مناسب بودن هزینه آزمایش خون در منزل باعث سرمایه گذاری بزرگ در سلامتی و سرمایه شما می شود

انجام آزمایش خون در منزل

آزمایش خون به عنوان استاندارد طلایی برای تشخیص و مدیریت طیف گسترده ای از شرایط پزشکی حاد و مزمن، از بارداری گرفته تا دیابت و سرطان در نظر گرفته می شود. این آزمایش ها می توانند به شما و پزشکتان در نظارت بر سلامت کلی شما کمک کنند، چرا که آزمایش خون، به طور گسترده ای به عنوان قسمتی از یک استراتژی کلی غربالگری سلامت، مورد استفاده قرار می گیرد. برای کاهش هزینه خون گیری، راه های مختلفی، مانند رفتن به کلینیک های سلامت وجود دارد ولی بهترین روش در این میان، انجام این آزمایش در منزل، به دلیل مناسب بودن هزینه آزمایش خون در منزل است.

بیشتر بخوانید : آزمایش خون کامل چه چیزهایی را به ما نشان می دهد؟

آزمایش ها چه چیزی را برای شما اندازه گیری کرده و نشان می دهند؟

آزمایش خون در منزل می تواند به علت های متفاوتی مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال، شما می توانید یک آزمایش شمارش خون کامل (CBC) انجام دهید، یا شاید بخواهید یک آزمایش خون با طیفی گسترده شامل تستوسترون کل، ویتامین D، و کلسترول را، انجام دهید. نمونه های دیگر آزمایش خون شامل هموگلوبین A1C ZRT، آزمایش آرتریت روماتوئید، یا آزمایش خونی است که، علائم زیستی مختلف مربوط به سلامت قلب و عروق را بررسی می کنند.

طریقه آزمایش خون در منزل
طریقه آزمایش خون در منزل

نحوه انجام و هزینه آزمایش خون در منزل به چه صورتی است؟

اگر تا به امروز فردی مبتلا به دیابت را دیده اید که، برای بررسی قند خون خود یک انگشت خود را با تیغه ای سوراخ می کند، پس تصور خوبی از شیوه انجام آزمایش خون در منزل می توانید داشته باشید. بسیاری از انواع آزمایش های خون، تنها به چند قطره خون نیاز دارند و جمع آوری نمونه هایتان را در منزل با تعرفه مناسب آزمایش خون در منزل برای شما  امکان پذیر می سازند.

چنانچه شما برای آزمایش خون در منزل از طریق اینترنت اقدام کنید، از سوی شرکت یا آزمایشگاه ارائه دهنده خدمات آزمایش خون، پکیجی برای شما فرستاده می شود که در آن وسایل مورد نیاز برای خون گیری و برگرداندن نمونه خونتان به گونه ای که ایمن و استریل باقی بماند، موجود است که شامل، یک تیغه برای گرفتن خون، یک نوع نوار یا ظرف کوچک برای جمع آوری قطره های خون است.

تمام آزمایش های خون دارای مشخصات یا ویژگی های متفاوتی هستند، بنابراین حتما از دستورالعمل ها با دقت پیروی کنید. برای مثال، ممکن است مجبور باشید برای بعضی از آن ها سرعت عمل به خرج دهید یا نمونه ASAP را پس بفرستید.

بیشتر بخوانید: آزمایش خون شامل چه مواردی است؟

هنگامی که آزمایشگاه، نمونه شما را دریافت کند، خون شما مورد آزمایش قرار می گیرد و پس از آن، شما نتایج و هزینه آزمایش خون در منزل را به صورت آنلاین، از طریق نرم افزار یا پست دریافت می کنید.

هزینه آزمایش خون در منزل
هزینه آزمایش خون در منزل

مزایا و معایب آزمایش خون در منزل چیست؟

آزمایش خون در منزل با آزمایشی که توسط یک متخصص پزشکی در آزمایشگاه صورت می گیرد، متفاوت است. مزایای آزمایش خون در منزل به شرح ذیل است:

  • راحتی

انجام و هزینه آزمایش خون در منزل شما را، از رفتن به محیط های شلوغ آزمایشگاه و ماندن پشت ترافیک خلاص می کند.

  • کاربرپسند بودن

کیت های آزمایش، برای راحت تر کردن روند آزمایش برای شما طراحی شده اند و معمولاً دارای دستورالعمل های دقیق و برچسب های هزینه از پیش پرداخت شده، برای ارسال نمونه ها به آزمایشگاه هستند. این روند به شما اجازه می دهد که به سادگی کیت آزمایش خود را درخواست داده و نتایج را سریع تر به دست آورید، که به تشخیص و درمان زودتر بیماری های احتمالی منجر می شود.

  • هزینه از پیش تعیین شده و ثابت

آزمایشگاه ها و شرکت های ارائه دهنده خدمات آزمایش خون، معمولاً برای انجام آنها به ویژه قیمت آزمایش خون در منزل دارای هزینه های مشخص شده هستند. در این صورت دیگر نیازی به پرداخت هزینه آزمایش خون در منزل به میزان بیشتر و غافلگیر کننده ای نیستید.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد تفسیر آزمایش خون

علاوه بر مزایایی که آزمایش خون در منزل دارد، این آزمایش در منزل دارای معایبی نیز هست که به شرح ذیل هستند:

  • اشتباه کاربر

اگر به طور دقیق از دستورالعمل ها پیروی نکنید، این تست می تواند به اشتباه انجام یا ذخیره شود و حتی نمونه خون، آلوده و عفونی شده و منجر به نتایج نادرست شود.

  • امکان محدودیت گزینه های آزمایش و پوشش دهی بیمه

تمام آزمایش های خون تنها با مقدار کمی خون جواب نمی دهند. همچنین بعضی از شرکت های بیمه هزینه آزمایش خون در منزل را پشتیبانی نمی کنند.

  • مناسب نبودن برای کودکان و محدودیت دسترسی

بیشتر آزمایش های خون در منزل تنها برای بزرگسالان هستند. علاوه براین، این خدمات در بعضی از منطقه ها در دسترس نیستند.

جمع بندی

به طور کلی، آزمایش‌ خون‌ و نتایج آن در منزل، سطوح مختلفی را نشان می دهند و یک نیاز اساسی برای هر فرد به حساب می آیند. بعد از اینکه آزمایشگاه، نمونه ها را بررسی کرده و یک گزارش دقیق ارائه داد، این نتایج به شما کمک می کنند تا تصمیم بگیرید که آیا به پیگیری با پزشک نیاز دارید یا نه. همانطور که در این مقاله هم عنوان شد، آزمایش خون در منزل دارای مزایایی است که مهم ترین مزیت آن هزینه آزمایش خون در منزل به صورت از پیش تعیین شده است.

علاوه بر این موضوع در زمان انجام آزمایش بایستی به سرعت عمل خود در خون گیری و همچنین نگهداری و ارسال نمونه به آزمایشگاه توجه کامل داشته باشید. درست است که آزمایش خون در منزل سبب صرفه جویی در هزینه و وقت شما می شود، اما فراموش نکنید که انجام این آزمایش و دریافت نتایج آن در منزل می تواند تا حدودی باعث اضطراب شما شود. اما در این مورد نیز می توانید با پزشک متخصص خود تماس گرفته و از راهنمایی ها و حمایت های روانی او بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.