قیمت وصل سرم در منزل به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت وصل سرم در منزل

برای همه ما پیش آمده که به بیماری مبتلا شویم و نیاز به خدمات پزشکی داشته اما توانایی خروج از منزل را نداشته باشیم. در چنین شرایطی باید از خدمات جایگزین که تحت عنوان خدمات پزشکی و پرستاری در منزل شناخته می شوند، استفاده کرد. این خدمات شامل گرفتن فشار، معاینه بالینی، انجام تزریقات و غیره هستند که با بهترین قیمت توسط پزشک یا پرستار مجرب انجام می شوند. هزینه این خدمات مانند قیمت وصل سرم در منزل به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این مطلب در مورد آن ها صحبت می کنیم.

مزایای سرم تراپی در منزل چه هستند؟

تا همین چند سال پیش بیماران برای انجام یک تزریق ساده باید به درمانگاه یا بیمارستان مراجعه می کردند. امروزه این کار توسط خدمات پزشکی و پرستاری در منزل، در سریع ترین و ساده ترین شکل ممکن انجام می شود. با استفاده از خدمات تزریقات در منزل شبانه روزی دیگر نیازی به خروج از خانه و انتظار در درمانگاه ها نخواهید داشت. مناسب بودن قیمت وصل سرم در منزل، یکی از مزایای استفاده از این خدمات است اما تنها مزیت آن نیست.

از دیگر مزایای استفاده از خدمات پرستاری در منزل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • راحتی و آرامش:

خانه امن ترین و آرام ترین جا برای بیماران است و با انجام تزریقات در منزل، این کار در آرام ترین حالت ممکن انجام می شود.

  • صرفه جویی در زمان و هزینه:

با استفاده از خدمات تزریق و وصل سرم در منزل، دیگر نیازی به خروج از خانه، انتظار در ترافیک یا درمانگاه نخواهید داشت. قیمت وصل سرم در منزل نیز با توجه به عدم نیاز به خروج از خانه و صرف هزینه برای کرایه تاکسی یا بنزین، مناسب تر است.

  • شبانه روزی بودن:

در بیشتر مجموعه های پرستاری، خدمات تزریقات در منزل شبانه روزی انجام می شود.

بیشتر بخوانید: تزریق سرم در منزل شبانه روزی توسط پرستاران حرفه ای

  • بهداشت و ایمنی:

بدن فرد بیمار نسبت به ابتلای بیماری های دیگر ضعیف تر است. حضور در مراکز درمانی برای تزریق گاهی موجب شدت گرفتن بیماری می شود. این در حالی است که تزریقات در منزل در سالم ترین و بهداشتی ترین شکل ممکن انجام می شوند.

قیمت تزریق سرم و آمپول در منزل

یکی از نگرانی های بیماران در مورد استفاده از خدمات تزریق در منزل، قیمت وصل سرم در منزل و دیگر خدمات پرستاری است. نرخ و تعرفه تزریقات در منزل به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم ترین آن ها به شرح زیر هستند:

  • هزینه تزریق سرم در درمانگاه:

اولین عامل موثر در قیمت تزریق سرم و آمپول در منزل، هزینه تزریقات در درمانگاه است. هزینه تزریق سرم در درمانگاه مطابق هر سال توسط سازمان نظام پزشکی مشخص می شود.

تزریقات در منزل برای سالمندان
تزریقات در منزل برای سالمندان
  • نوع تزریق:

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت تزریق سرم و امپول، نوع تزریق است. برای مثال قیمت وصل سرم در منزل برای تزریق روی رگ مچ دست نسبت به بازو بیشتر می باشد.

  • نوع دارو:

نوع دارو هم در تعیین نرخ تزریق در منزل تاثیرگذار است. طبیعتا هزینه تزریق و وصل داروهای شیمی درمانی نسبت به سرم قندی بیشتر می باشد.

  • زمان تزریق:

تعرفه خدمات پرستاری در منزل به صورت شبانه نسبت به تعرفه ارائه خدمات روزانه بیشتر است.

بیشتر بخوانید: سرم تراپی و تزریقات توسط آنی آزما

  • مسافت:

نرخ تزریقات در منزل به فاصله مرکز درمانی تا منزل بیمار هم بستگی دارد. اگر فاصله مرکز اعزام با منزل بیمار زیاد باشد، قیمت وصل سرم در منزل هم بالا خواهد رفت.

  • تخصص نیرو:

تخصص نیرو اعزامی یکی دیگر از عوامل موثر در تعیین نرخ تزریق در منزل بیماران است. هزینه دریافتی توسط پزشکان متخصص یا عمومی، نسبت به هزینه دریافتی پرستاران بسیار بیشتر می باشد.

هزینه تزریق سرم در منزل تهران

تمام موارد گفته شده در تعیین نرخ و قیمت تزریقات در منزل موثر هستند اما قیمت وصل سرم در منزل در هر شهر متفاوت است. به عبارت دیگر نرخ و تعرفه ثابتی برای این کار وجود ندارد و در هر شهر، بسته به هزینه خدمات درمانی دریافت می شود. بیشترین قیمت وصل سرم در منزل مربوط به شهرهای بزرگ است.

مناسب بودن قیمت وصل سرم در منزل
مناسب بودن قیمت وصل سرم در منزل

به علاوه هزینه تزریق سرم در منزل تهران نسبت به دیگر شهرهای بزرگ و مراکز استان ها نیز بالاتر است. بالا بودن قیمت وصل سرم در منزل تهران دلایل مختلفی دارد. از جمله دلایل این موضوع می توان به جمعیت بالای شهر تهران و نیاز بیشتر به استفاده از خدمات درمانی در منزل اشاره کرد. به علاوه شلوغی و ترافیک مسیر هم در تعیین تعرفه خدمات پرستاری در شهر تهران بی تاثیر نیست.

بیشتر بخوانید: نرخ تزریق سرم در منزل چقدر است؟

شرایط استفاده از خدمات تزریق سرم در منزل

برای استفاده از خدمات تزریق در منزل، باید نوع بیماری و داروی مصرفی خود را مشخص کنید. بیشتر مراکز اعزام پرستار به منزل و تزریق دارو را تنها در شرایطی انجام می دهند که بیمار نسخه رسمی و معتبر داشته باشد. در غیر این صورت ابتدا باید پزشک مرکز، بیمار را معاینه کرده و بعد از تایید، دارو برای او تزریق شود. اعزام پزشک همراه با پرستار هم در قیمت وصل سرم در منزل تاثیر دارد. اگر نیاز به تزریق و وصل سرم به صورت دوره ای دارید، باید یک توصیه نامه از پزشک دریافت کرده و داروی خود را شخصا تهیه کنید.

استفاده از خدمات پرستاری و تزریق در منزل برای تمام بیماران امکان پذیر است. برای تزریق سرم به کودکان و سالمندان باید یک همراه هم در منزل حضور داشته باشد. در صورتی که بیمار شرایط خاص مانند حساسیت یا نیاز دارویی دارد، پیش از تزریق به پزشک یا پرستار اطلاع دهید. در نهایت به عنوان آخرین شرط استفاده از این خدمات، پیش از اعزام نیرو در مورد تعرفه خدمات پرس و جو کنید.

وصل سرم در منزل توسط متخصص
وصل سرم در منزل توسط متخصص

سخن پایانی

با استفاده از خدمات پرستاری و تزریق مانند سرم تراپی در منزل، دیگر نیازی به خروج از خانه و حضور در مراکز درمانی نیست. قیمت وصل سرم در منزل تفاوت چندانی با هزینه انجام این کار در درمانگاه ندارد؛ با این تفاوت که شما را از حضور در مراکز آلوده، تحمل ترافیک و انتظار بی نیاز می کنند. جهت دریافت این خدمات و راهنمایی های بیشتر در مورد شرایط آن می توانید با کارشناسان آنی آزما در ارتباط باشید. مجموعه ما با همکاری بهترین مراکز درمانی و خدماتی هر شهر، انواع خدمات پزشکی را در منزل ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.