غیره مراجعه به آزمایشگاه و انجام آزمایشگاه تبدیل به یک کار پردردسر شده است. به طوری که بسیاری از افراد به علت وقت گیر بودن و سخت بودن این راه هر روز انجام آزمایش را به تعویق می اندازند ولی انجام آزمایش در منزل وین امکان را برای شما ایجاد می کند که بدون آن که مجبور به حضور در آزمایشگاه برای انجام نمونه گیری، پذیرش، جوابدهی باشید، در منزل یا محل کار در عرض چند دقیقه می توانید آزمایش خود را انجام دهید.

درخواست آزمایش

  • YYYY slash MM slash DD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.