آزمایش های تست کرونا چه چیز هایی هستند؟

همانطور که مستحضر هستید، در سال های اخیر کرونا زندگی همه افراد را به مقدار قابل توجهی تحت تاثیر قرار داده است. ایمن ترین راه برای تشخیص این ویروس، تست کرونا است و اگر شما عزیزان علائمی مانند: تنگی نفس، درد های عضلانی، گلو درد، اسهال، آبریزش بینی، حالت تهوع، تب، سرفه و غیره را دارید یا با افراد بیمار در تماس بوده اید، باید آزمایش کرونا را انجام دهید. بنابراین، در این مقاله به تست کرونا و اطلاعات مربوط به آن می پردازیم.

تست کرونا چیست؟

تست کرونا از ضروری ترین موارد برای سنجش وضعیت ریوی فرد است که باید با مشاهده هر گونه علائم بیماری که قبلا به آن ها اشاره کردیم، به یکی از مراکز تخصصی مراجعه شود. شایان ذکر است که این علائم از شخصی به شخص دیگر کاملا متفاوت است و اگر این ویروس به موقع تشخیص داده نشود، درمان آن دشوار تر خواهد شد و حتی می تواند منجر به مرگ شخص شود.

  تست کرونا در تهران
تست کرونا در تهران

روش انجام آزمایش های تست کرونا چه مواردی هستند؟

آزمایش های کرونا نقش بسیار مهمی، در مهار کردن و کاهش همه گیری این ویروس دارند بنابراین، پزشک ها بیماری کرونا را با استفاده از چندین آزمایش تشخیص می دهند و به درمان زود هنگام آن می پردازند و اگر عدد تست کرونا کم تر از 35 باشد نشان دهنده این است که، شخص به ویروس کرونا مبتلا شده است. که در ادامه مطلب به انواع تست کرونا پرداخته ایم.

  1. تست PCR

در واقع، از تست های تشخیص عفونت و التهاب است که به عنوان یکی از معتبر ترین و اصلی ترین آزمایش ها محسوب می شود که در حال حاضر وجود دارد. و سوالی که اینجا برای افراد پیش می آید این است که، آیا آزمایش PCR می تواند مشخص کند که ویروس در حال حاضر در بدن فعال است؟ جواب بله است و اگر عدد تست کرونا کم تر از 35 باشد، فرد ناقل این بیماری می باشد و فرد باید تماس با افراد دیگر را به حداقل برساند، در خانه قرنطینه شود.

آزمایش PCR  با سواپ تقریبا 15 سانتی متری انجام می شود که این سواپ برای نمونه برداری از حفره بینی و انتهای گلو استفاده می شود. علاوه بر این، مواد ژنتیکی ویروسی به سرعت تشخیص داده می شود و در عرض یک تا چند روز، نتایج در دسترس است. تست کرونا با این روش تا حدودی دردناک است و برای انجام این آزمایش لازم نیست ناشتا باشید.

  1. آزمایش آنتی بادی

در واقع، آزمایش آنتی بادی میزان آنتی بادی های ضد ویروس کرونا را در بدن نشان می دهند. در واقع، این آزمایش اثبات می کند که بدن فرد چقدر آنتی بادی برای مبارزه با ویروس کرونا ساخته است و آیا در گذشته به ویروس کرونا مبتلا بوده است یا خیر. زیرا تعداد کمی از افراد هستند، هنگامی که به این ویروس مبتلا می شوند، علائمی ندارند.

 

  1. تست CT scan

آزمایش دیگری که برای ارزیابی وضعیت بیمار انجام می دهند، سی تی اسکن ریه است. این آزمایش می ‌تواند، اندازه درگیر شدن ویروس کرونا با ریه‌ فرد را به راحتی مشخص کند، بنابراین پزشکان و متخصصان می ‌توانند درمان های بهتری را متناسب با وضعیت بیمار، انتخاب کنند.

 

تست کرونا آنلاین
تست کرونا آنلاین

 

چرا تست کرونا بسیار حائز اهمیت است؟

زیرا در صورت تست کرونا مثبت، به بیمار هشدار می دهد که از مراقبت‌ های بهداشتی بیشتری برخوردار باشد تا از آسیب جدی به ریه ها جلوگیری شود و تماس خود با دیگران، خانواده را به حداقل برساند. علاوه بر این، به بیمار کمک می کند تا در وقت و هزینه خود صرفه جویی کند.

تست کرونا برای پرواز
تست کرونا برای پرواز

            

هزینه آزمایش کرونا چقدر است؟

جالب است بدانید که، هزینه تست‌کرونا تحت تاثیر عوامل زیادی از جمله: نوع آزمایش، نوسانات ارز و غیره است. علاوه بر این، بسته به آزمایشگاه های مختلف و تجهیزات آن ها، هزینه آن متفاوت است. بنابراین هزینه دقیق این تست را باید از آزمایشگاه های که در منطقه شما وجود دارند، بپرسید.

جمع بندی

همانطور که مطلع هستید، در این مقاله به تست‌کرونا و انواع آزمایش مرتبط به آن اشاره کردیم که با مراجعه زود هنگام، شما می توانید از انتشار ویروس و تضعیف شدن سیستم ایمنی بدن خود جلوگیری کنید و از درمان راحت تری برخوردار باشید تا در هزینه شما صرفه جویی شود. بنابراین، شما عزیزان می توانید این تست را در آزمایشگاه های تخصصی و زیر نظر پزشک متخصص انجام دهید.

 خدمات مرتبط:

تست آنتی بادی(نمونه گیری از خون)

تست PCR نمونه گیری از حلق و بینی (جوابدهی 8 ساعته )

مقالات مرتبط:

همه چیز درباره تست آنتی بادی کرونا

تست آنتی بادی igm کرونا بر روی افراد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.