آیا رشد موهای زائد دور سینه زنان طبیعی است؟ بررسی علل و راه‎های درمان

زنان زیبا هستند و میل به زیبایی در فطرت آن‌ها قرار گرفته است؛ به همین دلیل همیشه به دنبال زیباتر شدن هستند. در این میان یک مانع اساسی ممکن است برای آن‎ ها بر سر راه زیبایی قرار بگیرد و آن هم موهای زائد بدن و صورت است. موهای زائد به شدت اعتماد به نفس یک خانم را کاهش می‌دهد و او را از پوشیدن لباس‎ هایی که کمی‌باز هستند محروم می‌کند؛ به همین دلیل یکی از اصلی‎‌ترین مراجعات بانوان به کلینیک‌های زیبایی برای خلاص شدن از شر موهای زائد است. این موهای دردسر ساز در نقاط گوناگون بدن با‌تراکم کم یا زیاد وجود دارد؛ اما فراگیری رشد موهای زائد دور سینه زنان کم ‎تر است. رشد مو در این ناحیه غیر طبیعی نیست و برای بسیاری از بانوان پیش می‌‎آید؛ با این حال برای خیلی از افراد ممکن است عجیب به نظر برسد. اگر شما هم از رشد موهای زائد دور سینه ناراحت هستید در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا ضمن بررسی علت رشد موهای زائد دور سینه زنان درباره راه‌های از بین بردن آن صحبت کنیم.

علت ایجاد موهای زائد دور سینه زنان

رشد موهای زائد در بدن کاملا طبیعی است و بدن همه افراد مو دارد. در برخی افراد این موها نازک، بی ‎رنگ و کرکی مانند هستند؛ این موها روی بدن خیلی دیده نمی‌‎شوند و مشکلی برای زیبایی ایجاد نمی‌کنند. در مقابل بسیاری از افراد روی بدن خود موهای تیره و ضخیم مشاهده می‌کنند. علت اصلی این تفاوت به خاطر ژنتیک افراد است و به طور طبیعی عده‎ ای پر مو و عده ‎ای کم مو هستند.

به جز ژنتیک یکی دیگر از علت‎ های رشد موهای زائد دور سینه زنان می‌تواند مربوط به سطح هورمون‌ها باشد. در بدن همه افراد هورمون‌هایی وجود دارد که در دو دسته هورمون‎ های مردانه و زنانه تقسیم بندی می‎شوند. اگر در بدن یکی خانم سطح هورمون‎ های مردانه بالاتر برود شاهد اتفاقاتی نظیر رشد بیش‌تر موهای زائد هستیم. عدم تعادل هورمون‎ ها در اثر عواملی مثل بلوغ، یائسگی، تغذیه نامناسب و فست فودی، استرس و … ایجاد می‌شود.

راه‎های از بین بردن علت موهای زائد دور سینه زنان

اصلاح و شیو کردن موهای زائد یک روش مرسوم است؛ اما این کار علت رشد موها را از بین نمی‌برد. ابتدا به بحث هورمون‌ها بپردازیم. اگر رشد موهای زائد دور سینه زنان به خاطر عدم تعادل هورمون‎ ها باشد می‌توان با انجام آزمایشات مربوطه و دارو درمانی هورمون‌ها را متعادل کنیم. با برقراری تعادل بین هورمون‎ های مردانه و زنانه علت حل می‌‎شود و رشد موها حالت طبیعی خود را پیدا می‌کند.

تغییر سبک زندگی ورزش کردن، رعایت اصول تغذیه سالم و پرهیز از خوردن مواد غذایی که مواد افزودنی دارند هم می‌‎تواند در بهبود موهای زائد تاثیر گذار باشد.

اگر هم علت وجود موهای زائد دور سینه زنان ژنتیک باشد نمی‌توان آن را اصلاح کرد؛ اما می‌‎توان به سراغ روش‎ هایی برای حذف دائمی‌موهای زائد دور سینه زنان رفت. یکی از محبوب‎‌ترین و متداول ‎ترین روش‎ هایی که منجر به حذف کامل موهای زائد می‌شود استفاده از انواع روش‌های لیزری است.

لیزر موهای زائد

با رواج بیش‎‌تر لیزرها شاهد اسم‌ها و برندهای گوناگون هستیم که برای رفع موهای زائد پیشنهاد می‌‎شوند؛ اما در این تعدد و تنوع کدام را باید انتخاب کرد. دو مورد از بهترین روش‌های لیزری برای متوقف کردن رشد موهای زائد دور سینه زنان لیزر کندلا و سایناشور است.

  • لیزر کندلا با طول موج 755 به فولیکول و رنگ‎ دانه مو حمله می‌‎کند. پرتو لیزر کندلا حرارت شدیدی را متوجه ریشه و فولیکول مو می‌کند؛ به همین دلیل ریشه تخریب و روند رشد مو قطع می‎شود. این حرارت شدید شما را آزرده نخواهد کرد؛ چون لیزر کندلا به سیستم خنک کننده مجهز است. لیزر کندلا برای کسانی که رنگ پوست روشن تا سبزه و موهای رنگی دارند مناسب است.
  • لیزر سایناشور با چند طول موج متفاوت می‎تواند موهای زائد دور سینه بانوان را لیزر کند. در لیزر سایناشور اشعه‎ها با سرعت بسیار بالایی تابیده می‎شوند و به عمق پوست به ناحیه فولیکول مو وارد می‌‎شود؛ این پرتو‎های منظم توسط فولیکول مو جذب می‌‎شود. لیزر سایناشور برای همه رنگ پوست حتی پوست‎های برنزه هم مناسب است و سیستم خنک کننده پیشرفته‎اش موجب شده شما در حین لیزر احساس سوزش و داغی نداشته باشید.

موهای زائد دور سینه زنان می‎تواند بر اثر بیماری باشد؟

در جواب این سوال باید گفت بله، برخی از بیماری‌ها می‎تواند منجر به برهم خوردن تعادل هورمون‎ ها شود و این عدم تعادل دلیل مهمی‌برای رشد موهای زائد دور سینه زنان است. بیماری‌های گوناگونی منجر به عدم تعادل هورمون‎ ها می‌شود که چند نمونه از شایع‎‌ترین آن‌ها عبارت‎ اند از:

  • سندروم تخمدان پلی کیستیک: این سندروم از بلوغ تخمک‌ها جلوگیری می‌‎کند. در اثر این اتفاق علاوه بر تاثیر منفی بر روی بارداری سطح هورمون‌های بدن برهم می‎خورد و موجب رشد موهای زائد دور سینه زنان، پشت لب‌ها، چانه و … می‌‎شود.
  • اختلال در عملکرد تیروئید موجب بر هم خوردن تعادل هورمون‎ ها و اختلال در متابولیسم بدن می‎شود.
  • سندروم کوشینگ که در اثر مصرف زیاد کورتیزل یا اختلال در غدد فوق کلیوی و تولید بیش از حد کورتیزل ایجاد می‌شود از دیگر بیماری‌هایی است که باعث نامتعادلی هورمون‎های زنانه و مردانه و رشد موهای زائد دور سینه زنان می‌‎شود.

نتیجه گیری

رشد موهای زائد دور سینه زنان بسیار برای اعتماد به نفس خانم‎ ها مضر است؛ به همین دلیل یکی از راه ‌های از بین بردن این موهای زائد استفاده از لیزردرمانی با استفاده از لیزر کندلا یا لیزر سایناشور است. چنانچه مشکل هورمونی نداشتید برای حذف موهای زائدی که به طور طبیعی و ژنتیکی به وجود آمده ‎اند، لیزر کندلا و سایناشور به علت عوارض کم و امنیت بالایی که دارند به همراه تاثیر زیاد گزینه خوبی است. قبل از اقدام برای لیزر با یک تیم متخصص مشورت کنید تا با توجه به نوع پوست شما و سایر عوامل بهترین نوع لیزر را به شما پیشنهاد بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.