نصب سرم در منزل روشی آسان برای دریافت سلامتی

نصب سرم در منزل

سرم تراپی یکی از رایج ترین روش های درمانی است. این روش به بهبود سریع تر بیماران کمک کرده و مواد مغذی مورد نیاز را در اختیارشان قرار می دهد. علاوه بر این سیستم ایمنی آن ها را قوی تر کرده و از دهیدراته شدن بدن جلوگیری می کند. وصل سرم در منزل باید توسط پرستاران یا افراد کاربلد انجام شود تا عوارض جانبی مانند پارگی رگ را به همراه نداشته باشد. نصب سرم در منزل یکی از خدمات ارزنده آنی آزما است که در این مقاله با آن آشنا می شوید.

مراحل مورد نیاز برای تزریق سرم در منزل

بسیاری از بیماران که شرایط خروج از منزل را ندارند، می توانند از خدمات سرم در منزل استفاده کنند. تزریق سرم در منزل می تواند روند بهبود بیماری را تسریع کند و از افراد در برابر بیماری های عفونی محافظت نماید. مراحل نصب سرم در منزل به شرح زیر است:

  • آماده کردن مواد و تجهیزات لازم

برای انجام انواع تزریقات در منزل، نیاز به الکل برای ضدعفونی، آنژیوکت مناسب و پنبه بهداشتی دارید. وصل کردن سرم در منزل باید توسط پزشک تایید شده باشد؛ زیرا در برخی از مواقع لازم است بیمار در مراکز درمانی بستری شود. سرم مناسب برای بیمار نیز باید توسط پزشک در نسخه نوشته شده باشد.

  • شست و شو و ضد عفونی کردن دست ها

قبل از هرگونه اقدام برای تزریق آمپول و سرم باید دست های خود را به خوبی با مواد شوینده یا ضدعفونی کننده تمیز کنید. ضدعفونی کردن دست ها می تواند از انتشار میکروب و عفونت در زمان تزریق جلوگیری نماید.

بیشتر بخوانید: چگونگی اتصال سرم در منزل و نکاتی که باید به آن توجه کرد

  • انتخاب محل تزریق مناسب

در این مرحله پرستار باید با توجه به شرایط بدنی بیمار، محل مناسب برای تزریق سرم یا آمپول را انتخاب نماید. معمولا رگ های موجود در پشت دست و ناحیه ساعد، مناسب ترین محل ها برای تزریق سرم هستند؛ زیرا رگ های قرار گرفته در این نواحی، سطحی و ضخیم هستند.

  • آماده سازی محل تزریق

در زمان نصب سرم در منزل یا درمانگاه، لازم است محل تزریق سرم با الکل ضدعفونی شود. این کار از ورود میکروب ها به داخل رگ جلوگیری می کند.

  • نصب سرم

در این مرحله با استفاده از آنژیوکت مناسب، سرم وارد رگ بیمار می شود. محل تزریق سرم باید به خوبی پانسمان و با چسب استریل بسته شود.

  • بررسی تنظیم سرعت جریان سرم

بعد از آنکه مراحل وصل کردن سرم تمام شد، لازم است سرعت آن مطابق با دستور پزشک و نوع سرم تنظیم شود.

مراحل تزریق سرم در منزل
مراحل تزریق سرم در منزل

تزریق سرم های وریدی چگونه است؟

یکی از سریع ترین روش های انتقال دارو به بدن، نصب سرم در منزل است. این تزریق توسط لوله های بسیار باریک انجام می شود و به پزشک یا پرستار این امکان را می دهد که دارو یا انفوزیون های دارویی را توسط رگ ها به بدن وارد کنند. با وصل کردن سرم در منزل می توان چند دوز دارو را بدون تزریق مجدد به بدن بیمار تزریق کرد.

بیشتر بخوانید: سرم تراپی در منزل چیست و چگونه انجام می شود؟

سرم های وریدی زمانی تجویز می شوند که بیمار به دلیل شرایط خود نتواند داروها را به طریق خوراکی دریافت کند. پیدا کردن رگ های وریدی و محل تزریق سرم باید توسط افراد متخصص انجام شود. رگ های پشت دست و ساعد و رگ های جلوی آرنج، مناسب ترین محل ها برای انجام تزریقات وریدی در بزرگسالان هستند.

در کودکان و نوزادان بهتر است از رگ های وریدی موجود در قوزک پا یا رگ های موجود در پشت پا استفاده شود. بعد از پیدا کردن محل تزریق سرم، پرستار سایر مراحل تزریق را مطابق با آنچه در بالا آموختیم، انجام می دهد.

محل مناسب تزریق سرم در دست کجاست؟

تنها افراد متخصص می توانند محل تزریق سرم را به درستی تشخیص دهند؛ بنابراین هیچ گاه با تکیه بر آموزش های دریافت شده از اینترنت، اقدام به نصب سرم در منزل نکنید.

محل مناسب برای تزریق سرم در دست
محل مناسب برای تزریق سرم در دست

برای انتخاب صحیح محل نصب سرم در دست باید وضعیت بیمار، نوع سرم، توانایی نگه داشتن سوزن در رگ و… را در نظر داشته باشید. به طور معمول رگ های نواحی جلو آرنج، پشت دست و ساعد برای تزریق سرم انتخاب می شوند.

اغلب بیماران برای دریافت مایع و الکترولیت های بدن، نیاز به تزریق سرم دارند. مزایای سرم تراپی در منزل بسیار زیاد است. به عنوان مثال افرادی که توانایی حرکت ندارند یا به دلایل دیگر نمی توانند در مراکز درمانی حاضر شوند، باید از خدمات نصب سرم در منزل استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: مزیت های انجام تزریقات در محل حادثه

تفاوت تزریق سرم با آمپول

تزریق سرم ها توسط آنژیوکت انجام می شود. آنژیوکت یکی از پرکاربردترین تجهیزات پزشکی است که برای تزریق دارو و مایعات داخل وریدی استفاده می شود. این وسیله به راحتی داخل رگ قرار می گیرد و دسترسی به رگ ها را راحت تر می کند. آنژیوکت ها در اندازه های مختلف تولید شده که بر اساس وضعیت بیمار انتخاب می شوند.

آمپول نوعی کپسول شیشه ای بوده و حاوی انواع داروها به صورت محلول است. محتویات این شیشه توسط سرنگ های مخصوص به صورت وریدی یا عضلانی وارد بدن می شوند. برای تزریق آمپول نیازی به آنژیوکت نیست.

تفاوت تزریق آمپول با سرم
تفاوت تزریق آمپول با سرم

جمع بندی

در دنیای پر از مشغله امروز، نصب سرم در منزل مزایای ویژه ای برای بیماران و همراهان آن ها دارد. با وصل کردن سرم در منزل، بیمار آرامش بیشتری داشته و روند درمان سریع تر می شود. علاوه بر این صرفه جویی در وقت و هزینه را می توان از مزایای سرم تراپی در منزل دانست.

برای تزریق سرم در منزل، نیازی به مراجعه حضوری به مراکز خدمات پرستاری نیست. شما می توانید با برقراری تماس یا مراجعه به وب سایت های خدمات پرستاری، درخواست خود را ثبت نمایید. آنی آزما یکی از بهترین و معتبرترین مراکز برای نصب سرم در منزل است.

شما عزیزان می توانید با مراجعه به وب سایت آنی آزما درخواست خود را ثبت نمایید. بعد از ثبت درخواست توسط شما، همکاران ما در کمترین زمان ممکن برای انجام اقدامات لازم در منزل شما حضور می یابند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با همکاران ما در بخش پشتیبانی در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.