تزریق سرم در منزل

سرم در منزل

مراقبت های بهداشتی یک موضوع حساس است. در مورد تزریق سرم در منزل اعتماد به دستان یک فرد حرفه ای و معتمد اهمیت بالایی دارد. وجود یک تیم بهداشتی حرفه ای و قابل اعتماد که بتواند به شما در انجام درمان کمک کند، مهم خواهد بود. شاید تصور شود که تنها راه برای یافتن این خدمات در یک کلینیک یا بیمارستان است. اما خیر، اکنون به لطف مراکز مختلف می‌توانید تیمی از افراد آموزش دیده داشته باشید که درمان شما را در خانه انجام دهند.

خدمات نصب سرم در خانه

سرم تراپی نوعی درمان است که در درمان پزشکی – جراحی مورد استفاده قرار می گیرد. این درمان بر اساس وارد کردن محلول های دارویی به بدن بیمار به صورت تزریقی به سیستم عروقی برای اهداف درمانی انجام می شود. این تزریق با ریتم آهسته و پیوسته صورت می گیرد. زیرا لازم است مواد وارد شده به بدن، فشار خون، میزان نمک های معدنی خون، مکانیسم های تنظیم و بسیاری موارد دیگر را نامتعادل نکنند. بنابراین دریافت سرم برای بیمار زمان زیادی می برد.

از جمله خدمات پرستاری مرکز مراقبت در منزل می توان به نصب سرم در خانه برای بیماران اشاره کرد. هدف از اینگونه خدمات کمک به بیماران برای تکمیل درمان بدون نیاز به مراجعه به بیمارستان یا مراکز دیگر است. خدمات سرم تراپی در منزل نه تنها فرآیندهای بیمارستانی را برای افراد کوتاه می کند، بلکه باعث صرفه جویی در وقت برای بستگان آن ها نیز می شود.

بیشتر بخوانید: تضمین سلامتی با تزریق سرم در منزل

طریقه تزریق سرم در منزل

تزریق سرم یا داروهای مورد نیاز برای درمان بیماری مستقیما از طریق یک کاتتر داخل وریدی انجام می شود. این روش در خانه طبق دستور پزشک و همانند بیماران بستری در بیمارستان صورت خواهد گرفت.

وصل سرم در منزل
وصل سرم در منزل

چه کسی خدمات سرم در منزل را ارائه می دهد؟

خدمات نصب سرم در خانه توسط فارغ التحصیلان رشته پرستاری انجام می شود. این پرستاران دارای مجوز از وزارت بهداشت می باشند و با حضور در منازل بیماران محترم نسبت به انجام عمل سرم گذاری که توسط پزشک تجویز شده است، اقدامات لازم را انجام می دهند.

خدمات نصب سرم در منزل شامل چه بیمارانی می شود؟

  • بیمارانی که نمی توانند از راه خوراکی تغذیه شوند، در درمان های تغذیه تزریقی (داخل وریدی).
  • در اختلالات تعادل الکترولیت ناشی از بیماری ها که تعادل متابولیک باید بازیابی شود.
  • برای درمان های آنتی بیوتیکی که در موارد عفونت نیاز به تزریق سرم دارند.
  • در موارد کنترل درد بعد از جراحی.
  • درمان بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی.
  • برای افرادی که تمایلی به مراجعه به بیمارستان یا سایر مراکز درمانی ندارند و از حضور در چنین مکان هایی دچار واهمه و ترس می شوند، بهره بردن از خدمات تزریق سرم در منزل بهترین گزینه است.

بیشتر بخوانید: وصل سرم در منزل را به آنی آزما بسپارید

نکات مهم برای دریافت خدمات تزریق سرم در منزل

در طول مصرف سرم و دارو در منزل، بیماران ممکن است واکنش های آلرژیک به دارو نشان دهند. پرستار متخصص مراقبت در منزل مسئول نظارت، بر تغییرات در وضعیت بیمار و انجام اقدامات سریع در صورت لزوم خواهد بود.

در این خصوص پرستار اعزامی باید به مسائل زیر توجه لازم را داشته باشد:

  1. باید این سوال مطرح شود که آیا بیمار به مایع و داروی مورد استفاده واکنش آلرژیک دارد یا خیر.
  2. قبل از قرار دادن داروها و مایعات در سرم باید تاریخ انقضا آن ها بررسی شود.
  3. پرستار مراقبت در منزل باید به خوبی بداند که دارو در چه فرمتی باید تجویز شود و باید دقت کند که هیچ گونه کاربرد اشتباهی نداشته باشد.
  4. در صورت وجود قرمزی، تورم و درد در ناحیه تزریق، تجهیزات مورد استفاده باید بلافاصله تعویض شوند.
مزایای تزریق سرم در منزل
مزایای تزریق سرم در منزل

مزایای خدمات وصل سرم در منزل

در بسیاری از مواقع، به دلیل هر گونه بیماری یا آسیب، افراد نمی توانند برای تزریق سرم خود به بیمارستان بروند. این یکی از دلایل اصلی است که خیلی ها تمایل به انتخاب یک پرستار برای تزریق در خانه دارند.

تزریق سرم توسط پرستار در خانه بر کیفیت زندگی بیماران و بستگان آنها تاثیر مثبتی خواهد گذاشت. سرم تراپی در محل باعث می شود بیمار احساس راحتی و امنیت بیشتری داشته باشد. این راحتی باعث افزایش کیفیت زندگی و تسریع بهبودی بیمار نیز می شود.

ارائه چنین خدماتی در زمان صرفه جویی می کند. در شرایط امروزی با دریافت سرم در منزل از صرف تلاش و زمان زیاد بستگان بیمار برای انتقال وی به مراکز درمانی جلوگیری خواهد شد. وصل سرم در محل برای افراد مبتلا به فوبیای بیمارستان و سوزن یک گزینه عالی است.

بیشتر بخوانید: سرم تراپی در منزل چیست و چگونه انجام می شود؟

سرم تراپی در منزل خطر عفونت در بیمار را کاهش می دهد. برای بیمار مهم است که از عفونت های مختلف دور بماند. با این برنامه از ابتلا افراد به عفونت در حین درمان در مراکز درمانی جلوگیری خواهد شد.

تزریق سرم در منزل نه تنها برای بیماران مسن، خوابیده در بستر یا معلول بلکه برای تمامی گروه های سنی 7 تا 70 سال قابل استفاده است. این روش مخصوصا برای کودکان که از رفتن به درمانگاه ترس و دلهره دارند بسیار پیشنهاد می شود.

سرم تراپی در خانه
سرم تراپی در خانه

هزینه تزریق سرم در منزل

برای بیمارانی که در رفتن به بیمارستان مشکل دارند یا در خانه تحت درمان هستند، هزینه این خدمات گزینه مقرون به صرفه تری است. با در نظر گرفتن مراجعات مکرر به بیمارستان و انتقال بیمار به یک مرکز درمانی، مبلغ چنین خدماتی نسبت به سایر خدمات قابل قبول و معقول خواهد بود.

جمع بندی

دریافت سرم یکی از اساسی ترین اقدامات پزشکی است. تزریق آن به دستانی با تخصص و تجربه مناسب و همچنین توجه و تمرکز دقیق نیاز دارد. مراجعه به مراکز درمانی یا بیمارستان برای افراد آسیب دیده یا با کهولت سن گاهی اوقات سخت و دشوار خواهد بود. انتخاب ایده آل در این شرایط، دریافت خدمات سرم در منزل توسط یک پرستار دارای مجوز بهداشت در نزدیکی منزل است. زیرا آنها در وقت افراد صرفه جویی می کنند و مراقبت های پزشکی لازم را برای بیماران ارائه خواهند داد. خانه هر فرد آرامش بخش ترین محیط برای بهبودی در طول دوره درمان یا پس از جراحی به شمار می رود. بهره مندی از چنین خدماتی روند بهبودی را تا حد زیادی سرعت می بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.