از ویژگی های بهترین آزمایشگاه خون چه می دانید؟

‌یکی از دغدغه های افرادی که به انجام آزمایشات پزشکی نیاز دارند، یافتن یک آزمایشگاه خون خوب است. علیرغم وجود تعداد زیادی آزمایشگاه در شهرهای بزرگ، یافتن یک آزمایشگاه با کیفیت و معتبر اهمیت زیادی دارد.

اگر در یک آزمایشگاه، از کیت های آزمایشگاهی دقیق و استاندارد استفاده نشود یا پرسنل مجرب مسئولیت بررسی نمونه ها را بر عهده نداشته باشند، تشخیص بیماری با وقفه جبران ناپذیر مواجه خواهد شد.

آزمایشگاه معتبر
آزمایشگاه معتبر

مهم ترین سوال این است که یک آزمایشگاه معتبر باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ در این مطلب از «آنی آزما» قصد داریم به بررسی ویژگی های یک آزمایشگاه خوب بپردازیم. اگر به دنیال یافتن یک آزمایشگاه معتبر و دقیق و آشنایی با ویژگی های آن هستید، لطفاً تا انتها با ما همراه باشید.

ویژگی های برتر یک آزمایشگاه خون استاندارد

بسیاری از پزشکان، بیماران را برای تشخیص به بهترین ازمایشگاه برای چکاپ ارجاع می دهند. آزمایش ها به دلایلی مانند تایید تشخیص، نظارت بر فرآیند درمان، پیگیری تاثیر داروهای مصرفی و وضعیت سلامت بیمار و غیره درخواست می شوند. انجام این آزمایش ها در بهترین آزمایشگاه خون تهران از اهمیت زیادی برخوردار است. لذا باید در انتخاب آزمایشگاه نهایت دقت بعمل آید؛ چرا که تشخیص نادرست می تواند پیامدهای جدی برای بیماران به همراه داشته باشد.

در ادامه به برخی از مهم ترین ویژگی های بهترین آزمایشگاه پاتوبیولوژی تهران پرداخته می شود. شما هم می توانید به راحتی با بررسی لیست آزمایشگاه های تهران، بهترین آزمایشگاه را با توجه به پارامترهای ذکر شده پیدا کنید.

دقت در ارائه بهترین نتایج
دقت در ارائه بهترین نتایج

 

صحت و دقت نتایج آزمایش

یکی از مهم ترین خصوصیات یک آزمایشگاه برتر، میزان دقت و صحت جواب های ارائه شده است. این امر در زمانی میسر می شود که در آزمایشگاه از آخرین دستگاه های پیشرفته و مدرن دنیا استفاده شده باشد و از کادر مجرب و دقیق برای تشخیص استفاده شود.

محیط تمیز و عاری از هر گونه آلودگی توام با آرامش

یکی دیگر از ویژگی های یک آزمایشگاه خون خوب، بهداشت محیط آزمایشگاه است. بسیاری از افراد به دلیل ترس از انتقال بیماری های واگیردار و ویروسی، از مراجعه به آزمایشگاه هراس دارند. تمیزی محیط آزمایشگاه به بیماران اطمینان می دهد که سلامت آنها با خطر مواجه نمی شود.

رعایت پارامترهایی از قبیل تعداد دستشویی های مناسب، استریل بودن تجهیزات، وضعیت بهداشتی مناسب و غیره موجب اطمینان خاطر مراجعان می شود.

همچنین باید فضای داخل آزمایشگاه، موجب انتقال آرامش و امنیت به بیماران شود. یک آزمایشگاه استاندارد باید با اقداماتی مانند استفاده از دستگاه های نوبت دهی، پخش موسیقی آرامش بخش، قرار دادن صندلی های کافی و مناسب، در دسترس قرار دادن مجلات و کتاب های سرگرم کننده و غیره فضای مناسبی را برای مراجعین فراهم کند.

پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا
پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا

شیوه برخورد پرسنل با مراجعین

یکی دیگر از معیارهای خوب بودن یک آزمایشگاه خون، نحوه برخورد کارمندان و پرسنل با مراجعان است. پرسنل مجرب آموزش دیده، می توانند موجب اطمینان و رضایت مشتریان و تسریع در روند انجام کارها شوند.

سرعت پاسخ دهی مناسب

یک پارامتر مهم دیگر در انتخاب یک آزمایشگاه استاندارد و حرفه ای، تسریع در روند جوابدهی علاوه بر داشتن دقت کافی می باشد. چرا که این فاکتورها نقش بسیار مهمی در تشخیص بیماری و آغاز فرآیند درمان دارند.

امکان انجام آزمایش های مختلف متنوع در آزمایشگاه

یکی دیگر از مشخصه های آزمایشگاه خون استاندارد حرفه ای، گستردگی طیف آزمایشات قابل انجام در آن است. چرا که در این صورت بیماران از مراجعه به آزمایشگاه های دیگر بی نیاز خواهند شد.

وجود تجهیزات و کیت های آزمایشگاهی دقیق و به روز

وجود تجهیزات پیشرفته و مدرن نیز یکی از فاکتورهای مهم هر آزمایشگاه معتبری است. وجوداین دستگاه ها هم در دقت جواب های ارائه شده و هم در تنوع آزمایش های قابل انجام در آن آزمایشگاه تاثیرگذار است. 

کلام آخر

به لطف امکاناتی مانند ارائه خدمات آزمایشگاهی در منزل و محل کار از طریق مراکز معتبری همچون «آنی آزما» امکان انجام کلیه آزمایشات به صورت دقیق و تخصصی در محل شما امکان پذیر شده است.

در این مرکز، نمونه گیری در محل مد نظر شما انجام شده و نمونه ها به بهترین و معتبرترین آزمایشگاه های معتبر با رعایت کلیه پارامترهای یک آزمایشگاه استاندارد برتر ارسال می شوند. در صورت نیاز به انجام آزمایشات در منزل و محل کار، لطفاً در اسرع وقت با همکاران ما در آنی آزما تماس بگیرید.

خدمات مرتبط:

چکاپ ویژه کلیه

چکاپ تیروئید سطح ۲

مقالات مرتبط:

اطلاعات کلی درباره تفسیر آزمایش خون

همه چیز درباره آزمایش چکاپ خون کامل و منظم بدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن پیام
خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما
سلام
به خدمات نمونه گیری در محل آنی آزما خوش آمدید!
برای ارتباط با اپراتور پیام خود را ارسال نمائید.