هزینه آزمایش خون در منزل شما را شگفت زده می کند!

آزمایش خون در منزل

آزمایش خون یکی از خدمات درمانی است که همه ما در زندگی خود حداقل یک بار با آن روبه رو شده ایم! آزمایش خون یکی از رایج ترین آزمایش هایی است که پزشکان برای بیماران خود تجویز می کنند تا از سلامتشان اطمینان حاصل کنند. یکی از مشکلاتی که بیماران همواره با آن رو به رو می شوند هزینه های سنگین این آزمایشات است. اما دیگر نگران هزینه های آزمایش خود نباشید! هزینه آزمایش خون در منزل بسیار کمتر از آن چیزی است که تصور می کنید.

آزمایش خون در منزل کار شما را آسان می کند!

اول از همه شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که آزمایش خون در منزل چگونه خدمتی است؟ آیا این آزمایش کاربردی است و نتیجه ی مطلوب دارد؟ در ادامه به این سوالات پاسخ می دهیم.

آزمایش خون در منزل یکی از خدمات درمانی است که درخواست برای آن به خصوص در سال های اخیر و بعد از همه گیری کرونا افزایش پیدا کرده است. آزمایش خون در منزل کار را برای سالمندان یا خانواده های دارای معلول بسیار آسان می کند. اما مهم ترین دلیل استقبال از این روش هزینه آزمایش خون در منزل است که افراد زیادی را به استفاده از این خدمت درمانی تشویق می کند.

بیشتر بخوانید: esr در آزمایش خون چیست و چگونه انجام می شود؟

هزینه آزمایش خون در منزل به صرفه تر از آزمایشگاه

از آنجا که آزمایش خون در منزل یکی از خدمات مورد استفاده مردم است و مراکز متعددی در ایران خدمات درمانی مربوط به آزمایشات در منزل را به بیماران ارائه می دهند، وزارت بهداشت و درمان تعرفه هایی را برای این خدمت درمانی تصویب کرده است.

هزینه آزمایش خون در منزل بسیار پایین بوده و با توجه به آزمایش خون انجام شده بین 70 هزار تومان تا 500 هزار تومان هزینه دارد که نسبت به آزمایش خون در آزمایشگاه ها بسیار به صرفه تر است. این در حالی است که هزینه آزمایش خون در آزمایشگاه ها می تواند بسته به نوع آزمایش خون قیمت های متفاوتی داشته باشد که از 500 هزار تومان تا بیش از 2 میلیون تومان متفاوت است! این قیمت غیر از هزینه ای است که باید برای پذیرش در آزمایشگاه بپردازید.

توجه داشته باشید که عوامل مختلفی روی هزینه آزمایش خون در منزل تاثیرگذار است. عواملی مثل:

  • نوع آزمایش خون: بسته به اینکه آزمایش خون شما چکاپ کامل است یا آزمایش خون پایه هزینه آزمایش خون در منزل برای شما متفاوت است. در رابطه با این موضوع می توانید با پزشک خود مشورت کنید و آزمایشی که ضروری نیست انجام ندهید.
  • شهر محل سکونت: تعرفه مصوب وزارت بهداشت برای انجام آزمایش در منزل در شهر های مختلف متفاوت است. شهری که در آن سکونت دارید بسته عوامل مختلف مانند اینکه میزان درخواست بیماران (جمعیت) چه قدر است روی هزینه های شما تاثیرگذار است.
هزینه آزمایش خون در منزل، به صرفه و اقتصادی
هزینه آزمایش خون در منزل، به صرفه و اقتصادی
  • تفاوت مراکز درمانی: برخی مراکز درمانی ممکن است بسته به خدمت هایی که ارائه می دهند هزینه های متفاوتی دریافت کنند.
  • هزینه های جانبی: برخی از مراکز درمانی ممکن است هزینه اضافه برای خدمت رسانی در محل دریافت کنند که شامل هزینه های حمل و نقل می شود. البته این میزان بسیار ناچیز است.

همه این موارد روی هزینه های شما تاثیر گذار است اما همچنان هزینه آزمایش در منزل بسیار به صرفه تر از آزمایشگاه است.

یک خبر خوب!

خبر خوب دیگر این است که شما می توانید برای آزمایش خون در منزل از بیمه های درمانی خود نیز استفاده کنید و هزینه آزمایش خون در منزل خود را بیش از پیش کاهش دهید.

بیشتر بخوانید: به صرفه بودن هزینه آزمایش خون در منزل

هزینه آزمایش خون در منزل تنها فایده این خدمت درمانی نیست!

باید به این موضوع توجه داشته باشید که علاوه بر هزینه هایی که انجام آزمایش در آزمایشگاه دارد شما را با مشکلات دیگری نیز رو به رو می کند. هزینه حمل و نقل، ترافیک، انتظار برای دریافت نوبت در آزمایشگاه و مشکلات متعدد در زمینه جا به جایی سالمندان، معلولان و حتی کودکان به آزمایشگاه ها مواردی است که نمی توان آن ها را نادیده گرفت.

از این نظر نه تنها هزینه آزمایش خون در منزل برای شما به صرفه تر است بلکه در زمان و انرژی شما نیز صرفه جویی می شود و شما می توانید طبق درخواست خود حتی در ساعات شب نیز از این خدمت بهره مند شوید.

صرفه جویی در زمان و هزینه
صرفه جویی در زمان و هزینه

هزینه آزمایش خون در منزل در سطح جهانی

در سطح جهانی و کشورهایی با سیستم درمانی مطلوب آزمایش خون در منزل توسعه پیدا کرده و با استفاده از روش های نوین انجام می شود. در همین راستا کیت هایی ابداع شده اند که بیماران را قادر می سازد در خانه و با کمترین درد نمونه هایی از خون خود را برای آزمایشگاه ها ارسال کنند. این کیت ها به اندازه آزمایش در آزمایشگاه دقیق بوده و هزینه های جانبی پرستار و غیره را نیز کاهش می دهد. از دیگر مزایای این کیت ها می توان به نیاز کم آن ها به چند قطره خون به جای میزان زیادی خون که در نمونه گیری، رایج است اشاره کرد.

توسعه این دست آزمایش ها در ایران در آینده ای نه چندان دور می تواند حتی بیش از پیش هزینه آزمایش خون در منزل را کاهش دهد.

بیشتر بخوانید: بررسی نتایج آزمایش خون به صورت آنلاین

مشورت با پزشک را فراموش نکنید

در رابطه با آزمایش خون در منزل حتما توجه داشته باشید که قبل و بعد از آزمایش با پزشک مشورت کنید تا با مواردی که باید قبل از آزمایش رعایت کنید آشنا شوید. علاوه بر این بعد از انجام آزمایش، پزشک در صورت نیاز شما را با درمان یا با روش های پیشگیری بیماری آشنا می کند. همچنین می توانید با مشورت پزشک به بهترین شکل هزینه آزمایش خون در منزل را برای خود مدیریت کرده و از انجام آزمایش های غیرضروری پرهیز کنید.

مشورت با پزشک برای مدیریت هزینه آزمایش خون در منزل
مشورت با پزشک برای مدیریت هزینه آزمایش خون در منزل

جمع بندی

سلامتی یکی از مهم ترین دارایی های انسان است. آزمایش خون یکی از خدمات درمانی در منزل بسیار مفید در سطح کشور است که باعث پیشرفت سلامت در جامعه می شود. از آنجا که هزینه ‌آزمایش خون در منزل بسیار به صرفه تر و مناسب تر از آزمایشگاه است می تواند باعث بهره مندی گروه های بیشتری از مردم از خدمات درمانی شود. همچنین به تشخیص به موقع بیماری ها و انجام پیشگیری های لازم در سطح جامعه کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.