همه چیز درباره نمونه گیری در منزل و نحوه انجام آن

برخی از آزمایشگاه ها برای بیمارانی که شرایط خاصی دارند نمونه گیری در منزل را در نظر گرفته اند. نمونه گیری ممکن است از نظر شما کار ساده ای به نظر برسد؛ اما زمانی که پای یک کودک، سالمند یا بیمار معلول در میان باشد، این کار بسیار سخت خواهد بود. در این زمان مهم ترین چالشی که با آن مواجه می شوید، حضور این افراد در آزمایشگاه برای گرفتن نمونه است. آنی آزما این کار را برای شما راحت کرده است و با ارسال نیرو به خانه شما از بیمار به راحتی نمونه می گیرد. در ادامه این مطلب به نحوه نمونه گیری در محیط خانه خواهیم پرداخت.

نمونه گیری در منزل توسط افراد حرفه ای  گرفتن انواع آزمایش در خانه
نمونه گیری در منزل توسط افراد حرفه ای گرفتن انواع آزمایش در خانه

نگاهی کلی به نمونه گیری و معرفی آن

در ابتدای مطلب بهتر است شما را با معنا و مفهوم نمونه گیری آشنا کنیم. نمونه گیری در واقع یکی از مهم ترین آزمایش های تشخیصی است. بهتر است این کار در محیط آزمایشگاهی و توسط افراد متخصص انجام شود؛ اما اگر شما یا یکی از اعضای خانوادتان قادر نیستید به این محیط وارد شوید، میتوانید از نمونه گیری خون در منزل استفاده کنید. نمونه گیری در محیط خانه تنها مختص افرادی است که شرایط خاصی دارند و نمی توانند به آزمایشگاه بروند. از جمله این افراد می توان به افراد سالمند، کودکان، بیماران دچار فلج حرکتی و … اشاره کرد.

انواع نمونه‎گیری در منزل

به طور کلی نمونه گیری انواع مختلفی دارد و شما باید بر اساس آن چه که پزشکتان تجویز کرده است، نمونه بدهید. در ادامه برخی از مدل های نمونه گیری در خانه را به شما معرفی می کنیم:

نمونه گیری ادرار در منزل

نمونه ادرار باید به وسیله خود بیمار در خانه انجام شود. در این زمان بیمار با استفاده از ظرفی که به او داده می شود آزمایش را انجام داده و آن را به مسئول مربوطه تحویل می دهد و منتظر نتیجه می ماند.

نمونه گیری خونه در محیط منزل

نمونه گیری خون در منزل باید توسط افراد متخصص و حرفه ای انجام شود. پس از انجام نمونه گیری در منزل، نمونه خون در باکس های خنک قرار می گیرند و در کمتر از یک ساعت به آزمایشگاه فرستاده می شوند. بهتر است بدانید که تعداد زیادی از آزمایش ها به نمونه خون نیاز دارند و حتی برای آزمایش چکاپ در منزل هم احتیاج به نمونه خون است.

انواع روش های نمونه گیری در خانه  نمونه گیری خون در خانه
انواع روش های نمونه گیری در خانه نمونه گیری خون در خانه

نمونه گیری مدفوع در خانه

ارائه نمونه مدفوع در محیط های آزمایشگاهی کار بسیار دشواری است؛ به همین علت بهتر است از نمونه گیری در منزل برای این کار استفاده شود. البته دقت داشته باشید که نمونه مدفوع باید در کمتر از یک ساعت به آزمایشگاه ارسال شود.

نمونه گیری از کودکان در منزل

یکی از مسائلی که همیشه والدین را نگران می کند، نمونه گیری از کودکان است. کودکان اغلب تمایلی به ورود به آزمایشگاه و دادن آزمایش ندارند؛ به همین علت در صورت نیاز به نمونه ممکن است بیتاب شوند. خونگیری کودک در منزل یکی از بهترین راه های گرفتن نمونه از این افراد است.

مزایای نمونه گیری در منزل  انجام آزمایش خون برای کودکان
مزایای نمونه گیری در منزل انجام آزمایش خون برای کودکان

مزایای انجام آزمایش در منزل

گرفتن نمونه در خانه دارای مزایای فراوانی است که برای افراد مختلف اهمیت دارد. از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • صرفه جویی کردن در زمان

  • عدم نیاز به حاضر شدن در محیط های شلوغ به خصوص در شرایط کرونا

  • نیازی به رفت و آمد و در ترافیک ماندن ندارید

  • برای انجام آزمایش های تکراری نیازی به حضور مجدد در آزمایشگاه نیست

  • کمک به بیماران مبتلا به مسائل حرکتی

  • قابلیت مشاهده نتایج به شکل آنلاین

  • ثبت همه اطلاعات شخصی بیمار برای آزمایش های بعدی

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم شما را با نحوه نمونه گیری در منزل آشنا کنیم. برخی اوقات بعضی از افراد قادر به حضور در آزمایشگاه نیستند؛ به همین دلیل از آن ها در منزل نمونه گیری می شود. این افراد می توانند با مراجعه به وب سایت آنی آزما درخواست کنند که در منزل نمونه بدهند و در سریع ترین زمان جواب آزمایششان را دریافت کنند.

خدمات مرتبط:

چکاپ ویژه کبد

چکاپ ویژه کلیه

مقالات مرتبط:

آزمایش چکاپ در منزل

تست کرونا در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.