بهترین زمان برای انجام آزمایش بارداری

بعد از عقب افتادن قاعدگی این سوال کی آزمایش بارداری بدم؟ ذهن بانوان را به خود مشغول می کند. اگر چند روز قاعدگی شما عقب افتاده باید احتمال داد که باردار هستید. در اولین روز های تاخیر در قاعدگی باید آزمایش بارداری انجام دهید تا از باردار بودن یا نبودن خود اطلاع یابید.

در صورتی که رابطه جنسی محافظت نشده دارید باید ۲۱ روز بعد از آخرین رابطه تست بارداری دهید. لازم نیست فقط تست بارداری را در هنگام صبح انجام دهید بلکه می توانید در هر ساعت از روز تست بارداری دهید.

آزمایش بارداری
آزمایش بارداری

آیا انجام تست باروری در خانه قابل اطمینان است ؟

با خرید کیت تست بارداری یا بیبی چک می توانید در سریع ترین زمان ممکن نتیجه بگیرید و به صورت خصوصی در خانه یا محل کار و هر جای دیگر سریعا تست بگیرید.

انجام آزمایش‌های بارداری خانگی استرس زا است، چرا که بسیاری از افراد از صادق بودن جواب آزمایش بارداری خانگی اطمینان ندارند و ترجیح می دهند به سراغ آزمایش خون بروند. HCG یک هورمون بارداری است که فقط در دوران بارداری در بدن بانوان یافت می شود و در زمان بارداری میزان آن افزایش می یابد.

تست بارداری بر اساس اندازه گیری این هورمون انجام می شود و در صورتی که در تست شما این هورمون وجود داشته باشد باید احتمال صد در صد دهید که باردار هستید.

چه عواملی بر روی تست بارداری تاثیر می گذارد و چرا باید به پزشک مراجعه کرد ؟

آزمایش و تست بارداری میزان هورمون بارداری یا هورمون HCG را در بدن بانوان بررسی می کند. چرخه قاعدگی نامنظم از عواملی است که بر روی تست بارداری تاثیر منفی می گذارد. بعد از انجام آزمایش بارداری بانوان با این سوال که چگونه جواب آزمایش بارداری را بخوانیم؟ رو به رو هستند. لازم است بگوییم شما نباید جواب آزمایش را بخوانید بهتر است بعد از انجام آزمایش خون برای دریافت نتایج درست نزد پزشک مراجعه کنید.

برخی از دارو هایی که حاوی هورمون بارداری هستند بر روی نتایج تست بارداری تاثیر می گذارند اما دارو های ضد بارداری یا آنتی بیوتیک ها و… بر دقت تست تاثیر ندارند.

بنابراین قبل از تست حتما به دارویی که مصرف کرد اید توجه کنید. با این وجود احتمال اینکه با تست خانگی نتیجه درستی دریافت نکنید وجود دارد و همه کیت های بارداری نمی توانند به صورت صد در صد نتیجه درست را به شما نشان دهند.

برای اینکه دقت در آزمایش  بارداری افزایش یابد باید پس از اولین روز قطع قاعدگی تست بارداری انجام دهید. همچنین برای بالا بردن دقت بهتر است در هنگام صبح آزمایش را انجام دهید تا پیدا کردن هورمون HCG در بدن شما آسان تر شود.

 

آزمایش خون بارداری
آزمایش خون بارداری

اهمیت انجام آزمایش خون بارداری

برخی از بانوان چندین آزمایش خانگی انجام می دهند و هر بار نتایج متفاوتی دریافت می کنند. برای اطمینان یافتن از نتایج آزمایش بهتر است فقط به تست های خانگی اکتفا نکنید و تست خون یا سونوگرافی انجام دهید.

هر چقدر زودتر تست بارداری انجام دهید و از نتیجه باردار بودن خون اطمینان یابید می توانید برای سلامت خودتان و جنینتان مراقبت های بارداری را زودتر انجام دهید. همچنین برای تعدادی از بانوان پیش آمده که قاعدگی آن ها به تاخیر افتاده اما زمانی که تست بارداری می دهند با نتیجه منفی رو به رو می شوند.

در این زمان باید به سراغ یک پزشک متخصص بروید تا پزشک از شما آزمایش بارداری ناشتا یا آزمایش خون بگیرد و پزشک با تفسیر آزمایش خون بارداری شما را از وضعیت بارداریتان مطمئن کند. در صورتی که باردار نباشید پزشک باید وضعیت بدن شما را بررسی کند تا دلیل عقب افتادن قاعدگی شما مشخص شود.

نتایج آزمایش بارداری تا چند درصد درست است ؟

در صورتی که به درستی از  تست بارداری استفاده کنید دقت ها آن نزدیک به ۹۹ درصد می رسد. دلیل دریافت نتیجه غلط از تست های بارداری خانگی می تواند استفاده نادرست از دستگاه تست بارداری باشد. بهتر است پیرو دستورالعمل های بیان شده در راهنمای کیت بارداری عمل کنید تا نتایج درست و قابل اعتمادی دریافت کنید.

بهترین زمان برای تست بارداری خانگی
بهترین زمان برای تست بارداری خانگی

 

جمع بندی

بدن بانوان در زمان بارداری هورمون گنادوتروپین جفتی انسانی یا HCG را تولید می کند‌. تولید این هورمون در بدن بانوان به سرعت اتفاق می افتاد‌. دستگاه های تست بارداری برای بررسی وضعیت باردار بودن یا نبودن بانوان این هورمون را شناسایی می کنند.

در صورتی که آزمایش بارداری شما مثبت باشد به معنی باردار بودن شما است اما اگر منفی باشد یعنی شما باردار نیستید.

خدمات مرتبط:

چکاپ ویژه قلب

چکاپ ویژه کبد

مقالات مرتبط:

خانم ها چه آزمایش های چکاپ را باید انجام دهند

در مورد آزمایش آنلاین آزمایشگاهی چه اطلاعاتی دارید؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.