چرا باید چکاپ آقایان را انجام دهیم؟

چکاپ آقایان

چکاپ آقایان یکی از موثر ترین و کارآمد ترین روش ها در پیشگیری از مبتلا شدن به بیماری های مختلف است. مطالعات نشان داده افرادی که به صورت منظم اقدام به معاینه و چکاپ شخصی می‌ کنند، کمتر از دیگران به بیماری های مختلف مبتلا شده و در صورت ابتلا نیز، مراحل درمان را با سرعت بیشتری طی می کنند.
اطلاع داشتن درباره چگونگی انجام چکاپ بدن و شناخت مراحل مختلف آن، باعث تشویق افراد به انجام این آزمایشات شده و آن ها را از وضعیت بدن خود، آگاه می سازد.
اگر قصد دارید تا اطلاعاتی درباره چکاپ به دست آورده و راه انجام اصولی آن را بدانید، با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

 

انجام چکاپ به صورت مرتب و سالانه
انجام چکاپ به صورت مرتب و سالانه

اهمیت چکاپ آقایان که نباید دست کم گرفته شود!

چکاپ آقایان مجموعه ای از انواع آزمایش هایی است که برای در نظر گرفتن وضعیت کلی بدن، انجام می شود. این آزمایشات در مردان کمی با آزمایشات عمومی زنان تفاوت داشته و مراحلی متفاوت را شامل می‌ شود.
چکاپ به افراد کمک می کند تا بدانند که بدن آن ها مستعد چه نوع بیماری هایی است و قبل از وقوع بیماری، از آن جلوگیری کنند. همچنین چکاپ مردان می تواند با تشخیص زود هنگام بیماری، مراحل درمان آن را تسریع کرده و از عود کردن مشکلات جلوگیری کند.
متاسفانه در ایران، بیش از یک سوم مردان چکاپ را به صورت منظم انجام نمی دهند و این مسئله آن ها را بیش از دیگران، در معرض بیماری های خاموشی مانند مشکلات پروستات، کبد و غیره قرار می دهد.

انواع آزمایشات در چکاپ آقایان کدامند؟

همانطور که گفته شد، چکاپ آقایان شامل آزمایش های مختلفی است که هر کدام، مربوط به بخش خاصی از بدن بوده و در زمینه بررسی مشکلات آن عضو، از بیماران گرفته می شود.
انجام تمامی این آزمایشات برای عموم مردان واجب نیست اما بهتر است که با انجام همه آن ها، از سلامت بدن خود بیش از پیش مطمئن شویم.
دو مورد از ساده ترین این آزمایشات، اندازه گیری فشارخون و تست نوار قلب می باشد. پزشکان با بررسی این دو فاکتور، اطلاعاتی کلی درباره سلامت شما به دست آورده و نتایج آن را در باقی تست های شما لحاظ خواهند کرد.
چکاپ دیابت، غده پروستات، بیماری های کلیوی و ریه، بررسی سلامت کبد و چکاپ بینایی نیز از دیگر مواردی هستند که در چکاپ آقایان مورد بررسی قرار می گیرند.

انجام تست چربی خون در چکاپ های عمومی
انجام تست چربی خون در چکاپ های عمومی

 

چه افرادی به انجام چکاپ به صورت مرتب نیاز دارند؟

بهتر است تا تمامی مردان، برای انجام چکاپ پیگیر بوده و به مراکز مربوطه در این زمینه مراجعه کنند،؛ اما چکاپ آقایان برای برخی از افراد از اهمیت بیشتری برخوردار است.
عموما افرادی که سابقه خانوادگی در زمینه برخی از بیماری ها را دارند یا در گذشته، به برخی از بیماری ها مبتلا بوده اند، از اولویت بیشتری برای انجام چکاپ برخوردار هستند. اگر شما در بازه سنی 30 الی 50 قرار دارید، بهتر است تا نسبت به انجام معاینات ماهانه، دقت بیشتری به خرج دهید.

انجام تست های مربوط به قلب در چکاپ های مختلف
انجام تست های مربوط به قلب در چکاپ های مختلف

مدت زمان دوره های چکاپ

یکی از سوالاتی که ممکن است ذهن افراد را به خود درگیر کند، این است که در چه دوره زمانی باید نسبت به انجام چکاپ اقدام کنیم؟.
مدت دوره ای که مردان باید برای چکاپ به پزشک خود مراجعه کنند، بسته به سن آن ها متغیر است. مردانی بالای 50 سال سن دارند، بهتر است تا سالانه برای چکاپ آقایان مراجعه کنند. این دوره در افراد زیر پنجاه سال، بین سه تا پنج سال متغیر خواهد بود.
مسائل دیگری مانند پیش زمینه بیماری در خانواده، ژنتیک و وضعیت جسمانی در زمان مراجعه به دکتر موثر خواهند بود.

نتیجه گیری

مراجعه به مراکز درمانی و پزشکان متخصص برای انجام چکاپ آقایان، موضوعی حیاتی در زندگی افراد به شمار می‌ رود. شما می توانید با انتخاب مراکز معتبر، کیفیت چکاپ خود را افزایش داده و سلامتی خود را بدین گونه، بیمه کنید.
با انجام چکاپ به صورت منظم، در پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری ها جلوگیری کرده و زندگی سالمی را تجربه کنید.

خدمات مرتبط:

چکاپ ویژه کلیه

چکاپ ویژه کبد

مقالات مرتبط:

با خدمات چکاپ در منزل آشنا شوید

تست کرونا در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.