چکاپ زنان ضرورتی غیر قابل انکار

چکاپ زنان

چکاپ زنان، ضرورتی که نباید آن را نادیده گرفت. طبق مطالعات بالینی، زنان بیشتر در معرض خطرات سلامتی هستند. بنابراین آنها باید برای رفاه و داشتن یک زندگی با کیفیت مراقب سلامتی خود باشند. عوامل بیولوژیکی یا سبک زندگی هر چه باشد نیاز به تشخیص منظم وضعیت سلامتی خود دارند.

ارزیابی کلی همه اندام ها و عملکرد آنها را از طریق بسته های چکاپ سلامت زنان ما انجام دهید تا به طور دوره ای نبض سلامت آنها را بررسی کنید. به خواندن این مقاله ادامه دهید.

۵ مورد از مهم ترین چکاپ زنان

  • معاینه کامل ادرار
  • نمونه برداری از سلول های دهانه رحم
  • ویتامین D3
  • سونوگرافی کل شکم
  • ماموگرافی

کدام آزمایش ها به طور خاص برای زنان توصیه می‌شود

در اینجا فهرستی از مهم‌ترین غربالگری ها و معاینات مربوط به سلامت زنان آورده‌ شده است.

چکاپ زنان

پاپ اسمیر و تست HPV

این غربالگری ها؛ برای بررسی وجود سلول های پیش سرطانی و سرطان در دهانه رحم حیاتی است و معمولا برای زنان ۲۱ تا ۶۵ ساله توصیه می شود. سابقه خانوادگی، روابط جنسی یا ضعف ایمنی تعیین می کند که چند وقت یکبار به آزمایش HPV نیاز دارید. نتایج تست پاپ اسمیر بسیار قابل اعتماد است.

ماموگرافی

طبق چکاپ زنان، ماموگرافی یک معاینه پستان برای زنان ۳۰ ساله و بالاتر است. این شامل قرار دادن آرام سینه در بین دو صفحه رادیوگرافی قفسه سینه است. سپس‌ پزشک از بافت پستان اسکن تصویر برداری می کند. این مؤثر ترین روش برای تشخیص اولیه و جزئی ترین علائم سرطان سینه است.

معاینه لگن

متخصص زنان و زایمان، واژن خارجی و دهانه رحم داخلی شما را به صورت بصری و فیزیکی معاینه می کند. تا ناهنجاری ها عفونت ها و سایر شرایط را بررسی کند.

غربالگری پوکی استخوان

غربالگری پوکی استخوان در زنان، بعد از سن ۶۵ سالگی انجام می شود. ولی اگر در چکاپ زنان، سابقه مصرف طولانی مدت استروئید یا مصرف زیاد الکل و یا سابقه خانوادگی شکستگی لگن و یا اینکه سیگار می کشید، شما باید بعد از سن ۵۰ سالگی غربالگری پوکی استخوان را انجام دهید. و خانم هایی که به دوره یائسگی می رسند، در چکاپ باید مواردی مانند پوکی استخوان، میزان قند و چربی خون را بیشتر در نظر داشته باشند.

معاینه پستان

در طول معاینه بالینی پستان، پزشک سینه شما را هم به صورت بصری و هم فیزیکی لمس می کند. هدف؛ بررسی هر گونه توده برآمدگی یا ناهنجاری های پوستی است که می‌تواند نشان دهنده وجود عفونت سینه یا سرطان باشد.

تست های باروری زنان

تست های چکاپ زنان، در زمان پیش از بارداری، غربالگری در حین بارداری و تست های غربالگری بعد از تولد، از مجموعه تست هایی هستند که موجب آرامش خاطر در جهت سلامت مادر و نوزاد می شوند.

توصیه های پزشکی
توصیه های پزشکی

درمان های موفقیت آمیز به تشخيص زود هنگام بستگی دارد

معاینات و آزمایشات بهداشتی منظم می تواند به یافتن مشکلات قبل از شروع آنها کمک کند. بنابراین شانس شما را برای درمان موفق افزایش می دهند. به عنوان یک زن؛ شما به معاینات و غربالگری های ویژه؛ در طول معاینه سالانه خود، فراتر از ارزیابی فیزیکی معمول نیاز داريد.

چکاپ زنان و پیشگیری در هرسن یا مرحله زندگی شما، بهترین دارو است. به همین دلیل مهم است که برای غربالگری ها و واکسیناسیون های متناسب با سن خود  که می تواند از بیماری جلوگیری کند، به ارائه دهنده مراقبت های اولیه خود مراجعه کنید.

جمع بندی

در حالی که هم زنان و هم مردان با بسیاری از خطرات سلامتی مشابه مواجه هستند، برخی از مسائل بهداشتی منحصرا بر زنان تاثیر می گذارد. بنابراین آزمایشات و غربالگری های اضافی و و‌یژه در طول چکاپ سالانه زنان، همانطور که در بالا ذکر شد ضروری است.

به یاد داشته باشید که تعداد دفعات توصیه شده و سن شروع برای هر غربالگری بسته به عوامل سلامت فردی و سابقه خانوادگی متفاوت است‌…

متخصصان پزشکی دوستانه ما همیشه آماده هستند، تا شما را در هرزمان که آمدید معاینه کنند و با توجه به نتایج آزمایشات، به شما برای درمان مناسب کمک می کنند.

چکاپ سلامت و با کیفیت برای همه؛ تنها چشم انداز ماست…

 

خدمات مرتبط:

چکاپ ویژه هورمونی زنان

آزمایش پاپ اسمیر

مقالات مرتبط:

در چکاپ بانوان چه مواردی بررسی می شود؟

مهم ترین آزمایش چکاپ دوره ای برای زنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.