هزینه تزریق سرم در منزل چه قدر است؟

هزینه تزریق سرم در منزل

امروزه بیماران برای انجام تزریقات، کمتر به مراکز درمانی مراجعه می کنند و همین موضوع باعث شده است تا بتوانند در هزینه رفت و آمد صرفه جویی کرده و تنها هزینه تزریق سرم در منزل را پرداخت نمایند.

با پیگیری های لازم در خانه بیمار می تواند، بدون مراجعه حضوری و اتلاف وقت، تزریقات مورد نیاز خود را انجام داده و روند درمان را ساده تر و سریع تر پشت سر بگذارد.

بی شک شما نیز با مشکلاتی نظیر تعطیلی درمانگاه ها در روز های تعطیل یا شلوغی بیش از حد مراکز و نداشتن زمان کافی برای مراجعه حضوری مواجهه شده اید که می توانید، در این مواقع به سراغ تزریق دارو توسط افراد متخصص در منازل بروید که از مهم ترین و کاربردی ترین مزیت تزریقات در خانه خدمات رسانی بی وقفه است.

انجام تزریقات در منزل باید توسط افراد کار بلد و آموزش دیده انجام شود تا از بروز عفونت و تورم در محل تزریق دارو جلوگیری شود.

تعرفه دریافت هزینه بابت تزریق سرم در درمانگاه 1402

تعرفه تشخیصی و درمانی در سال جدید به نسبت سال های گذشته تقریبا 23% رشد داشته است.

‌تعرفه دریافت هزینه، بابت تزریق سرم افرادی که سن آن ها هشت سال تمام هستند، برای تمامی گروه های تخصصی تقریبا 19% به نسبت گروه های پایه افزایش داشته است.

هر سال نرخ تزریق انواع دارو ها، سرم و… توسط وزیر بهداشت و درمان مطرح و ثبت می شود.

بیشتر بخوانید: سرم تراپی در منزل چیست و چگونه انجام می شود؟

تعرفه تزریقات 1402 که در منازل انجام می شوند

هزینه تزریق سرم در منزل سالانه تغییر می کند؛ اما دریافت وجه بیشتر از تعرفه سالانه ممنوع است و در زمان مشاهده تخلفات طبق ماده 30 می توانید با شماره 83130 تماس حاصل فرمایید.

‌هزینه تزریق سرم آهن، تزریقات عضلانی، تزریق آمپول درون سرم در سال جدید حدوداً پنجاه و پنج هزار تومان اعلام شده است.

هزینه وصل سرم نیز تقریبا صد و پنجاه هزار تومان و به گفته وزارت بهداشت و درمان، قیمت تزریق آنتی بیوتیک نیز هفتاد هزار تومان است.

در برخی مواقع خدمات تخصصی پرستاری در منزل بسیار کمک کننده است که برای ارائه خدمات تخصصی هم باید هزینه جداگانه پرداخت کنید.

هزینه تزریق سرم در منزل
هزینه تزریق سرم در منزل

نرخ تزریق آمپول و سرم در سال جدید

تزریقات به طور کلی به معنی وارد کردن دارو های مایع با کمک سرنگ و سر سوزن های تیز به داخل بدن است.

امروزه بسیاری از ما به خدمات تزریق سرم و آمپول در منزل نیازمند هستیم که این موضوع به دلیل نبود وقت کافی برای مراجعه حضوری، صرفه جویی در زمان و کاهش هزینه ها است.

بیشتر بخوانید: مزیت های انجام تزریقات در محل حادثه

برای انجام تزریقات در خانه هرگز از افراد عادی کمک نگیرید، چرا که ممکن است خسارت های جبران ناپذیری برایتان رقم بزند.

هزینه ای که بابت تزریقات باید پرداخت کنید، کاملا متفاوت است و قیمت آن به تعداد دفعات مراجعه شخص متخصص به خانه، نوع تزریق، نوع دارو تزریقی و … بستگی دارد.

تعرفه تزریق در منزل 1402
تعرفه تزریق در منزل 1402

تعرفه اعلام شده بابت تزریقات سرپایی 1402

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فرمودند: تمامی تعرفه های تزریقات در درمانگاه ها توسط هیات دولت تصویب شده است. گفته شده که طرح تصویب شده به دست وزارت بهداشت و سازمان بیمه تایید و امضا شده است. تعرفه های تشخیصی که برای سال هزار و چهار صد و دو تصویب شده در بخش دولتی تقریبا 25 و نیم درصد و در بخش های خصوصی 37 درصد است.

انجام تزریقات عضلانی در تعرفه خصوصی هفتاد و پنج هزار و ششصد، در تعرفه دولتی سی و هفت هزار و هشتصد هزار تومان محاسبه شده است. تزریق وریدی در تعرفه خصوصی صد و هشتاد و چهار هزار و سیصد و در تعرفه دولتی هشتاد و دو هزار و پانصد هزار تومان محاسبه شده است.

وصل کردن سرم در تعرفه خصوصی دویست و چهل هزار و ششصد و در تعرفه دولتی دویست و بیست هزار و ششصد هزار تومان محاسبه می شود. تزریق عضلانی آنتی بیوتیک نیز در تعرفه خصوصی هفتاد و پنج هزار و پانصد و در تعرفه دولتی شصت و سه هزار و نهصد محاسبه می شود.

تمامی مبالغ بر اساس تعرفه جدید در سال 1402 تنظیم و ثبت شده اند. هر وسیله ای که برای بیمار در زمان تزریق دارو مورد استفاده قرار می گیرند، محاسبه و هزینه جداگانه بابت آن ها دریافت می گردد.

بیشتر بخوانید: سرم تراپی و تزریقات توسط آنی آزما

هزینه پرداختی بابت تزریق آمپول در درمانگاه

از مهم ترین چالش هایی که دولت هر ساله به آن رسیدگی می کند، تعیین هزینه های پرداختی بابت تزریق آمپول و سرم است. از عوامل مهمی که در بیشتر شدن تعرفه های مربوط به تزریق نقش دارد، افزایش حقوق کارکنان جامعه است. همین موضوع باعث می شود که سالانه با افزایش قیمت تزریق آمپول و سرم در درمانگاه ها مواجهه شویم.

تزریق سرم و آمپول در منازل تهران
تزریق سرم و آمپول در منازل تهران

نرخ تعیین شده تزریق آمپول عضلانی در درمانگاه 1402

تزریق عضلانی یعنی رساندن دارو به عمق ماهیچه ها که در زمان تزریق آمپول عضلانی دارو با سرعت بالا در خون جذب می شود. با تزریق عضلانی آمپول، حجم بیشتری از دارو جذب بدن شده و بیمار درد کمتری نیز احساس می کند.

هر ساله نرخ تزریق دارو تغییر می کند و در سال 1402 تزریق آمپول عضلانی بین شصت الی هفتاد و پنج هزار تومان اعلام شده است. نرخ تزریقات و رسیدگی های سرپایی بیمار در درمانگاه، هر سال توسط دولت تعیین و تصویب می شود.

نرخ تزریقات ارائه شده در منازل تهران

هزینه تزریق سرم در منزل در هر شهر با یک دیگر متفاوت است؛ نسبت به خدماتی که انجام می شود، هزینه ارائه خدمات تزریق در منزل کاهش یا افزایش می یابد. بعد از شیوع ویروس کرونا انجام تزریقات در منازل تهران، رونق گرفت و افراد برای دوری از مکان های آلوده و پر خطر و همچنین روند سریع درمان از تزریق در منزل استقبال کردند.

اما نکته قابل توجه که در این میان به وجود می آید این است که در زمان اقدام به تزریق سرم و آمپول در خانه به نکات بهداشتی توجه کنید تا از بروز مشکلاتی نظیر کبودی و ورم، تجمع دارو در زیر پوست، عفونت و… جلوگیری شود. هزینه تزریق سرم در تهران، اگر با رعایت کامل نکات بهداشتی انجام شود نسبت به هزینه تزریق در درمانگاه بیشتر است. افرادی که در منازل اقدام به تزریق آمپول و سرم می کنند، باید دارای مجوز های سازمان علوم پزشکی باشند؛ با وجود مجوز اگر خطای پزشکی رخ دهد، شخص باید پاسخگو باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.