لابیا پلاستی چه عملی است ؟


عمل لابیا پلاستی یکی از پرطرفدارترین جراحی‌های زیبایی بین بانوان است که روزبه‌روز به تعداد متقاضیان آن افزوده می‌شود. هدف از انجام این جراحی، ایجاد تغییر در لابیا مینورها یا لب‌های اطراف واژن است، زیرا بسیاری از خانم‌ها به‌دلیل بزرگ بودن یا نامتقارن بودن لب‌های واژن خود هنگام پوشیدن لباس‌های تنگ، انجام حرکات ورزشی و حتی برقراری رابطه جنسی احساس ناراحتی و خجالت می‌کنند. البته دیگر جای ناراحتی وجود ندارد، زیرا جراحی Labiaplasty کمک می‌کند تا لابیاهای چروکیده و بیرون‌زده برداشته شوند.
افراد در هنگام مراجعه به دکتر شهناز شایان فر بهترین جراح زیبایی واژن در تهران می توانند با مشاهده عکس ها و فیلم عمل لابیاپلاستی ،به تجربه و البته تخصص کافی ایشان در حوزه عمل های زیبایی پی ببرند . ما در ادامه به بررسی جراحی لابیوپلاستی می پردازیم. اگر شما هم متقاضی برای جراحی لابیوپلاستی هستید توصیه می شود ادامه مطلب را مطالعه فرمایید .

 

دلیل تغییر شکل لبه‌های واژن چیست؟

مشکلاتی چون نامتقارن بودن لب‌های واژن، بزرگ بودن و چروکیده شدن لابیاها، رنگ تیره لابیاها و … معمولا از جمله مشکلات وراثتی یا ژنتیکی هستند، اما گاهی‌اوقات بنابه‌دلایل دیگر نیز شاهد تغییر شکل لبه‌های واژن خواهیم بود. دلایلی که باعث این تغییر می‌شوند عبارتند از:
افزایش سن: با افزایش سن لابیاها نیز ظاهر جوان خود را از دست می‌دهند و باگذر زمان چین‌خورده و پیر می‌شوند که با انجام جراحی لابیاپلاستی می‌توان جوانسازی این ناحیه را انجام داد.
بارداری‌: در زمان بارداری، جنین که داخل رحم قرار دارد به لبه‌های واژن فشار وارد می‌کند که این فشار باعث تغییر شکل لابیاها خواهد شد. البته این مشکل با یک بارداری پیش نخواهد آمد و معمولا خانم‌هایی که بارداری‌های متعدد داشته‌اند دچار این شده‌اند.
زایمان طبیعی: زایمان طبیعی متعدد نیز بدون‌شک در تغییر لابیا مینورها نقش دارد، زیرا زایمان طبیعی با فشار به این ناحیه همراه است و شکل و فرم لبه‌های واژن را تغییر می‌دهد.
تغییرات هورمونی: لابیاها در دوران بلوغ به‌دلیل تغییرات هورمونی که اتفاق می‌افتد، بیشترین رشد را خواهند داشت. در دوران یائسگی نیز که هورمون‌های زنانه کم می‌شوند، لابیا مینورها تغییر شکل می‌دهند و از اندازه عادی خود کوچک‌تر می‌شوند.
تغییر وزن و کاهش چربی: یکی از دلایل اصلی برای تغییر شکل لبه‌های واژن، تغییر وزن مداوم است. درواقع افزایش و کاهش چربی مداوم می‌تواند فرم و شکل این ناحیه را تغییر دهد، بنابراین توصیه می‌شود برای پیشگیری از این مشکل وزن خود را ثابت دارید .
هدف از انجام جراحی لابیاپلاستی
در ابتدا به این موضوع اشاره کردیم که بسیاری از افراد به‌دلیل ظاهر لابیا مینورها که تغییر می‌کنند، اعتمادبه‌نفس خود را برای انجام رابطه جنسی و پوشیدن برخی لباس‌ها از دست می‌دهند و به‌همین دلیل این جراحی را انجام می‌دهند تا واژن زیبایی داشته باشند.
البته موضوعی که اهمیت دارد، این است که این جراحی تنها جنبه زیبایی ندارد و بسیاری از افراد به‌دلیل جنبه درمانی این جراحی را انجام می‌دهند. از مهم‌ترین اهداف این جراحی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• کمک به بهبود و رفع درد هنگام برقراری رابطه جنسی
• رفع و درمان مشکل بی‌اختیاری ادرار
• کمک به درمان درد و سوزش ناشی از پوشیدن شلوارهای تنگ یا انجام ورزش‌هایی چون دوچرخه‌سواری
• تحریک‌پذیری بهتر کلیتوریس به‌دلیل برداشتن پوست اضافه
• برطرف شدن تیرگی لابیاها
• بهبود ظاهر واژن و افزایش اعتمادبه‌نفس شخص

دلیل تغییر شکل لبه‌های واژن چیست؟ لابیا پلاستی

لابیا پلاستی با لیزر

جراحی لابیا پلاستی با روش‌های مختلفی قابل انجام است، اما یکی از بهترین روش‌ها لابیا پلاستی با لیزر است. برای انجام این روش درمان، متخصص ناحیه موردنظر را با استفاده از پماد یا تزریق وریدی بی‌حس می‌کند تا بتواند جراحی را شروع کند. دقت داشته باشید که این جراحی کاملا بی‌خطر است و نیاز به بستری شدن ندارد و یکی از انواع عمل‌های سرپایی محسوب می‌شود.
بافت لابیاها از جمله بافت‌های پرخون است، به‌طوری‌که انجام این جراحی با تیغ پزشکی درد و خونریزی را به‌ همراه خواهد داشت، اما در لابیا پلاستی با لیزر چنین مشکلی وجود نخواهد داشت، زیرا لیزر قابلیت مسدود کردن خونریزی لابیاها را دارد؛ در نتیجه نیازی به بخیه و برش نیز نخواهد بود. متخصص می‌تواند با این روش قرینه‌سازی لابیاها، کوچک کردن آن‌ها، برداشت چروک‌ لابیاها، برداشت پوست اضافه در این ناحیه و همچنین برداشت قسمت‌های اضافه را انجام دهد.
از دیگر دلایل برتری لابیاپلاستی با لیزر در مقایسه با جراحی، می‌توان به کیفیت برش‌های ایجاد شده اشاره کرد. برش‌هایی که با لیزر انجام می‌شود، بسیار صاف‌تر از برش‌های با جراحی است، در نتیجه فرم لابیاها طبیعی‌تر به‌نظر خواهد رسید. دوره نقاهت مربوط به عمل لابیاپلاستی با لیزر نیز کوتاه‌تر خواهد بود و فرد می‌تواند در مدت‌زمانی کوتاه به زندگی عادی خود برگردد.
مراقبت‌های بعد از لابیاپلاستی
این جراحی به‌صورت سرپایی انجام می‌شود و با توجه به شرایط جسمانی فرد متقاضی بین یک ساعت تا دو ساعت طول خواهد کشید. این جراحی نیازی به بستری شدن ندارد و فرد می‌تواند پس از اتمام عمل به خانه برود و استراحت کند.
البته این بدان معنا نیست که این جراحی یک جراحی سبک است و نیاز به مراقبت خاصی ندارد، بلکه یک جراحی حساس محسوب می‌شود و فرد باید حتما مراقبت‌های بعد از لابیا پلاستی را به‌درستی انجام دهد تا خطر ابتلا به عفونت و التهاب واژن به حداقل برسد.
• مصرف به‌موقع آنتی‌بیوتیک‌ها و داروهای تجویزی
• عدم انجام کارهای سنگین مانند رانندگی برای چند روز
• 3 تا 7 روز استراحت
• استفاده از شلوارهای گشاد، برای جلوگیری از اصطکاک و ایجاد درد
• عدم انجام ورزش‌های سنگین
• استفاده از توالت فرنگی
• مصرف میوه و سبزیجات تازه
• پرهیز از برقراری رابطه جنسی برای 4 تا 6 هفته
• عدم استفاده از تامپون برای 4 تا 6 هفته
مزایای انجام عمل لابیاپلاستی
این جراحی با مزایای بسیار زیادی برای بانوان همراه است و این مزایا تنها مربوط به زیبایی نمی‌شوند. برای مثال یک خانم ورزشکار را تصور کنید که لابیاهای بزرگی دارد. این خانم به‌دلیل نوع ورزشی که انجام می‌دهد، باید از شلوارهای تنگ استفاده کند که این موضوع باعث ایجاد اصطکاک می‌شود و پس از آن شخص خارش و حس ناخوشایندی پیدا خواهد کرد. عمل لابیاپلاستی این مشکل را به‌راحتی حل می‌کند و شرایطی را فراهم می‌سازد که شخص بتواند از شلوارهای ورزشی و تنگ استفاده کند. البته این جراحی مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.
زیبایی بیشتر: بسیاری از افراد به‌دلیل اینکه لبه‌های واژنشان بزرگ و بلند است احساس خجالت می‌کنند و به‌همین‌دلیل اعتمادبه‌نفس خود را برای انجام رابطه جنسی از دست‌ می‌دهند. این افراد می‌توانند با انجام این جراحی فرم واژن خود را طبق سلیقه و نظری که دارند زیبا کنند.
افزایش لذت هنگام رابطه جنسی: برخی افراد به‌دلیل داشتن لابیاهای بزرگ، هنگام رابطه جنسی احساس درد و ناراحتی خواهند داشت. این افراد می‌توانند با این روش اندازه‌ی لابیاها را کوچک کنند و از رابطه جنسی لذت بیشتری ببرند.
عدم محدودیت در فعالیت‌ها: لابیاهای بزرگ می‌توانند در انجام فعالیت‌هایی مانند دوچرخه‌سواری محدودیت ایجاد کنند و باعث درد و ناراحتی شوند. با انجام عمل لابیاپلاستی، این مشکل برطرف خواهد شد و شخص می‌تواند بدون محدودیت این دست از فعالیت‌ها را انجام دهد.
پوشیدن شلوارهای متنوع: اگر لابیاهای واژن شما بزرگ‌ باشند، هنگام پوشیدن شلوارهای تنگ، استرچ، شلوار یوگا و لباس شنا اذیت خواهید شد. جراحی لابیا پلاستی این مشکل را نیز برطرف می‌کند و پس از آن می‌توانید انواع مختلف لباس‌ها را بپوشید.
لابیا پلاستی با لیزر

عوارض لابیا پلاستی

تابه‌اینجا در رابطه با مزایای انجام این جراحی صحبت کردیم، اما لازم است بدانید که عمل لابیاپلاستی نیز مانند هر عمل دیگری با یکسری عوارض همراه است. حال برای آنکه بتوانید تصمیم نهایی خود را در رابطه با این جراحی بگیرید، لازم است که با این عوارض نیز آشنا شوید.
سوزش: یکی از شایع‌ترین عوارض کوتاه‌مدت لابیا پلاستی، سوزش است که معمولا با گذشت چند روز برطرف می‌شود.
تورم: در این جراحی قسمت‌هایی از لابیای واژن برش زده می‌شود، بنابراین کاملا طبیعی است که چند ساعت یا حتی چند روز در ناحیه واژن تورم وجود داشته باشد.
خارش: از دیگر عوارضی که ممکن است برخی افراد آن را تجربه کنند، می‌توان به خارش اشاره کرد. این مشکل نیز با مصرف پمادهای مخصوص به‌راحتی برطرف می‌شود.
درد: ناحیه واژن عصب‌های بسیاری دارد و طبیعی است که بعد از جراحی بیمار احساس درد داشته باشد. البته می‌توان با استفاده از مسکن‌ها این درد را کاهش داد و از بین برد.
عفونت: یکی از عوارض خطرناک اما نادر لابیاپلاستی، عفونت است. این عارضه اگر به‌موقع درمان نشود مشکلات جدی‌تری را ایجاد می‌کند، بنابراین لازم است که حتما با متخصص این موضوع را درمیان بگذارید.
ایجاد گوشت اضافه: گوشت اضافه معمولا در افرادی ایجاد می‏شود که پوست کلوییدساز دارند، بنابراین اگر پوست شما از این نوع نیست، جای نگرانی وجود نخواهد داشت.
آیا عمل لابیاپلاستی میل جنسی در خانم‌ها را کاهش می‌دهد؟
خیر، این جراحی هیچ تاثیری در میل جنسی خانم‌ها نخواهد داشت، زیرا یک خانم با نقطه G که داخل واژن قرار دارد و ناحیه کلیتوریس تحریک می‌شود. درواقع باید گفت هیچ عصب مربوط به میل جنسی در لابیاها قرار ندارد، بنابراین برش این ناحیه از واژن نمی‌تواند در کاهش میل جنسی یک خانم تاثیر داشته باشد. حتی طبق بررسی‌های صورت گرفته، عمل لابیاپلاستی و حذف لابیاهای اضافه به تحریک و لذت بیشتر در حین رابطه جنسی نیز منجر می‌شود.
بکارت و لابیاپلاستی
آسیب دیدن پرده بکارت حین انجام عمل لابیاپلاستی یکی از تصورات غلطی است که در رابطه با این جراحی وجود دارد. همان‌طورکه می‌دانید پرده بکارت درون دستگاه تناسلی قرار دارد و تنها زمانی که یک جسم وارد واژن شود آسیب می‌بیند. در نتیجه جراحی لابیاپلاستی که تنها روی لابیا ماژورها و لابیا مینورها انجام می‌شود، نمی‌تواند آسیبی به پرده بکارت وارد کند. از همین رو این جراحی برای تمام افراد، به‌جز آن‌هایی که کاندیدای مناسبی برای این عمل نیستند مناسب خواهد بود.
لابیاپلاستی برای چه افرادی مناسب نیست؟
• دخترهای زیر 18 سال که هنوز به‌طورکامل رشد نکرده‌اند و به بلوغ نرسیده‏اند.
• خانم‌هایی که در دوران حاملگی هستند؛ بهترین زمان برای این جراحی 4 ماه پس از زایمان است.
• خانم‌هایی که عفونت واژن و هر بیماری عفونی مربوط به واژن را دارند.
• افرادی که بیش از 55 سال سن دارند، زیرا قدرت ترمیم بافت با افزایش سن کاهش پیدا می‌کند.
• همچنین افراد مبتلا به تبخال تناسلی فعال، حتما باید این موضوع را با پزشک مطرح کنند، و دارو مصرف کنند، و حتما پس از بهبود ضایعه باید تحت عمل قرار بگیرند، همچنین اگر سابقه تبخال تناسلی دارند، حتما قبل از عمل جراحی برای جلوگیری از عود کردن تبخال تناسلی، باید دارو مصرف کنند.

جمع‌بندی

عمل لابیاپلاستی همان‌طورکه گفته شد یک جراحی محبوب بین خانم‌ها است، زیرا علاوه‌بر جنبه زیبایی، جنبه درمانی نیز دارد. ما در این مقاله با مهم‌ترین نکات مربوط به این جراحی آشنا شدیم، بنابراین اکنون شما می‌توانید با درنظر گرفتن این نکات بهترین تصمیم را در رابطه با انجام این جراحی بگیرید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.